تعمیرات ظرفشویی

بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین ظرفشویی نف neff

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی نف | معنی دکمه‌ها و اصطلاحات ماشین ظرفشویی نف

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اطلاعات از عملکرد لوازم خانگی مخصوصاً ماشین ظرفشویی موجب می شود که مصرف بهینه تری از آن داشته باشید. در این نوشته به بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف می پردازیم که به واسطه آن بتوانید با تمامی علامت ها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی نف آشنا شوید. در هنگام کار با آن از قابلیت ها و امکانات آن بهره مند گردید. چرا که برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف بر اساس جنس ظروف و میزان کثیفی آنها متفاوت است.

معرفی علامت ها و اصطلاحات ظرفشویی نف

 در این مقاله به راهنمای اصطلاحات و دکمه های روی ماشین ظرفشویی نف به دو صورت زیر می پردازیم.

  • بررسی معنی اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی
  • برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف

به جهت اینکه ظرفشویی نف یکی از باکیفیت ترین و بهترین برندهای ظرفشویی در بازار است و در سطح بین‌المللی توانسته در رقابت با برندهای مطرح قرار بگیرد، در نتیجه طرفداران زیادی نیز در کشور ما پیدا کرده است.

به این شکل که به خاطر تجربه مثبتی که از تولیدات نف در ایران ارائه شده است، ظرفشویی نیز جای خود را در بازار ایران محکم نموده است. به همین جهت شناخت اصطلاحات و عملکردهای ماشین ظرفشویی نف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معنی اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی نف

اصطلاحات انگلیسی که روی ماشین ظرفشویی نف وجود دارند، جهت عملکرد آن تعریف شده اند. در این بخش از مقاله به معرفی این کلمات و اصطلاحات می پردازیم. معنی اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی نف به شرح زیر است:

 On/Offدکمه روشن و خاموش کردن دستگاه است.

 Start دکمه شروع به کار در ظرفشویی نف است.

 Delay Start جهت تاخیر در شروع برنامه شستشو استفاده می شود.

Program me  جهت انتخاب یکی از برنامه های شستشو کاربرد دارد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ویرپول Whirlpool

 Child Lock قفل کودک است و زمانی استفاده می شود که فرزند خردسالی در خانه دارید.

Half Load  به صورت شستشوی نصفه و نیمه است.

Eco دکمه ای مربوط به مصرف انرژی بهینه و قابلیت سازگاری با محیط زیست

 Pots and Pan جهت شستشوی اقلام بزرگی همچون قابلمه

Normal  برنامه شستشوی نرمال می باشد.

 Sensitive جهت شستشوی ظروف حساس استفاده می شود.

Mixed  شستشوی ظروف به صورت مخلوط

 Hygiene امکان شستشوی بهداشتی

 Rinse پیش شستشو برای ظروف خیلی کثیف کاربرد دارد.

Display  نمایشگر جهت نشان دادن کد خطا و ارور می باشد.

برنامه های شستشوی ظرفشویی نف

برای این که بتوانید به صورت دقیق تر و تمیزتر ظروف را در ظرفشویی شستشو نمایید، باید مطابق با استاندارد ماشین ظرفشویی عمل کنید. برای این کار لازم است انواع برنامه های شستشوی این دستگاه را بشناسید و مطابق با جنس و میزان کثیفی ظروف برنامه ای خاص را جهت شستشوی آنها انتخاب نمایید. در ادامه چند مورد از برنامه های شستشوی بهینه ظروف را در ماشین ظرفشویی نف بیان می کنیم.

Normal  نرمال

یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی نف برنامه شستشوی نرمال می باشد. این عملکرد برای ظروفی است که به صورت روزانه استفاده می شوند. در نظر داشته باشید که برای ظروف خیلی کثیف مناسب نیست و صرفاً می تواند چربی های تازه را از روی ظرف پاک کند.

Eco اقتصادی و مصرف بهینه

برنامه اکو در ظرفشویی نف جهت مصرف بهینه در انرژی استفاده می شود. چرا که میزان آب کمی مصرف می کند و در مدت زمان کوتاهی شستشو و خاتمه می دهد و بدین شکل هم در آب و برق صرفه جویی می شود. البته در نظر داشته باشید برای ظروف خیلی چرب این برنامه نمی تواند متناسب باشد.

Mixed  مخلوط

زمانی که چند نوع ظروف با جنس های مختلف را با هم می خواهید در دستگاه ظرفشویی قرار دهید، باید از برنامه مخلوط یا میکس استفاده کنید. این برنامه جهت شستن ترکیبی ظروف استفاده می شود.

 Hygiene بهداشتی

هایجن نوعی برنامه شستشو در ظرفشویی نف است که جهت ضدعفونی کردن ظروف استفاده می شود. ظرف های مخصوص کودکان را می توان با این برنامه شست. البته در نظر داشته باشید که ظروف خیلی چرب و با مقدار کثیفی زیاد برای این نوع شستشو مناسب نیستند.

 Pots and Pan قابلمه و گلدان

این برنامه برای شستشوی ظروف بزرگ تر همچون قابلمه و گلدان استفاده می شود. زمانی که ظروف خیلی کثیف باشند، می توانید از این برنامه استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که به سادگی تمامی چربی ها را از روی ظرف ها پاک می کند.

حتما بخوانید:   کلیدهای روی ماشین ظرفشویی هوور | معنی دکمه های ظرفشویی Hoover

  Rapid سریع

شستشوی سریع از دیگر برنامه‌ های تعریف شده در ماشین ظرفشویی نف است. که زمان شستشو را کاهش می دهد و بدین صورت برای زمانی که فرصت کافی ندارید، می توانید از برنامه اسپید جهت شستشوی ظروف استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برای شستن ظرف های خیلی کثیف و یا ظرف هایی که چند روزی است که چربی ها روی آن باقی مانده، نمی توانید از این برنامه استفاده نمایید.

 Rinse خیساندن ظروف

این برنامه شستشو نیز که در اغلب ماشین های ظرفشویی وجود دارد، برای خیس کردن ظرف ها قبل از شروع شستشو کاربرد دارد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف

برای ماشین ظرفشویی نف از چه شوینده ای استفاده کنیم؟

 یکی از مواردی که برای شستشو اهمیت دارد، نوع شوینده است. هر اندازه کیفیت شوینده بالاتر باشد، عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی نیز افزایش می یابد. یک شوینده مرغوب و مناسب می تواند علاوه بر اینکه ظرف ها را به خوبی تمیز کند، طول عمر ماشین ظرفشویی را نیز افزایش دهد. از جمله شوینده هایی که در بازار موجود هستند، عبارتند از:

قرص

قرص های شوینده مخصوص ماشین لباسشویی به شکل های مختلفی در بازار موجود هستند که البته قیمت بالاتری نسبت به سایر مواد شوینده دارند. اما برای شستشوی ظروف کثیف بسیار مناسب می باشند.

پودر شستشو

پودرهای مخصوص شستشو در ماشین ظرفشویی نیز شکل دیگری از مواد شوینده هستند که قیمتی مناسب تر دارند و مقرون به صرفه تر می باشند. جهت شستشوی ظروف با میزان کثیفی معمولی مناسب هستند.

جلا دهنده

این نوع شوینده ها علاوه بر تمیز کردن ظروف باعث براق تر شدن آنها نیز می شود و از ایجاد هرگونه لکه و کثیفی روی ظروف جلوگیری می کند.

امکانات و ویژگی های متمایز ماشین ظرفشویی نف

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، ماشین ظرفشویی دارای امکانات و قابلیت های منحصر به فردی است که توانسته جای خود را در خانه های ایرانی به خوبی باز کند و رضایت اغلب کاربران را به خود جلب نماید. در ادامه به چند مورد از امکانات و ویژگی های این دستگاه می پردازیم.

دارای سیستم خشک کن صد در صدی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ماشین ظرفشویی نف خشک کردن ۱۰۰ درصدی ظروف می باشد. به این صورت که ظرف ها بعد از شسته شدن در این دستگاه کاملا خشک و بدون ذره ای رطوبت می باشد.

مصرف انرژی بهینه

این دستگاه از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب است. چرا که مصرف انرژی بسیار پایینی دارد و برق کمتری مصرف می کند. بنابراین می توان گفت که دوستدار محیط زیست است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات ظرفشویی فاگور در محل Fagor

 سروصدای کم

میزان سروصدا برای شستشوی ظروف تا یک حدی طبیعی است. اما ماشین ظرفشویی نسبت به دیگر انواع ظرفشویی ها سروصدای کمتری دارد و در اصطلاح می توان گفت که سوپر سایلنت است. بنابراین می توان آن را در هر ساعت از شبانه روز روشن کرد.

فضای بزرگ جهت شستشوی قابلمه ها

ماشین ظرفشویی نف دارای فضای داخلی بزرگی است که برای شستن انواع ظروف بزرگ از قبیل قابلمه ها مناسب است.

افزایش عملکرد و طول عمر ماشین ظرفشویی نف

در صورتی که به صورت اصولی و درست از ماشین ظرفشویی نفت استفاده کنید، می توانید تا حد زیادی عملکرد آن را بالا ببرید و از خرابی ‌های اعتمادی جلوگیری کنید. چرا که در بسیاری از مواقع استفاده اشتباه و نادرست از دستگاه ها موجب ایجاد آسیب جدی در آنها می شود. در اینجا به چند مورد از نکات مهمی که می تواند به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی نف کمک کند، می پردازیم:

  • همواره بعد از شستشوی ظروف دستگاه را تمیز کنید.
  • از مواد شوینده ای استفاده کنید که مرغوب و با کیفیت باشد.
  • میزان سختی آب را تنظیم کنید و اگر در منطقه ای هستید که آب لوله کشی شده شهری شما سختی آب بالایی دارد، در تنظیمات ماشین ظرفشویی میزان سختی آب را کاهش دهید.
  • در ساعات کم مصرف دستگاه را روشن کنید تا نوسانات برق برای آن مشکلی ایجاد نکند.
  • نصب و راه اندازی دستگاه را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید.
  • در مکانی استاندارد با سطحی صاف و به دور از رطوبت و حرارت دستگاه را نصب کنید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد، می توان برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف را به طور خلاصه به شکل زیر بیان کرد.

  • ماشین های ظرفشویی برند نف در مدل های مختلفی تولید می شوند و ممکن است امکانات و عملکردهای متفاوتی داشته باشند.
  • لازم است جهت استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی تمامی برنامه های شستشوی آن را بدانید.

در پایان اگر سوالی برای شما مطرح شده است که در این مقاله به آن پرداخته ایم، می‌ توانید در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه ها آن را بیان کنید و یا با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و از راهنمایی ‌های کارشناسان مجموعه ایبک امداد بهره مند شوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی نف و معرفی اصطلاحات آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x