تعمیرات ظرفشویی

راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دوو DAEWOO | خطاهای ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی دوو  یک وسیله ی برقیِ محبوب و کاربردی در آشپزخانه ی منزل همه ی ما می باشد. ممکن است در زمان کارکرد ماشین ظرفشویی دوو  ارورهایی مشاهده کنید. جای نگرانی نیست، در زمان مشاهده ی ارور ماشین ظرفشویی دوو و با شناسایی هر کدام از ارورها، راحت تر می توان عیب ماشین ظرفشویی دوو  را تشخیص داد و تعمیر کرد.

محتوا پنهان
1 چطور ارور ماشین ظرفشویی دوو را در منزل برطرف کنیم

چطور ارور ماشین ظرفشویی دوو را در منزل برطرف کنیم

اگر صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی دوو  اروری را نمایش داد یعنی سیستم داخلی ماشین ظرفشویی دوو شما دچار مشکل شده است. در این شرایط بسیاری از افراد تخصص ندارد و نمی دانند برای رفع ارور ماشین ظرفشویی دوو  چه کاری باید انجام دهند.

باید بدانید که بسیاری از این ارور های ماشین ظرفشویی دوو ساده هستند و نیازی به تعمیر توسط متخصصان و تعمیرکاران ندارند.

در این مقاله از سایت ایبک قطعه­ ی خراب در هر خطا یا ارور ماشین ظرفشویی دوو  را به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم. طبق این مطالب هر زمان با ارور ماشین ظرفشویی دوو  مواجه شدید می توانید به آسانی و در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به تعمیرکار مشکل ماشین ظرفشویی دوو خود را برطرف سازید.

با اطمینان می گوییم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در زمان وقوع ارور ماشین ظرفشویی دوو  بهترین تصمیم را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی سام | عیب یابی ماشین ظرفشویی سام

کد های خطای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع آن

کد های خطای ماشین ظرفشویی دوو  یک ویژگی مثبت ماشین ظرفشویی دوو به حساب می آید که به کمک آن می توان به مشکل ماشین ظرفشویی دوو پی برد.

زمانی که با ارور ماشین ظرفشویی دوو یا همان کد خطای ماشین ظرفشویی دوو مواجه شدید به یاد داشته باشد، برخی از مشکلات ارور ماشین ظرفشویی دوو ممکن است چندین راه حل برای حل آن وجود داشته باشد.

به عبارت دیگر اگر در رفع ارور ماشین ظرفشویی دوو با اولین راه حل مشکل ماشین ظرفشویی دوو شما برطرف نشد حتما راه حل های دیگر را امتحان کنید. همچنین برای این کار یک دستگاه اهم متر نیز همراه داشته باشید.

ارور ماشین ظرفشویی دوو کد E1

کد ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو  نشان دهنده این است که آبگیری ماشین ظرفشویی دوو مشکل دارد.

نحوه برطرف کردن ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو ابتدا شیرِ ورودیِ آب شهر را بررسی کنید که باز بوده یا قطع نشده باشد. سپس شیر برقی آبِ ماشین ظرفشویی دوو را نگاه کنید که حتما باز باشد. همچنین سیم کشی های ماشین ظرفشویی دوو را چک کنید تا قطع نباشد. اگر مدار برد ماشین ظرفشویی دوو  خراب بود آن را عوض کنید.

کد ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

کد ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده وجود مشکل در بخش ورودی آب می باشد.

نحوه برطرف کردن ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو ابتدا شیر آب ورودیِ و قطعه های فیلتر را چک کنید تا مسیر آن توسط اجسام ریز مسدود نشده باشد. در صورت مشاهده ی گرفتگی شیر آب و فیلتر ماشین ظرفشویی دوو، درون آن را کاملأ تمیز کنید اگر شیر آب ورودی خراب باشد باید عوض شود.

برطرف کردن ارور ماشین ظرفشویی DAEWOO

کد ارور E3 ماشین ظرفشویی دوو

کد ارور E3 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده داغ شدن اِلمنت ماشین ظرفشویی دوو می باشد.

نحوه برطرف کردن ارور E3 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E3 ماشین ظرفشویی دوو مقدار اهمِ مدار بردِ ماشین ظرفشویی دوو را با دستگاه اهم متر اندازه گیری کنید. اگر لازم بود قطعه ی هیتر نیز تعمیر شود.

ارور ماشین ظرفشویی دوو کد E4

کد ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده این است که آب ماشین ظرفشویی دوو سر ریز شده است.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات ظرفشویی بلومبرگ Bloomberg در تهران
نحوه برطرف کردن ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو قطعه های سوئیچ آبریزی و هیدروستات را بررسی کنید ممکن است خراب شده باشند. همچنین پمپ تخلیه ی ماشین ظرفشویی دوو را نیز چک کنید.

کد ارور E6 ماشین ظرفشویی دوو

کد ارور E6 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده این است که در داخل قطعه ی ترمیستور ماشین ظرفشویی دوو مدار باز وجود دارد.

نحوه برطرف کردن ارور E6 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E6 ماشین ظرفشویی دوو ابتدا سیم های مربوط به قطعه ی ترمیستور ماشین ظرفشویی دوو را بررسی کنید و اگر نیاز بود سنسور ماشین ظرفشویی دوو را تعویض نمایید.

کد ارور E7 ماشین ظرفشویی دوو

کد ارور E7 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده این است که در داخل قطعه یNTC  ماشین ظرفشویی دوو مدار کوتاه وجود دارد.

نحوه برطرف کردن ارور E7 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور ماشین ظرفشویی دوو با کد E7 ابتدا سیم های مربوط به قطعه ی NTC ماشین ظرفشویی دوو را بررسی کنید و اگر نیاز بود NTC ماشین ظرفشویی دوو را تعویض نمایید.

بررسی کدهای خطای ظرفشویی دوو

 ارور ماشین ظرفشویی دوو کد E8

کد ارور E8 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده این است که شیر توزیع ماشین ظرفشویی دوو  دچار مشکل شده است.

نحوه برطرف کردن ارور E8 ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور E8 ماشین ظرفشویی دوو شیر توزیع ماشین ظرفشویی را چک کنید اگر خراب بود حتما آن را عوض کنید.

کد ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو

کد ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو نشان دهنده این است که صفحه ی لمسی ماشین ظرفشویی دوو دچار مشکل شده است. حال این مشکل ممکن است در اثر زیاد فشردن کلیدهای صفحه یا کثیف بودن صفحه ی لمسی ماشین ظرفشویی دوو باشد.

نحوه برطرف کردن ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو

یه یاد داشته باشید اگر در زمان شستشوی ظرف ها با ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو مواجه شدید، برنامه ی شستشوی ماشین ظرفشویی دوو شما متوقف نمی شود، بنابراین در صورت مشاهده ی این ارور در اسرع وقت از نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی دوو کمک بگیرید.

کد ارور ED ماشین ظرفشویی دوو

 ارور ماشین ظرفشویی دوو با کد ED نشان دهنده ی اختلال در اتصالات برد اصلی و برد صفحه ی ماشین ظرفشویی دوو می باشد.

نحوه برطرف کردن ارور ED ماشین ظرفشویی دوو

برای برطرف کردن ارور ED ماشین ظرفشویی دوو ابتدا سالم بودنِ سیم کشی های بین برد اصلی و برد صفحه ی ماشین ظرفشویی دوو را چک کنید. در صورت سالم بودن، عملکرد برد اصلی و برد صفحه ی ماشین ظرفشویی دوو را کنترل نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی بیشل Bishel/نمایندگی ماشین ظرفشویی بیشل

چگونگی کارکرد هیتر ماشین ظرفشویی دوو

قبل از اینکه به ادامه ی ارور های ماشین ظرفشویی دوو بپردازیم بهتر است با قطعه ی هیتر در ماشین ظرفشویی دوو بیشتر آشنا شوید.

دمای آب ماشین ظرفشویی دوو متفاوت است. بسته به این که شما چه نوع برنامه ی شستشویی انتخاب کرده باشید آب ماشین ظرفشویی دوو شما گرم می شود.

وظیفه ی گرم کردن آب ماشین ظرفشویی دوو بر عهده ی قطعه ی هیتر می باشد. هیتر به کمک برد الکترونیکی عمل گرم شدن آب را در ماشین ظرفشویی دوو انجام می دهد.

قبل از ایجاد هیتر در ماشین ظرفشویی دوو در مدل های قدیمی، این کار بر عهده ی ترموستات بود. بعد از آبگیری، سنسور هیتر دمای آب را اندازه می گیرد و در صورت سرد بودن به برد الکترونیکی اعلام می کند. آن گاه برد الکترونیکی المنت را در مسیر مدار قرار می دهد.

پس از رسیدن دمای آب ماشین ظرفشویی دوو به دمای استانداردِ برنامه ی شستشوی انتخاب شده، مجددأ سنسور هیتر به برد الکترونیکی دمای مناسب آبِ ماشین ظرفشویی دوو را اعلام می کند و برد الکترونیکی المنت را از مسیر مدار خارج می کند.

اگر برنامه ی شستشویی با زمان کوتاه انتخاب کنید المنت به طور همزمان در مسیر مدار قرار خواهد گرفت اما در صورت انتخاب برنامه ی شستشویی با زمان بلند مدت، المنت پس از برنامه ی پیش شور، تخلیه و آبگیری وارد مسیر مدار می شود و آب ماشین ظرفشویی دوو گرم می شود.

برطرف کردن خطاهای ظرفشویی DAEWOO

نتیجه گیری

تمام تلاش ما در این مقاله شرح کامل و جامع کلیه ی ارورهای ماشین ظرفشویی دوو و راه حل های برطرف نمودن آن بوده است. تا جایی که خودتان بدون هیچ گونه هزینه و بدون کمک گرفتن از نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی دوو  بتوانید مشکل ماشین ظرفشویی دوو منزل خود را برطرف کنید.

البته ممکن است در مواردی با ارورهایی روبه رو شوید که در این مقاله وجود ندارد و یا اروری روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی دوو مشاهده کنید که نشان از وجود مشکل بزرگتری باشد که در این صورت توصیه می کنیم بدون انجام هیچ گونه اقدامی حتما با نمایندگی های مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی دوو تماس بگیرید.

راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای ارور ماشین ظرفشویی دوو DAEWOO

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا