خدماتخدمات نظافتی

نظافت سرویس بهداشتی و کاسه توالت با چند روش جالب

نظافت سرویس بهداشتی یکی از مهم‌ترین نظافت‌های منزل به شمار می‌آید. از زمان شروع همه‌گیری، همه ما بیش از هر زمان دیگری از بهداشت آگاه شده‌ایم تا خطر انتقال ویروس به یکدیگر را کاهش دهیم. این بدان معناست که نظافت منزل و همچنین اقدامات بهداشتی شخصی مانند شستن کامل و مکرر دست‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است، به خصوص اگر آزمایش کسی که با شما زندگی می‌کنید مثبت باشد.

در واقع، اگر حمام و سرویس بهداشتی مشترک با فردی که مبتلا به ویروس کرونا است، باید بلافاصله پس از استفاده از آن تمیز شود. مانند بسیاری از کارهای خانگی دیگر، وقتی صحبت از تمیز کردن توالت می‌شود، هر چه منظم‌تر این کار را انجام دهید، تمیز کردن آن آسان تر است. به عنوان مثال، رسوب آهکی که در طول زمان ایجاد شده است، ممکن است خلاص شدن از شر آن دشوار شود، اغلب زمانی که در نهایت به آن رسیدید، نیاز به درمان مجدد دارد.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با نظافت سرویس بهداشتی با روش‌های جالب بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

نظافت سرویس بهداشتی

نظافت سرویس بهداشتی با چند روش جالب

توالت یکی از پرمصرف ترین مکان‌های خانه شماست، به این معنی که در نظافت به سطح خاصی از توجه نیاز دارد. اما برای تمیز کردن این مکان به زمان زیادی نیاز نیست. در بخش زیر روش‌های جالب نظافت سرویس بهداشتی آورده شده است.

فضای داخلی را با یک پاک کننده پاک کنید

برای اینکه یک محصول تمیزکننده کارآمدتر کار کند، نیاز به مقداری زمان ایستادن دارد. این عامل به شکستن لکه‌ها و از بین بردن موثر باکتری‌ها کمک می‌کند. برای دستیابی به این نتایج، به طور کلی یک پاک کننده کاسه توالت حاوی ترکیبی از پراکسید هیدروژن و سفید کننده توصیه می‌شود.

با این حال، جایگزین‌های دوستدار محیط‌زیست بیشتری در بازار وجود دارد که کار را انجام می‌دهند (فقط باید یک مورد قابل اعتماد پیدا کنید و به آن پایبند باشید). اکنون برای شروع فرآیند تمیز کردن، محصول را در اطراف لبه و بالای قسمت داخلی کاسه بریزید تا به سمت پایین چکه کند.

صندلی و درب آن را با یک ماده ضد عفونی کننده پاک کنید

می‌توانید از ضدعفونی‌کننده‌های خریداری‌شده در فروشگاه برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن صندلی و درپوش یا محلول تمیزکننده طبیعی و خانگی استفاده کنید. مورد دوم معمولاً برای جلوگیری از هرگونه واکنش پوستی توصیه می‌شود زیرا این قسمت‌هایی از توالت هستند که بدن شما با آن‌ها تماس دارد.

حتما بخوانید:   مراحل مهم برای اینکه پرستار کودک شوید

مالش الکل و سرکه سفید مقطر همه مواد ایمن و سازگار با محیط زیست برای استفاده هستند. با این حال، سطح اثربخشی به مقادیر استفاده شده بستگی دارد. به عبارت دیگر، برای اینکه بتواند به عنوان یک ضدعفونی کننده عمل کند، به مقدار زیادی ماده نیاز دارید. صرف نظر از اینکه چه ماده ضد عفونی کننده‌ای را برای استفاده انتخاب می‌کنید، برای نظافت سرویس بهداشتی در صندلی و درب آن به روش زیر عمل کنید:

 • ماده ضد عفونی کننده را در یک قوطی اسپری بریزید.
 • بالا و پایین صندلی و درب را بپاشید (به اندازه‌ای که تمام سطح خیس شود).
 • اجازه دهید 5-10 دقیقه بماند.
 • یک اسکرابر را با آب گرم مرطوب کنید و با فشار کافی روی سطح آن را پاک کنید تا کثیفی یا لکه‌ها (در صورت وجود) پاک شوند.
 • در صورت نیاز صندلی و درب آن را بشویید.

مخزن و قسمت‌های بیرونی را تمیز کنید

در حالی که پاک کننده هنوز روی فضای داخلی است، توجه خود را به بیرون و مخزن معطوف کنید. برای این کار می‌توانید از یک پاک کننده معمولی حمام استفاده کنید که در از بین بردن کثیفی و لکه‌های آب سخت موثر است. برای تمیز کردن کارآمد از نکات زیر استفاده کنید:

 • محلول تمیز کننده خود را در یک لگن درست کنید (قدرت پاک کننده به سطح کثیفی و کثیفی روی سطح بستگی دارد).
 • قسمت بیرونی مخزن و کاسه را با آب خیس کنید.
 • یک اسکرابر کمی ساینده یا برس اسکراب با موهای متوسط ​​را در محلول آغشته کنید و شروع به تمیز کردن مخزن و قسمت بیرونی کنید. برای این کار از ابزار تمیز کردن جداگانه استفاده کنید.
 • ابزارهای تمیز کننده را بشویید و در صورت نیاز دوباره غوطه ور کنید.
 • از یک مسواک قدیمی برای تمیز کردن مکان‌های باریک یا صعب العبور استفاده کنید.
 • کار را با پاشیدن آب در مخزن و قسمت بیرونی آن به پایان برسانید تا پاک کننده را بشویید.

نظافت سرویس بهداشتی

فضای داخلی کاسه را تمیز کنید

در حال حاضر، پاک کننده کاسه توالت شما به هدف اصلی خود عمل کرده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرآیند شستشو را شروع کنید. برای این کار از یک برس توالت خوب استفاده کنید و از لبه شروع کنید و به سمت پایین بروید. قبل از شروع، برس را مرطوب کنید، زیرا این کار به پخش شدن پاک کننده در اطراف کمک می‌کند.

برس را در فواصل زمانی (خارج از کاسه) بشویید و به تمیز کردن هر سانت از فضای داخلی ادامه دهید تا از نتیجه راضی شوید. کار را با ریختن آب در اطراف فضای داخلی به پایان برسانید. رینگ (و در صورت نیاز دوباره قسمت بیرونی) را بپاشید. در آخر، سیفون را بکشید تا تمیز کردن توالت کامل شود!. نظافت سرویس بهداشتی راحت‌تر از چیزی است که فکرش را بکنید.

چگونه یک کاسه توالت لکه دار را تمیز کنیم

از بین همه موقعیت‌های ممکن هنگام نظافت سرویس بهداشتی، کاسه توالت لکه دار باید بدترین مشاهده شما باشد. راهنمای زیر به شما کمک می کند تا به طور موثر با این چالش مقابله کنید و هر نوع لکه را که قابل تصور است پاک کنید. از حلقه‌های زرد گرفته تا لکه‌های سرسخت.

حتما بخوانید:   کدام خدمات پرستاری در منزل انجام می شود ؟

لکه‌های زرد

اگرچه ممکن است سخت به نظر برسد، اما لکه‌های زرد در واقع ناشی از رسوبات سنگ آهک از آب سخت مورد استفاده در توالت شما هستند. این لکه‌ها به طور طبیعی زرد هستند.

 1. شما می‌توانید با یک ماده موثر سرکه با لکه‌های زرد مبارزه کنید. خواص اسیدی سرکه می‌تواند رسوب آهکی را که باعث ایجاد لکه‌های زرد می‌شود، حل کرده و پاک کند. به سادگی به یک فنجان سرکه اضافه کنید و بگذارید بماند.
 1. کثیفی باقی‌مانده را پاک کنید و توالت را بشویید تا سرکه از بین برود. قبل از استفاده توالت را ضد عفونی کنید و بگذارید کاملا خشک شود.

حلقه‌های توالت

حلقه‌های توالت از اکسید آهن ساخته شده‌اند که بیشتر به عنوان زنگ‌زدگی شناخته می‌شوند و می‌توانند هنگام نظافت سرویس بهداشتی، چیز ناخوشایندی باشند.

 1. برای از بین بردن حلقه‌های توالت، با استفاده از 3/4 فنجان و 1 فنجان سرکه مقطر، یک اسپری تمیز کننده ستاره‌ای ایجاد کنید. محلول را با تمرکز روی حلقه‌ها و سایر لکه‌ها روی کاسه توالت بمالید.
 1. بگذارید مخلوط به مدت 1 ساعت بماند. حلقه‌های توالت را با مسواک بردارید و توالت را بشویید.

لکه‌های سرسخت

گاهی اوقات، مهم نیست که از چه چیزی استفاده می‌کنید و چقدر سخت می‌شویید، آن لکه باقی می‌ماند. اما امید خود را از دست ندهید. ما یک نظافت سرویس بهداشتی هوشمند را به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از شر سخت‌ترین لکه‌ها خلاص شوید.

 1. سفید کننده برای سفید کردن لباس‌های ما معجزه می‌کند، بلکه لکه‌ها را حتی در سخت‌ترین نقاط نیز ضدعفونی می‌کند و از بین می‌برد. برای تمیز کردن لکه‌های سرسخت با استفاده از سفید کننده، یک ژل سفید کننده تجاری بردارید، یا خودتان درست کنید و به مقدار زیاد روی نواحی لکه دار بمالید.
 1. اجازه دهید ژل سفیدکننده به مدت 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس لکه‌های شل شده را پاک کنید. توالت را بشویید تا آن را بشویید.

