تعمیرات تلویزیون

نحوه وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون|کاربرد هدفون بی سیم

نحوه وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون|کاربرد هدفون بی سیم، هدفون بی سیم مادون قرمز

برای اینکه در زمان بازی کردن با تلویزیون بتوانید صدای بازی را به خوبی متوجه شوید، می توانید از هدفون استفاده کنید. هدفون ها دارای انواع مختلفی مانند، هدفون های سیم دار و هدفون های بی‌سیم می‌باشند. هدفون سیم دار به وسیله سیم به تلویزیون وصل می شود. در ادامه مطلب به نحوه وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون هوشمند خواهیم پرداخت.

آیا هدفون بی‌سیم را می‌توان به تلویزیون وصل کرد؟

امکان دارد این سوال برای افراد پیش آید، که آیا می توان هدفون های بی‌سیم را هم به تلویزیون متصل کرد و یا خیر. در جواب به این سوال باید گفت که بله و به راحتی می توانید هدفون های بی‌سیم را به تلویزیون خود متصل کنید. اگر تلویزیون شما دارای بلوتوث داخلی است، انجام دادن این کار بسیار ساده و راحت خواهد بود. اما اگر تلویزیون شما از بلوتوث داخلی برخوردار نیست، می توانید از روش های دیگر برای وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون استفاده کنید. در ادامه مطلب شما می توانید، با نحوه وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون آشنا شده و این کار را به خوبی انجام دهید.

فعال کردن دستگاه برای وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون

یکی از روش های راحت برای وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون این است که بلوتوث تلویزیون را فعال کنید. تلویزیون های مدرن امروزی اکثرا بلوتوث دارند. شما می توانید با فعال کردن بلوتوث دستگاه خود هدفون را بدون هیچ سیمی به تلویزیون خود وصل کرده و از آن استفاده کنید. برای اینکه بلوتوث تلویزیون هوشمند خود را فعال کنید، شما باید اول وارد منوی خدمات تلویزیون شده و از بخش engineering گزینه Bluetooth را انتخاب نمایید و در مرحله بعدی بهتر است، که تلویزیون خود را ریست نمایید، تا تنظیماتی که انجام دادید بر روی دستگاه شما اعمال گردد. پس از روشن شدن تلویزیون، وارد تنظیمات صدای تلویزیون شده و خروجی صدا را از هدفون انتخاب نمایید.

  •  واردی منوی خدمات تلویزیون شوید و گزینه های موجود را بگردید و گزینه بلوتوث را پیدا کنید، که این قسمت معمولاً در منوی Engineering قرار می‌گیرد.
  •  گزینه بلوتوث را باید فعال کنید و تلویزیون خود را ریستارت نمایید.
  •  به قسمتی که مربوط به گزینه صدا است رفته و گزینه خروجی صدا بلوتوث وجود دارد، که باید از آن برای جستجوی هدفون و اتصال به آن استفاده نمایید.
حتما بخوانید:   علت خط افتادن در صفحه نمایش تلویزیون چیست ؟

استفاده از دستگاه ارسال کننده صدای بلوتوث برای اتصال هدفون به تلویزیون

بعضی از تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند، از بلوتوث پیروی نمی کنند و نمی توان با استفاده از بلوتوث، هدفون بی سیم را به تلویزیون متصل کرد. اما راهکار ساده ای برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد. افراد می توانند با استفاده از دستگاه ارسال کننده صدای بلوتوث هدفون را به بلوتوث متصل نمایند. این دستگاه برای انتقال صدا از هدفون به تلویزیون از طریق بلوتوث به جک سه و نیم میلی‌متری تلویزیون نصب می گردد. باید به این نکته توجه داشته باشید، که استفاده کردن از دستگاه ارسال کننده موجب خواهد شد، که صدا با کیفیت بالایی از تلویزیون به هدفون منتقل نشود. هرچقدر کی کیفیت دستگاه ارسال کننده شما بیشتر باشد، شما کمتر با این مشکل روبرو خواهید شد. این دستگاه ها به وفور در بازار وجود دارند و شما می توانید با هزینه مناسب یکی از آنها را تهیه کنید. در انتقال صدا وقفه وجود دارد و این یکی از ایرادات سیستم بلوتوث است.

هدفون بی سیم

استفاده از دستگاه های بازی برای وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون

اگر قصد دارید با وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون خود بازی با دستگاه انجام دهید، می توانید از امکانات مختلف دستگاه ها برای وصل کردن هدفون های بی سیم به تلویزیون استفاده نمایید. برخی از مدل های این دستگاه ها امکاناتی دارند، که شما می توانید هدفون را به تلویزیون خود متصل کنید. IROKU از دستگاه هایی می باشد، که روی کنترل خود جایی برای وارد نمودن فیش دارد. اگر هدفون را به کنترل متصل کنید، صدای بازی را مستقیم دریافت خواهید کرد. امکانات مشابهی در دستگاه های دیگر هم وجود دارد و افراد می‌توانند در حین بازی از این امکانات استفاده کنند.

استفاده از هدفون های بی سیم امواج رادیویی و مادون قرمز برای اتصال به تلویزیون

اگر از روش هایی که گفته شد نتوانستید هدفون بی سیم خود را به تلویزیون متصل کنید، شما می توانید از هدفون های بیسیم مادون قرمز و امواج رادیویی نیز استفاده نمایید. این هدفون ها هم دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند مزیت این هدفون ها این است، که شما می توانید تا فاصله ۱۰۰ متر از فرستنده به صدا گوش نمایید و قیمت آنها نیز مناسب است. هدفون های rf با استفاده از امواج رادیویی و هدفون های مادون قرمز با استفاده از اشعه مادون قرمز به تلویزیون متصل خواهند شد و صدا از هدفون پخش خواهد شد. هدفون های rf قیمت مناسب تری دارند و از فاصله زیاد هم می توانند به تلویزیون متصل شوند. ولی هدفون rf مشکلی دارد و آن این می باشد، که امواج رادیویی دستگاه های دیگر بر امواج تاثیر گذاشته و موجب کم و زیاد شدن صدا خواهد شد و کیفیت آن کاهش پیدا خواهد کرد. از مشکلات استفاده از این هدفون ها اطمینان حاصل کردن از وجود نداشتن مانع فیزیکی بین هدفون و فرستنده می باشد. هدفون های مادون قرمز برخلاف هدفون های rf از عوامل دیگر تاثیر نمی گیرند و با کیفیت بالایی صدا را از تلویزیون به هدفون منتقل خواهند کرد. همچنین می توان از یک فرستنده برای چندین هدفون استفاده کرد. قیمت هدفون مادون قرمز با کیفیت از قیمت هدفون های دیگر کمتر است.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات جی پلاس

اهمیت هدفون

هدف از تولید هدفون‌ها این است، که افراد بتوانند قدرت انتخاب در صدایی که دوست دارند بشنوند، را بالا ببرند. به طور مثال اگر شما در جمعی نشسته باشید و دوست داشته باشید، که آهنگی را گوش دهید، اما نمی‌خواهید مزاحم اطرافیان خود شوید، به راحتی می توان با استفاده از هدفون موسیقی مورد علاقه خود را گوش کرد و یا اگر امکان در دست گرفتن گوشی برای شما نیست، می توانید برای اینکه با دیگران صحبت کنید و یا ارتباط برقرار کنید از هدفون ها کمک بگیرید. ساده ترین هدفون ها به این شکل هستند، که یک جفت هدفون از دو بلندگو متصل به یک باند تشکیل می شوند. باند در بالای سر افراد پوشیده خواهد شد، که بلندگو ها را مستقیم بر روی گوش‌های آنها قرار دهند. بنابراین صدا مستقیم به گوش افراد منتقل خواهد شد. هدفون ها همچنین سر و صدایی که در اطراف وجود دارد را از بین می برد و به گوش افراد منتقل نمی‌کند.

هدفون بی سیم چیست؟

هدفون به یک منبع سیگنال مثل رادیو، تقویت کننده صدا، دستگاه پخش رسانه قابل حمل، دستگاه سی دی، کنسول بازی و … متصل می شود و یا به صورت مستقیم از سیم استفاده می کنند یا از فناوری هایی مانند FM، بلوتوث و … استفاده می کنند، که افراد بتوانند صداها را بشنوند. هدفون بی سیم با استفاده از امواج رادیویی و بدون اینکه از سیم کابل استفاده کند، دستگاه ها را در یک برد کوتاه متصل می نماید. انتقال انرژی برای دریافت و ارسال اطلاعات گوناگون بین دستگاه هایی که بلوتوث دارند، مثل تبلت، لپ تاپ، تلفن هوشمند و … استفاده می گردد. بنابراین باید دستگاه و فناوری با یکدیگر همگام شوند.

حتما بخوانید:   مشخصات تلویزیون خوب چیست | تلویزیون خوب چی بخرم

هدفون بی سیم

نکات خرید هدفون بی سیم

کیفیت صدای هدفون را مد نظر داشته باشید و به این نکته دقت داشته باشید، که دستگاهی که تهیه می‌کنید، تاخیری بین دریافت و ارسال سیگنال های صوتی نباشد.

عمر باتری بهتر است باتری هدفون بی سیمی که تهیه می کنید، حداقل ۸ ساعت عمر مفید داشته باشد.

هدفون های بی سیمی که در بازار وجود دارد سه نوع هستند، که برخی از آنها روی گوش برخی داخل گوش و برخی در حد گوش ساخته و مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. با توجه به نیاز خود و سبک زندگی که دارید، بهترین انتخاب را انجام دهید.

هدفون های بی سیم هدفون هایی می باشند، که بدون اینکه به کابل و یا سیم نیاز داشته باشند، به دستگاه های مختلف مانند کنسول بازی، تلفن هوشمند، تلویزیون، رایانه و دیگر دستگاه‌های الکتریکی قابل اتصال می باشند. این هدفون ها سیگنال های صوتی را با استفاده از فرکانس های Ir و یا رادیویی انتقال می دهند. در مراکز تماس و یا در مراکز تناسب اندام و دیگر مکان ها از هدفون های بی‌سیم برای اهداف مختلف استفاده می شود. هدفون های بی سیم به عنوان نمونه در بین گیمر ها بسیار محبوب می باشد. چون اجازه می‌دهد که بدون نگرانی در مورد سیم، حرکت آزادانه داشته باشید و یا کسانی که در باشگاه و یا در جلوی تلویزیون خود در اتاق تمرین می کنند، می توانند با استفاده از هدفون های بی سیم به کار خود برسند و یا اگر قصد تماشا کردن تلویزیون در آخر شب داشته باشید بدون اینکه مزاحم دیگر افراد شوید، می توانید با استفاده از هدفون بی سیم این کار را انجام دهید. هدفون های بیسیم با جفت شدن با دستگاهی که قصد دارید از آن استفاده نمایید، با استفاده از سیگنال رادیویی و یا مادون قرمز کار می کنند. اگر دستگاه مورد نظر شما از فناوری بلوتوث پشتیبانی می کند، اتصال به آن بسیار راحت خواهد بود.

111111111111111111

31

نحوه وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه متصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا