خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

گرفتگی لوله فاضلاب حمام مشکلات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت دلیل این گرفتگی ها بیشتر مواقع، وارد شدن موی بلند و اشیا به داخل لوله می باشد ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام را برای شما به طور کامل توضیح دهیم تا بتوانید خودتان به راحتی این مشکل را برطرف کنید برای گرفتگی در قسمت کفشور حمام ۱۷ روش را برای شما آموزش خواهیم داد که می تواند برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام به شما کمک بسزایی کند لطفاً با ما همراه باشید.

وسایل لازم برای باز کردن لوله فاضلاب حمام

  • دستکش لاستیکی
  •  فنر دستی
  •  پیچ گوشتی
  •  اسفنج یا پارچه

سه راه مهم برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

 گرفتگی لوله فاضلاب حمام

روش اول : باید ضایعات لوله فاضلاب را خالی کنید:

در روش اول شما باید ضایعات داخل لوله فاضلاب را به طور کامل تخلیه کنید برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- درپوش کفشور حمام را باز کنید:

در ابتدا سعی کنید کفشور را به کمک پیچ گوشتی باز کنید البته بعضی از کفشور ها نیاز به پیچ گوشتی هم ندارند. سعی کنید برای باز کردن کفشور از پیچ گوشتی مناسب استفاده کنید تا سر پیچ گوشتی به راحتی در پیچ قرار بگیرد. پیچ ها را باز کنید و در گوشه ای قرار دهید تا داخل لوله نیفتد.

۲- عامل مسدودی را تمیز کنید

بعد از اینکه پیچ ها را باز کردید و درب کفشور را برداشتید احتمالاً مشاهده می کنید که موادی در اطراف و زیر کفشور جمع شده این مواد را بیرون بیاورید البته دقت داشته باشید این مواد خیلی راحت تر از موادی که در داخل لوله رفته اند از بین خواهد رفت. احتمال دارد موهای بلند به کفشور چسبیده باشد شما باید با دقت همه کثیفی ها و موها را تمیز کنید.

۳- اطراف لوله را تمیز کنید

بعد از اینکه کفشور را برداشتید به کمک یک اسفنج یا دستمال اطراف لوله را تمیز کنید گاهی امکان دارد که شامپو و یا صابون در اطراف لوله و زیر کفشور مانده باشد و چیزهایی از قبیل مو به آنها بچسبد و این مورد در طولانی مدت باعث گرفتگی شدید لوله خواهد شد و شما با مشکل بزرگی روبرو می شوید.

۴- برای تخلیه مواد از فنر دستی استفاده کنید

 اکنون شما نیازی به فنر خیلی بلند ندارید فقط باید یک فنر نازک تهیه کنید فنر را تا قسمتی از لوله فرو ببرید که به گرفتگی مورد نظر برخورد کند بعد آن را به آرامی بچرخانید تا هر گرفتگی که در لوله فاضلاب است به فنر بچسبد و به وسیله فنر آنها را از لوله خارج کنید در این موارد معمولاً رسوبات و لجن و یا مقداری مو به فنر می چسبد که شما می توانید آنها را از لوله خارج کرده و گرفتگی لوله را رفع کنید.

۵- برای بار دوم هم از فنر دستی کمک بگیرید

بعد از اینکه برای بار اول فنر را وارد لوله فاضلاب کردید و آن را بیرون کشیدید باید مقداری زیادی آب را با فشار داخل لوله بریزید تا لوله شسته شود و دوباره فنر را داخل لوله کنید و کامل بچرخانید تا در صورت باقی ماندن رسوبات به فنر چسبیده و بتوانید آنها را بیرون بکشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی چیست؟

۶- لوله فاضلاب حمام را امتحان کنید

بعد از مراحل بالا که برای شما توضیح دادیم اکنون باید لوله فاضلاب حمام را امتحان کنید و ببینید آیا گرفتگی برطرف شده یا نه؟ برای این منظور یک سطل را از آب پر کنید و با فشار زیاد داخل لوله بریزید اگر آب به راحتی از کفشور و چاه عبور کرد شما متوجه خواهید شد که مشکل برطرف شده و اگر گرفتگی لوله فاضلاب رفع شده بود باید سراغ مرحله بعد بروید.

۷- درپوش کفشور حمام را ببندید

اکنون نوبت آن رسیده که درپوش کفشور حمام را ببندید شما باید درپوش را به همان گونه که باز کردید ببندید. برای این منظور درپوش را به طور کامل روی لوله قرار دهید و با پیچ گوشتی خوب آن را ببندید دقت داشته باشید که قبل از اینکه درپوش را ببندید آن را کاملاً تمیز کنید.

روش دوم: استفاده کردن از محلول سرکه سفید و جوش شیرین

 گرفتگی لوله فاضلاب حمام

در این روش باید از محلول سرکه سفید و جوش شیرین برای باز کردن گرفتگی لوله استفاده کنید برای این منظور موارد زیر را انجام دهید:

۱- کفشور حمام را تمیز کنید

در این مرحله باید مثل روش قبل درپوش را باز کنید و با کمک دستمال و یا وسیله دیگری مانند انبر، اطراف لوله را کاملا تمیز کنید همانگونه که گفتیم احتمال دارد که صابون یا مو و مواد دیگر باعث این گرفتگی شده باشد که شما بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید.

۲-آب جوش آماده کنید

یک کتری و یا ظرف بزرگ را پر از آب کرده و آب را بجوشانید تا در مرحله بعدی بتوانید از آب جوش استفاده کنید آب جوش باعث می شود که مواد داخل فاضلاب نرم شده و راحت تر تجزیه شود تقریباً می‌توان گفت که آب جوش ارزانترین، بهترین و ساده ترین راه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام است.

۳-آب جوش را به طور مستقیم در لوله فاضلاب حمام خالی کنید

در این مرحله به طور مستقیم همه آب جوش را داخل لوله بریزید با اینکار احتمالاً لوله باز خواهد شد فقط دقت داشته باشید در هنگامی که آب جوش را می ریزید آب جوش به روی بدن شما پاشیده نشود. بعد از آن شیر آب را کامل باز کنید تا متوجه شوید که گرفتگی لوله برطرف شده یا نه؟ اگر مشکل برطرف نشده بود حالا باید مرحله بعدی را انجام دهید.

 ۴-محلول یک فنجان سرکه سفید و یک چهارم فنجان جوش شیرین را در لوله بریزید

موادی را که برای شما گفتیم محلول قدرتمندی می باشد که می تواند گرفتگی فاضلاب را برطرف کند اول جوش شیرین را داخل لوله بریزید و بعد از آن سرکه را هم روی آن بریزید این مواد  واکنش شیمیایی تولید می کند که کاملاً برای انسان و حتی برای فاضلاب هم بی خطر می باشد ولی آنقدر قدرتمند است که می تواند هر گونه مسدودی لوله را از بین ببرد.

۵- حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا محلول اثر کند

بعد از اینکه سرکه و جوش شیرین را داخل لوله ریختید حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا محلول شما اثر کند باز کردن لوله به وسیله جوش شیرین یک روش بسیار کارآمد برای از بین بردن موهای داخل لوله می باشد و اگر مسدودی لوله به دلیل گرفتگی با مو یا مواد دیگر باشد گرفتگی به سرعت باز خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه از زود پر شدن چاه فاضلاب جلوگیری کنیم؟

۶- مقدار بیشتری آب جوش آماده کنید

بعد از آن دوباره مقدار بیشتری آب جوش آماده کنید تا با ریختن آب جوش بیشتر بتوانید تمام لوله فاضلاب حمام را به طور کامل پاکسازی کنید و هرچه در لوله از رسوبات و مو باقی مانده است کاملاً تمیز شود سرکه و جوش شیرین همه مواد داخل لوله را تجزیه خواهد کرد و آب جوش می تواند مواد را به سمت بیرون هدایت کند.

۷- آب جوش را به طور مستقیم داخل لوله بریزید

در این مرحله آب جوش را به طور مستقیم داخل لوله بریزید و بعد از آن دوباره آب را با فشار باز کنید و ببینید آیا گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شده یا خیر؟ اگر گرفتگی لوله برطرف نشده بود باید از روش های دیگری استفاده کنید. سرکه و جوش شیرین محلولی هستند که غیر شیمیایی می باشند و ما از آنها برای گرفتگی های جزئی استفاده می کنیم.

روش سوم: از تلمبه لوله باز کن استفاده کنید

در روش سوم شما باید از تلمبه برای باز کردن لوله استفاده کنید برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

۱- اطراف لوله را کاملاً تمیز کنید

به وسیله اسفنج یا یک پارچه، اطراف درپوش کفشور و لوله را کاملاً تمیز کنید و به وسیله یک پیچ گوشتی مناسب درپوش را باز کنید و قسمت زیر کف شور را با دقت از موادی مانند مو و صابون پاک کنید تا بتوانید مراحل بعدی را انجام دهید.

۲- حمام را از آب پر کنید

اگر شما در حمام خود وان دارید می توانید وان را از آب پر کنید ولی اگر در حمام خود وان ندارید باید آب را کاملاً باز کنید تا کف حمام مقداری آب بالا بیاید تا به شما این امکان را بدهد که از تلمبه برای باز کردن گرفتگی استفاده کنید زیرا برای تلمبه زدن بهتر است که آب روی چاه را گرفته باشد آب باعث می شود که فشار زیادی به لوله وارد شده و گرفتگی راحت تر باز شود.

۳- در این مرحله تلمبه را هم آماده کنید

وقتی آب روی لوله را به طور کامل گرفت شما باید تلمبه را روی لوله بگذارید و با فشار آن را به طرف بالا و پایین فشار دهید حدوداً تا ۱۰ بار این کار را تکرار کنید احتمال دارد با انجام تلمبه زدن آب کثیف از داخل لوله حمام شما خارج شود دقت داشته باشید که کثیف نشوید

  • بعد از اینکه تلمبه زدید لوله را چک کنید و ببینید آیا هنوز آب کثیف از لوله فاضلاب حمام خارج می شود یا نه؟
  •  اگر متوجه شدید که آب کثیف از لوله خارج نمی شود حالا با فشار بیشتری تلمبه بزنید.
  • اگر مشاهده کردید که چیزی از داخل لوله بیرون نمی آید یعنی گرفتگی بسیار شدید است و شما باید با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.

اگر تمام کارهایی را که گفتیم انجام دادید ولی باز هم لوله فاضلاب حمام شما باز نشد این به بدین معنی می باشد که گرفتگی بسیار شدید است و با روشهای خانگی برطرف نخواهد شد پس بهتر است که کار را به کاردان بسپارید در این صورت حتما با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید تا آنها به وسیله دستگاه های پیشرفته و بدون کثیف کاری و کنده کاری اقدام به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام کنند.

آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سه راه مهم برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

امتیاز کاربر: ۳.۷ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا