تعمیرات ساختمان

اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان در نگاه اول ممکن است کاری ساده و راحت به نظر برسد و هر کسی بتواند آن را انجام دهد اما دارای اصول و قواعدی می باشد که چنانچه اشتباهی در آن صورت بگیرد نتیجه کار رضایت بخش نخواهد بود. در واقع نقاشی ساختمان بخشی از دکوراسیون داخلی خانه به شمار می آید. نقاشی ساختمان معمولاً سالیانه تغییر می‌کند و باعث تحول در دکوراسیون خانه خواهد شد. چنانچه در نقاشی و رنگ کردن هیچ تخصص و مهارتی ندارید می توانید از یک شخص ماهر در زمینه نقاشی ساختمان کمک بخواهید تا از احتمال بروز اشتباه و خطا جلوگیری شود. در این شرایط می توانید بهترین نتیجه را با کمترین اشتباه داشته باشید. معمولا به علت ساده انگاشتن نقاشی ساختمان برخی اشتباهات نیز در آن رخ می دهد.

استفاده کردن از قلم موی نامناسب

استفاده کردن از قلم موی نامناسب می تواند از مهم ترین اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان باشد. خیلی از افراد که اقدام به نقاشی می کنند در انتخاب و خرید غلتک و قلم مو سهل انگاری کرده و ابزار نامناسبی تهیه می کنند. در حالی که انتخاب قلم مو از مهمترین بخش نقاشی ساختمان می باشد و برای دریافت بهترین نتیجه باید در انتخاب آن بسیار دقت شود. با استفاده کردن از یک قلم موی مناسب می‌توانید نقاشی ساختمان خود را به صورت کاملاً حرفه ای انجام دهید. یکی از موارد مهم در مورد انتخاب قلم موی مناسب دقت کردن به نوع رنگ مورد استفاده می باشد زیرا رنگ پلاستیکی و رنگ روغنی هر کدام قلم موی مخصوص خود را نیاز دارند.

عدم توجه به شرایط آب و هوا

یکی دیگر از اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان که به دفعات نیز مشاهده شده عدم توجه به آب و هوا هنگام نقاشی ساختمان می باشد. قبل از اینکه اقدام به نقاشی ساختمان خود کنید ابتدا باید شرایط آب و هوا را در نظر بگیرید و اگر آب و هوا مناسب بود اقدام به انجام آن نمایید.اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان نقاشی کردن ساختمان زمانی که هوا بسیار گرم و یا بسیار سرد است اشتباه می باشد و می تواند در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد. رنگ نمی تواند دمای خیلی زیاد را تحمل کند و همچنین رطوبت زیاد هم از خشک شدن رنگ جلوگیری می کند و از طرفی دمای سرد هم از خشک شدن یکنواخت و یکدست رنگ جلوگیری خواهد کرد و می تواند باعث پوسته پوسته شدن آن شود. اگر رنگ زودتر از زمان موعد خشک شود باعث ایجاد حباب در آن خواهد شد و سطح یکدستی ایجاد نمی شود به همین خاطر لازم است به این مورد هم توجه کنید و قبل از آن که رنگ آمیزی ساختمان را شروع کنید حتماً به شرایط آب و هوا دقت کنید و پس از آن اقدام به نقاشی ساختمان نمایید.

حتما بخوانید:   مراحل سیم کشی برق سقف کاذب

عدم بتونه کاری دیوارها

یکی از مهمترین و اصلی ترین کارهایی که قبل از نقاشی ساختمان باید انجام شود بتونه کاری می باشد. بتونه نزدن را می‌توان یکی از بزرگترین اشتباهات در نقاشی ساختمان دانست. خیلی از افراد پیش از آن که اقدام به نقاشی ساختمان کنند بتونه کاری نکرده و به همین خاطر نتیجه خوبی دریافت نمی کنند. بتونه کاری باعث می شود که سطح دیوار و سطح مورد نظر جهت نقاشی ساختمان کاملاً یکنواخت و یکدست شود و همه ترک ها و شکاف ها بسته شود. بتونه کاری کار آسانی نیست و بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. فردی که در نقاشی ساختمان ماهر می باشد قبل از آغاز رنگ زدن دیوار با بتونه کاری ترک ها و سوراخ های موجود در سطح را یکدست و صاف می کند. برخی از افراد این اشتباه را انجام می دهند که بلافاصله پس از ماله کشی شروع به رنگ کردن دیوار می کنند اما دقت کنید که پس از بتونه کاری سطح مورد نظر باید کاملاً صاف، یکنواخت و خشک شود و پس از آن اقدام به رنگ آمیزی گردد.

عدم سنباده کشی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در رفع نواقص و برطرف کردن سطوح شیبدار دیوار سنباده کشی می باشد. عدم سنباده کشی یکی از اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان محسوب می شود. برای آن که سطح هموار و صافی داشته باشید باید دیوار یا سطح مورد نظر نقاشی کاملاً سنباده کشی و صاف شود. برای انجام این کار می توانید از ورق سنباده استفاده کنید. اگر سنباده کشی کاملاً صحیح و به صورت درست انجام شود و هر گونه پستی و بلندی آن کاملاً از بین برود سطح کاملاً صافی برای رنگ آمیزی ساختمان به دست می آید. سنباده کشی باید از زمین تا سقف به صورت افقی و عمودی انجام شود. توجه کنید فشار زیادی به کاغذ سنباده وارد نکنید زیرا این کار می‌تواند باعث آسیب به سطح کار و دیوار شود.

حتما بخوانید:   کاربرد سوراخ روشویی یا پانچ روشویی چیست؟

باقی ماندن رد قلم مو روی دیوار

یکی دیگر از اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان باقی ماندن رد قلم مو روی دیوار می باشد. گاهی اوقات افرادی که اقدام به نقاشی ساختمان می کنند به علت عدم تخصص و مهارت لازم و کافی در این زمینه قادر به از بین بردن رد قلم مو روی دیوار نمی باشند و پس از خشک شدن و تمام شدن نقاشی رد قلم مو بر روی سقف و دیوار باقی خواهد ماند.اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان بنابراین باید رد قلم مو با استفاده از مایع مخصوصی که پوشاننده رنگ می باشد کاملاً از بین برود. افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند جهت جلوگیری از این اشتباه رایج از نرم کننده رنگ هم استفاده می کنند.

رنگ آمیزی سقف به رنگ سفید

رنگ سفید از رنگ های سرد به شمار می آید و نقاشی سقف با رنگ سفید می تواند یکی از اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان باشد. در بیشتر اوقات شاهد این هستیم که بیشتر افراد جهت رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان و سقف رنگ سفید به کار می برند. رنگ سفید به علت داشتن تم خاکستری باعث می شود فضای خانه کاملاً بی روح و سرد شود. هر رنگی از طیف سفید اندکی رنگ خاکستری نیز در ترکیب خود دارد به همین خاطر باعث می شود که سقف با ارتفاع بلند و بی روح به نظر برسد به همین خاطر بهتر است برای نقاشی سقف خانه از رنگ هایی که تم گرمی دارند استفاده کنید.

عدم توجه به نور خانه

نورگیر بودن یا نبودن خانه می تواند تاثیر زیادی در نقاشی ساختمان داشته باشد. یکی از اشتباهاتی که معمولاً به هنگام نقاشی ساختمان افراد مرتکب می شوند عدم توجه به نور ساختمان می باشد. یک نقاش حرفه ای قبل از اقدام به نقاشی ساختمان حتماً به نورگیر بودن آن توجه می کند. در ساختمان هایی که نورگیر خوبی دارند می توان از رنگ های مختلف با طیف های گوناگون استفاده کرد اما اگر ساختمان نور کافی نداشته باشد در این شرایط نقاش با محدودیت مواجه خواهد شد. در این ساختمان ها معمولا باید از رنگ هایی استفاده شود که روشن هستند تا نقص نورگیر نبودن خانه تا حدی جبران شود.

انتخاب یک نوع رنگ برای نقاشی ساختمان

یکی دیگر از اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان که بیشتر افراد آن را مرتکب می‌شوند این است که برای رنگ آمیزی همه قسمت های ساختمان از یک نوع رنگ فقط استفاده می کنند. این روش باعث می شود که دکوراسیون بی روح و یکنواخت در خانه به وجود آید. برای آنکه فضای داخلی ساختمان شما چشمگیر و بسیار زیبا دیده شود باید از رنگ های مختلفی در بخشهای گوناگون ساختمان استفاده شود. به عنوان مثال بهتر است رنگ پذیرایی با رنگ اتاق خواب متفاوت باشد تا منظره ای کسل کننده و یکدست ایجاد نشود. برای نقاشی ساختمان در قسمتهای مختلف بهتر است از رنگ های هم خانواده که دارای طیف نزدیکی به هم هستند استفاده کنید. همچنین ترکیب دو رنگ یکنواخت و یکسان در فضاهای مختلف ساختمان می تواند به برقراری ارتباط موثر بین رنگ دیوارها و دکوراسیون خانه کمک کند و آنها را از سادگی و یکنواختی زیاد دور نماید.

حتما بخوانید:   بازسازی کردن خانه قدیمی و کلنگی

شره کردن رنگ روی دیوارها

سره کردن رنگ به هنگام رنگ آمیزی دیوارها می تواند یکی دیگر از اشتباهات رایج در نقاشی ساختمان باشد. زمان رقیق کردن رنگ و ایجاد رنگ مناسب باید دقت کنید که میزان رقیق بودن آنقدر زیاد نشود تا رنگ بر روی دیوار شره کند. جهت جلوگیری از ایجاد این مشکل بهتر است که رنگ آمیزی دیوار از بالا به پایین انجام شود تا اگر شره کردن اتفاق افتاد بتوان در ادامه کار این مشکل را برطرف کرد.اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان رقیق سازی هنگام ترکیب کردن رنگ اگر درست و اصولی انجام شود از چکیدن رنگ و شره کردن آن تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد. علاوه بر آن می توانید برای جذب رنگ اضافی قلم مو را از پایین به بالای دیوار بکشید. هنگام رنگ کردن قسمتهای پایینی دیوار مراقب باشید که رنگ با گوشه دیوار و یا قرنیز برخورد نداشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد اشتباهات رایجی که در نقاشی ساختمان رخ می دهد را مورد بررسی قرار دادیم. با اطلاع و آگاهی کافی از اشتباهات رایج در نقاشی ساختمان تا حد زیادی می توانید از بروز آنها جلوگیری کنید. عدم مهارت و تخصص کافی در زمینه نقاشی ساختمان باعث خروجی نامطلوب کار خواهد شد. چنانچه مهارت لازم برای انجام نقاشی ساختمان را ندارید بهتر است از یک نقاش متخصص و ماهر کمک بگیرید تا نتیجه کار جذاب و لذت بخش شود.

31

اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x