محلول را خودتان درست کنید: 4 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را در یک قابلمه با 2 فنجان آب بریزید. روی اجاق گاز حرارت دهید تا مخلوط به صورت دوغاب غلیظی درآید. از روی حرارت بردارید، 6 قاشق غذاخوری سفید کننده را به آن اضافه کنید و به یک بطری با نوک دهانه منتقل کنید.

نظافت سرویس بهداشتی

لکه های آب سخت

در کمال تعجب، کوکاکولا یک راه حل سریع برای نظافت سرویس بهداشتی و لکه‌های آب سخت ارائه می‌دهد! کوکاکولا دارای اسید سیتریک، اسید کربنیک و اسید فسفریک است که مواد معدنی را نرم کرده و آن‌ها را از بین می‌برد.

 1. کوکاکولای گرم را داخل کاسه توالت خود بریزید و مطمئن شوید که نوشابه را در اطراف داخل کاسه و زیر لبه آن قرار دهید.
 1. برای بهترین نتیجه، محلول را به مدت دو ساعت یا تا یک شب تا صبح بگذارید. پس از آن، از یک برس توالت برای پاک کردن لکه‌های سخت استفاده کنید. حتما سیفون توالت را نیز بشویید و در صورت لزوم این مرحله را تکرار کنید.

چند نکته برای تمیز کردن توالت کثیف چیست؟

یکی از راه‌های نظافت سرویس بهداشتی و تمیز کردن توالت کثیف استفاده از سرکه است. سرکه یک ضدعفونی کننده طبیعی است و می‌تواند به از بین بردن باکتری‌های موجود در توالت کمک کند. روش دیگر برای تمیز کردن توالت استفاده از سفید کننده است. سفید کننده می‌تواند به حذف لکه های سخت از کاسه کمک کند.

حتما بخوانید:   شیر آلات چشمی دار از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟

در نهایت راه دیگری برای تمیز کردن توالت کثیف استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین می‌تواند به پاک کردن هرگونه کثیفی یا کثیفی که ممکن است روی سطح توالت باشد کمک کند. با استفاده از یکی از این روش‌ها می‌توانید به سرعت و به راحتی توالت کثیف خود را تمیز کنید.

چند نکته برای تمیز نگه داشتن توالت فرنگی چیست؟

یک نکته برای تمیز نگه داشتن توالت فرنگی این است که از شستشوی دستمال‌ها و سایر مواد در زهکشی خودداری کنید. این کار از ایجاد گرفتگی و گرفتگی در توالت جلوگیری می‌کند. نکته دیگر برای تمیز نگه داشتن توالت، ضدعفونی منظم آن است. این کار را می‌توان با استفاده از سفید کننده یا سرکه انجام داد. در نهایت، یک نکته دیگر برای تمیز نگه داشتن توالت، تمیز کردن مرتب آن است. این کار را می‌توان با قلم مو یا با جوش شیرین انجام داد.

فراموش نکنید که کاسه توالت را روزانه تمیز کنید. همچنین، همیشه از تمیز بودن آب کاسه توالت خود مطمئن شوید و در صورت نیاز آن را شستشو دهید. با رعایت این نکات می‌توانید توالت فرنگی خود را تمیز و عاری از کثیفی و کثیفی نگه دارید!

نظافت سرویس بهداشتی

چرا نظافت سرویس بهداشتی و توالت مهم است؟

نظافت سرویس بهداشتی و توالت یکی از مهم‌ترین اما کم جذاب‌ترین کارهایی است که باید در خانه انجام شود. ممکن است هیجان انگیزترین کار نباشد، اما کاری است که باید در لیست اولویت‌های شما باشد. نگاه کردن به توالت تمیز خوشایندتر است، اما برای شما و خانواده‌تان نیز سالم‌تر است. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا تمیز نگه داشتن توالت بسیار مهم است:

 • میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌توانند در توالت کثیف رشد کنند و منجر به بیماری شوند.
 • توالت کثیف می‌تواند باعث ایجاد بوی بد در خانه شما شود.
 • توالت کثیف می‌تواند به چینی آسیب برساند و تمیز کردن آن را دشوار کند.
 •  نگاه کردن به توالت تمیز خوشایندتر است و باعث می‌شود خانه شما بهداشتی‌تر شود.
 • یک توالت تمیز برای رعایت بهداشت ضروری است.
 • توالت تمیز می‌تواند به جلوگیری از گسترش بیماری‌ها کمک کند.
 • توالت کثیف می‌تواند محل پرورش آفاتی مانند سوسک و مگس باشد.

بنابراین همانطور که می‌بینید، دلایل زیادی وجود دارد که چرا تمیز نظافت سرویس بهداشتی و توالت ضروری است. شاید این کار سرگرم کننده‌ترین کار نباشد، اما کاری است که باید به طور منظم انجام شود.

نظافت سرویس بهداشتی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

نظافت سرویس بهداشتی و کاسه توالت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای نظافت سرویس بهداشتی و کاسه توالت با چند روش جالب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا