تعمیرات اسپرسوساز

مشکلات رایج قهوه ساز و اسپرسو ساز دلمونتی

مشکلات رایج قهوه ساز و اسپرسو ساز دلمونتی | نحوه برطرف کردن مشکلات قهوه ساز دلمونتی

قهوه ساز دلمونتی مانند دیگر لوازم برقی امکان دارد، که با ایراد ها و خرابی هایی مواجه شود. چنانچه دلیل به وجود آمدن ایرادات و خرابی ها را بدانید، می‌توانید برای برطرف کردن آنها اقدامات لازم را انجام دهید. برای عیب یابی و برطرف کردن مشکلات و ایرادات قهوه ساز دلمونتی به تجهیزات و دانش در این زمینه نیاز خواهد بود. چنانچه برای تعمیر کردن قهوه ساز دارای مهارت کافی نیستید، بهتر است، که از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

قهوه ساز دلمونتی روشن است اما قهوه خارج نمی شود

از جمله دلایل مهم خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلمونتی می توان به خالی بودن مخزن آب این دستگاه اشاره کرد. در صورتی که در مخزن قهوه ساز دلمونتی آب به اندازه کافی وجود نداشته باشد، قهوه از دستگاه خارج نخواهد شد.

از جمله دلایل دیگر وجود رسوب قهوه در این دستگاه می باشد. چنانچه برای مدت طولانی از دستگاه خود استفاده نکنید، قهوه رسوب می‌کند و مسیر خروجی دچار انسداد می گردد، به این ترتیب قهوه نمی تواند از قهوه ساز دلمونتی خارج شود.

رسوب آب یکی دیگر از دلایل خارج نشدن قهوه می باشد. در منطقه های گوناگون میزان سختی آب متفاوت می باشد. به همین دلیل مقدار رسوب در مناطق مختلف با یکدیگر فرق خواهد داشت. سختی آب به این معنا می باشد، که میزان یون های منیزیم و کلسیم که در آب وجود دارد، زیاد می باشد و موجب می گردد، که آب در زمان جوش آوردن رسوب نموده و روی بدنه، آهک با رنگ سفید تشکیل گردد. جرم های موجود در سماور و کتری از این نوع می باشد.

برای اینکه مشکل خارج نشدن قهوه از قهوه ساز دلمونتی را برطرف نمایید، در ابتدا باید مخزن آن را بررسی کنید، که در آن آب کافی وجود داشته باشد. چنانچه دستگاه شما به طور مستقیم به شیر آب متصل است، باید اطمینان حاصل کنید، که منبع آب باز بوده و فشار آن کافی است.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

بررسی نمایید رسوب آهک یا قهوه در بدنه دستگاه وجود نداشته باشد. چنانچه با راهکارهایی که ارائه شد، نتوانستید مشکل را برطرف کنید بهتر است، که از افراد تعمیرکار کمک بگیرید.

دلمونتی

قهوه در قهوه ساز دلمونتی داغ نمی‌ماند

قهوه داخل قهوه ساز دلمونتی با استفاده از المنت گرم نگهدارنده داغ می ماند و این المنت موجب می‌شود، که از سرد شدن و جوشیدن قهوه جلوگیری شود. با ایجاد خرابی در المنت گرم نگهدارنده قهوه داغ نخواهد ماند. از جمله دلایلی که موجب می شود المنت گرم نگهدارنده خراب شود، آسیب دیدگی و شکستگی بدنه المنت دستگاه می باشد. چنانچه ترک و شکاف در المنت گرم نگهدارنده قهوه ساز دلمونتی وجود داشته باشد، عملکرد آن مختل خواهد شد.

قهوه ساز دلمونتی روشن نمی‌شود

از جمله دلایل بسیار مهم که موجب می‌شود قهوه ساز دلمونتی نتواند روشن شود، می توان به آسیب‌دیدگی و خراب بودن کابل، دوشاخه و یا برق نداشتن پریز آن اشاره نمود. یعنی چنانچه اتصالی در دوشاخه وجود داشته باشد یا کابل قهوه ساز دلمونتی آسیب دیده باشد، قهوه ساز روشن نخواهد شد.

یکی دیگر از دلایلی که موجب بروز این مشکل می‌شود، خرابی المنت حرارتی می باشد. المنت حرارتی جریان برق را عبور داده و موجب می شود، که به گرما تبدیل شود. به این ترتیب قهوه ساز آغاز به کار خواهد کرد و قهوه آماده می شود. در صورتی که اتصالات قطع شوند یا شکافی وجود داشته باشد، برق نمی تواند از قهوه ساز عبور کند.

از دیگر دلایلی که موجب می‌شود قهوه ساز دلمونتی روشن نشود، می توان به اتصالی یا پیدا کردن زمان سنج یا مدار کنترل اشاره کرد.

چنانچه قهوه ساز روشن نمی شود و مشکل از المنت، پریز و سیم برق نبود، باید مدار کنترل را بررسی نمایید. از دیگر مواردی که موجب می‌شود، قهوه ساز دلمونتی روشن نشود این است، که ترانزیستور یا رله و کاهنده ولتاژ دچار ایراد و خرابی شده است.

جوشیدن قهوه در قهوه ساز دلمونتی

ترموستات در قهوه ساز دلمونتی دما را کنترل می کند. چنانچه ترموستات دستگاه کار نکند، دما به صورت صحیح اندازه گرفته نمی شود و بالاتر از حد خواهد بود. ترموستات در قهوه ساز دلمونتی را اندازه گرفته و به مدار ارسال می‌کند و به این ترتیب از افزایش دما در قهوه ساز جلوگیری می کند. اما خرابی و از کار افتادگی ترموستات موجب خواهد شد، که دمای قهوه بیش از اندازه بالا بوده و قهوه جوش آید.

در صورتیکه سوپاپ دستگاه دچار انسداد و گرفتگی شده باشد، عملیات آماده کردن قهوه مختل خواهد شد. همچنین در صورتی که خمیدگی و شکستگی در سوپاپ وجود داشته باشد موجب می شود، که قهوه در قهوه ساز بجوشد.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای استفاده از اسپرسو ساز دلونگی | آموزش کار با اسپرسوساز دلونگی

برای رفع مشکل باید ترموستات قهوه ساز دلمونتی را بررسی نمایید و آن را به صورت صحیح تنظیم کنید. چنانچه پس از تنظیم کردن مشکل برطرف نشد، بهتر است، که ترموستات را عوض کنید. ترموستات جدیدی که در دستگاه نصب می‌کنید، باید مشابه ترموستات قبلی باشد. سوپاپ را از قهوه ساز جدا کرده و با دقت آن را تمیز کنید. اگر شکستگی یا خمیدگی در سوپاپ وجود دارد بهتر است آن را تعویض نمایید.

گرم نکردن آب قهوه ساز دلمونتی

باید برای اینکه به قهوه ساز دلمونتی برق به اندازه کافی برسد، باید ولتاژ کافی وجود داشته باشد. بنابراین چنانچه قهوه ساز دلمونتی آب را نمی تواند گرم کند، باید در قهوه ساز خود از جریان برق اطمینان حاصل کنید. احتمال دارد، که اتصال یا خرابی در کابل دوشاخه و یا پریز برق وجود داشته باشد و به قهوه ساز دلمونتی برق نرسد.

از دیگر دلایل گرم نکردن آب در دستگاه ایراد و خرابی در المنت آن می باشد. المنت موجب گرم کردن آب در قهوه ساز می شود. چنانچه المنت شکسته باشد یا دچار سوختگی شده باشد، قهوه ساز نمی تواند آب را گرم کند.

همچنین اگر در ترمینال های المنت، جریان الکتریکی وجود نداشته باشد، برای گرم کردن آب، المنت حرارت کافی تولید نخواهد کرد.

تلخ بودن قهوه در قهوه ساز دلمونتی

اگر در قهوه ساز دلمونتی قهوه تهیه کردید و متوجه شدید، که طعم قهوه تلخ است، نشان دهنده این است، که زمان تمیز کردن قهوه ساز شما فرا رسیده است. بنابراین برای رفع مشکل در قهوه ساز دلمونتی باید دستگاه خود را به صورت اصولی و دوره ای تمیز نمایید.

در صورتی که میزان قهوه مورد استفاده شما زیاد باشد، طعم قهوه تلخ تر خواهد بود.

برای اینکه قهوه ساز دلمونتی را تمیز کنید بهتر است، که از مواد شیمیایی‌ که مناسب این کار است استفاده نمایید. برای این کار می توانید از جوش شیرین و سرکه نیز استفاده کنید.

برای تمیز کردن قهوه ساز باید فیلتر و قطعه های درونی آن را بیرون آورده و هرکدام از آنها را به طور جداگانه تمیز نمایید. از مخزن و بدنه قهوه ساز رسوب زدایی نمایید. برای اینکه رسوب ها را از بین ببرید، باید از جوش شیرین و سرکه در مخزن آب استفاده کنید. بهتر است پس از به جوش آمدن، این محلول درون مخزن به مدت نیم ساعت بماند. در این شرایط مخزن به صورت کامل تمیز خواهد شد.

حتما بخوانید:   روش تعمیر اسپرسوساز بیم Beem در تهران

با روشن شدن قهوه ساز دلمونتی برق منزل قطع می‌شود

اگر وقتی قهوه ساز دلمونتی را روشن می‌کنید، برق منزل شما قطع می شود، احتمالاً اتصالات مدار دستگاه مشکل دارد. احتمال دارد، که اتصال کوتاه سیم فاز و سیم نول اتفاق افتاده باشد و یا در قهوه ساز دلمونتی یکی از قطعه های الکتریکی اتصال کوتاه داشته باشد. برای رفع مشکل باید مدار قهوه ساز را بررسی کنید و در صورت وجود اتصالی آن را برطرف کنید.

قهوه ساز دلمونتی

نکته‌های مهم نگهداری قهوه ساز دلمونتی

  • هر بار که از قهوه ساز دلمونتی استفاده می کنید، باید نازل بخار آن را با دقت تمیز نمایید. با انجام دادن این کار دستگاه شما عملکرد بهتری خواهد داشت.
  • بهتر است اجازه دهید تمامی قهوه از دستگاه خارج گردد. چون اگر قهوه درون قهوه ساز دلمونتی باقی بماند، بر روی دستگاه لکه های قهوه ای باقی خواهد ماند و تمیز کردن آن دشوارتر خواهد شد.
  • برای قهوه ساز دلمونتی پیشنهاد می شود، که از آب تصفیه شده استفاده نمایید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود، که در فاصله زمانی کمتر از دستگاه را جرم زدایی نمایید. برای جرم زدایی آب را با سرکه سفید مخلوط کرده و درون مخزن آن بریزید و قهوه ساز را روشن کنید. با این کار مخزن به صورت کامل تمیز خواهد شد. برای این که بوی سرکه از بین برود، باید این کار را چند بار انجام دهید.
  • وقتی که قهوه درست می شود، حرارت تولید خواهد شد و برای مدت طولانی این حرارت به دستگاه آسیب وارد خواهد کرد برای اینکه قهوه ساز شما برای مدت زمان بیشتری دچار مشکل نشود بهتر است که مقدار زیادی قهوه با آن تهیه نکنید.

سخن تکمیلی

در این مطلب مشکلات و ایرادات رایج قهوه ساز دلمونتی مورد بررسی قرار گرفت و راهکار هایی برای برطرف کردن آنها بیان شد. در صورتی که برای قهوه ساز دلمونتی شما ایراد و مشکلی به وجود آمد بهتر است، که از افراد متخصص برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید. برای اینکه قهوه ساز دلمونتی شما کمتر با ایراد و خرابی مواجه شود، باید به صورت اصولی از آن استفاده کنید و برای نگهداری و مراقبت از آن توجه بیشتری داشته باشید.

31

مشکلات رایج قهوه ساز و اسپرسو ساز دلمونتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات رایج قهوه ساز دلمونتی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x