خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین راه برای ضدعفونی و تمیز کردن کاشی توالت و حمام چیست؟

حمام و توالت جزو مکان هایی هستند که حتماً باید نظافت آنها کاملاً رعایت شود در غیر این صورت می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با بهترین راه برای تمیز کردن کاشی توالت و حمام آشنا کنیم با ما همراه باشید.

روش های تمیز کردن کاشی توالت و حمام

تمیز کردن کاشی توالت و حمام یکی از مراحل مهم و همچنین سخت تمیز کردن خانه است زیرا حمام به دلیل رطوبت زیاد ممکن است دچار قارچ و کپک شده و شما برای تمیز کردن آن با مشکل برخورد کنید اگر منزل شما نو می باشد سعی کنید حتماً هر سه چهار روز یکبار دستشویی را تمیز بشویید تا دچار جرم گرفتگی و کپک نشود و به مواد تمیز کننده شیمیایی هم نیاز پیدا نکنید.

برای این منظور می‌توانید مقداری پودر لباسشویی را داخل ظرفی ریخته و روی آن آب داغ بریزید و خوب آن را حل کنید محلول را روی سرامیک ها بریزید و نیم ساعت صبر کنید بعد با برس روی آن را بکشید و با آب کاشی توالت و حمام را بشویید اگر هفته ای یکی دوبار این کار را انجام بدهید دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده شیمیایی هم نخواهید داشت.

تمیز کردن سرامیک دستشویی

برای اینکه شما بتوانید سرامیک دستشویی را برق بیندازید می توانید از سفیدکننده ها کمک بگیرید برای این منظور پنبه را به صورت گلوله کرده و به سفید کننده بزنید و روی سرامیک و شیارهای آن بکشید از خمیردندان هم می توانید برای این کار استفاده کنید.

تمیز کردن کاشی توالت

کاشی های سرویس بهداشتی و حمام را چگونه تمیز کنیم؟

برای برق انداختن و تمیز کردن کاشی توالت و حمام، مواد سفید کننده بسیار عالی می باشند می توانید برای این منظور از شوینده های استاندارد استفاده کنید و حتماً دستورالعملی را که روی برچسب محصول نوشته شده است مطالعه کرده و سپس از آن استفاده کنید دقت داشته باشید استفاده از محلول های شیمیایی ممکن است گاهی خطراتی به دنبال داشته باشد استفاده همزمان از دو محلول شیمیایی بسیار خطرناک بوده و می تواند ایجاد گازهای سمی کند در هنگام کارکردن با محلول های شیمیایی بسیار دقت کنید و حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید.

حتما بخوانید:   بهترین روش های از بین بردن سوسک آشپزخانه یا سوسک های ریز کابینتی چیست؟

کاشی ها فقط تزئینات دیوار و کفپوش های ساده نیستند بلکه جزو اصلی آشپزخانه و یا حمام شما تلقی می شوند پاک کردن درز ها و یا دوغاب بین کاشی ها بسیار مهم بوده و می تواند کاشی های شما را تمیز نشان دهد دوغاب بین کاشی ها، به راحتی لک شده و ممکن است باعث کثیف به نظر آمدن فضا شود.

نظافت کاشی توالت و حمام بسیار مهم بوده و حتماً باید به صورت مرتب انجام شود و جزو ضروریات نظافت منزل می باشد البته نیازی نیست که شما برای مدت طولانی کاشی‌ها را بسابید اگر نمی دانید که چگونه باید کاشی های حمام و دستشویی را تمیز کنید با ما همراه باشید تا در ادامه چند روش عالی را برای پاک کردن سریع این آلودگی ها به شما آموزش دهیم.

روش  تمیز کردن کاشی توالت و حمام

در صورتی که شما به طور منظم سرامیک و کاشی های سرویس بهداشتی و حمام را تمیز نکنید باعث می شود در بین سوراخ های سطح کاشی و همچنین درز سرامیک ها کپک و قارچ به وجود بیاید برای اینکه این قارچ ها را از بین ببرید راه های مختلفی وجود دارد یکی از آنها استفاده از سرکه سفید است می توانید به وسیله سرکه سفید حمام و دستشویی را به راحتی تمیز کنید.

روش دیگر برای از بین بردن جرم کاشی ها و لکه روی آنها استفاده از جوش شیرین می باشد جوش شیرین باعث می شود انگل به کاشی ها نچسبیده و کاشی ها تمیز شود.

استفاده از لیمو ترش روش خوبی برای تمیز کردن و برق انداختن سرامیک های حمام و توالت می باشد می توانید لیمو را نصف کرده و هفته ای یکبار روی سطوح کاشی بمالید ۱۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را با آب بشویید.

استفاده از محلول های شیمیایی مانند وایتکس می تواند برای تمیز کردن سطوح کاشی های حمام و سرویس بهداشتی بسیار موثر باشد برای اینکار باید وایتکس را درون اسپری ریخته و روی کاشی ها اسپری کنید چند دقیقه صبر کنید و سپس با فرچه روی آن را کشیده و آبکشی کنید.

روش تمیز کردن دیوار و سقف حمام و سرویس بهداشتی

برای این که بتوانید دیوارها و همچنین سقف حمام و سرویس بهداشتی را برق بیندازید بهتر است اسفنج را به سرکه سفید آغشته کرده و روی دیوار و همچنین سقف حمام و دستشویی بکشید دوباره این کار را تکرار کنید و بگذارید تا یک شب سرکه در روی دیوار باقی بماند تا به طور کامل اثر کند سپس پارچه را به اکسید هیدروژن آغشته کرده و روی قسمت های دیوار بکشید تا کاملاً تمیز و براق شود.

حتما بخوانید:   در هنگام باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب چه نکات ایمنی را باید رعایت کنیم؟

یکی از مراحل شستشوی توالت از بین بردن جرم های روی دیوار است برای از بین بردن جرم توالت می توانید از محلول های سفید کننده یا همان وایتکس استفاده کنید همان‌طور که گفتیم می‌توانید وایتکس را داخل اسپری ریخته و روی دیوار اسپری کنید و بعد از چند دقیقه با فرچه یا دستمال روی آن را کشیده و سپس با آب دیوار را بشویید.

 ترفندهای مهم برای تمیز کردن دستشویی و حمام

در ادامه می خواهیم شما را با ترفندهای مهم جهت تمیز کردن دستشویی و حمام آشنا کنیم در این ترفندها، به صورت جداگانه تمیز کردن اجزای سرویس بهداشتی و حمام را با مواد شوینده لازم برایتان توضیح می دهیم.

 تمیز کردن دوغاب دستشویی و حمام به روش خانگی

تمیز کردن دیوار و کف دستشویی و حمام به دو قسمت تقسیم می شود:

 1. تمیز کردن کاشی توالت و حمام
 2. تمیز کردن درز بین کاشی یا همان دوغاب بین کاشی های سرویس بهداشتی و حمام

درزهایی که بین کاشی های دیوار و کف توالت و حمام وجود دارد، می تواند مکان مناسبی برای رشد باکتری باشد وقتی دوغاب بین کاشی ها کثیف می شود نه تنها ظاهر سرویس بهداشتی شما آلوده به نظر می آید بلکه باعث آلودگی محیط هم خواهد شد برای تمیز کردن دوغاب باید به روش زیر عمل کنید:

 • برس را آغشته به مایع سفیدکننده کنید.
 • سپس با برس زمین را تمیز کنید.
 • بعد از آنکه تمام قسمت های کاشی را به مایع سفید کننده تمیز کردید کاملاً دیوار و کف محل را آب کشی کنید.

توصیه می کنیم قبل از اینکه از مایع سفید کننده استفاده کنید حتماً درب حمام یا توالت را باز بگذارید و تهویه را هم روشن کنید تا مایع سفید کننده به دستگاه تنفسی شما آسیب نرساند.

 تمیز کردن دیوار، سقف، کف و پیشخوان روشویی

برای تمیز کردن اجزاء مهم دستشویی مانند دیوار، سقف، کف و پیشخوان روشویی به روش زیر عمل کنید:

 • شوینده چند منظوره را داخل بطری آب پاش بریزید.
 • شوینده را بر روی مکان های مورد نظر اسپری کنید.
 • آب داغ روشویی و یا دوش حمام را باز کنید تا محیط بخار کند.
 • سپس آب را بسته و از محیط بیرون بیاید و درب حمام یا توالت را هم ببندید.
 • ۲۰ دقیقه  صبر کنید تا شوینده با بخار مخلوط شود.
 • در انتها به وسیله پارچه تمیز میکروفایبر نقاط مورد نظر را تمیز کنید.
حتما بخوانید:   انواع لوله های فاضلاب و اتصالات لوله کشی

تمیز کردن شیرآلات توالت و حمام

همانطور که می دانید شیرآلات حمام و توالت به دلیل تماس با دست افراد و همچنین پاشیدن آب بر روی آنها می توانند دچار رسوب و کثیفی شوند برای تمیز کردن شیرآلات حمام و توالت می‌توانید از دستمال‌های مرطوب ضدعفونی کننده یکبار مصرف استفاده کنید.

تمیز کردن کاسه روشویی

یکی دیگر از تجهیزات پر کاربرد در سرویس های بهداشتی کاسه روشویی می باشد در بسیاری از حمام ها هم از کاسه روشویی استفاده می کنند هنگام تمیز کردن دستشویی و حمام حتماً باید کاسه روشویی را هم تمیز کنید برای این منظور باید سرکه سفید و جوش شیرین را به اندازه نیاز داخل کاسه روشویی ریخته و سپس با آب داغ تمیز آن را بشویید.

تمیز کردن کاسه توالت

یکی دیگر از بخش‌های مهم دستشویی که حتماً باید به نظافت آن بسیار اهمیت بدهید نظافت کاسه توالت است کاسه توالت به انواع باکتری و جرم ها آلوده شده و باید بطور منظم تمیز شود. برای تمیز کردن آن باید به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول یک فنجان جوش شیرین را داخل کاسه توالت بریزید.
 • چند دقیقه صبر کنید سپس به وسیله فرچه دستشویی داخل کاسه توالت را تمیز کنید.
 • سیفون را کشیده تا کاسه توالت کاملاً تمیز شود.

تمیز کردن درب حمام و توالت

در هنگام تمیز کردن سرویس های بهداشتی، تمیز کردن درب حمام و توالت را فراموش نکنید یکی از راه هایی که می توانید به خوبی درب حمام و دستشویی را تمیز کنید استفاده از جوش شیرین و سرکه سفید می باشد چند قاشق سرکه سفید را با یک فنجان جوش شیرین مخلوط کنید مواد را روی سطح درب بکشید به دلیل غلظت بالای ترکیب جوش شیرین و سرکه درب چسبناک می شود. یک ساعت صبر کنید و بعد از آن درب دستشویی و حمام را به وسیله پارچه میکروفایبر تمیز کنید در آخر درب را آبکشی کنید.

تمیز کردن کاشی توالت

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با روش‌های تمیز کردن کاشی توالت و حمام  آشنا کنیم نظافت حمام و دستشویی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید حداقل هفته ای دوبار سرویس های بهداشتی را تمیز کرده و بشویید.

111111111111111111

31

بهترین راه برای ضدعفونی و تمیز کردن کاشی توالت و حمام چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تمیز کردن درب حمام و توالت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا