خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

رفع گرفتگی لوله های کفشور حیاط، پارکینگ، تراس

رفع گرفتگی کفشور حیاط مقداری با روش های دیگر متفاوت است زیرا معمولاً در تراس منازل، مثل آشپزخانه خبری از چربی نیست و دلیل این گرفتگی ها می تواند چیز دیگری باشد. معمولاً گرفتگی کفشور حیاط به دلیل شاخ و برگ درختان، پلاستیک، ماسه، سنگ، گیاهان و…. می باشد. در این گرفتگی ها چربی وجود نداشته و معمولاً برای رفع آن نمی توان از سرکه و نمک و جوش شیرین و یا حتی جوهر نمک استفاده کرد. در ادامه از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش های رفع گرفتگی کفشور ساختمان مخصوصاً کفشور حیاط، پارکینگ و تراس آشنا کنیم.

گرفتگی لوله های کفشور حیاط، پارکینگ و تراس

همانطور که گفتیم گرفتگی لوله های کفشور ساختمان از قبیل تراس، حیاط و پارکینگ، با گرفتگی لوله های فاضلاب که ممکن است در اثر تجمع چربی ها، مو، صابون، پسماند غذا و…. باشد، کاملاً متفاوت است زیرا در صورت گرفتگی لوله ی فاضلاب آشپزخانه شما می توانید از روش های خانگی برای رفع گرفتگی استفاده کنید ولی گرفتگی های کفشور حیاط با گرفتگی های لوله های فاضلاب آشپزخانه و توالت کمی متفاوت است .

کفشورها به دلیل اینکه در بیرون از ساختمان قرار دارند، در معرض ریزش برگ درختان، شن، خاک و…. قرار داشته و دچار گرفتگی می شوند. به همین دلیل روش رفع گرفتگی آنها هم کمی متفاوت است. زیرا هیچ وقت گرفتگی با پلاستیک را شما نمی توانید با ریختن آب داغ رفع کنید. برای رفع گرفتگی کفشور ساختمان هیچ چیز بهتر از دستگاه های فنر لوله بازکنی نیست.

فنرهای فولادی خواص چرخشی و عالی دارد، که می‌تواند به راحتی گرفتگی ها را در مسیر خود باز کرده و از بین ببرد و آن را به طرف چاه فاضلاب هدایت کند. در صورتی که گرفتگی در اثر موادی مانند پارچه و یا پلاستیک باشد باز هم با استفاده از فنر می توان گرفتگی را برطرف کرد.
همانطور که می دانید در ساختمان تعداد زیادی کفشور فاضلاب می باشد. کفشورها لوله هایی هستند که فاضلاب کف ساختمان را جمع کرده و به طرف لوله فاضلاب منتقل می کنند. دهانه کفشور باعث می شود شن های زیادی وارد لوله شده و باعث گرفتگی لوله شود. یکی از دلایل شایع گرفتگی لوله کفشور، ساخت و ساز و بنایی است که می تواند باعث گرفتگی شدید در لوله های فاضلاب کفشور ساختمان شود.

حتما بخوانید:   اهمیت رعایت بهداشت در هنگام خدمات لوله بازکنی | نحوه تمیز کردن ابزار خدمات لوله بازکنی

 

کفشورکفشورهای آشپزخانه، ایوان، پارکینگ، حیاط، توالت، حمام و…. جزو معمول‌ترین کفشور های ساختمان می باشند که به دلایل مختلفی دچار گرفتگی می شوند.

شاید بهتر باشد شما را با گرفتگی کفشور ها بیشتر آشنا کنیم تا خودتان بتوانید مشکل را برطرف کرده و به لوله بازکن هم نیازی نداشته باشید. همانطور که می دانید هیچ لوله ای نیست که از گرفتگی در امان باشد حتی اصلی‌ترین لوله های فاضلاب هم امکان دارد دچار گرفتگی شوند و حتی لوله های فاضلاب کل ساختمان که قطر زیادی هم دارند ممکن است به وسیله چربی، صابون و…. گرفته شوند.
دستشویی که جزو وسیع ترین لوله های فاضلاب می باشد باز هم امکان گرفتگی در آن هم وجود دارد به اینصورت معلوم می‌شود که در ساختمان، هر لوله ای امکان مسدود شدن دارد.
گرفتگی کفشور حیاط، پارکینگ و همچنین تراس هم امکان پذیر است و باید حتماً با روش باز کردن آن آشنا باشید.

علت بالا زدن آب از کفشور چیست؟

اگر با گرفتگی لوله فاضلاب آشنا باشید، می دانید که وقتی یک شیء خارجی و غیر معمول، وارد فاضلاب می شود، باعث مسدود شدن مسیر راه آب فاضلاب خواهد شد و این باعث بالا زدن آب از کفشور می شود در اصل بالا زدن آب از کفشور به معنی گرفتگی لوله فاضلاب حیاط می باشد. پس وقتی دیدید که آب در داخل کفشور حیاط انباشته شده و پایین نمی رود، مطمئن شوید که حتماً لوله دچار گرفتگی شده است.
البته گاهی هم ممکن است بالا زدن آب فاضلاب به دلیل پر شدن چاه باشد. اگر بالا زدن آب فاضلاب به دلیل گرفتگی لوله باشد باید با روش های مخصوص، گرفتگی کفشور حیاط را برطرف کنید.

گاهی ممکن است مکش آب در حیاط کُند شده باشد در این صورت معلوم می شود که لوله فاضلاب درگیر گرفتگی شده ولی هنوز کاملاً مسدود نشده است و آب به کندی از آن عبور می کند و باید مشکل را سریعاً برطرف کنید تا با گرفتگی شدید روبرو نشوید.
البته در هر دو شرایط نام برده شده، باید لوله مسدود شده، باز شود.

دلایل گرفتگی کفشور حیاط و ساختمان چیست؟

ممکن است شما هم با مشکل گرفتگی کفشور حیاط و ساختمان روبرو شده باشید این گرفتگی ها به دلیل موارد زیر است:

  • گیر کردن اشیا در داخل لوله
  • شاخ و برگ درختان
  • گیر کردن ماسه، سنگ در لوله فاضلاب تراس و حیاط
  • ریختن مصالح ساختمانی مانند قیر، سیمان در داخل لوله فاضلاب بالکن و حیاط
  • شیب کم لوله
  • کم شدن قطر لوله به دلیل رسوبات
  • فضولات پرندگان
  • گیر کردن اشیاء و اسباب بازی های ریز کودکان
حتما بخوانید:   تعویض رایزر آب گرم و سرد در ساختمان | لوله رایزر ساختمان چیست؟

اگر شما هم می پرسید که دلیل گرفتگی لوله های کفشور حیاط و بالکن چیست؟ باید بگوییم که این مشکل می‌تواند به دلیل وارد شدن جسمی در داخل لوله و مسدود شدن مسیر آب اتفاق بیفتد. یعنی وقتی چیزی مثل دستمال کاغذی وارد لوله فاضلاب می شود در سیفون لوله باقی مانده و بعد از مدتی باعث گرفتگی لوله می شود و شما متوجه خواهید شد که سرعت مکش آب کم می شود زیرا دستمال کاغذی در لوله گیر کرده و اجازه عبور آب و فاضلاب را نخواهد داد. اگر دستمال های کاغذی مقدار شان بیشتر شود لوله به طور کلی مسدود شده و آب از کفشور بالا می زند.

بهترین عمل برای جلوگیری از این مشکل این است که قبل از معالجه پیشگیری کنید، یعنی از گرفتگی لوله و ریختن چیزهایی مانند شاخ و برگ درختان، سنگ، ماسه و… و ورود آنها به لوله های کفشور حیاط، پارکینگ و تراس جلوگیری کنید. در صورتی که این کار را انجام دهید لوله فاضلاب کفشور حیاط و تراس به هیچ وجه نمی گیرد. البته صافی هایی هم وجود دارند که در بازار موجود هستند. می توانید به راحتی آنها را خریداری کرده و در روی کفشور ها قرار دهید تا از گرفتگی لوله در امان باشید.

رفع گرفتگی کفشور حیاط و ساختمان

تقریباً می توان گفت گرفتگی های فاضلاب تراس، پارکینگ و حیاط جزو گرفتگی های سخت محسوب می‌شوند زیرا بیشتر این گرفتگی ها ناشی از سنگ و سیمان است. وارد شدن قیر، شن، ماسه، سنگ، سیمان، زباله و…. می تواند باعث گرفتگی های شدید شود و رفع آن هم دشوارتر از گرفتگی های دیگر است.

گرفتگی تراس، حیاط و پارکینگ را شما نمی توانید با تلمبه های دستی رفع کنید و یا استفاده از محلول های خانگی مشکلی را حل نمی کند. بهترین راه برای رفع این گرفتگی ها استفاده از فنر لوله بازکنی است. دستگاه فنر برقی، دارای فنر طولانی بوده و می تواند با چرخش خود به وسیله موتور، گرفتگی را به راحتی برطرف کند. برای این منظور حتماً باید با شرکت های معتبر لوله بازکنی تماس بگیرید تا مشکل را رفع کنند.

دقت داشته باشید در صورتی که سرگرم بنایی و ساخت و ساز ساختمان هستید مراقب کفشور حیاط، پارکینگ و تراس باشید زیرا مصالح ساختمانی مانند سیمان، گچ و… می توانند باعث گرفتگی های سختی شوند که گاهی ممکن است با فنر برقی هم برطرف نشده و مجبور به تعویض لوله های فاضلاب شوید.

در صورتی که سیمان داخل لوله ریخت حتماً سریعاً آن را خارج کنید تا داخل لوله سخت و سفت نشود.

گرفتگی لوله کفشور حیاط، پارکینگ و تراس با قیر

اگر در بنایی قصد قیرگونی کردن ساختمان را دارید و یا می خواهید تراس منزل را آسفالت کنید امکان دارد با مشکل وارد شدن قیر داخل لوله، رو به رو شوید و این می‌تواند بسیار گرفتگی مشقت باری شود. البته گرفتگی با قیر هر چند که جزو گرفتگی‌های سخت است ولی می توان با استفاده از نفت و بنزین آن را برطرف کرد زیرا نفت و بنزین حلال قیر هستند و آن را نرم کرده و می شویند.

حتما بخوانید:   باز کردن لوله فاضلاب با جوش شیرین

در صورتی که قیر داخل لوله تراس، حیاط و یا پارکینگ شد، می‌توانید مقداری نفت یا بنزین را با رعایت احتیاط داخل لوله بریزید تا قیر داخل لوله را شسته و ببرد.
اگر قیر در ابتدای لوله است می توانید بعد از ریختن نفت، با یک چوب بلند، قیر را از لوله جدا کنید و سپس آب گرم داخل لوله بریزید تا قیر و نفت از لوله تخلیه شود.

البته به طور کلی باید بگوییم اگر لوله های تراس، حیاط و پارکینگ با گرفتگی روبرو شد انجام هر تلاشی برای رفع مشکل معمولاً بی فایده است و همانطور که گفتیم بهترین راه مراجعه به شرکت های لوله بازکنی و استفاده از فنرهای برقی می باشد.

کفشورراه کارهایی مناسب برای پیشگیری از گرفتگی کفشور حیاط، پارکینگ و تراس

همانطور که می دانید همیشه پیشگیری از درمان بهتر است، باید قبل از مسدود شدن کفشور حیاط، تراس و پارکینگ، از وارد شدن هر چیزی به داخل لوله جلوگیری کنید تا با مشکل باز کردن لوله روبرو نشوید.

ارزانترین و بهترین راه، استفاده از توری مخصوص کفشور می باشد. بهتر است یک توری خوب و مرغوب تهیه کنید تا از ورود اشیاء به داخل لوله جلوگیری شود. توری هایی که غیر پلاستیکی باشند می توانند گزینه مناسب تری برای این کار باشند زیرا استحکام بیشتری داشته و دچار شکستگی نمی شوند.

نکته مهم: همیشه اطراف تراس، حیاط و پارکینگ را تمیز نگه دارید تا از وارد شدن سیمان، سنگ، شاخ و برگ درختان و…. به داخل لوله جلوگیری شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش برطرف کردن گرفتگی لوله های کفشور حیاط، پارکینگ و تراس آشنا کردیم. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید بهترین راه استفاده از فنر های برقی می باشد. اگر با روش های ساده خانگی نتوانستید مشکل گرفتگی لوله تراس، حیاط و پارکینگ را برطرف کنید باید حتماً با شرکت های لوله بازکنی معتبر تماس بگیرید.

در صورتیکه تمایل داشتید مقاله های مشابه را مطالعه کنید می توانید به سایت ایبک امداد مراجعه کنید. از همراهی شما تشکر می کنیم.

111111111111111111

31

رفع گرفتگی لوله های کفشور حیاط، پارکینگ، تراس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل گرفتگی کفشور حیاط و ساختمان چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا