تعمیرات ساختمان

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان | نکات کاربردی نقاشی ساختمان

اشتباهات رایج نقاشی ساختمان | نکات کاربردی نقاشی ساختمان، ابزار مناسب نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان به نظر کار ساده و راحتی می آید و ممکن است فکر کنید، که هر کسی می تواند از عهده این کار بر آید. در حالی که نقاشی کردن ساختمان ها دارای قواعد و اصول خاصی می باشد. در صورتی که اشتباهی رخ دهد،  نتیجه کار مطلوب نبوده و شما از آن رضایت نخواهید داشت. از جمله تزئینات دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقاشی آنها می باشد. نقاشی ساختمان در برخی مواقع با تغییر و تحولات منزل و به صورت سالیانه انجام می‌شود. اگر نقاشی ساختمان توسط افرادی که دارای تخصص و مهارت نیستند انجام شود، آنطور که باید زیبا نخواهد بود.

بهتر است برای نقاشی ساختمان از افراد ماهر کمک بگیرید، تا از ایجاد مشکلات و اشتباهات نقاشی ساختمان جلوگیری کنید. افراد ماهر با کمترین اشتباه بهترین نقاشی را انجام خواهند داد.

از قلم موی نامناسب استفاده نکنید

از جمله اشتباهاتی که در نقاشی ساختمان انجام می‌شود، استفاده کردن از قلم موی نامناسب است. افرادی که نقاشی ساختمان را انجام می دهند در خرید و انتخاب قلم مو و یا غلطک دقت کافی نداشته و ابزارآلات نقاشی نامناسب مانند غلطک و قلم موی نامناسب خریداری می‌کنند. در حالیکه برای نقاشی کردن ساختمان باید قلم موی مناسب را انتخاب نمایید، تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر می‌خواهید نقاشی ساختمان را به صورت حرفه ای انجام دهید، باید از قلم موی مناسب استفاده کنید. در هنگام انتخاب قلم مو برای نقاشی کردن ساختمان ها به یاد داشته باشید، که از قلم موی رنگ پلاستیکی نمی‌توانید برای نقاشی رنگ روغنی استفاده نمایید و بالعکس.

نقاشی ساختمان

به شرایط آب و هوایی توجه داشته باشید

از نکات دیگری که ممکن است در زمان نقاشی ساختمان به آن توجه نشود، شرایط آب و هوای منطقه در هنگام نقاشی است. قبل از اینکه نقاشی ساختمان را آغاز کنید، باید در نظر داشته باشید، که شرایط آب و هوایی مناسب باشد. چنانچه برای نقاشی کردن ساختمان آب و هوا مناسب بود، اقدامات لازم برای این کار را انجام دهید.

باید بدانید، که نقاشی ساختمان نباید در شرایط آب و هوایی بسیار سرد و یا بسیار گرم انجام شود. چون برای نقاشی ساختمان تأثیر گذار خواهد بود. دمای بالا را رنگ نمی تواند تحمل کند و رطوبت زیاد نیز موجب می شود رنگ به خوبی خشک نشود. همچنین اگر هوا بسیار سرد باشد، رنگ ها به صورت یک دست خشک نخواهند شد و پوسته پوسته می شوند. حتی اگر هوا بسیار گرم باشد، موجب خواهد شد، که رنگ ساختمان شما بسیار زودتر خشک شود و در نتیجه سطح یک دست نبوده و حبابی باشد.

حتما بخوانید:   مزایا و معایب استفاده از کابینت ممبران در بازسازی

بنابراین از این اشتباه نقاشی ساختمان باید پرهیز کنید و در مواقعی این کار را انجام دهید، که آب و هوا برای نقاشی ساختمان مناسب باشد.

بتونه کاری نکردن

از جمله کارهای مهم و اصلی در نقاشی ساختمان بتونه کاری می باشد، که باید قبل از نقاشی این کار را انجام دهید. بعضی از افراد که قصد دارند ساختمان را نقاشی کنند، به علت‌های مختلفی ساختمان را بتونه کاری نمی کنند و این یکی از اشتباهات نقاشی ساختمان می باشد.

بتونه کاری موجب خواهد شد، که سطح برای نقاشی کردن به طور یکنواخت و یکدست شود و همه ترک ها و شکاف ها گرفته شود. بتونه کاری ساختمان کار راحت و ساده‌ای نخواهد بود و باید توسط افرادی که در زمینه بتن کاری تخصص دارند انجام شود.

افرادی که در زمینه نقاشی ساختمان مهارت کافی دارند قبل از اینکه دیوار را رنگ بزنند با انجام بتن کاری ترک ها و سوراخ هایی که در دیوار وجود دارد را از بین می برند. اگر به صورت مستقیم پس از ماله کشی رنگ به دیوار زده شود، سطح مورد نظر صاف و یکنواخت نبوده و رنگی که زده شده می‌شود، به صورت نامناسب ظاهر خواهد شد.

سمباده کشی نکردن

سمباده کشی در سطوحی که قصد نقاشی آنها را دارید موجب می‌شود، که نواقص آن برطرف شده و سطوح عیب‌دار از بین بروند. این کار بسیار مهم و اساسی می باشد، اما ممکن است که اشتباهی انجام شده و سمباده کشی صورت نگیرد. برای اینکه سطح یکنواخت و صافی داشته باشید، باید سطح مورد نظر و دیوار را سمباده بکشید. این کار را می توان با استفاده از چرخ سمباده یا ورق سمباده انجام داد.

در صورتی که سمباده کشی دیوار و سطوح مورد نظر به صورت صحیح و درست انجام گردد، پستی ها و بلندی های روی دیوار از بین خواهد رفت و به این ترتیب سطح هموار و یکنواختی برای رنگ کردن خواهید داشت. برای اینکه سطح مورد نظر یا دیوار سمباده کشی کنید، سمباده را در جهت عمودی و افقی باید بر روی سطح بکشید. باید بدانید که روی دیوار یا کاغذ سمباده نباید فشار زیادی وارد گردد. چون موجب می‌شود، که به سطح کار یا دیوار آسیب هایی برسد.

حتما بخوانید:   تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل

نقاشی ساختمان

رد قلم مو باقی مانده است

یکی دیگر از از اشتباهاتی که ممکن است در نقاشی ساختمان انجام شود این است، که رد قلم مو باقی بماند. در برخی مواقع امکان دارد افرادی که ساختمان را نقاشی می کنند، چون تخصص و مهارت لازم را نداشتند، رد قلم مو را نمی توانند از بین ببرند و وقتی رنگ خشک می‌شود رد قلم مو را می توانید بر روی سقف یا دیوار مشاهده کنید.

در این مواقع باید رد قلم مو را به وسیله مایع مخصوص که برای پوشاندن رنگ است از بین ببرید. برای همین افرادی که در زمینه نقاشی ساختمان مهارت و تجربه کافی ندارند، برای اینکه رد قلم مو باقی نماند از نرم کننده رنگ استفاده می کنند.

انتخاب رنگ سفید برای نقاشی ساختمان

یکی از مواردی که افراد به اشتباه در نقاشی کردن ساختمان انجام می دهند این است، که برای سقف ساختمان خود رنگ سفید را انتخاب کرده و می زنند. رنگ سفید جزو رنگ های سرد بوده و برای سقف خانه مناسب نیست، اما در اکثر مواقع مشاهده می کنید، که افراد برای رنگ آمیزی سقف و نقاشی ساختمان از رنگ سفید استفاده می‌کنند و این یک اشتباه رایج در نقاشی ساختمان می باشد.

رنگ سفید چون تم خاکستری دارد، سبب می گردد، که فضای خانه بی روح و سرد باشد. به همین علت پیشنهاد می شود، که برای سقف خانه ها از رنگ هایی با تم گرم استفاده نمایید و از رنگ سفید استفاده نکنید.

نقاشی ساختمان به رنگ وسایل منزل

نقاشی کردن ساختمان ها به رنگ وسایل منزل از اشتباهات دیگر است. افراد در هنگام انتخاب رنگ برای نقاشی کردن ساختمان، رنگ سقف و دیوارها را شبیه به رنگ لوازم منزل و دکوراسیون آن مانند پرده و… انتخاب می کنند. در این مواقع نقاشی ساختمان نما و جلوه جالبی نخواهد داشت. بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان از این اشتباه پرهیز کنید و رنگ شبیه به دکوراسیون ساختمان انتخاب نکنید.

توجه به نورگیر نبودن و یا نورگیر بودن ساختمان

نورگیر نبودن و یا بودن ساختمان در نقاشی آن تأثیر بسزایی خواهد داشت، اما ممکن است این اشتباه رخ دهد و افراد به این موضوع توجه نداشته باشند. در انتخاب رنگ نورگیر بودن یا نبودن ساختمان بسیار اهمیت دارد. بنابراین قبل از اینکه بخواهید ساختمان خود را رنگ کاری کنید، باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

حتما بخوانید:   ویلای پیش ساخته به چه ویلایی گفته می شود | ویلای پیش ساخته

چنانچه ساختمان مورد نظر نورگیر است، دست کارفرما و نقاش باز بوده و می‌توانند از رنگ‌های گوناگون استفاده نمایند، اما چنانچه ساختمان نورگیری کافی ندارد، نقاش و کارفرما در انتخاب رنگ محدودیت‌های خواهند داشت و باید در این مورد دقت کافی داشته باشند و از رنگ هایی استفاده نمایند، که برای ساختمان‌هایی که نور گیری خوبی ندارند، مناسب باشد. در این ساختمان ها پیشنهاد می شود از رنگ های روشن استفاده گردد، چون تا حدی نورگیر نبودن ساختمان جبران می‌گردد.

استفاده از یک رنگ برای بخش های مختلف

از جمله اشتباهاتی که ممکن است کارفرمایان و نقاشان ساختمان به آن مرتکب شوند این است، که برای تمام قسمت های ساختمان از یک نوع رنگ استفاده کنند. این شیوه در زیباتر شدن دکوراسیون ساختمان تاثیری نخواهد داشت و دکوراسیون بی روح و یکنواختی را پدید خواهد آورد. برای اینکه فضای درون ساختمان شما چشمگیر تر و زیبا تر شود، باید برای قسمت های گوناگون ساختمان خود از رنگ های مختلف استفاده کنید.

برای نمونه چنانچه می‌خواهید منزل مسکونی را رنگ کنید، پیشنهاد می‌شود، که رنگ اتاق پذیرایی با رنگ اتاق های دیگر متفاوت باشد. چون اگر از یک نوع رنگ واحد برای همه آنها استفاده کنید، زیاد جالب نخواهد بود. در این مواقع استفاده کردن از رنگ هایی که طیف نزدیک به یکدیگر دارند و هم خانواده هستند پیشنهاد می شود و یا می توانید دو رنگ یکسان را ترکیب کرده و در بخش های مختلف ساختمان به کار ببرید. در این حالت میان دکوراسیون قسمت های مختلف ارتباط موثری وجود خواهد داشت و از سادگی و یکنواختی بیش از اندازه جلوگیری می گردد.

نقاشی ساختمان

سخن تکمیلی

با توجه به اینکه اگر در نقاشی ساختمان شما هر کدام از این اشتباهات رایجی که بیان شد، رخ دهد، موجب خواهد شد، که نقاشی ساختمان شما نتیجه خوبی نداشته و از خروجی کار رضایت کافی نداشته باشید. به همین دلیل پیشنهاد می شود، که نقاشی ساختمان خود را به افرادی که در این زمینه اطلاعات و آگاهی کافی داشته و مهارت آنها در نقاشی ساختمان بالاتر است بسپارید، در این شرایط از اشتباهات نقاشی ساختمان تا حد زیادی جلوگیری خواهد شد.

31

نکات کاربردی نقاشی ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی اشتباهات رایج نقاشی ساختمان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x