تعمیرات کولر گازی

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی دایکین Daikin

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی Daikin | مشکلات رایج کولر دایکین

افراد زیادی برای این که دمای محیط خود را تنظیم کنند از کولر های گازی دایکین استفاده می کنند. در کولر گازی مدرن دایکین، فناوری های متعددی به کار برده شده است، که این موجب شده است، اکثر افراد نسبت به این دستگاه نظر مثبتی داشته باشند. برند دایکین مدل های مختلفی از کولر گازی را تولید کرده و در آنها تکنولوژی های روز دنیا مانند اینورتر کولر گازی را به کار برده است. با این کار تا حد زیادی اعتماد مشتریان خود را جلب نموده است. با این وجود امکان دارد این کولر نیز مانند دستگاه های دیگر با مشکلاتی مواجه گردد.

مشکلات و ایرادات رایج کولر گازی دایکین

عوامل گوناگونی می‌تواند موجب شود، که عملکرد این کولر در معرض خطر قرار بگیرد. در این صورت کاربران این کولر با چالش‌هایی مواجه خواهند شد. این مشکلات امکان دارد، که در اکثر کولر ها با برند های مختلف وجود داشته باشد، ولی دلیل به وجود آمدن هر کدام از این مشکلات در کولر ها با برندهای گوناگون با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به همین علت علاوه بر اینکه باید با این اختلالات آشنا باشید، باید نحوه برطرف کردن آن را در کولر گازی دایکین را نیز بدانید.

کولر گازی دایکین روشن نمی‌شود

وقتی که کولر گازی دایکین روشن نمی شود باید بدانید، که لامپ آن هم خاموش است و یا چشمک می‌زند؟ با توجه به اینکه کولر گازی دایکین در کدام یک از این حالت ها قرار گرفته است، باید راهکار متفاوتی را در پیش بگیرید:

لامپ کولر گازی دایکین خاموش است

وقتی که لامپ کولر گازی دایکین روشن نیست، احتمالاً فیوز دستگاه خراب بوده و یا سوخته است. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، احتمالاً در مدار سیستم قطعی ایجاد شده است و موجب می‌شود، که لامپ کولر گازی روشن نگردد.

البته باید بدانید، که وقتی کولر گازی دایکین روشن نمی شود، تنها دلیل آن این مورد نیست و شما باید دیگر عوامل را نیز چک کنید. در قدم اول باید ارتباط کولر گازی دایکین را با جریان برق مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که نیاز بود، اقدامات اصلاحی در این مورد را انجام دهید. چون امکان دارد در کابل برق قطعی وجود داشته باشد و موجب شود، که این مشکل به وجود آید.

حتما بخوانید:   راهنمای شستشوی کولر گازی | شستشوی پنل داخلی و خارجی کولر

در مرحله بعدی باید ریموت را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن و باتری که در آن به کار برده شده است، مطمئن شوید.

چنانچه این موارد ریشه مشکل نبودند، باید از سالم بودن قسمت های مختلف کولر گازی دایکین مانند تایمر، فیوز و… توسط افراد متخصص مطمئن شوید.

لامپ کولر گازی دایکین چشمک می‌زند

هنگامی که کولر گازی دایکین روشن نمی گردد و لامپ چشمک می‌زند، باید دوشاخه کولر گازی را از برق جدا کرده و چند دقیقه صبر کنید و دوشاخه را دوباره به برق متصل نموده و کولر گازی دایکین را روشن نمایید. چنانچه با انجام دادن این کار لامپ همچنان در حالت چشمک زدن بود، از افرادی که در زمینه تعمیرات کولر گازی تخصص کافی دارند برای عیب یابی آن کمک بگیرید.

کولر گازی دایکین

کولر گازی دایکین صدای غیر طبیعی دارد

از جمله عوامل مهمی که موجب ایجاد صدای زیاد در کولر گازی دایکین می‌شود، می‌توان به وجود گرفتگی و آلودگی در فیلتر کولر اشاره کرد. در صورتی که در فیلتر کولر انسداد و گرفتگی وجود داشته باشد، به کولر شما فشار زیادی وارد شده و عملکرد آن مختل خواهد شد. در نتیجه شما از این کولر صداهای غیر طبیعی خواهید شنید.

با توجه به نوع صدایی که از کولر به وجود می آید، علت بروز آنها متفاوت خواهد بود. برای نمونه وقتی دریچه مبرد فعالیت دارد امکان دارد، که شما صدای کلیک را بشنوید و این یک صدای طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد، اما بهتر است، که در صورت شنیدن هر گونه صدا از کولر گازی دایکین باید دستگاه شما توسط افراد با مهارت عیب یابی گردد.

سرعت کارکرد کولر دایکین کاهش یافته است

دلیل اصلی کم شدن سرعت کارکرد کولر دایکین این است، که در فیلترهای دستگاه مشکلی وجود دارد. چنانچه به نکات مهم نگهداری از کولر گازی دایکین توجه نکرده و در این موضوع کوتاهی کرده باشید و یا سرویس کولر گازی را انجام نداده باشید، احتمال وجود آمدن این مشکل در دستگاه شما بیشتر خواهد بود.

وقتی فیلتر ها دچار گرفتگی و انسداد می شوند، عملکرد کولر گازی دایکین بسیار کاهش یافته و بر روی این دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد، که در این حالت مقدار مصرف انرژی بسیار بیشتر خواهد بود. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، باید سرویس کولر گازی دایکین را هر سال انجام دهید.

حتما بخوانید:   دلیل آب دادن پنل کولر های گازی هوگن

نشت مبرد کولر گازی دایکین

چنانچه در کولر گازی دایکین لرزش بیش از اندازه وجود داشته باشد، موجب بروز این مشکل خواهد شد. چنانچه در هنگام جابجا کردن کولر ضربه یا فشاری به آن وارد شود یا کولر گازی شما در معرض لرزش قرار بگیرد ممکن است، که مشکل نشت مبرد در این دستگاه به وجود آید. وقتی در کولر گازی دایکین با این مشکل مواجه می شود، هزینه و زمان زیادی را باید صرف کنید.

برای اینکه از این مشکل پیشگیری کنید، جابجا کردن کولر گازی دایکین را به افرادی که تخصص کافی دارند بسپارید. چنانچه از کولر گازی دایکین مدت زمان زیادی است، که استفاده می کنید و کولر تازه با این مشکل مواجه شده است، باید کولر خود را خاموش کرده و تا عیب یابی و رفع کامل این مشکل از آن استفاده نکنید.

کولر گازی دایکین خاموش نمی‌شود

معمولاً اگر در سیم کشی کولر گازی دایکین مشکل وجود داشته باشد، در آن این مشکل به وجود خواهد آمد. اگر کولر دایکین شما خاموش نمی گردد، از دست زدن به دستگاه خود بپرهیزید. در این حالت نباید افراد عادی برای بررسی سیستم اقدامی انجام دهند و فقط افرادی که در این زمینه آموزش کافی دیده‌اند و صلاحیت لازم را دارند، باید بررسی دستگاه را انجام دهند. در صورتی که افراد مبتدی کولر گازی دایکین را در این شرایط لمس کنند، احتمال برق گرفتگی وجود خواهد داشت.

مشکل نشت آب از کولر گازی دایکین

وقتی که مخزن تخلیه کولر گازی دایکین مشکل داشته باشد، باید به دنبال آن انتظار نشت آب را نیز داشته باشید. وقتی در مخزن هرگونه سوراخ و نشتی وجود داشته باشد، موجب خواهد شد، که آب به صورت نادرست از کولر گازی دایکین خارج شود. در صورتی که به این مورد بی توجهی نمایید، به قسمت های دیگر کولر گازی آسیب زیادی وارد خواهد شد.

یکی دیگر از عوامل مهمی که در کارکرد مخزن تخلیه تاثیر گذار بوده و می تواند مشکلاتی ایجاد کند وجود داشتن رسوب و کثیفی در آن می باشد. چنانچه در مخزن رسوب و آلودگی وجود داشته باشد، آب از آن به بیرون راه خواهد یافت.

در صورتی که کولر گازی دایکین را هر سال سرویس کنید، مخزن تخلیه آن تمیز شده و می توانید از این گونه مشکلات جلوگیری نمایید.

کولر گازی دایکین

خنک کنندگی کولر گازی دایکین کاهش یافته است

از جمله اختلالات شایع در کولر گازی دایکین این است، که قدرت خنک کنندگی آن کاهش می یابد. دلیل بروز این مشکل در اکثر مواقع مربوط به نشت گاز و یا یخ زدگی کویل ها می باشد. این مشکلات را شما نمی توانید برطرف کنید. بنابراین باید کولر گازی دایکین را خاموش نموده و با مراکز تعمیر تماس حاصل کنید. اگر فکر می‌کنید دلیل به وجود آمدن این مشکل نشت گاز از کولر گازی دایکین است، بهتر است، که اطرافیان در آن محیط نمانند. چون ممکن است برای سلامت آنها خطرناک باشد.

حتما بخوانید:   طریقه تنظیم ترموستات کولر گازی پنجره‌ای به زبان ساده

تعمیرات کولر گازی دایکین

سازنده کولر گازی دایکین تعمیر کردن این دستگاه را به هیچ عنوان به کاربران و مصرف کنندگان خود پیشنهاد نمی کند و آنها را از این کار باز می دارد. باید توجه داشته باشید، که عیب یابی و تعمیر کردن کولر گازی دایکین مثل سیستم های تهویه دیگر حساس و خطرناک است و احتمال به خطر افتادن سلامت شما و اطرافیان زیاد خواهد بود.

تعمیر کردن کولر گازی دایکین با خطراتی مانند مسمومیت، گازگرفتگی و برق‌گرفتگی به همراه خواهد بود. بنابراین تنها افرادی که صلاحیت دارند، باید عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه را انجام دهند.

انجام دادن سرویس سالیانه کولر گازی دایکین و توجه کردن به نحوه استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه، تأثیر بسیار زیادی در عملکرد بهتر آن خواهد داشت و موجب خواهد شد، که کولر گازی دایکین کمتر با ایرادات و خرابی ها مواجه شود. در این حالت نیاز شما به عیب یابی و تعمیر آن کمتر خواهد بود.

آشنا بودن با مشکلات و ایرادات رایج کولر گازی دایکین موجب می‌شود، که شما در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید و از آسیب دیدن بیشتر کولر گازی دایکین خود پیشگیری نمایید.

کولر گازی دایکین

سخن تکمیلی

کولر گازی دایکین از جمله کولرهای با کیفیت می باشد، که در فصل های گرم سال دارای کاربرد زیادی است. در این حالت ایجاد مشکلات و خرابی ها برای این کولر طبیعی خواهد بود. در صورتی که به نحوه استفاده خود از کولر گازی دایکین توجه بیشتری کنید و سرویس سالیانه آن را به موقع انجام دهید، تا حد زیادی از بروز خرابی ها و ایرادات در این دستگاه جلوگیری خواهید کرد. اگر برای کولر گازی دایکین ایراد و خرابی به وجود آمد بهتر است، که عیب یابی و تعمیر آن را افراد تعمیرکار انجام دهند.

31

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولر گازی دایکین Daikin

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی دایکین

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x