تعمیرات یخچالتعمیرات

علل رایج صدای یخچال ال جی چیست؟

یکی معضلات صاحبان یخچال ال جی صدای یخچال ال جی است. صدای یخچال ال جی یکی از مشکلاتی است که اغلب برای بسیاری اتفاق می‌افتد. هیچ چیز خسته کننده تر از شنیدن صدای بلند یا غیرعادی از یخچال ال جی شما نیست. به خصوص پس از اینکه چندین میلیون تومان را که به سختی به دست آورده‌اید برای دستگاه خود خرج کردید، شنیدن این صداها به راحتی می‌تواند شما را به نگرانی باز دارد.

بیشتر مشکلات مربوط به نویز در یخچال ال‌جی به دلیل مشکلات جزئی ایجاد می‌شود که به راحتی می‌توانید توسط خودتان در خانه یا با تماس با یک تکنسین لوازم خانگی حرفه‌ای در نزدیکی خود حل شود. با ما تا پایان این مقاله کاربردی از سایت ایبک همراه باشید تا با نحوه رفع صدای یخچال ال جی و جزئیات آن آشنا شوید.

صدای یخچال ال جی

علت‌های صدای یخچال ال جی

یخچال ال جی شما می‌تواند صداهای مختلفی تولید کند و هر کدام علت متفاوتی دارند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به چند صدا رایج، معنای آن‌ها و کارهایی که می‌توانید در مورد آن‌ها انجام دهید، بیندازیم.

صدای کوبیدن مداوم

یکی دیگر از صدای یخچال ال جی کوبیدن مدام است. وقتی صدای تق تق از یخچال ال جی خود را می‌شنوید، می‌خواهید فن‌های اواپراتور را عیب یابی کنید. آن‌ها را در هر دو قسمت یخچال و فریزر، معمولاً در پنل پشتی خواهید یافت. یک فن اواپراتور هوا را از طریق کویل اواپراتور، بخشی از سیستم خنک کننده دستگاه شما، می‌دمد. با انجام این کار، فن هوای سرد را در سراسر محفظه پخش می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که تمام مواد غذایی شما به همان اندازه که باید سرد باشند سرد هستند.

صدای یخچال ال جی که می‌شنوید احتمالاً به دلیل تجمع یخ یا یخ زدگی در نزدیکی فن اواپراتور است. هنگامی که انباشتگی به اندازه کافی بزرگ شد، تیغه‌های فن به طور مداوم در حین چرخش به یخ برخورد می‌کنند. صدای کوبش تا زمانی ادامه می‌یابد که انباشتگی آن ‌قدر بزرگ شود که اصلاً از چرخش پره‌های فن جلوگیری کند.

می‌توانید این مشکل را با ذوب کردن یخ در اطراف فن اواپراتور آسیب دیده حل کنید.

شما می توانید برای رفع صدای یخچال ال جی در تق تقی که ایجاد می شود از دو روش استفاده کنید که عبارتند از:

  1. یخچال ال‌جی را خاموش کنید و درب محفظه را باز بگذارید تا یخ‌ها آب شوند.
  2. در حالی که یخچال ال جی روشن است، محفظه را خالی کنید و یک قابلمه آب داغ داخل آن قرار دهید.بخار حاصل از گلدان باعث ذوب شدن یخ می‌شود. اگر آب خیلی زود خنک شد، آن را با آب گرم جایگزین کنید و این کار را تکرار کنید.
حتما بخوانید:   روش های باز کردن موتور جاروبرقی

سر و صدای گاه به گاه

هر صدایی که از یخچال ال جی شما می‌آید از پنل‌های پلاستیکی داخلی دستگاه منشاء می‌گیرد. صداهای ترکیدن می‌توانند ملایم یا بلند باشند، اما غیرقابل پیش بینی هستند و فقط گاهی اوقات اتفاق می‌افتند. هر چه یخچال شما قدیمی‌تر باشد، احتمال بروز این صداها بیشتر می‌شود.

صدای یخچال ال جی که گهگاهی از یخچال می‌شنوید به این دلیل است، پانل‌های پلاستیکی داخل آن در حال انبساط و انقباض هستند. پانل‌ها در حال تجربه چیزی هستند که به عنوان انبساط و انقباض حرارتی شناخته می‌شود. با سردتر شدن محفظه‌های یخچال در داخل، پانل‌ها منقبض می‌شوند و وقتی گرم‌تر شوند، منبسط می‌شوند.

اگر صدای گهگاهی که از یخچال شما می‌آید طبیعی است. این نشانه مشکل نیست، بنابراین چیزی وجود ندارد که شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشید. متأسفانه، همچنین هیچ راهی برای به حداقل رساندن یا حذف کامل نویز وجود ندارد. مجدداً، به یاد داشته باشید که هر چه یخچال ال‌جی شما قدیمی‌تر شود، صدای بیرون آمدن احتمال بیشتری دارد.

صدای یخچال ال جی

صدای وزوز داخل

صدای وزوز که به طور خاص از داخل محفظه یخچال می‌آید به مشکلی در یخ ساز و تامین آب آن اشاره می‌کند. به خاطر داشته باشید که این با صدای وزوز خارج و پشت واحد متفاوت است که در عوض به کمپرسور اشاره می‌کند. صدای وزوز که از داخل یخچال می‌شنوید زمانی اتفاق می‌افتد که یخ ساز منبع آب کافی نداشته باشد. به احتمال زیاد آب به یخچال شما خیلی کم است یا اصلاً آب نمی‌خورد. به طور معمول، آبی که از داخل یخ ساز عبور می‌کند، این صدا را جذب می‌کند. با این حال، کمبود آب باعث می‌شود که شنیدن این صدای یخچال ال جی از بیرون دستگاه بسیار آسان‌تر شود.

شما دو راه حل ممکن برای این مشکل دارید:

  • منبع آب ورودی: ابتدا منبع آب ورودی یخچال ال جی خود را بررسی کنید. شیر قطع باید کاملاً باز باشد و شلنگ باید عاری از هرگونه پیچ خوردگی و خمیدگی باشد. همچنین، بررسی کنید که فیلتر آب گرفتگی نداشته باشد، زیرا ممکن است جریان آب به یخ ساز را کند یا مسدود کند.
  • یخ ساز را خاموش کنید: می‌توانید یخ ساز را خاموش کنید تا زمانی که منبع آب یخچال را بازیابی کنید. یک سوئیچ مستقیماً روی یخ ساز وجود دارد که می‌توانید از آن برای خاموش کردن آن استفاده کنید.

زنگ درب به صدا در می‌آید

هنگامی که زنگ درب شروع به بوق زدن می‌کند، باید درب، سنسور سوئیچ در و مهر و موم درب را عیب یابی کنید. زنگ درب یخچال ال جی شما به دو دلیل شروع به بوق زدن می‌کند. اولاً، اگر درب برای مدت طولانی باز بماند، بوق می‌زند. همچنین اگر سنسور سوئیچ درب معیوب باشد و یخچال به اشتباه حس کند که درب آن هنوز باز است، این اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، اگر داخل یخچال خیلی گرم شود، همین اتفاق می‌افتد.

حتما بخوانید:   اتصال ماشین ظرفشویی به آب گرم چگونه است؟

ابتدا بررسی کنید که درب یخچال شما کاملا بسته باشد. اگر به طور تصادفی باز ماند، باید کمی به آن فرصت دهید تا خنک شود. هنگامی که این اتفاق بیفتد، زنگ به طور خودکار خاموش می‌شود. بیایید فرض کنیم در بسته بود، اما داخل یخچال هنوز گرم بود. در این صورت، درزگیر درب را از نظر پارگی، پارگی و سوراخ بررسی کنید. هر گونه آسیب یا فرسودگی بیش از حد می‌تواند باعث نشت هوای گرم به داخل یخچال شود و دمای آن را افزایش داده و زنگ درب را فعال کند.

در نهایت، اگر یخچال در داخل سرد باشد در حالی که درب و آب بند در شرایط عالی هستند، سنسور سوئیچ درب احتمالا معیوب است. شما باید آن سنسور را با یک سنسور جدید جایگزین کنید.

سر و صدا یا لرزش

یکی دیگر از صدای یخچال ال جی صدای لرزش مانند است. صداهای تلق و لرزش می‌تواند به صورت تصادفی یا مداوم اتفاق بیفتد. فرکانس صدا به شما راهنمایی می‌کند که چه چیزی باعث آن شده است. به عنوان مثال، لرزش گاه به گاه احتمالاً ناشی از جریان عادی مبرد یا آب از طریق دستگاه و همچنین ظروف غذا در داخل تکان دادن است. علاوه بر این، تکان دادن مداوم یا تق تق می‌تواند نشان دهد که قرار گرفتن یخچال روی زمین شما مشکلی دارد.

همانطور که در بالا مطالعه نمودید، صدای لرزش یا لرزش گاه به گاه زمانی اتفاق می‌افتد که مایعات در یخچال شما جریان می‌یابد. این شامل جریان مبرد از طریق سیستم خنک کننده دستگاه می‌شود. این صداها همچنین می‌توانند زمانی که آب به داخل یخچال جریان می‌یابد تا یخ‌ساز و آب‌ پاش‌ کننده را تامین کند، اتفاق بیفتد.

با این حال، هنگامی که صدا مداوم است، یخچال شما احتمالاً در کف آشپزخانه شما ناهموار است. برای صداهای گهگاهی لرزش یا لرزش کاری لازم نیست انجام دهید، زیرا این کار به عنوان بخشی از عملکرد طبیعی یخچال اتفاق می افتد. با این حال، ممکن است لازم باشد پایه‌های یخچال را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که کاملاً در کف آشپزخانه شما قرار دارد.

