تعمیرات یخچال

بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر و روش رفع آن

یخچال فریزرهای امروزی دارای صفحه نمایش می باشد که چنانچه ایراد و اشکالی در دستگاه رخ دهد با ظاهر کردن کدهایی این مشکلات را اعلام می‌کند و کاربر و یا تکنسین به راحتی می تواند با استناد به این کدها متوجه شود که کدام قسمت از یخچال فریزر دچار ایراد و اشکال شده است. بنابراین سریعتر به رفع آن اقدام خواهد کرد. در این مقاله به بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر می‌پردازیم و راهکارهایی جهت برطرف کردن این کدها بیان می کنیم.

فهرست تمامی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر

یخچال های فریجیدر به علت به کارگیری تکنولوژی و فناوری مدرن دارای سیستمی هستند که مشکل و عیب موجود در یخچال را تشخیص می دهند. بنابراین چنانچه خطایی در یخچال فریزرهای فریجیدر پیش آید با ظاهر کردن کدهای خطا بر روی صفحه نمایشگر دستگاه این هشدار را به کاربر می دهند که دستگاه دچار مشکل شده است. کدها بر روی نمایشگر یخچال فریزر فریجیدر به صورت عدد و حروف انگلیسی نمایش داده می شود. این کدهای ارور به عنوان هشداری برای مشکل ایجاد شده در ساید بای ساید و یخچال فریزر فریجیدر می‌باشد. بنابراین به محض آنکه آنها را مشاهده کردید بهتر است از یک تکنسین مجرب بخواهید تا مشکل دستگاه شما را بررسی کند.

کد ارورSY EF یا 5Y EF در یخچال فریجیدر

این کد ارور نشان می‌دهد که مشکلی در فن اواپراتور دستگاه رخ داده است. تشخیص دادن اینکه این کد ارور به فریزر مربوط است و یا یخچال به عهده تکنسین مجرب یخچال می باشد. به علت آنکه اواپراتور در سرد کردن درون یخچال وظیفه اصلی را به عهده دارد چنانچه مشکلی در آن رخ دهد این کد ارور را در نمایشگر یخچال فریزر فریجیدر مشاهده خواهید کردید. در اینصورت حتماً با تکنسین های مجرب خدمات یخچال فریجیدر تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

کد ارور EF در یخچال فریزر فریجیدر

کد ارور EF مانند دیگر ارورهای متداول در یخچال فریزر فریجیدر می باشد. این کد ارور مانند ارور5Y EF نشان می دهد که مشکلی در فن اواپراتور رخ داده است. وقتی این کد ارور نشان داده می شود به این معنی است که فن به صورت کلی کار نمی کند و یا به شکل خشک کار کرده و صدا می دهد. بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر و روش رفع آنموتور یخچال در واقع شبکه سرما ساز دستگاه محسوب می‌شود. بنابراین هر مشکلی که در اواپراتور رخ دهد و یا قطعات آن دچار خرابی شوند می‌تواند باعث نمایش این کد ارور در نمایشگر یخچال فریزر فریجیدر گردد. چنانچه این مشکل برای یخچال شما پیش آمده از تکنسینهای کارآزموده ایبک امداد کمک بخواهید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال جنرال استیل

کد ارور DF در یخچال فریزر فریجیدر

این کد ارور را زمانی در نمایشگر یخچال فریزر فریجیدر مشاهده می کنید که یخ زدایی در دستگاه انجام نشود. وقتی این مشکل بروز کند یخچال خنک نخواهد شد. و چنانچه یخ زدایی درست انجام نشود یخچال گرم خواهد شد. به عبارت دیگر می توان گفت یخچال در این حالت سرمایی ندارد. در این شرایط ممکن است یکی از قطعات دیفراست در یخچال با مشکل مواجه شده باشد. المنت، ترموفیوز، ترمودیسک، سیم بدنه و سنسور از قطعات سیستم دیفراست محسوب می شوند.

کد ارور SH در یخچال فریزر فریجیدر

کد ارور SH یکی دیگر از کدهای ارور در ساید بای ساید و یخچال فریزر فریجیدر می باشد. این کد نشان می دهد که در سنسور یخچال مشکلی پیش آمده است. در واقع می‌توان گفت کد ارور SH ایجاد مشکل در دو بخش سنسور را نشان می دهد. چنانچه کد ارور SH در نمایشگر یخچال ظاهر شود به معنای ایراد و مشکلی در سنسور یخچال می باشد. اما چنانچه این کد ارور در نمایشگر فریزر ظاهر شود نشان می دهد که سنسور فریزر دچار مشکل شده است. برای برطرف کردن این کد ارور باید حتماً از تکنسین های مجرب تعمیر یخچال کمک بخواهید.

کد ارور SY CF یا 5Y CF در یخچال فریزر فریجیدر

یکی دیگر از کدهای ارور که در یخچال فریجیدر و یا ساید بای ساید آن مشاهده می‌شود کد ارورSY CF یا 5Y CF می باشد. این کد ارور نشان می‌دهد که مشکلی در ارتباط بین برد الکترونیکی اصلی و قطعات اصلی به ویژه نمایشگر یخچال رخ داده است. کدهای ارور را جدی بگیرید و برای رفع آن سهل انگاری نکنید. اگر این مشکل برطرف نشود می تواند باعث سوختن برد الکترونیکی اصلی یخچال شود. بنابراین باید در اسرع وقت با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید و مشکل را برطرف کنید.

کد ارور OP در یخچال فریزر فریجیدر

یک ارور دیگر که در یخچال فریزر فریجیدر نمایش داده می شود کد OP می باشد و نشان می‌دهد که سنسور یخچال از جای خود بیرون آمده و به سوکت متصل نیست. در این شرایط بین برد الکترونیکی و ترمیستور اتصال به وجود می آید. برای برطرف کردن مشکل باید ترمیستور یخچال تعویض شود. اگر خودتان نتوانستید این کار را انجام دهید حتما از تعمیرکاران مجرب بخواهید تا این مشکل را بررسی کنند.

حتما بخوانید:   مشکلات درب یخچال سامسونگ چیست؟

کد ارور SB یا 5B در یخچال فریزر فریجیدر

اگر این کد را روی نمایشگر یخچال فریزر فریجیدر مشاهده کردید نگران نشوید. در واقع می‌توان گفت این کد یک خطا یا ارور محسوب نمی شود و نشان می دهد که حالت تعطیلات اکتیو شده است. این کد با کد DEMO MOD در ساید بای ساید یکی می باشد. برای آنکه بتوانید این ارور را برطرف کنید، دکمه فلش بالا و پایین را به صورت همزمان به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.

کد ارور SY CE در یخچال فریزر فریجیدر

یکی دیگر از کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر کد SY CE می باشد. چنانچه ولتاژ برق ورودی یخچال بالا باشد، این کد در نمایشگر ظاهر می گردد. این خطا می تواند در اثر مشکل خازن و یا مقاومت برد الکترونیکی ایجاد شده باشد. بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر و روش رفع آنچنانچه این مشکل بروز کند خازن نمی تواند ولتاژ برق را کم کند. برای آنکه مشکل برطرف شود، از سلامت محافظ برق و همچنین برد الکترونیکی مطمئن شوید.

چگونه می توانیم به صورت اصولی از یخچال فریزر فریجیدر مراقبت و نگهداری کنیم؟

یخچال فریزرها به علت نقش اساسی و مهمی که در زندگی ما دارند نگهداری و مراقبت کردن از آنها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین لازم است که اصول نگهداری از آنها را بدانید تا بتوانید بهتر از آن استفاده کنید. یخچال از کاربردی ترین لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می کند. برای افزایش دادن طول عمر یخچال فریزر نکات مهمی را باید در نظر بگیرید. اگر اصول مراقبت از یخچال فریزر را رعایت نکنید باید هزینه‌های زیادی بابت تعمیر آن پرداخت کنید.

تمیز کردن و نظافت کوئل های کندانسور

کوئل کندانسور وظیفه حذف گرما را از یخچال فریزر برعهده دارد. بهتر است سالی دو بار کوئل ها تمیز شوند. اگر گرد و غبار و چربی به کوئل ها بچسبد حذف گرما از دستگاه دشوار خواهد شد و در نتیجه مصرف انرژی نیز بسیار افزایش پیدا می کند. اگر کوئل کندانسور به صورت مرتب و دوره‌ای تمیز نشود می تواند باعث آسیب های بیشتری به یخچال گردد.

تمیز کردن و یا تعویض نوار دور درب یخچال

نوار لاستیکی دور درب یخچال وظیفه جلوگیری از نفوذ هوای گرم به داخل دستگاه را دارد. بنابراین باید به صورت دوره ای و مرتب آن را تمیز کنید. به مرور زمان ممکن است نوار دور درب شل، پاره و یا ضعیف شود. اگر این اتفاق بیفتد هوای گرم می تواند به محیط داخل یخچال نفوذ کرده و مصرف انرژی را افزایش دهد. نوار دور درب قیمت زیادی ندارد و به راحتی می توان آن را در خانه تعویض کرد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر مایکروفر فریجیدر Frigidaire

یخ زدایی از یخچال فریزر

یکی از اساسی‌ترین اصول نگهداری از یخچال فریزر این است که به صورت مرتب یخ زدایی از آن انجام شود. برای اینکه این کار را به صورت درست انجام دهید باید نخست مواد غذایی را از یخچال خارج کنید. پس از آن یخچال را از برق جدا کنید و اجازه دهید به مرور زمان یخ آن ذوب شود. یخ زدایی که به صورت کامل انجام شد، یخچال را تمیز کرده و آن را به برق بزنید و صبر کنید تا دمای محیط داخلی یخچال به دمای مطلوب برسد. پس از آن مواد غذایی را داخل یخچال قرار دهید. چنانچه یخچال فریزر شما یخ زدایی را به صورت خودکار انجام می دهد دیگر نیازی نیست که این کارها را انجام دهید.

نکات مهم دیگری در نگهداری از یخچال فریزر

 • وسایل سنگین را روی یخچال قرار ندهید.
 • شش ماهی یک بار یخ زدایی انجام دهید.
 • یخچال فریزر خود را از منابع گرمازا مثل شوفاژ، اجاق گاز، بخاری و … دور نگهدارید.
 • برای آنکه پشت یخچال هوا جریان داشته باشد فاصله ۲۰ سانتی متری را با دیوار پشتی حفظ کنید.
 • مطمئن شوید که یخچال تراز است تا از آسیب به موتور یخچال جلوگیری شود.
 • یخچال فریزر را کنار پنجره قرار ندهید زیرا نور خورشید می تواند به آن آسیب برساند.
 • یخچال فریزر را هر هفته یک بار تمیز کنید و برای تمیز کردن آن از پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید.
 • از پاک کننده های ملایم برای تمیز کردن دستگیره و درب یخچال کمک بگیرید‌.

مقایسه یخچال ساید و دوقلو 2

 •  برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در یخچال فریزر مواد غذایی را در ظرف های در بسته نگهداری کنید.
 • هر شش ماه یکبار فیلتر تصفیه آب یخچال فریزر را تعویض کنید.
 • برای گندزدایی کردن و برطرف کردن بوی نامطبوع هرچند وقت یک بار از ضدعفونی کننده استفاده کنید.

کلام آخر

یخچال یکی از پرکاربردترین لوازم موجود در آشپزخانه می باشد که جهت نگهداری از مواد غذایی استفاده می شود. یخچال های امروزی چنانچه با مشکلی مواجه شوند این مشکلات را با ظاهر کردن کدهای ارور در نمایشگر اعلام می کنند. این مزیتی برای یخچال محسوب می‌شود زیرا تشخیص عیب و ایراد آن به موقع و اصولی انجام خواهد شد. در نتیجه ایراد دستگاه نیز سریعتر برطرف می شود. چنانچه در مورد کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر سوالی داشتید آن را در قسمت دیدگاه ها بپرسید تا کارشناسان ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

31

بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی کدهای ارور در یخچال فریزر فریجیدر و روش رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x