تعمیرات کولر گازی

ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO | کدهای خطای کولر دوو

هنگامی که کولر های گازی برند دوو خراب می شوند، ارور می دهند و این ارور کولر گازی دوو، در صفحه نمایش نشان داده می شود. خراب شدن کولر گازی برند دوو نیز مانند هر وسیله دیگری به دلایلی وابسته است.

این دلایل به صورت حروف و اعداد گوناگون در پنل ظاهر می شوند که به آنها کد خطا نیز می گویند. این هشدار یکی از مزیت ها کولرگازی برند دوو به شمار می آید. زیرا باعث می شود مصرف کنندگان از وجود اختلال و یا خرابی در کولر، متوجه شوند و فوراً نسبت به رفع کد خطای اسپیلت دوو، اقدام کنند. ما در این مقاله از ایبک ، مطالبی را در مورد انواع کدهای خطا، ارور کولر گازی دوو، علت آن ها و همچنین اقدامات لازم جهت رفع آن ها را جمع آوری کردیم.

انواع کد خطا و ارور کولر گازی دوو

کدهای خطا  و ارور کولر گازی دوو شکل ها و معنای مختلفی دارند که در هنگام بروز اختلال در پنل ظاهر می شوند. برای تعمیر خرابی ها و اختلالات کولر گازی، لازم است که معنای بروز هر کد خطا را بفهمید و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنید.

البته توجه داشته باشید که این کدها و دلایل وقوع آن ها فقط مربوط به کولر گازی برند دوو می باشد و هر کولر با هر برندی کدهای خطا مخصوص به خود را دارد. اما چیزی که میان کدهای خطا بیشتر کولر های گازی مشابه است، این است که این کدها به صورت اعداد و حروف در صفحه دیجیتالی نمایان می شوند. همچنین این کدها توسط افراد برنامه نویس به دستگاه داده می شود.

علت نمایش کد خطا E1.E2.E3.E4 در کولر گازی

در صورتی که حسگر مدار دستگاه خاموش شود و  یا اتصال مدار کوتاه باشد، کولر گازی خاموش می شود و این مشکل به صورت ارور و کد E1.E2.E3.E4، در پنل نمایان می شود.

علت نمایش کد خطا E5 در کولر گازی

از دیگر اختلالات کولرگازی برند دوو، قطع شدن ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی نیز می باشد که به صورت کد E5، در پنل نمایان می شود.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای فارسی کولر گازی توشیبا TOSHIBA

علت نمایش کد خطا E10 در کولر گازی

این کد کاهش فشار مکش کمپرسور کولر گازی برند دوو را هشدار می دهد.

علت نمایش کد خطا E13 در کولر گازی

علت هشدار این کد در پنل کولر گازی برند دوو، فاز قراردادی کمپرسور می باشد.

علت نمایش کد خطا E14 در کولر گازی

ارتباط غلط فاز کمپرسور موجب نشان دادن این کد در پنل کولر گازی برند دوو می شود.

علت نمایش کد خطا P4 در کولر گازی

در صورتی که دمای خشک کننده یونت داخلی، به سمت بالا و یا پایین باشد، کد P4، این اختلال را در پنل هشدار می دهد.

علت نمایش کد خطا P5 در کولر گازی

کد P5 نیز در صورتی که دمای خازن یونیت خارجی بالا باشد، با ظاهر شدن در پنل، مصرف کنندگان را از وجود این اختلال آگاه می کند و همچنین آن ها می توانند سریعاً مشکل را حل کنند.

علت نمایش کد خطا P7 در کولر گازی

ظاهر شدن و هشدار این کد در پنل نیز به معنای دمای بالای تخلیه یونیت خارجی می باشد.

تعمیر و رفع ارور کولر گازی برند دوو
تعمیر و رفع ارور کولر گازی برند دوو

علت نمایش کد خطا P9 در کولر گازی

ارور این کد در پنل کولر گازی برند دوو، به دلیل کار کردن هوای ضد سرمایش کولر می باشد.

علت نمایش کد خطا P10 در کولرگازی

ارور این کد نیز در کولر گازی مربوط به حفاظت فشار تخلیه می باشد.

علت نمایش کد خطا P11 در کولرگازی

ظاهر شدن این که در پنل کولر گازی به دلیل حفاظت فشار مکش نیز می باشد.

علت نمایش کد خطا P12 در کولرگازی

نمایان شدن کد P12، در پنل کولر گازی برند دوو به دلیل محافظت از اضافه بار جریان کولرگازی می باشد.

علت نمایش کد خطا Hs در کولرگازی

در صورتی که یخ های کولر گازی ذوب شوند، ارور این کد خطا در کولر گازی، شما را نسبت به این قضیه آگاه می کند و شما نیز می تواند سریعا این مشکل را رفع کنید.

عوامل موثر در بروز کد خطا در صفحه نمایشگر کولرگازی برند دوو

در مورد نمایان شدن ارور کولر گازی برند دوو، آزمایش و تحقیقات بسیاری انجام شده است. طبق گفته ی بیشتر متخصصان کولر گازی، استفاده ی نادرست از این وسیله بیشترین تاثیر را در خرابی کولر و آلارم اسپیلت دوو، دارد. همچنین عواملی هستند که موجب افزایش نمایان شدن کدهای خطا در صفحه نمایشگر کولر گازی برند دوو می شوند. در ادامه این عوامل را برای شما به صورت دقیق توضیح می دهیم.

  • در صورتی که کولر های گازی برند دوو را به موقع و منظم، تمیز نکنید و کثیف باشد، کدهای خطا به منظور وجود اختلال در دستگاه کولر گازی، در پنل نمایان می شود.
  • واجب است که اسپیلت دوو را به موقع و منظم، سرویس دهی کنید. زیرا که در غیر این صورت باعث نمایان شدن کدهای خطا در پنل کولر گازی برند دوو می شود.
  • همچنین روشن ماندن طولانی مدت اسپیلت دوو، باعث می شود که کدهای خطا در پنل کولر گازی نمایان شوند. به همین دلیل برای اینکه از نمایان شدن کدهای خطا در کولر گازی برند دوو جلوگیری به عمل آورید، لازم است که از روشن گذاشتن اسپیلت دوو در مدت زمان طولانی نیز خودداری کنید.
  • یکی دیگر از دلایلی که بیشترین تاثیر را در نمایان شدن کد خطا در صفحه نمایشگر کولر گازی برند دوو دارد، عوض نکردن فیلتر های هوای کولر گازی می باشد. به همین دلیل واجب است که به این مورد توجه و همچنین عمل کنید تا کد خطا در صفحه نمایشگر ظاهر نشود.
حتما بخوانید:   کدهای ارور یخچال فریزر دوو DAEWOO | خطاهای یخچال دوو

عوامل موثر در خرابی و ارور کولر گازی DAEWOO

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی برند دوو به چه دلایلی بستگی دارد

رخ دادن این مشکل مربوط به دلایل فنی و یا غیر فنی مختلفی می باشد. بیشترین دلایلی که در خاموش شدن ناگهانی کولرگازی دوو و در نتیجه ی آن روشن نشدن اسپیلت، نقش دارند، عبارت است از: جدا شدن دوشاخه کولر گازی از پریز برق، عدم رسیدن جریان برق، روشن کردن کولر گازی برند دوو برای مدت طولانی، عدم تمیز بودن فیلتر هوا و همچنین به هم خوردن تنظیمات کولر گازی نیز می تواند یکی از بیشترین دلایل تاثیر گذار در خاموش شدن ناگهانی کولر گازی برند دوو باشد.

برای حل این مشکل، لازم است که به مدت 30 دقیقه، دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید تا دستگاه استراحت کند و سپس پس از گذشت 30 دقیقه، مجددا دو شاخه را به برق وصل کنید و تا روشن شدن کولرگازی منتظر بمانید. اما در صورتی که باز هم با روشن نشدن کولر گازی برند دوو مواجه شدید، برای حل مشکل لازم است که مسئله را با یک تعمیرکار متخصص، در میان بگذارید.

چگونه کد خطا برفک زدگی کولر گازی برند دوو را رفع کنیم

یکی دیگر از مشکلات و اختلالاتی که ممکن است در کولر گازی رخ بدهد برفک زدگی آن نیز می باشد. این مشکل مختص یک فصل خاص نیست و ممکن است که در همه ی فصول سال ، چه تابستان و چه زمستان رخ بدهد و موجب ایجاد ارور در کولرگازی برند دوو، شود.

متخصصان نیز در این زمینه آزمایش ها و تحقیقات زیادی را انجام داده اند. طبق نتیجه ی بدست آمده از این تحقیقات و آزمایش ها، بیشترین دلایلی که به برفک زدگی کولر گازی دوو، مربوط می شود، بسته شدن مسیر تهویه، استفاده کردن از اسپیلت به صورت دائمی، خراب شدن فن داخلی کولر گازی، وجود اختلال در سنسور داخلی کولرگازی و غیره می باشد.

حتما بخوانید:   کدهای خطا و ارور مایکروفر دوو Daewoo

در صورتی که با مشکل برفک زدگی کولرگازی برند دوو مواجه شدید، برای برطرف کردن آن بهتر است، از یک فرد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید و همچنین از او درخواست کنید تا برای رفع مشکل، به سرویس کردن کولرگازی برند دوو بپردازد.

رفع ارور و برفک زدگی کولرگازی دوو

راه حل های برطرف کردن آلارم کار نکردن فن اپراتور کولر گازی برند دوو

عدم کارکرد فن اپراتور کولرگازی دوو نیز یکی دیگر از بیشترین دلایلی می باشد که در نمایش ارور کولرگازی، تاثیر گذار است. عدم کارکرد فن گردشی کولرگازی برند دوو، سوخته شدن خازن کولر، خرابی برد رله دستگاه، خرابی ترموستات دستگاه و همچنین عدم کارکرد ترمیستور کولر گازی برند دوو، برخی از دلایل می باشند که باعث می شوند، فن اپراتور نتواند به درستی محیط را خنک کند.

برای حل کردن کد خطا کولر گازی برند دوو، بهتر است که به تکنسین های متخصص مراجعه کنید. همچنین واجب است جهت حل مشکل، قطعاتی را که موجب رخ دادن مشکل عدم کارکرد فن اپراتور کولرگازی برند دوو می شود، توسط یک تعمیرکار متخصص، آن ها را نیز تعمیر کنید.

نتیجه گیری 

در این مقاله ما انواع کدهای ارور کولرگازی دوو و همچنین دلایل ظاهر شدن آن ها در پنل را توضیح دادیم که شما به راحتی بتوانید در صورت بروز اختلال و هشدار کد خطا، مشکل و یا اختلال موجود در کولر را حل کنید.

همچنین همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، بیشترین دلیلی که منجر به ایجاد خرابی هایی در کولر گازی می شود، استفاده نادرست از آن می باشد. به همین دلیل شما با یادگیری و رعایت استفاده ی درست از کولر گازی برند دوو می توانید تا حد زیادی از پیش آمدن، خرابی ها و اختلالات ممکن در کولرگازی دوو، جلوگیری به عمل آورید.

ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO | کدهای خطای کولر دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا