تعمیرات تلویزیون

پاک کردن حافظه تلویزیون|نکات مهم پاک کردن حافظه تلویزیون

پاک کردن حافظه تلویزیون|نکات مهم پاک کردن حافظه تلویزیون

پاک کردن حافظه تلویزیون ها با برندهای گوناگون کار سختی نیست. در این مقاله نحوه پاک کردن حافظه تلویزیون های مختلف را توضیح خواهیم داد. همچنین به مزایای پاک کردن حافظه تلویزیون اشاره کرده و در مورد حافظه تلویزیون توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

حافظه تلویزیون

کش ها اطلاعات فنی گوناگون که برای عملیات لازم است را ذخیره می‌کنند و وقتی برنامه بسته می‌شود، به صورت اتوماتیک حذف می گردند. با این وجود در حافظه داده های کش باقی می مانند. به همین سبب به صورت همیشگی زباله های داده جمع می شوند و در حافظه داخلی فضای خالی را اشغال می‌کنند. این موجب می شود، که در برخی مواقع کاربران برای اینکه از شر فایل هایی که ضروری نیستند خلاص شوند، حافظه را پاک می‌کنند. در برخی مواقع این کار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. چنانچه فضا به اندازه کافی موجود نباشد، برخی از برنامه ها باز نخواهند شد.

تمیز کردن حافظه و پاک کردن داده هایی که مربوط به برنامه های گوناگون است، فقط برای تلویزیون های هوشمند نیست، بلکه برای همه دستگاه های دیگر مثل گوشی و کامپیوتر نیز توصیه می گردد. به احتمال زیاد بیشتر افراد این کار را در کامپیوتر خود انجام داده‌اند و کوکی ها و حافظه کش مرورگر خود را پاک نموده اند. همچنین افراد زیادی عادت دارند، که حافظه گوشی خود را به صورت دوره ای و مرتب خالی کرده و تعویض نمایند. اما بیشتر افراد این کار را برای تلویزیون انجام نمی دهند. پاک کردن حافظه تلویزیون ها مزایای مختلف و زیادی دارد، که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. وقتی اقدام به پاک کردن حافظه تلویزیون خود می کنید، قسمت زیادی از حافظه آن را خالی خواهید کرد و عملکرد تلویزیون شما بسیار بهتر خواهد بود.

مزایای پاک کردن حافظه تلویزیون

در این بخش قصد داریم، که به فواید پاک کردن حافظه تلویزیون بپردازیم و بررسی کنیم، که پاک کردن حافظه تلویزیون با تلویزیون چه می‌کند. واکنش هایی که بعد از پاک کردن حافظه تلویزیون رخ می دهند، عبارتند از:

 • سرعت تلویزیون بیشتر خواهد بود. چون که بر عملکرد و سرعت تلویزیون شما تاثیر بسزایی می‌گذارد. مخصوصاً چنانچه مدت ها از پاک کردن آن گذشته باشد. وقتی حافظه تلویزیون را پاک می کنید، دستگاه شما عملکرد سریع تری خواهد داشت. مطمئناً تفاوت را پس از پاک کردن حافظه پنهان تلویزیون مشاهده خواهید کرد.
 •  وقتی حافظه تلویزیون خود را پاک می کنید، دستگاه خود را در مقابل بد افزار ها محافظت می کنید. چون ویروس های زیادی امکان دارد در حافظه پنهان وجود داشته و ذخیره شده باشند. چون اغلب مردم به حذف کردن حافظه تلویزیون خود اهمیت نمی دهند. چنانچه حافظه دستگاه خود را پاک کنید، تلویزیون شما در برابر ویروس در امان خواهد بود.
 • عملکرد مرورگر بسیار بهتر خواهد بود. صحبت فقط در مورد سرعت دستگاه نیست. اگرچه سرعت یکی از مواردی است، که به صورت قابل توجه تغییر می کند. چنانچه نمی توانید بسیاری از وب سایت ها را باز کنید، احتمالاً به دلیل پر بودن حافظه پنهان تلویزیون شما است.
حتما بخوانید:   راهنمای نحوه ریست کردن تلویزیون|مزایای ریست کردن تلویزیون

 تلویزیون

پاک کردن حافظه تلویزیون برند سامسونگ

از جمله کمپانی های بزرگ تولید کننده دستگاه الکترونیکی در جهان برند سامسونگ می باشد. این برند در محصولات خود مثل تلویزیون فناوری های جدیدی را ارائه داده است و هر روز قابلیت های جدید و منحصر به فردی را به محصولات خود اضافه کرده و به بازار عرضه می کند. سالانه شرکت سامسونگ مدل های تلویزیون خود را بهبود بخشیده و به روز رسانی های جدید را ارائه می دهد. به همین دلیل افراد زیادی طرفدار این محصول بوده و از تلویزیون سامسونگ استفاده می کنند. برای اینکه بتوانید حافظه پنهان تلویزیون سامسونگ را پاک کنید بدین ترتیب عمل کنید:

 • در صفحه اصلی به قسمت تنظیمات بروید.
 •  تنظیمات عمومی را برگزینید.
 • امنیت و حریم خصوصی را انتخاب نمایید.
 • Data Wipe را بزنید.
 • Clear Cache Data را باید انتخاب نمایید.
 • گزینه حذف را کلیک کنید، تا عملیات پاک کردن حافظه تلویزیون شما تمام شود.

پاک کردن حافظه تلویزیون ال جی

شرکت ال جی از سال ها قبل اقدام به تولید تلویزیون می کند. بنابراین در این صنعت از جمله برندهای مشهور می باشد، که تلویزیون هایی با سبک ها و اندازه های گوناگون تولید کرده و به بازار عرضه می کند. امروزه تلویزیون های هوشمند ال جی دارای امکانات و ویژگی های منحصر به فردی هستند، که موجب شده در تمام دنیا محبوب واقع شوند. قبل از اینکه بخواهید حافظه تلویزیون ال جی خود را پاک کنید بهتر است، که حسابی آنلاین ایجاد نموده و آن را فعال نمایید، تا تنظیمات اولیه برنامه ها در قسمت فضای ابری کپی شوند. بدین ترتیب وقتی تلویزیون را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می‌کنید، این داده ها را می توانید بازیابی نمایید. برای حذف حافظه تلویزیون برند ال جی می توانید به این ترتیب عمل کنید:

 • در ابتدا از روی کنترل تلویزیون خود دکمه Menu یا Home را بزنید.
 • به قسمت تنظیمات بروید و تنظیمات پیشرفته را بر گزینید.
 •  از منوی فرعی General را انتخاب کنید.
 • باید بازیابی به تنظیمات کارخانه را در این مرحله فعال نمایید.
 •  رمز عبور ۱۲۳۴۵۶۷۸ را وارد نمایید.
 •  سرویس را فعال کرده و منتظر شوید، که تلویزیون شما دوباره راه اندازی گردد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر تلویزیون وستل VESTEL|نمایندگی مجاز تلویزیون وستل

پاک کردن حافظه تلویزیون سونی

برند سونی در صنعت تصویری و صوتی در جهان حرف اول را می زند. با توجه به اینکه تلویزیون نیز از هر دو مورد این موارد استفاده می کند، در رتبه بسیار بالایی قرار دارد. بنابراین برخی از افراد معتقدند، که تلویزیون برند سونی پادشاه تلویزیون ها می باشد. چون در تلویزیون سونی امکانات و ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد و این برند یک برند لوکس به حساب می آید، برای تهیه کردن تلویزیون سونی باید هزینه های بالایی را پرداخت کنید. سیستم عامل این تلویزیون بسیار محبوب است و کارایی راحت و بالایی دارد. حتی افراد سالمند و کودکان نیز می توانند به راحتی با آن کار کنند. با ما در این بخش همراه باشید، تا به چگونگی پاک کردن حافظه تلویزیون سونی بپردازیم:

 • گزینه تنظیمات را از صفحه اصلی خود انتخاب نمایید.
 • از قسمت تنظیمات، تنظیمات عمومی را برگزینید.
 •  حریم خصوصی و امنیت را بزنید.
 • Data Wipeباید انتخاب شود.
 • Clear Cache Data را بزنید.
 • وقتی گزینه حذف را کلیک می کنید این کار تایید خواهد شد.

تلویزیون

به این نکته دقت کنید، که وقتی حافظه پنهان تلویزیون سونی را پاک می کنید، داده هایی که توسط برنامه ها ذخیره شده اند، پاک خواهند شد، تا با سرعت بیشتری بارگذاری گردند. احتمال دارد وقتی حافظه پنهان تلویزیون سونی خود را پاک می کنید برای اینکه بتوانیم دوباره وارد برنامه ها شوید بعضی از تنظیمات را مجددا انجام دهید با توجه به نسخه نرم افزار و مدل دستگاه شما مراحل گوناگون خواهد بود برای یافتن اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنیم که دفترچه راهنمای تلویزیون سونی خود را مطالعه نمایید.

پاک نشدن حافظه تلویزیون سونی

در صورتی که حافظه تلویزیون سونی شما پاک نشد، می توانید این موارد را کنترل کنید:

 • در ابتدا اطمینان حاصل کنید، که آخرین نسخه نرم افزار را در تلویزیون خود نصب نمودید.
 •  برای مطمئن شدن به قسمت تنظیمات رفته و تنظیمات عمومی را بزنید و سپس به روز رسانی نرم افزار را انتخاب کنید و بررسی نمایید، که نسخه جدید نرم افزار در دسترس می‌باشد یا خیر.
 •  تلویزیون خود را دوباره راه اندازی نمایید. راه اندازی مجدد تلویزیون کمک خواهد کرد، که حافظه راحت تر پاک شود.
 •  دیگر برنامه هایی که در پس زمینه هستند را ببندید و سپس برای پاک کردن حافظه تلویزیون سونی تلاش کنید.
 •  بهتر است حافظه تلویزیون را به صورت دستی پاک نمایید.
 •  در صورتی که مشکل تلویزیون شما برطرف نشد پیشنهاد می شود، که تنظیمات دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.
حتما بخوانید:   قیمت و هزینه نصب تلویزیون روی دیوار و ستون

دلیل مسدود شدن حافظه کش در تلویزیون هوشمند

در تلویزیون های هوشمند می توانید از سرویس‌های آنلاین گوناگونی استفاده کنید. هر کدام از آنها مقداری داده را در قسمت حافظه درونی تلویزیون شما ذخیره خواهند کرد. برای اینکه عملکرد تلویزیون شما صحیح باشد، باید به صورت مرتب و دوره‌ای حافظه تلویزیون خود را در زمان باز کردن برنامه ها و وب سایت ها تمیز کنید. علت مهم پر شدن حافظه پنهان این است، که در تلویزیون های هوشمند مرورگرهای وب عملکرد محدودی دارند. برای اینکه یک فایل صوتی یا فایل ویدیویی پخش شود، در ابتدا برنامه آن در حافظه داخلی ذخیره می گردد. پس از این مرحله شما قادر خواهید بود محتوای رسانه را ببینید، در برخی مواقع داده هایی که در حافظه پنهان وجود دارند به صورت خودکار و اتوماتیک حذف می گردند، که در تنظیم های تلویزیون شما ارائه می گردد. اما نمی توان به صورت قطعی گفت که تمیز کردن حافظه تلویزیون در زمان مناسب و همیشه انجام می شود. بنابراین گوش دادن به فایل های صوتی و یا تماشا کردن فیلم امکان دارد متوقف گردد و بر روی نمایشگر هشداری ظاهر شود، که نشان دهنده کافی نبودن حافظه آزاد می باشد.

سخن تکمیلی

در این مقاله روش هایی که برای تمیز کردن و پاک کردن حافظه داخلی تلویزیون های مختلف مناسب است را ارائه کردیم و به مزایای پاک کردن حافظه داخلی تلویزیون ها اشاره نمودیم. در صورتی که شما به صورت مرتب حافظه تلویزیون خود را پاک کنید، عملکرد تلویزیون شما به صورت چشمگیری بهبود خواهد یافت و بخش زیادی از حافظه دستگاه شما آزاد خواهد شد.

31

پاک کردن حافظه تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نحوه پاک کردن حافظه تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x