صدای یخچال ال جی

چگونه صدای یک یخچال پر سر و صدا را کاهش دهیم؟

بهترین راه برای به حداقل رساندن صدای یخچال ال جی این است که همیشه مطمئن شوید که دستگاه در شرایط عالی قرار دارد. در ابتدا، مطمئن شوید که قطعات یخچال ال‌جی را که درست کار نمی‌کنند، عیب‌یابی و تعمیر کنید. در مرحله بعد، اگر از یخ ساز استفاده نمی‌کنید، آن را خاموش کنید. در نهایت، تمیز کردن کمپرسور و مناطق اطراف آن نیز به کاهش صدای یخچال ال جی  کمک می‌کند.

وقتی زنگ هشدار فریزر شما خاموش می‌شود چه می‌کنید؟

هشدار فریزر زمانی به صدا در می‌آید که احساس کند درب برای مدت طولانی باز است یا دمای داخل آن خیلی گرم شده است. بنابراین، بررسی کنید که درب کاملا بسته شود و مهر و موم در شرایط عالی قرار دارد.

آیا یخچال پر سر و صدا خطرناک است؟

بله، یخچالی که بیش از حد پر سر و صدا باشد می‌تواند خطرناک باشد.یک یخچال معیوب در صورتی که اجزای آن به شدت آسیب ببینند و تعمیر نشوند می‌تواند منجر به آتش سوزی خانه شود. علاوه بر این، یک یخچال مشکل دار ممکن است دمای ایمن را برای مواد غذایی داخل آن حفظ نکند و به طور بالقوه منجر به مسمومیت غذایی شود.

حتما بخوانید:   پیداکردن علت توقف آسانسور

ایجاد صدای خش خش در یخچال ال جی

برای رفع صدای خش خش ناشی از کمپرسور یخچال، کافی است دستگاه را از برق بکشید و بگذارید یک شب بماند. این کار اجازه می‌دهد تا هوا به گردش درآید و هرگونه زباله‌ای که ممکن است در داخل واحد جمع شده باشد را پاک کند. هنگامی که دستگاه دوباره به پریز برق وصل شد، آن را دوباره وصل کنید و منتظر بمانید تا صدای خش خش متوقف شود.

یخچال ال‌جی صدای ترکیدن ایجاد می‌کند

اگر صدایی از یخچال شنیدید، کلید برق را خاموش کنید و بگذارید یخچال یک شب بماند. این کار به پاکسازی هرگونه زباله‌ای که ممکن است باعث ایجاد نویز شود کمک می‌کند. هنگامی که دستگاه دوباره روشن شد، آن را دوباره روشن کنید و بخوانید تا صدای پاپ قطع شود.

یخچال ال جی که صدای تند ایجاد می‌کند

برای رفع صدای تق تق در یخچال، بررسی کنید که آیا درب به درستی آب بندی شده است یا خیر. اگر نه، درب را کمی باز کنید و ببینید که آیا صدا متوقف می‌شود یا خیر. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید.

چگونه از ایجاد صدا در یخچال ال جی خود جلوگیری کنم؟

اگر به دنبال راهی برای خاموش کردن صدای یخچال خود هستید، در این بخش چند نکته وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می‌کند. ابتدا، اگر کمپرسور پر سر و صدا دارید، سعی کنید آن را با یک مدل کم صداتر جایگزین کنید. دوم، اگر یک فن با صدای بلند دارید، از نوع دیگری از فیلتر هوا استفاده کنید. در نهایت، اگر فریزر با کمپرسور پر سر و صدا دارید، آن را با یک مدل کم صداتر جایگزین کنید.

ممکن است صدای یخچال ال جی به دلیل کمپرسور، موتور فن، کویل کندانسور، کویل اواپراتور یا حتی یخ ساز باشد. در هر صورت، اگر صداهای بلندی از یخچال خود می‌شنوید، ابتدا باید این قطعات را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که مشکلی در دستگاه وجود دارد، باید فوراً با یک متخصص تماس بگیرید.

چگونه صدای یخچال را خاموش کنم؟

اگر صداهای بلندی از یخچال خود می‌شنوید، می‌تواند به این معنی باشد که مشکلی در کمپرسور وجود دارد. این مشکل معمولاً به دلیل شل بودن اتصال یا خازن بد ایجاد می‌شود. برای رفع این مشکل باید خازن را تعویض کنید. زیر پنل پشتی یخچال قرار دارد.

صدای یخچال ال جی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان علل رایج صدای یخچال ال جی استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

علل رایج صدای یخچال ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آشنایی با علل رایج صدای یخچال ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا