تعمیرات اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز داتیس Datees | خدمات رسمی تعمیرات گاز داتیس

اگر از اجاق گاز داتیس استفاده می کنید و به تازگی متوجه بروز اشکالات یا خرابی‌ هایی در اجاق گاز خود شده اید با ما همراه باشید. اجاق گاز از لوازم بسیار کاربردی منزل محسوب شده و طبیعی است که پس از مدتی استفاده، اشکالاتی در آن مشاهده شود. آگاهی از نحوه بروز این اشکالات و عیب یابی به موقع برای رفع آن ها بسیار ضروری و راهگشا خواهد بود. در این مطلب به ارائه راهنمایی‌ هایی در خصوص رفع این مشکلات برای شما همراهان گرامی پرداخته ایم.

سرویس اجاق گاز داتیس و جلوگیری از بروز خرابی در اجاق گاز

به جرأت می توان گفت اجاق گاز قلب تپنده اکثر خانه های ایرانی محسوب می شود. ما در طول روز بار ها و بار ها برای صرف صبحانه، ناهار، شام، صرف چای و غیره از این وسیله استفاده می کنیم. کافیست یک روز تعداد دفعاتی که سمت اجاق گاز می روید را بشمارید؛ خواهید دید که عنوان قلب بسیار برازنده این وسیله است!

اجاق گاز از جمله وسایلی است که با یک بار خریداری، برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. در منازل ایرانی که به دلیل راحتی بیشتر و به صرفه بودن، بیشتر از سوخت گاز برای طبخ غذا بهره می برند، خرید اجاق گاز امری حیاتی محسوب می شود. با خرید اجاق گاز انتظار داریم که شاید چندین سال نیاز به اجاق گاز دیگری در منزل نداشته باشیم لذا می توان گفت از جمله انتخاب های مهم برای خانه‌ ای است که قرار است نبض های آن دست اجاق گاز باشد. از جمله اقداماتی که می توانید برای تضمین طول عمر اجاق گاز داتیس داشته باشید سرویس های دوره ای است تا از خرابی هایی که ممکن است در آینده پیش بیاید جلوگیری کنید. با سرویس به هنگام اجاق گاز داتیس می توانید از این مزایا بهره مند شوید:

 • با سرویس به موقع ایرادات جزئی برطرف شده و از بروز خرابی در اجاق گاز و صرف هزینه های بیشتر جلوگیری می شود.
 • کمترین مزیت سرویس های دوره ای حتی اگر با اشکال در اجاق گاز خود مواجه نشدید این است که از نحوه عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل می کنید.
 • در کنار مزیت های بی شماری که یک اجاق گاز در منزل دارد، جنبه خطر زا بودن آن هم مهم است و برای اطمینان از مسائل ایمنی سرویس های دوره ای اجاق گاز داتیس امری ضروری به نظر می رسد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مایکروفر داتیس | خدمات تعمیر ماکروفر Datees

اجاق گاز داتیس و رفع اشکالاتی که ممکن است در آن پیش آمده باشد

بسیار بدیهی است که با این میزان استفاده از یک وسیله خانگی خرابی ها یا اشکالاتی در آن به وجود آید. در اینجا به شرح خرابی هایی که ممکن است برای  اجاق گاز داتیس پیش آمده باشد و نحوه برطرف کردن آن ها می پردازیم؛ خرابی‌ هایی از قبیل اشکال در روشن شدن مشعل ها، یکدست نبودن شعله ها، احساس بوی گاز در فضای منزل و سایر عیب یابی ها.

تعمیر اجاق گاز داتیس

رفع مشکل روشن نشدن مشعل اجاق گاز داتیس

از جمله مشکلات آزار دهنده که ممکن است در اجاق گاز شما پیش آمده باشد این است که یک مشعل یا تعداد بیشتری اصلاً روشن نشوند!

این مورد از جمله مشکلاتی است که ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد. بنابراین با توجه به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت اگر همچنان مشعل روشن نشد، حتماً از نظر فنی تعمیرکار اجاق گاز داتیس استفاده کنید.

 • ممکن است اشکالی در جریان گاز شهری وجود داشته باشد و اختلالی در جریان گاز رسانی پیش آمده باشد.
 • جرقه زن یا فندک ممکن است به خوبی عمل نکند، طبیعی است که جریان گاز بدون جرقه روشن نخواهد شد! این مشکل جزئی با تعمیر فندک که در ادامه به طور مفصل به انواع خرابی های آن پرداخته ایم برطرف می شود.
 • احتمال بعدی که حتماً نیاز به نظر متخصص دارد، خرابی سیستم گاز رسانی است. در صورت بروز مشکل در سیستم گاز رسانی داخلی با توجه به خطرات احتمالی، تا برطرف شدن مشکل از مشعل مورد نظر استفاده نکنید.

 تعمیر اجاق گاز داتیس وقتی که شعله ها یکدست نیست

یکی از علائم کارکرد های صحیح اجاق گاز مشاهده شعله های پر قدرت، خوشرنگ و یکدست است. وقتی که احساس می کنید شعله ها همانند روزهای اول استفاده از اجاق گاز، از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست، بهتر است که برای رفع این مشکل دست به اقداماتی بزنید:

 • در ابتدا نگاهی به  سوراخ های شعله اجاق گاز بیندازید؛ ممکن است به واسطه مرور زمان و استفاده های متناوب، گرد و غبار یا ذرات چربی و غذا در آن ها وجود داشته باشد. کافیست با یک وسیله باریک یا برس به پاکسازی این نواحی بپردازید. وجود چربی در سطح گاز عوارض ناخوشایند دیگری از جمله بوی دود و چربی را هم در پی دارد.
 • ممکن است مشکل مربوط به نحوه گاز رسانی به شعله ها باشد؛ زیرا وقتی گاز رسانی به صورت یکنواخت انجام نشود شعله ها هم عملکرد یکنواختی نخواهند داشت بنابراین ممکن است به تعمیرکار اجاق گاز داتیس نیاز داشته باشید.
 • مشکل بعدی هم که شما به راحتی می توانید آن را برطرف کنید، می تواند مربوط به نحوه قرارگیری مشعل باشد؛ با خاموش کردن شعله بار دیگر سعی کنید وضعیت مشعل را در موقعیت مناسب آن قرار دهید به طوری که گاز رسانی به نحو صحیح و بدون هیچ مانعی برقرار باشد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر کردن اجاق گاز سامسونگ | راهنمای تعمیرات اجاق گاز سامسونگ

 تعمیر اجاق گاز داتیس هنگام پخش بوی گاز

یکی از مشکلات جدی حین استفاده از اجاق گاز استشمام بوی گاز در محیط پیرامون است در چنین مواقعی قدردان حس بویایی هستیم که ما را از خطرات احتمالی حفظ می کند!

با توجه به نکات زیر در صورت برطرف نشدن بوی گاز برای برطرف شدن مشکل حتماً پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 • بدیهی ترین علت ممکن است مربوط به سر رفتن غذا روی شعله باشد؛ اگر به طور ناگهانی مایعات روی مشعل ریخته باشند موجب خاموشی آن و پخش بوی گاز می شوند.
 • وجود اشکال در شیر گاز هم باعث استشمام بوی گاز می شود که نیاز به نظر فنی تعمیرکار دارد.

تعمیر اجاق گاز داتیس

 وجود سر و صدا در شعله اجاق گاز داتیس

گاهی در سکوت منزل  هنگامی که اجاق گازتان روشن است احساس می کنید که چقدر صدای مشعل زیاد است و با خود فکر کنید که حتماً مشکلی وجود دارد؟! در برخی موارد بله! ممکن است این صدا بیانگر مشکلی در مشعل باشد. برای پی بردن به موضوع موارد زیر را بررسی کنید:

 • گاهی صدای زیاد دلیل بر وجود اشکال جدی نیست و تنها ممکن است به دلیل حجم زیاد شعله باشد؛ بنابراین با کم کردن میزان شعله و قرار دادن ولوم در حد استاندارد خواهید دید که نویز ها هم کمتر می شوند. در کل استفاده از شعله با شدت زیاد تنها به مدت محدود توصیه می شود زیرا ممکن است حرارت زیاد به بورد اجاق گاز آسیب بزند و عوارضی در پی داشته باشد.
 • خیس بودن سری مشعل هم از مواردی است که بیانگر مشکل خاصی در ایجاد صدای پیش آمده نیست. سعی کنید همیشه در مواقعی که سری مشعل خشک است از آن استفاده کنید.
 • در مواردی هم ممکن است مشکلی در شاتر اجاق گاز وجود داشته باشد که رفع این ایراد فنی نیاز به حضور تعمیرکار اجاق گاز داتیس دارد.
حتما بخوانید:   بهترین مارک اجاق گاز مبله ایرانی و خارجی

 عمل نکردن فندک یا جرقه زن اجاق گاز داتیس

تعویض فندک خراب و معیوب از جمله موارد جزئی اما مهمی است که توسط تعمیرکار به راحتی شناسایی شده و از مزایای سرویس های دوره ای اجاق گاز داتیس است. از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است بعد از گذشت مدتی استفاده از اجاق گاز خود شاهد آن باشید عمل نکردن جرقه زن یا فندک است. گاهی ممکن است عجله داشته باشیم و با وجود صدای ممتد فندک، خبری از روشن شدن شعله نباشد! این مورد هم بسیار آزاردهنده است. در اینجا به مواردی که ممکن است باعث ایجاد این مشکل شوند می پردازیم:

 • در ابتدا از فعال نبودن قفل کودک مطمئن شوید؛ با چند ثانیه فشردن این قفل، عملکرد فندک به روال عادی باز می گردد.
 • حتماً از خشک بودن  مشعل ها و فندک مطمئن شوید و پس از شستشوی سطح گاز صبر کنید تا مشعل ها کاملاً خشک شوند.
 • دلیل  رایج ممکن است مربوط به مسدود بودن  سرشعله ها باشد؛ از باز بودن سوراخ سرشعله و عاری بودن از هر گونه باقی مانده غذا و چربی مطمئن شوید.
 • از سلامت برق متصل به دستگاه، سیم ها، پریز یا سه راهی و اتصال سیم کشی داخل اجاق گاز به بورد اطمینان حاصل کنید.
 • اگر فندک اجاق گازتان غیر اتوماتیک است، ممکن است حین روشن کردن مشعل فشار بیش از حد به فندک وارد کرده باشید و این کار باعث شکستگی فندک شده باشد. در صورت شکستگی فندک این قطعه حتماً باید تعویض شود.
 • با نگاهی به رنگ جرقه می توانید متوجه نیم سوز شدن فندک شوید. اگر رنگ جرقه نارنجی یا زرد باشد نشانه نیم سوز شدن آن است که در این شرایط هم فندک باید تعویض شود.
 • در صورت قطع نشدن فندک و جرقه زدن متناوب هم، می توانید با یک سنباده به آرامی دور جرقه زن را پاک کنید و در صورت پابرجا بودن مشکل، نگاهی به بوبین و ترانس جرقه زن بیندازید.
 • از جمله دلایل شایع دیگر می توان به وجود اشکال در ترانس، کلید جرقه یا چینی جرقه اشاره کرد که همگی این مشکلات به راحتی با تعویض قطعه برطرف می شوند.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم مشکلات رایج اجاق گاز داتیس همراه با شیوه برطرف کردن آن را برای شما کاربران بیان کنیم امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد.

 

00000000000999999

31

 

تعمیر اجاق گاز داتیس Datees

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر اجاق گاز داتیس Datees | خدمات رسمی تعمیرات گاز داتیس

امتیاز کاربر: 4.45 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا