تعمیرات یخچال

کدهای ارور یخچال فریزر دوو DAEWOO | خطاهای یخچال دوو

در بسیاری از مواقع ارورهای ایجاد شده در وسایل برقی به شکل سطحی بوده و شما می‌توانید بدون نیاز به تعمیرکار نسبت به برطرف کردن ارور اقدام کنید. در متن پیش‌رو از سایت ایبک ما سعی داریم به مواردی از ارور یخچال فریزر دوو ، دلیل ارورها و شیوه برطرف کردن آن بپردازیم.

برای شناسایی ارور های یخچال فریزر دوو و پیدا کردن دلیل آن ها در صورتی که خود تخصص کافی در این زمینه ندارید می توانید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. این مطلب سایت ایبک تا حدودی شما را با ارورهای مختلف و دلیل ان ها آشنا می کند.

محتوا پنهان

کد ارور یخچال فریزر دوو -خطا F1 مدل FR – 660P

 • علت اصلی نمایش دادن این ارور در صفحه نمایش یخچال، قطع شدن جریان برق در سنسور مربوط به فریزر است.
 • برای برطرف کردن این ارور در یخچال فریزر دوو مدلFR – 660P باید ابتدا سنسور فریزر و اتصالات آن را بررسی کرده و در صورت لزوم سنسور فریزر را تعویض کنید.

ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای r1

زمانی که جریان برق در سنسور مربوط به یخچال قطع شده و یا در آن اتصال کوتاه ایجاد شده باشد، ارور r1 در صفحه نمایش یخچال فریزر دوو ظاهر می‌شود که برای برطرف کردن این کد خطا باید سنسور یخچال و همچنین اتصالات آن را بررسی کرده و اگر نیاز بود آن را تعویض کنید.

ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای rt

کد خطای rt زمانی در یخچال دوو مدلFR – 660P نمایش داده می‌شود که جریان برق در سنسور rt قطع شده و یا اتصال کوتاه در آن ایجاد شده باشد که برای رفع این ایراد در یخچال فریزر باید سنسور rt و اتصالات آن را بررسی کرده و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

حتما بخوانید:   دلایل ارور pfe در لباسشویی برند دوو

ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای d1

 • این کد خطا هنگامی در صفحه نمایش فریزر دوو نشان داده می‌شود که میکروسوئیچ درب یخچال دچار ایراد شده باشد.
 •  برای برطرف کردن این اختلال در یخچال باید ابتدا یک بار در یخچال را باز و بسته کرده و اگر کد خطا همچنان باقی بود، نسبت به تعویض میکروسوئیچ درب یخچال اقدام کنید.
ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای d1
ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای d1

ارورهای یخچال دوو fr-660p کد خطای dF

هنگامی که در میکروسوئیچ درب فریزر اختلال ایجاد شده باشد، کد خطای dF در یخچال فریزر دوو مدل fr-660p نمایش داده می‌شود. برای رفع این اختلال نیز باید یک بار درب فریزر را باز و بسته کرده و اگر اختلال در میکروسوئیچ درب فریزر همچنان پابرجا بود، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای dH

 • خطای dH مربوط به  بروز اختلال در میکروسوئیچ درب Home bar است.
 • برای برطرف کردن این کد خطا باید یک بار درب Home bar را باز و بسته کرده و چنانچه خطای نمایش داده شده برطرف نشد و به همان صورت باقی ماند، میکروسوئیچ درب Home bar را عوض کنید.

ارور یخچال دوو fr-660p کد خطای F3

زمانی که در بازگشت جریان از دیفراست مشکلی ایجاد شده باشد، کد خطای F3 در یخچال فریزر دوو مدل‌  fr-660p ظاهر می‌شود که برای رفع این اختلال چنانچه درب یخچال فریزر بیشتر از یک دقیقه باز نمانده باشد، باید سنسور دیفراست یخچال را چک کرده و قطعاتی نظیر ترموفیوز، ترمودیسک، برد الکتریکی و المنت را تعویض کنید.

کد خطای E9 در یخچال ساید بای ساید دوو fr-660p

این کد خطا زمانی در صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید دوو نمایش داده می‌شود که میزان یخ در فریزر بسیار زیاد باشد در این صورت برای حل این مشکل باید ابتدا نسبت به خارج کردن یخ‌های اضافه از فریزر اقدام کرده و در صورتی که باز هم با کد خطای مذکور مواجه شدید، سنسور یخساز را چک کنید.

ارور یخچال دوو کد خطای C1

 • کد خطای C1 هنگامی در یخچال فریزر دوو اتفاق می‌افتد که کمپرسور یخچال 3 ساعت کار کرده و دمای سنسور -D در این 3 ساعت 5- درجه یا بالاتر باشد.
 •  برطرف کردن این کد خطا در یخچال فریزر دوو نیاز به انجام اقدامات خاصی نداشته و با خاموش شدن کمپرسور و سپس برگشت دما به حالت نرمال ارور C1 نیز رفع می‌شود.

ارور یخچال دوو کد خطای D2

هنگام بروز دیفراست اجباری برای A/S این خطا در یخچال شما نمایش داده می‌شود و برای برطرف کردن این ارور باید در وهله نخست قفل را باز کرده و سپس 5 با دکمه تنظیم یخچال را همزمان با نگه داشتن دکمه تنظیم فریزر بزنید و اگر دمای سنسور -D به بیش از 10 درجه افزایش یافت، این کد خطا نیز خود به خود از بین می‌رود.

بررسی و رفع خطای یخچال دوو
بررسی و رفع خطای یخچال دوو

ارور یخچال دوو کد خطای EF

 • کد خطای EF در یخچال فریزر مربوط به زمانی است که سنسور FLOW قطع شده یا اتصال کوتاه در آن ایجاد شده باشد.
 • برای برطرف شدن این اختلال در یخچال فریزر دوو باید سنسور مربوطه را تعویض کنید.
حتما بخوانید:   نحوه استفاده از یخساز ساید ال جی

ارور یخچال فریزر دوو کد خطای ET

 • این خطا هنگامی در صفحه نمایش یخچال فریزر دوو نشان داده می‌شود که یخ 3 بار به شکل پیوسته انداخته شود‌.
 •  سنسور SW سه بار افتادن متوالی یخچال تشخیص داده و یخساز را متوقف می‌کند که شما با این ارور مواجه می‌شوید.

کد خطای EU در یخچال ساید بای ساید دوو

این کد خطا بیانگر وجود اختلال در سنسور SW  و بیانگر پر بودن یخ است‌.

کد خطای Eg در یخچال ساید بای ساید دوو

این ارور بیانگر وجود اختلال در سنسور یخساز است. چرا که دمای سنسور 5 دقیقه پس از تامین آب افزایش می‌یابد. بنابراین پس از مشاهده این ارور باید سنسور را بررسی کرده و در صورت لزوم نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

ارور یخچال دوو کد خطای FT

کد خطای FT در یخچال فریزر دوو مربوط به خطا در سنسور SW است.

ارور یخچال دوو کد خطای S/W

این ارور مربوط به خطای دیسپنسر SW در یخچال فریزر دوو است که برای حل کردن این کد خطا باید ابتدا عملکرد دیسپنسر و خردکن را قطع کرده و آن‌ها را بررسی کنید.

ارور یخچال دوو کد خطای …

هنگامی که اختلالی در موتور یخساز یخچال فریزر دوو ایجاد شده باشد، ارور فوق در صفحه نمایش یخچال ظاهر می‌شود که برای رفع این ارور ابتدا باید تست S/W را انجام داده و اگر لازم بود موتور یخچال را نیز تعویض کنید.

ارور یخچال دوو کد خطای CE

کد خطای CE هنگامی رخ می‌دهد که هیچ داده‌ای به مدت ۳۰ ثانیه از RX بروز نکرده باشد.

ارور یخچال دوو کد خطای d3

زمانی که سیستم یخ‌زدایی اجباری روشن شده باشد، کد خطای d3 در یخچال فریزر دوو رخ می‌دهد.

ارور یخچال دوو کد خطای F1

زمانی که سنسور F باز باشد، این خطا در صفحه نمایش یخچال فریزر نشان داده می‌شود.

ارور یخچال دوو کد خطای F2

ارور F2 مربوط به زمانی است که سنسور F کوتاه باشد.

ارور یخچال دوو کد خطای F3

کد خطای F3 بیانگر این است که در سیستم یخ‌زدایی یخچال فریزر مشکلی ایجاد شده است.

ارور یخچال دوو کد خطای F4

زمانی که ایرادی در سنسور S/W یخچال فریزر ایجاد شده باشد، ارور فوق در صفحه نمایش یخچال فریزر دفاع نشان داده می‌شود.

ارور یخچال دوو کد خطای F5

 • کد خطای F5 مربوط به هنگامی است که مشکلی در کمپرسور یخچال فریزر ایجاد شده باشد.
 • در متن بالا ارورهای یخچال فریزر دوو مدل fr-660p را تشریح کردیم و حال در این قسمت سعی داریم به برخی از کد خطاها و نحوه برطرف کردن آن در یخچال فریزر دوو مدل  FRS – 3315 بپردازیم.
 •  لازم به ذکر است که برخی از ارورها ممکن است در مدل‌های دیگر یخچال دوو نیز نمایش داده شود. اما علت بروز خطا و نحوه برطرف کردن آن در مدل های مختلف متفاوت است.

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E2

هنگامی که سنسور محیط فریزر دچار اختلال شده باشد، شما با این خطا بر روی صفحه نمایش فریزر خود مواجه خواهید شد که برای رفع این اختلال از یخچال فریزر ابتدا باید جریان برق را در سنسور محیط فریزر برقرار کرده و چنانچه اتصال کوتاه در آن به وجود آمده نسبت به رفع آن اقدام کنید.

حتما بخوانید:   نحوه تعویض موتور یخچال فریجیدر | تعمیر یخچال فریحیدر

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E2

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E4

 • کد خطای E4 زمانی در یخچال فریزر دوو ظاهر می‌شود که سنسور اواپراتور دچار اختلال شده باشد.
 •  برای رفع این اختلال باید ابتدا جریان برق را در سنسور اواپراتور برقرار کرده و چنانچه اتصال کوتاه در آن به وجود آمده آن را برطرف کنید.
 •  در صورتی که اختلال همچنان پابرجا بود می‌توانید نسبت به تعویض سنسور اواپراتور اقدام کنید.

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E6

کد خطای فوق مربوط به زمانی است که فن فریزر با مشکل روبه‌رو شده باشد. در این صورت برای برطرف کردن این ایراد اگر سیم برق قطع نشده بود، باید خود فن فریزر را از نظر مکانیکی بررسی کرده و در صورت لزوم نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E9

بروز کد خطای E9 در یخچال دوو مدل frs-3315 مربوط به زمانی است که اختلالی در هیتر اواپراتور به وجود آمده باشد.

 برای برطرف کردن این ایراد باید ابتدا هیتر اواپراتور را از لحاظ اتصال کوتاه بررسی کرده و در صورت نیاز المنت حرارتی را تعویض کنید.

 ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E10

این ارور زمانی رخ می‌دهد که سنسور محیط بیرونی یخچال فریزر دوو با اختلال مواجه شده باشد. که برای رفع این کد خطا در یخچال فریزر باید نسبت به برقرار کردن جریان برق در سنسور محیط بیرونی اقدام کرده و چنانچه اتصال و کوتاهی به وجود آمده نسبت به رفع آن اقدام کنید.

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E11

ظاهر شدن کد خطای E11 در صفحه نمایش یخچال فریزر دوو به این معنی است که فن کندانسور دچار اختلال شده است. بنابراین برای رفع این ایراد در یخچال فریزر اگر سیم‌های برق فن قطع نشده بود، باید فن کندانسور را باز کرده و بررسی کنید.

ارور یخچال دوو frs-3315 کد خطای E13

زمانی که کمپرسور دچار وضعیت شده باشد، ارور فوق در صفحه نمایش نشان داده می‌شود. که برای رفع این ارور باید ابتدا اتصالات سیم برق را چک کرده و در صورت نیاز اتصال کوتاه را نیز بررسی کنید.

نتیجه گیری

در مطلب بالا برخی از کد خطاها و نحوه رفع آن در یخچال فریزر دوو را تشریح کردیم. اما نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از مصرف کنندگان یخچال دوو تنها با شناخت این کد خطاها نسبت به تعمیر یخچال خود اقدام می‌کنند. در صورتی که یخچال فریزر دوو دارای پیچیدگی زیادی در طراحی خود بوده و بدون مهارت کافی در تعمیر آن نمی‌توان عیب یابی آن را به شکل صحیح انجام داد.

پس در صورت بروز هرگونه ایراد در یخچال فریزر دوو بهتر است تعمیر آن را به تعمیرکاران نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر دوو بسپارید. همچنین می‌توانید برای برخی از ارورهایی که سطحی است از دفترچه راهنما یخچال فریزر کمک بگیرید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا