تعمیرات لباسشویی

ارورهای ماشین لباسشویی دوو DAEWOO | خطاهای لباسشویی دوو

همان طور که می‌دانید بسیاری از وسایل برقی ممکن است در هنگام کار با ارور هایی مواجه شده و یا کد ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده شود. در این متن از سایت ایبک سعی داریم انواع ارور ماشین لباسشویی دوو و علت آن را تشریح کرده و توضیحاتی را جهت برطرف کردن این ارورها ارائه کنیم.

بنابراین با آگاهی از دلیل نشان دادن هر کد خطا شما می‌توانید به راحتی ماشین لباسشویی خود را حتی بدون نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی و یا تعمیرکار تعمیر کنید.

همان‌گونه که گفته شد ارور ماشین لباسشویی دوو انواع مختلفی دارد که حال با چند مدل از این خطاها آشنا شده و به تشریح

علت آن و نحوه رفع این ارورها می‌پردازیم.

بررسی انواع ارور ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

ارور ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

ارور مربوط به ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 را ممکن است در مدل‌های دیگر این نوع ماشین لباسشویی نیز دیده باشید. اما نحوه رفع ارورهای مدل‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

ارور ماشین لباسشویی دوو با کد IE در مدل 8414

دلیل اصلی بروز ارور IE ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 ایراد در ورودی آب است.

بنابراین هر وقت با این کد خطا بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو خود مواجه شدید، ابتدا باید لوله آب ورودی به دستگاه را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرده و چک کنید تا پیچ نخورده باشد.

در وهله بعدی بررسی کنید ببینید که آیا شیر برقی آب باز است یا بسته.

ارور ماشین لباسشویی دوو با کد OE در مدل 8414

عمده‌ترین دلیل بروز این ارور عدم تخلیه صحیح آب‌ ماشین لباسشویی است.

هنگامی که با ارور OE در ماشین لباسشویی در دوو مواجه شدید، برای برطرف کردن این کد خطا باید بدانید که پمپ تخلیه می‌بایست تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض شود. پس از بررسی کردن پمپ تخلیه باید لوله خروجی آب را نیز بررسی کرده و از عدم مسدود بودن آن اطمینان حاصل کنید.

کد خطای UE ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

اصلی‌ترین علت بروز کد خطای UE در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 این است که لباس‌هایی که در ماشین لباسشویی قرار داده‌اید به شکل نادرست در محفظه ماشین لباسشویی قرار گرفته‌اند.

برای رفع عیب کد خطای UE در ماشین لباسشویی دوو باید لباس‌هایی که به شکل نامتعادل در محفظه قرار گرفته‌اند را از ماشین لباسشویی بیرون آورده و دوباره به طور صحیح آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

کد خطای LE در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

این کد خطا هنگامی در ماشین لباسشویی دوو به وجود می‌آید که درب ماشین لباسشویی باز باشد که برای برطرف کردن این ارور باید ابتدا یک بار درب ماشین لباسشویی را باز کرده و به طور کامل آن را ببندید و چنانچه با یک بار باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی ارور مذکور برطرف نشد، باید نسبت به تعویض میکروسوئیچ اقدام کنید.

حتما بخوانید:   آموزش نحوه استفاده از لباسشویی فریجیدر Frigidaire

بررسی انواع ارور ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

کد خطای E2 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

هنگامی که آب ماشین لباسشویی سرریز کرده باشد ارور مذکور در از صفحه نمایش ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود.

برای رفع این کد خطا از ماشین لباسشویی دوو در مرحله اول ابتدا باید هیدرواستات ماشین را چک کرده و سپس پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

کد خطای E3 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

کد خطای E3 هنگامی در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 نشان داده می‌شود که ایرادی در موتور فن ماشین لباسشویی ایجاد شده باشد. که برای رفع این ارور در ماشین لباسشویی دوو خود باید ابتدا PCB را بررسی کرده و در مرحله بعد فن ماشین باید به طور کل باز شده و نسبت به تعمیر موتور فن اقدام شود. ( PCB مخفف برد مدار چاپی و در واقع همان مغز ماشین لباسشویی است)

کد خطای E4 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

این نوع از ارور ماشین لباسشویی دوو به دلایل مختلفی ممکن است در دستگاه شما مشاهده شود.

یکی از دلایلی که ممکن است سبب نشان دادن این ارور در ماشین لباسشویی باشد، می‌تواند بروز مشکلی در لوله تخلیه ماشین لباسشویی باشد. همچنین ممکن است یکی از لوله‌ها سوراخ شده و یا قطعات ماشین لباسشویی دچار نشتی شده باشند.

به طور کل خطای E4 بیانگر ایجاد نشت آب در ماشین لباسشویی دوو است.

کد خطای E5 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

زمانی که ولتاژ برق ورودی به ماشین لباسشویی بیشتر از حد مجاز باشد، ارور E5 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 نمایش داده می‌شود.

برای رفع این ارور در ماشین لباسشویی خود باید چک کنید و ببینید که آیا ولتاژ برق منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، نوسان دارد یا خیر؟ چنانچه میزان نوسان ولتاژ برق در محل سکونت شما زیاد بود، در این صورت باید از ترانزیستور استفاده کنید تا با این ارور ماشین لباسشویی دوو مواجه نشوید.

کد خطای E6 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

کد خطای E6 زمانی در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 ظاهر می‌شود که ENG دچار مشکل شده باشد.

برای برطرف کردن این کد خطا در ماشین لباسشویی باید حتماً با دفتر نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو تماس حاصل کنید تا تعمیرکار یا تکنسین مربوطه برای رفع این خطا در محله حضور یابد.

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا E8 مدل 8414

زمانی‌که این ارور در نمایشگر ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود، در حقیقت یکی از علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی محسوب می‌شود. بنابراین برای بررسی موضوع و رفع این کد خطا باید بلافاصله با دفتر نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید.

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا E9 مدل 8414

زمانی که سنسور فشار ماشین لباسشویی دچار اختلال و ایرادی شده باشد و نتواند عملکرد همیشگی خود را از خود نشان دهد، در این صورت ارور E9 در ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود که برای برطرف کردن این کد خطا و رفع عیب آن از ماشین لباسشویی دوو باید در وهله نخست سنسور فشار ماشین را چک کنید. این بررسی به منظور چک کردن اتصالات برقی دستگاه و وجود اتصال کوتاه در برد ماشین لباسشویی است.

حتما بخوانید:   ارورهای کولر گازی دوو DAEWOO | کدهای خطای کولر دوو

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا H1 مدل 8414

این ارور مربوط به زمانی است که سنسور دمای خشک‌کن ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 دچار اختلال شده باشد که برای رفع عیب کد خطایH1 از ماشین لباسشویی باید از نظر وجود اتصالات کوتاه سنسور دمای خشک کن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا H2 مدل 8414

هنگامی که ارور H2 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 نمایش داده می‌شود، در میابیم که سنسور دمای شستشوی ماشین لباسشویی دچار ایراد شده است.

بنابراین برای رفع مشکل در این بخش از ماشین لباسشویی دوو باید سنسور دمای شستشوی دستگاه از حیث وجود اتصالات کوتاه مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای E6 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

ارور H3 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

زمانی که المنت خشک‌کن ماشین لباسشویی بیش تر از حد نرمال و معمولی آن داغ شده باشد، ارور مذکور در صفحه نمایش ماشین لباسشویی دوو ظاهر می‌شود.

برای رفع این مشکل از ماشین لباسشویی خود باید ابتدا ترمیستور خشک‌کن ماشین بررسی شده و نسبت به تعویض المنت آن اقدام شود.

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا H4 مدل 8414

این ارور برای زمان‌هایی است که المنت ماشین لباسشویی شما بیش از حد معقول داغ شده باشد. در صورت بروز این ایراد در ماشین لباسشویی دوو باید مراحل ذیل را انجام دهید تا ارور H4 از ماشین لباسشویی رفع شود.

در صورت بروز این کد خطا در مرحله نخست باید ترمیستور ماشین را چک کرده و المنت آن را عوض کنیم. در برخی از مواقع، شستشو در ماشین لباسشویی نیازمند دمای بالا است. بنابراین هنگامی که به تکرر از دمای بالا استفاده می‌کنید باید یک سری از قطعات ماشین لباسشویی نظیر المنت را بررسی کنید.

ارور H6 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

این ارور به معنای بروز ایرادی در المنت حرارتی ماشین لباسشویی دوو است. برای برطرف کردن این کد خطا از ماشین لباسشویی باید نسبت به بررسی ترمیستور ماشین لباسشویی اقدام کرده و المنت دستگاه را عوض کنید.

ارور H7 ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

هنگامی که المنت حرارتی خشک‌کن ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد، با ارور H7 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 مواجه خواهید شد که مانند ارورهای مشابه مذکور در این نوع کد خطا نیز باید ابتدا ترمیستور خشک‌کن را بررسی کنید و در صورت نیاز المنت دستگاه تعویض شود.

ارور PEF ماشین لباسشویی دوو مدل 8414

هنگامی که در فیلتر ماشین لباسشویی انسدادی به وجود آمده باشد با کد خطایPEF رو به رو خواهید شد.

برای رفع این ارور در ماشین لباسشویی دوو باید فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا ببینید اجسام خارجی، رسوبات و یا کرک و مو در فیلتر ماشین لباسشویی گیر کرده است یا خیر.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S

تاکنون در مطالب فوق به بیان انواع مختلف ارور و علت و نحوه عیب‌یابی آن در ماشین لباسشویی دوو مدل 8414 پرداختیم.

حال در این بخش از متن سعی داریم به تشریح کد خطاهای متفاوت و انواع ارور ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S بپردازیم. البته ممکن است که کد خطاهای ظاهر شده در این ماشین لباسشویی را در مدل‌های دیگری از ماشین لباسشویی دوو دیده باشید. اما در این مدل نیز ممکن است علت هر خطا و شیوه برطرف کردن آن با سایر مدل‌های ماشین لباسشویی دوو متفاوت باشد.

حتما بخوانید:   ماشین لباسشویی را چگونه کارآمدتر کنیم؟

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا E2 مدل 8114s

هنگامی که ارور E2 در ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S نشان داده می‌شود، باید بدانید که علت آن سرریز کردن آب ماشین لباسشویی است.

برای برطرف کردن این مشکل در ماشین لباسشویی مدل 8141S باید ابتدا هیدرواستات ماشین را بررسی کرده و در مرحله بعد پمپ تخلیه دستگاه را بررسی کنید.

ارور ماشین لباسشویی دوو کد خطا E5 مدل 8141S

زمانی که برق ورودی به ماشین لباسشویی ولتاژ بالایی داشته باشد، ارور مذکور در صفحه نمایش ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S نشان داده می‌شود که در صورت بروز این کد خطا باید ابتدا میزان ولتاژ برق محل سکونت خود را از لحاظ بالا بودن میزان نوسان آن بررسی کنید و چنانچه میزان نوسانات آن زیاد بود نسبت به تهیه ترانزیستور و استفاده از آن اقدام نمایید.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S

ارور E6 ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S

ارور E6 ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S زمانی اتفاق می‌افتد که بخش ENG ماشین دچار خطا شده باشد.

برای رفع این کد خطا باید از تعمیرکاران و تکنسین‌های مربوطه کمک بگیرید.

ارور ماشین لباسشویی دوو با کد خطا E3 در مدل 8141S

هنگامی که ایرادی در موتور فن ماشین لباسشویی ایجاد شده باشد، این کد خطا در صفحه نمایش آن نشان داده می‌شود که برای برطرف کردن این ارور از ماشین لباسشویی خود باید ابتدا بخش PCB را بررسی کنید. سپس فن ماشین باید باز و تعمیر شود. همچنین پروانه‌های فن نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد که باید این بخش از فن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

ارور ماشین لباسشویی دوو با کد E9 در مدل 8141S

این ارور ماشین لباسشویی دوو مدل 8141S هنگامی رخ می‌دهد که سنسور فشار دچار مشکل شده و نتواند به خوبی عملکرد همیشگی خود را انجام دهد. که برای برطرف شدن این اختلال در ماشین لباسشویی دوو باید سنسور فشار دستگاه را چک کرده و اتصالات برقی و اتصال کوتاه در برد را بررسی کنید. البته می‌توانید به منظور بهبود عملکرد، برد الکترونیکی دستگاه را نیز تعویض کنید.

نتیجه گیری

در مطالب فوق سعی کردیم تا برخی از کد خطا و ارور ماشین لباسشویی دوو در دو مدل مختلف را که ممکن است در اثر استفاده نامناسب یا کارکرد ناصحیح ماشین لباسشویی دوو نشان داده شود، تشریح کنیم. همانطور که دیدید ممکن است برخی از این ایرادات سطحی بوده و خودتان بتوانید این ایرادات را در منزل تشخیص داده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.

اما در برخی از مواقع ممکن است کد خطای نشان داده شده در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ناشی از مشکلات عمده و بزرگتری در دستگاه باشد. که در این صورت باید برای برطرف کردن این ایرادات از تعمیرکاران و کارشناسان نمایندگی‌های مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی دوو کمک بگیرید.

ارورهای ماشین لباسشویی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ارورهای ماشین لباسشویی دوو و راهنمای رفع آن ها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا