مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینی

امروزه در بیشتر خانه ها یک دستگاه بخارشوی وجود دارد. این دستگاه به تمیز کردن بهتر محیط و سطوح و همچنین ضدعفونی کردن آن کمک می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات متداول در بخارشوی دسینی آشنا کنیم و روش های عیب یابی آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما هم از کاربران این برند می باشید مطالعه این مقاله می تواند به شما در نگهداری اصولی از دستگاه و تشخیص درست مشکل کمک کند.

چرا بخارشوی دسینی روشن نمی شود؟

بهتر است از کار کردن طولانی مدت با بخارشوی دسینی پرهیز کنید و این کار را در چند نوبت انجام دهید زیرا استفاده زیاد از حد از بخارشوی دسینی می‌تواند به قطعات الکترونیکی و سنسورهای دستگاه فشار زیادی وارد کند و باعث روشن نشدن بخارشوی می شود. همچنین به مقدار آبی که در درون مخزن وجود دارد توجه کنید. اگر آب داخل مخزن تمام شود دستگاه خاموش خواهد شد. جریان برق و اتصال دوشاخه بخارشوی به پریز برق را هم مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. بخارشوی مصرف برق زیادی دارد و چنانچه برای اتصال آن به پریز برق از سه راهی استفاده کنید و سه راهی استاندارد نباشد می‌تواند به بخارشوی آسیب وارد کند. همچنین برای اتصال بخارشوی به برق بهتر است از یک محافظ استفاده کنید زیرا بخارشوی دسینی ولتاژ بالایی مصرف می کند و چنانچه در حین کارکرد بخارشوی نوسان برق به وجود بیاید به دستگاه آسیب وارد نمی شود.

چرا بخارشوی دسینی بخار نمی کند؟

بیشتر تولید کنندگان به کاربران توصیه می کنند که مخزن بخارشوی را با آب مقطر پر کنند. اگر این دستورالعمل را نادیده بگیرید دهانه دستگاه پی درپی دچار گرفتگی می شود و سوراخ هایی که بخار را عبور می دهند مسدود خواهند شد. اگر از آبی که دارای سختی است برای بخارشوی استفاده می کنید لازم است مرتباً بخارشوی را تمیز کنید. تمیز کردن منظم و دوره‌ای بخارشوی دسینی می‌تواند از انسداد آن جلوگیری کرده و بخار به راحتی تولید شود. اگر داخل مخزن آب وجود نداشته باشد در واقع بخاری هم تولید نمی شود و فرآیند تمیز کاری انجام نمی گردد. وقتی که مخزن خالی است و بخارشوی را به برق متصل می کنید به راحتی می توانید به دستگاه خود آسیب وارد کنید پس حتماً قبل از استفاده کردن از بخار شوی مخزن را چک کنید و از پر بودن آن مطمئن شوید سپس آن را به برق متصل کنید و تا زمان داغ شدن کامل آب منتظر بمانید.راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینی بخارشوی باید آب درون مخزن را تا ۱۰۰ درجه سلسیوس گرم کند زیرا برای از بین بردن کثیفی ها و جرم ها و همچنین ضدعفونی کردن سطوح به این دما نیاز دارد. بخارشوی دسینی دارای قطعاتی مثل دیگ بخار، پمپ، شیر برقی، فیلتر، شلنگ و … می باشد. اگر از آبی که دارای سختی زیادی می باشد برای پر کردن مخزن استفاده کنید همه این قطعات می توانند دچار گرفتگی شوند و به مرور زمان بخارشوی دچار نشتی آب خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اسپرسو ساز دسینی Dessini

چرا بخارشوی دسینی بخار کمی تولید می کند؟

وقتی که آب در بویلر بخارشوی دسینی توسط المنت به نقطه جوش می رسد املاحی که در آب وجود دارند به بخش های مختلف بخارشوی رفته و در آنجا باقی می ماند و میزان بخار تولید شده را کم می کند. این مشکل با ریختن آب مقطر در مخزن بخارشوی دسینی برطرف خواهد شد. آب شهری و یا همان آب معمولی به علت داشتن عناصری مثل کلر، فلوراید و پتاسیم پس از آن که به جوش می آید املاحی را از خود باقی می گذارد. در اثر کارکرد زیاد و مداوم از بخارشوی دسینی ممکن است به المنت دستگاه فشار زیادی وارد شود و نیم سوز شود و یا ممکن است المنت از بویلر فاصله گرفته و توانایی کافی برای به جوش آوردن آب را از دست بدهد در نتیجه بخار کافی نیز تولید نخواهد شد. سنسورها قطعه ای در بخارشوی هستند که وظیفه آنها قطع و وصل کردن جریان برق به المنت می باشد. اگر سنسورها عملکرد خود را از دست بدهند در واقع المنت کار نخواهد کرد و عدم کارکرد المنت نیز موجب تولید نشدن بخار می شود. برخی از بخارشوی ها در ساختار خود یک برد الکتریکی دارند که اگر با مشکل مواجه شود بخارشوی خوب کار نمی کند در این صورت باید برد الکتریکی تعویض شود تا مشکل برطرف گردد. بخارشوی ها پمپ های مختلفی دارند. یکی از پمپ ها در دسته بخارشوی قرار دارد و وظیفه آن نگهداری از بخار در دسته می باشد. چنانچه این پمپ دچار اختلال شود ممکن است برای دستگاه مشکلاتی به وجود آورد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

 • ممکن است بخار نتواند به صورت کامل عبور کند و در نتیجه تولید بخار کم می شود.
 • بخار را به صورت کامل عبور می دهد و اجازه نمی دهد که بخار بیشتری در پشت خود جمع کند.

اگر به هنگام استفاده کردن از بخار شوی به طور مداوم بخار را قطع و وصل کنید می تواند باعث خراب شدن شیر برقی و یا سوختن آن شود در نتیجه بخار تولید نخواهد شد.

چرا بخارشوی دسینی سطوح را تمیز نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشوی دسینی پیش آید این است که سطوح را به خوبی تمیز نمی کند در واقع برق انداختن سطوح و تمیز کردن و ضدعفونی کردن محیط وظیفه بخارشوی می باشد و چنانچه این کار به درستی انجام نشود بخارشوی عملکرد خوبی نخواهد داشت. بهترین بخارشوی در ادامه به عواملی که می تواند باعث بروز این مشکل شود اشاره کرده ایم.

 • خالی بودن محفظه بخار: یکی از دلایلی که می تواند باعث شود بخارشوی کار خود را به خوبی انجام ندهد عدم وجود آب در مخزن است. بنابراین بهتر است قبل از شروع استفاده از بخارشوی مخزن را بررسی کنید.
 • تمیز نبودن آب داخل مخزن: مورد دیگری که باعث می شود بخارشوی نتواند سطوح را تمیز کند آلوده بودن آب مخزن بخارشوی می باشد. بهتر است آبی که داخل بخارشوی می ریزید آب مقطر و یا آب جوشیده سرد شده باشد.
 • وجود گرفتگی و رسوبات در نازل بخارشوی: اگر نازل بخارشوی دچار گرفتگی و رسوب شود، بخارشوی نمی تواند کار خود را خوب انجام دهد و سطوح را تمیز نمی کند. برای برطرف کردن این مشکل باید نازل ها و اتصالات را از دستگاه جدا کنید و با یک شلنگ پرفشار تمام رسوبات را از بین ببرید.
 • وجود نشتی در دیگ بخار: یکی از دلایل خوب کار نکردن بخارشوی وجود نشتی در دیگ بخار می باشد برای برطرف کردن این مشکل لازم است مخزن تعویض شود. علاوه بر آن اگر کلاهک زیر مخزن سفت بسته نشده باشد می‌تواند باعث نشتی در دیگ بخار شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  زغال سرخ کن برقی چیست؟ | کاربرد زغال سرخ کن برقی

علت نشتی آب از بخارشوی دسینی چیست؟

نشتی آب از بخارشوی دسینی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. همانطور که می دانید روش عملکرد بخارشوی تولید بخار با فشار زیاد می باشد. اگر بخار آب از بخارشوی نشت پیدا کند در واقع فشار تولید بخار کاهش پیدا می کند و عملکرد دستگاه کم می شود. دلایل مختلفی می تواند باعث نشتی بخار از بخارشوی باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 • وارد شدن ضربه به بدنه بخارشوی
 • سختی آب موجود در مخزن بخارشوی
 • آسیب رسیدن به قطعات داخلی بخارشوی
 • سوراخ شدن و یا ترک خوردگی مخزن

برای برطرف کردن مشکل باید هر کدام از موارد بالا را مورد بررسی قرار دهید و اگر نتوانستید مشکل را برطرف کنید بهتر است از یک سرویسکار با تجربه کمک بگیرید.

علت انسداد نازل بخار در بخارشوی دسینی چیست؟

انسداد نازل بخار می تواند یکی دیگر از مشکلات متداول در بخارشوی دسینی باشد. مهمترین علتی که باعث بروز این مشکل می شود ایجاد رسوب در نازل بخار است. اگر به جای استفاده از آب معمولی و آب شهری از آب مقطر درون مخزن بخارشوی دسینی استفاده کنید این مشکل برطرف خواهد شد و یا به طور کل این مشکل ایجاد نخواهد شد. راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینیآب معمولی اکسیژن، هیدروژن و مواد معدنی دارد و پس از به جوش آمدن این املاح در مخزن رسوب می کند و باعث ایجاد انسداد در قطعاتی مثل نازل بخار می شود.

چرا اسپری بخارشوی دسینی کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات مربوط به بخارشوی کار نکردن اسپری دستگاه می باشد. بروز این مشکل دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • ممکن است تسمه بخارشوی شل شده و یا پاره شده باشد. اگر علت خراب شدن اسپری بخارشوی دسینی خراب شدن تسمه باشد لازم است که تسمه را تعویض کنید پس ابتدا تسمه دستگاه را بررسی کنید و چنانچه شل شده بود آن را محکم کنید و اگر پاره شده بود حتماً آن را تعویض کنید.
 • ممکن است دکمه مربوط به اسپری بخار دچار آسیب شده باشد. اگر دکمه مربوط به اسپری در بخارشوی دسینی دچار آسیب شده باشد لازم است تعویض شود.
 • انسداد در اتصالات بخارشوی یکی دیگر از مواردی است که می تواند باعث خراب شدن اسپری بخارشوی دسینی شود.

تمیز کردن فیلتر و در صورت نیاز تعویض آن از راهکارهای رفع این مشکل است.

سخن پایانی

در این مقاله برای برطرف کردن مشکلات که مربوط به بخارشوی دسینی می باشد راهکارهایی ارائه دادیم و آنها را با هم بررسی کردیم. برخی از این مشکلات برای برطرف شدن نیاز به تعمیرکار ماهر دارد. شما کاربران گرامی برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با کارشناسان ایبک امداد در ارتباط باشید.

راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا