تعمیرات یخچال

راهنمای شارژ گاز یخچال دوو Daewoo

شارژ یخچال دوو Daewoo | علائم خالی شدن گاز یخچال دوو

از جمله مشکلاتی که امکان دارد برای یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای برندهای مختلف مانند دوو پیش آید، مربوط به نشت گاز و خالی شدن گاز یخچال می‌باشد. تخلیه گاز یخچال دوو می‌تواند به صورت مستقیم بر روی عملکرد دستگاه و خنک کردن مواد غذایی درون یخچال دوو موثر باشد. از این رو در این شرایط باید اقدامات لازم برای شارژ گاز یخچال دوو صورت بگیرد. باید توجه داشته باشید که شارژ یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو، حتماً توسط افراد متخصص صورت بگیرد. در این مقاله به بررسی نحوه شارژ گاز یخچال دوو و خدمات مربوط به آن می‌پردازیم.

طریقه تماس با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو جهت شارژ گاز یخچال دوو

باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید خودتان اقدام به شارژ یخچال دوو کنید، چون این کار بسیار تخصصی می‌باشد. در این شرایط بهترین کار استفاده از خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو است. برای تماس طبق مراحل زیر می‌توانید عمل کنید:

 • شما می‌توانید برای ثبت درخواست شارژ گاز یخچال دوو، با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو تماس حاصل کنید.
 •   همچنین می‌توانید به صورت آنلاین ثبت درخواست شارژ گاز یخچال دوو را داشته باشید.
 •  پس از ثبت درخواست، برای شما مشخصات تکنسین و اطلاعات مربوط به طریقه ارائه خدمات برای شما پیامک می‌شود .
 •  در مدت زمان کمی تعمیرکار یخچال دوو به محل شما اعزام می‌شود.
 •   تکنسین مربوطه با استفاده از تجهیزات لازم، اقدام به شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو می‌کند.
 •   پس از پایان کار به شما ضمانت نامه و فاکتور ارائه می‌گردد.

شارژ گاز یخچال دوو در محل

چون حمل و نقل یخچال دوو به محل تعمیرگاه و جابجایی آن، می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیر را به یخچال وارد کند، از این رو بهترین کار در این شرایط استفاده از خدمات شارژ گاز یخچال دوو در محل است، که کار را برای شما بسیار آسان می‌کند. در صورتی که نیاز به استفاده از این خدمات دارید، می‌توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو تماس بگیرید، تا تعمیرکار شارژ گاز یخچال فریزر و ساید دوو در کمترین زمان ممکن همراه با تجهیزات کامل به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

شارژ گاز یخچال دوو

آیا روش شارژ گاز یخچال فریزر با یخچال ساید بای ساید متفاوت است؟

به صورت کلی روش انجام شارژ گاز یخچال فریزرها و ساید بای ساید‌های دوو، تقریباً به صورت مشابه انجام می‌گردد. اما باید توجه داشته باشید که گاز مبرد مورد استفاده در مدل‌های مختلف یخچال‌های برند دوو، با یکدیگر متفاوت می‌باشند. بنابراین به هیچ وجه نباید خودتان اقدام به انجام این کار کنید، تا از بروز خطرات جبران ناپذیر و آسیب‌دیدگی بیشتر به یخچال جلوگیری شود. برای پیشگیری از بیشتر شدن مشکل یخچال و ایجاد ایرادهای فنی دیگر، در صورت نیاز به شارژ گاز یخچال دوو باید سریعاً با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

شارژ گاز یخچال دوو هر چند وقت باید انجام شود؟

برای شارژ گاز مجدد یخچال دوو، مدت زمان خاصی را نمی‌توان مشخص کرد. چون این عملیات تنها باید وقتی انجام شود که گاز یخچال خالی شده باشد. شما تنها با مشاهده برخی علائم و نشانه‌های مربوط به تخلیه گاز یخچال دوو و عیب‌یابی دقیق آن، می‌توانید نسبت به شارژ گاز یخچال دوو اقدام کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :   علل متعدد در ایجاد صدا در یخچال ها

آیا باز بودن در یخچال دوو موجب خالی شدن گاز یخچال می‌شود؟

یکی از سوال‌هایی که برای مصرف کنندگان مطرح می‌شود، این است که اگر در یخچال برای مدت طولانی باز بماند، گاز یخچال دو خالی می‌شود یا خیر؟ برای جواب به این پرسش ابتدا باید اصلی ترین دلایل مربوط به تخلیه گاز یخچال دوو را بدانید، که عبارتند از آسیب دیدگی لوله‌های انتقال گاز یا سوراخ شدن لوله‌های منتهی به موتور است. بنابراین می‌توان گفت که باز بودن در یخچال، ارتباطی با خالی شدن گاز آن ندارد. باز بودن در یخچال تنها می‌تواند، موجب خروج سرمای یخچال دوو و کارکرد بیشتر موتور دستگاه شود، که در نهایت موتور یخچال دوو آسیب می‌بیند.

یخچال دوو

علائم و نشانه‌های مربوط به کم شدن گاز یخچال دوو

از جمله نشانه‌هایی که می‌توان فهمید که گاز یخچال تخلیه شده است، می‌توان به کم شدن سرمای یخچال فریزر، یکسره کار کردن یخچال و کمپرسور، صدای زیاد موتور یا کمپرسور و نمایش ارورهای مربوط بر روی نمایشگر یخچال، گرم شدن مواد غذایی، هزینه زیاد قبض برق و انتشار بوی نامطبوع اشاره نمود. چنانچه هر یک از این نشانه‌ها را دیدید، سریعاً با تکنسین متخصص تماس گرفته و یخچال خود را عیب‌یابی و تعمیر نمایید.

گرم شدن مواد غذایی در یخچال دوو

وقتی که گاز درون یخچال دوو دچار نشتی شده است، دستگاه دیگر قادر به انجام وظایف خود نیست و مواد غذایی گرم و فاسد می‌شوند. بهتر است قبل از اینکه با گذشت زمان مواد غذایی شما فاسد گردند، اقدام به شارژ گاز یخچال خود کنید.

کار کردن زیاد یخچال دوو

وقتی که گاز درون مدار و لوله‌های خنک کننده یخچال کم می‌شود، باعث می‌گردد که یخچال دوو به دمای مناسب نرسد و یکسره کار کند و در این شرایط ابتدای اوپراتور برفک خواهد زد.

کار کردن مداوم موتور یخچال دوو

با افزایش دمای یخچال کمپرسور و یا موتور یخچال بیش از قبل کار می‌کند تا با استفاده از چرخش، سیکل دما را کاهش دهد. هنگام نشت گاز مبرد، موتور یخچال هم باید بیشتر از قبل و به مدت طولانی‌تر کار کند، تا کمبود گاز را جبران نماید. در این حالت موتور تحت فشار بسیار زیاد قرار می‌گیرد و نهایتاً مشکلات بیشتری در یخچال دوو ایجاد می‌شود.

هزینه قبض برق بیشتر می‌شود

همانطور که گفتیم در هنگام نشت گاز یخچال دوو، موتور و قطعات دیگر زمان طولانی تر و به میزان بیشتری کار می‌کنند. در نتیجه یخچال دوو در این شرایط، انرژی و برق بیشتری را هم مصرف می‌کند. وقتی که مشاهده کردید قبض‌های برق شما بیشتر از قبل آمده است، باید یخچال را بررسی کنید.

انتشار بوی نامطبوع در یخچال دوو

گازهای مورد استفاده در لوله‌های یخچال، بوی ناخوشایندی دارند. بوی این گازها کمی مشابه بوی غذای فاسد شده می‌باشد، پس امکان دارد شما فکر ، مواد غذایی درون یخچال فاسد شده‌اند. در صورت استشمام این بوی نامطبوع، باید نسبت به بررسی نشت گاز یخچال خود اقدام کنید.

یخچال دوو

طریقه شارژ گاز یخچال دوو

در این بخش به صورت خلاصه مراحل مربوط به شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو را توضیح می‌دهیم. البته باید بدانید که برای انجام این کار، بهتر است که حتماً از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 •  در ابتدا یخچال دوو خود را به صورت کامل از برق بکشید.
 •  لوله‌های یخچال دوو را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه نشتی ندارند.
 •  در صورت وجود داشتن نشتی در لوله‌ها باید با تعمیر و یا تعویض اتصالات اقدام به رفع آن کنید.
 •  سپس مدار را از هرگونه گاز و ماده سرمازای قبلی، رطوبت و هوا تخلیه کنید.
 •  برای شارژ کردن گاز یخچال دوو، باید لوله درجه را به قسمت کپسول گاز متصل کنید.
 • پس از باز کردن گاز، سمت دیگر لوله متصل به گیج را نیمه باز کنید، تا مقداری از گاز خارج شود.
 •  حالا می‌توانید درجه را باز کنید، تا گاز وارد یخچال شود.
 • چون میزان گاز داخل یخچال دوو مشخص نمی‌باشد، لازم است عملیات شارژ گاز را به آرامی انجام دهید و در زمان روشن بودن کمپرسور باید انجام شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات محصولات برند دوو DAEWOO | نمایندگی دوو تهران

هزینه شارژ گاز یخچال دوو

با توجه به نوع و میزان ایرادات وارده به لوله‌های گاز، هزینه شارژ گاز یخچال دوو متفاوت خواهد بود و باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب‌یابی گردد. در برخی مواقع امکان دارد، که این مشکل تنها با شارژ مجدد گاز برطرف شود. اما در برخی مواقع مشکلات دیگری هم مثل نشتی گاز در کندانسور، کیپ بودن سیکل گاز، بروز ایراد در لوله مویی، خرابی درایر و سایر مشکلات برای یخچال رخ داده باشد. در این شرایط قبل از شارژ مجدد گاز یخچال دوو، باید ابتدا مشکلات دستگاه برطرف شوند و سپس شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو صورت بگیرد. بنابراین می‌توان گفت، برای اطلاع پیدا کردن از هزینه دقیق انجام این کار باید ابتدا تعمیرکار باید دستگاه شما را بررسی کند و سپس هزینه را اعلام کند.

چرا گاز یخچال دوو کم می‌شود؟

گاز یخچال دوو به دلایل مختلفی می‌تواند کم و یا خالی شود. که در زیر به تعدادی از مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

فرسودگی لوله‌های یخچال دوو

در اثر استفاده طولانی مدت از یخچال دوو، امکان دارد لوله‌های یخچال دوو فرسوده شده و بر اثر زنگ زدگی، دچار ترک و یا سوراخ شوند، که موجب نشت گاز می‌شود.

سوراخ شدن سطح داخلی یخچال دوو

امکان دارد برای از بین بردن برفک‌ها از چاقو استفاده کرده باشید و به صورت ناآگاهانه موجب سوراخ شدن لوله‌های یخچال دوو شده باشید. احتمال دارد این سوراخ به قدری کوچک بوده که متوجه آن نشده باشید، ولی به مرور زمان موجب خالی شدن گاز یخچال دوو می‌شود. بنابراین به هیچ عنوان نباید از چاقو برای از بین بردن برفک یخچال دوو استفاده شود.

نشتی گاز یخچال دوو ناشی از ضربه

احتمال دارد در اثر جابجایی و ضربه به پشت یخچال فریزر دوو، لوله‌های آن آسیب دیده باشند. در قسمت پایین یخچال دوو قطعه‌ای به نام درایر وجود دارد، که جنس لوله‌های آن مسی بوده و نسبت به ضربه حساس می‌باشد. پس در هنگام جابجایی باید دقت داشته باشید، که ضربه‌ای به پشت یخچال دوو وارد نشود.

آیا گاز یخچال دوو خطرناک است؟

گازهای یخچال دوو در صورت نشتی نمی‌تواند برای افراد داخل خانه و یا محیط قرارگیری یخچال دوو خطرناک باشد. البته در حین شارژ گاز یخچال دوو بهتر است پنجره‌ها را باز و از محل شارژ گاز به صورت موقت فاصله بگیرید. توجه داشته باشید، استنشاق این گازها به صورت مستقیم و در محیط‌های خیلی کوچک و بسته می‌تواند برای افراد خطرناک باشد.

شارژ گاز یخچال دوو Daevoo

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

شارژ یخچال دوو توسط نماینگی مجاز تعمیرات یخچال دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا