دیجیتال

خرابی های رایج پرینتر ریکو Ricoh | تعمیرات پرینتر ریکو در محل

دلایل اصلی پرینت نگرفتن پرینتر ریکو | چرا پرینتر ریکو کند شده است؟

یکی از محصولات شرکت ریکو که در سراسر جهان مورد رضایت کاربران زیادی می باشد، پرینترهای برند ریکو است. این نوع پرینتر به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، می تواند در تمامی ارگان ها قابل استفاده باشد. زیرا به دلیل کیفیت بالای آن استفاده از این نوع پرینتر راحت تر است. پرینتر ریکو همانند پرینترهای دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود که برای برطرف کردن آن باید به صورت تخصصی به تعمیر آن پرداخت. برای برطرف کردن خرابی پرینتر ریکو بهتر است از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

خرابی پرینتر ریکو

پرینتر ریکو یکی از برندهای معروف جهانی می باشد که از رضایت بالایی توسط کاربران برخوردار است. شرکت کمپانی ریکو با تولید پرینترهای با کیفیت، توانسته بهترین خدمات را به اکثریت افراد ارائه دهد. پرینتر ریکو در بعضی موارد ممکن است مشکلاتی برای آن پیش آید که با داشتن کمی مهارت در این زمینه می توانید مشکل به وجود آمده را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید.

از خرابی های رایج پرینتر ریکو می توان به پرینت نگرفتن متون و تصاویر اشاره کرد. در این مواقع باید حتما به صورت تخصصی برای برطرف کردن مشکل شروع به کار کنید. این نوع پرینترها معمولا کیفیت چاپ بالایی در برابر متون و تصاویر دارد که در صورت ایجاد یک مشکل ممکن است از کیفیت موجود کاسته شود. از مشکلات رایج پرینتر ریکو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پرینت نگرفتن پرینتر ریکو

شرکت ریکو با طراحی و تولید پرینترهای با کیفیت در مدل های مختلف توانسته از سراسر جهان مورد استقبال زیادی قرار گیرد. به طور عمده پرینترهای ریکو از کیفیت چاپ بسیار بالایی برخوردار هستند و در مدل های زیادی در بازار وجود دارند.

در بعضی مواقع ممکن است پرینتر ریکو در حال انجام کار، دچار مشکل شود و توانایی پرینت گرفتن را نداشته باشد. پرینت نگرفتن این نوع پرینتر به طور معمول جزء رایج ترین مشکلات به وجود آمده برای آن می باشد. پرینت نگرفتن متون و تصاویر توسط پرینتر ریکو یک نوع از خرابی پرینتر ریکو است که برای برطرف کردن این مشکل راهکارهایی پیشنهاد شده است.

با رعایت راهکارهای پیشنهادی در کمترین زمان ممکن می توانید مشکل موردنظر پرینتر خود را برطرف کنید. راهکارهای موجود برای برطرف کردن خرابی پرینتر موردنظر موارد زیر می باشد:

حتما بخوانید:   تنظیم اندازه برگه در چاپ با پرینتر چگونه است

چک کردن کابل برق پرینتر

از همان ابتدا که متوجه پرینت نگرفتن دستگاه شده اید، کابل برق پرینتر را چک کنید تا از سلامت آن مطمئن باشید. کابل پرینتر متصل به برق باید به درستی به پریز متصل شده باشد تا جریان برق به صورت کامل به پرینتر وارد شود. بعد از اطمینان خاطر از کابل برق پرینتر، حالا می توانید دستگاه را روشن کنید و برنامه پرینت آن را چک نمایید.

روشن بودن نشانگر online

زمانی که دستگاه پرینتر خود را روشن کردید، حتما از روشن بودن نشانگر دکمه online مطمئن گردید. در صورت روشن نبودن این نشانگر، با فشار دادن بر روی دکمه موردنظر می توانید آن را فعال کنید.

چک کردن نشانگر قرمز دستگاه

اگر نشانگر قرمز پرینتر ریکو در حال چشمک زدن باشد، یعنی ممکن است دستگاه شما دچار مشکلی شده باشد. چشمک زدن این چراغ به شما پیغامی از جانب پرینتر در صورت عدم کارایی درست را اطلاع می دهد که در این صورت باید به صفحه نمایش پرینتر خود دقت کنید. با مشاهده اخطار موردنظر در صفحه نمایش باید مشکل موردنظر را برطرف نمایید.

خرابی پرینتر ریکو

چک کردن کاغذ در سینی پرینتر

یکی از دلایلی اصلی برای پرینت نگرفتن پرینتر عدم وجود کاغذ در سینی دستگاه می باشد. در صورتی اگر متوجه پرینت نگرفتن پرینتر شده اید کاغذ موجود در سینی را چک نمایید و از وجود آن اطمینان پیدا کنید. همچنین بهتر است از ورقه های استاندارد بر اساس پرینت موردنظر خود استفاده کنید.

چک کردن کابل اتصال بین کامپیوتر و پرینتر

یکی از کابل های موجود در پرینتر، کابل اتصال آن با کامپیوتر است. هنگامی که متوجه پرینت نگرفتن دستگاه شده این این کابل را چک کنید و از محکم بودن آن مطمئن شوید. البته حواستان باشد کابل استفاده شده برای پرینتر و کامپیوتر باید از نوع استاندارد و مناسبی باشد تا عملکرد درستی را بتواند نشان دهد.

معمولا پرینترهای ریکو به دلیل متفاوت بودن در مدل ها ممکن است از کابل های متفاوتی استفاده کنند که در هنگام خرید پرینتر موردنظر کابل مناسب آن را نیز خریداری کنید.

در مواقعی هم ممکن است برای برطرف کردن خرابی پرینتر ریکو، نیاز به عوض کردن کابل باشد. چرا که ممکن است بر اثر آسیب به کابل فرآیند پرینت به درست صورت نگیرد.

چک کردن چراغ نمایشگر date in

زمانی که متون و تصاویر خود را برای پرینت گرفتن ارسال کردید، به چراغ نمایشگر date in توجه کنید که مطمئن شوید چراغ در حال چشمک زدن است و یا اینکه به صورت ثابت روشن می باشد.

در صورتی اگر چراغ ثابت نبود و در حال چشمک زدن بوده است ممکن است دیتای شما به کامپیوتر ارسال نشده باشد. در صورت عدم ارسال دیتا ممکن است اتصال شبکه پرینت نیز با مشکلی روبه رو شده باشد که برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده باید کابل های اتصالی به پرینتر را دوباره چک نمایید.

حتما بخوانید:   بهترین مدل ساعت هوشمند

قدرت سیگنال شبکه

در صورتی که با مشکل پرینت نگرفتن پرینتر مواجه شده اید، بهتر است مانع هایی که در هنگام استفاده از شبکه بی سیم، برای قدرت سیگنال وجود دارد، را برطرف نمایید. با برطرف کردن موانع می توانید خیلی راحت قدرت سیگنال موردنظر را افزایش دهید و از کیفیت بالای پرینت خود لذت ببرید.

چک کردن بلوتوث

زمانی که در هنگام پرینت گرفتن، از بلوتوث استفاده کنید حتما بلوتوث فعال شده را چک نمایید. زیرا فعال بودن درست بلوتوث در بالا بردن قدرت سیگنال نقش به سزایی دارد. در صورت مواجه شدن با مشکل بلوتوث مطمئن شوید رابط کاربری بلوتوث به درستی نصب شده باشد تا اختلالی در فعال شدن بلوتوث ایجاد نکند.

همچنین در صورت ایجاد مشکل در کارکرد بلوتوث، موانع فیزیکی را چک کنید تا فشاری به سیستم دستگاه و همچنین کابل ها وارد نشود. در صورت ایجاد مانع فیزیکی مکان کامپیوتر و پرینتر را تعویض نمایید.

تست کردن نهایی پرینتر

با انجام تمامی مراحل فوق حالا باید پرینتر خود را از لحاظ کارکرد درست تست کنید و به صورت دوباره فایل را وارد دستگاه کرده تا از پرینت درست آن مطمئن شوید. در صورت انجام تمامی مراحل بالا اگر مشکل پرینت نگرفتن دستگاه برطرف نشد، حتما با یک تعمیرکار تخصصی در این زمینه مشورت کنید و خدمات لازم را از آنها دریافت نمایید.

عدم پرینت فایل های pdf

یکی دیگر از مشکلات رایج در پرینترهای ریکو پرینت نگرفتن فایل های پی دی اف می باشد که برای برطرف کردن این مشکل نیز راه حل زیادی وجود دارد.

در صورتی که فایل های پی دی اف شما به طور مستقیم قابلیت پرینت را ندارد، مشکل به دلیل وجود پسورد در فایل می باشد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است فایل موردنظر را باز کنید و رمز عبور آن را در قسمت pdf menu  وارد کنید تا فایل موردنظر شما فعال گردد.

یکی دیگر از مشکلات موجود برای پرینت نگرفتن فایل پی دی اف، به دلیل غیر فعال بودن حالت پرینت در فایل موردنظر شما می باشد. در صورت مواجه شدن این مشکل به تنظیمات فایل مراجعه کنید و حالت موردنظر را فعال نمایید.

زمانی که دستگاه موردنظر فایل ارسالی به دستگاه را پرینت گرفت و شما متوجه کاراکترهای عجیب و غریب در آن شده اید باید مشکل جاسازی نشدن فونت در فایل پی دی اف را برطرف نمایید.

با انجام این روش ها در کمترین زمان ممکن، مشکلات به وجود آمده برای عدم پرینت فایل خود را می توانید برطرف کرده و از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.

اشتباه در پرینت گرفتن

یکی از مشکلات دیگر برای پرینتر ریکو که کاربران زیادی با آن مواجه هستند اشتباه در پرینت می باشد. این حالت زمانی اتفاق می افتد که فید انتخاب شده از جانب شما با فید انتخاب شده که در قسمت option setup  درایور پرینتر انتخاب شده هماهنگی نداشته باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما تنظیمات موردنظر را چک کنید و فید ماشین را با فید انتخابی هماهنگ گردانید.

حتما بخوانید:   تنظیمات ماوس برای افراد چپ دست چگونه انجام می شود

کند شدن کارکرد پرینتر

هنگامی که عکس و یا متونی با کیفیت بسیار بالا وارد دستگاه می کنید، ممکن است پرینتر موردنظر برای کارکرد صحیح خود دچار مشکلاتی شود و حالت کند پیدا نماید. این کند شدن دستگاه، ممکن است سبب طولانی شدن زمان برای دریافت اطلاعات باشد که در این صورت بهتر است به دستگاه موردنظر زمان دهید و مقداری آن را در حال استراحت بگذارید. اگر تایم کافی برای استراحت به پرینتر را ندارید به تنظیمات مورد نظر آن مراجعه کنید و کیفیت تصویر را پایین آورده و سرعت پرینتر را افزایش دهید.

خرابی پرینتر ریکو

کدهای موجود در پرینتر ریکو برای خطا

پرینتر ریکو همانند پرینترهای دیگر شامل کدهایی به عنوان کد خطا می باشد که با دانستن این کدها در صورت مواجه شدن با آن راحت تر می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. کدهای خطای پرینتر در سه گروه A, B, C  تقسیم بندی می شود که هرکدام از گروه ها برای یک مشکل اختصاصی کدهای خطا را اعلام می کنند.

کدهای خطای موجود در قسمت A مشکلاتی است که به صورت اساسی برای پرینتر به وجود می آید. کدهای خطای که در گروه B قرار دارند به یک بخش خاصی از پرینتر مربوط می شوند.

در نهایت کدهای خطای گروه C به طور معمول چندان برای عدم کارکرد صحیح پرینتر نشان داده نمی شوند. دو کد خطای رایج در پرینتر ریکو که اغلب کاربران با آن مواجه هستند SC545 و SC543 می باشد.

در صورت مواجه شدن با این دو کد بهتر است هرچه سریعتر به تعمیرکار اطلاع دهید تا به سرعت مشکل موردنظر برطرف گردد. در صورت نشان دادن این کد ممکن است ترمیستور پرینتر دچار مشکل شده باشد. کد SC103  به دلیل مشکلات جریان برق به شما اخطار داده می شود. یکی دیگر از کدهای موجود در پرینتر کد SC355  و SC356 برای تعویض کارتریج و یا شارژ مجدد آن می باشد.

نتیجه گیری

پرینتر ریکو یکی از بهترین برندهای پرینتر می باشد که در مواقعی ممکن است دچار مشکل شود. برای برطرف کردن مشکلات پرینتر ریکو با داشتن کمی اطلاعات می توانید نسبت به آن اقدام کنید. در صورتی که خرابی پرینتر ریکو تخصصی باشد، بهتر است از شرکت های تخصصی همچون ایبک امداد که در این زمینه از مهارت و تجربه بالایی برخوردار هستند، استفاده کنید.

31

خرابی پرینتر ریکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خرابی های رایج پرینتر ریکو Ricoh | تعمیرات پرینتر ریکو در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x