خدمات پرستاری و مراقبتی

انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل | ویژگی های یک پرستار خوب در منزل چیست؟

پرستاری که به منزل اعزام می شود در واقع باید با خدمات پرستاری و خدمات پزشکی آشنایی کامل داشته باشد. مرکز خدماتی ایبک امداد آماده ارائه انواع خدمات پرستاری در منزل با بهترین و مجرب ترین پرستاران به شما عزیزان می باشد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا در مورد انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل مطالبی را عنوان کنیم.

انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل

با تغییر سبک زندگی و روش های مدرن و همچنین بیشتر شدن دغدغه های افراد نیاز به وجود یک پرستار در منزل بیشتر از پیش نمود پیدا می کند. کمبود وقت، بروز مشکلات اقتصادی، نداشتن تخصص کافی و هزینه های زیاد مراکز درمانی باعث شده تا مردم به جای آن که بیماران خود را در مراکز درمانی و یا مراکز نگهداری از سالمندان نگهداری کنند با خیالی آسوده تر و هزینه های کمتر در منزل توسط پرستار مراقبت و نگهداری کنند. همچنین بسیاری از مادران ترجیح می دهند به جای آنکه دردسر های فرستادن کودک خود به مهد کودک را داشته باشند در محیط امن خانه و به دور از هرگونه هیاهو پرستاری برای کودک خود استخدام کرده و مراقبت از کودک دلبندشان را به پرستار بسپارند.

ویژگی های یک پرستار خوب در منزل چیست؟

پرستاری که جهت استخدام در منزل انتخاب می کنید باید با نیازهای شما همسان بوده و بتواند آنها را برطرف کند. چنانچه شما نیاز به یک پرستار جهت نگهداری از سالمند، بیمار و یا کودک خود را دارید باید همه موارد از نظر جنسیت، سن، تخصص و مهارت، رفتار و اخلاق و همچنین تجربه پرستار را کاملاً مورد بررسی قرار دهید و همه آنها را بسنجید.انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل شرکت خدماتی ایبک امداد می‌تواند به شما عزیزان در اعزام بهیاران و پرستاران حرفه‌ای و کارآزموده به منزل کمک کند. شما عزیزان بر اساس خواسته و نیاز خود می توانید با کارشناسان ایبک امداد مشورت کنید و تمام خواسته های خود را به صورت کامل توضیح داده و از وجود پرستار مطمئن و قابل اعتماد در خانه خود بهره ببرید.

حتما بخوانید:   سندرم کودک تکان خورده چیست | عوارض، نشانه ها و درمان

در چه مواقعی وجود پرستار در منزل الزامی می باشد؟

چنانچه سالمندی در خانه دارید و یا شخص بیماری با شما زندگی می کند که خودتان توانایی مراقبت و نگهداری کردن از او را ندارید می توانید از یک پرستار کمک بگیرید و تمامی وظایف نگهداری و مراقبت کامل از سالمند و بیمار خود را به او بسپارید. همچنین اگر کودکی دارید که دوست ندارید او را به مهدکودک و یا منزل اقوام بسپارید می توانید از یک پرستار کودک که مهارت و تجربه کافی در زمینه ارتباط با کودکان را دارد کمک بگیرید. پرستاری که برای استخدام انتخاب می کنید علاوه بر تخصص و مهارت در زمینه پرستاری باید به کارش نیز علاقمند باشد و صرفاً جهت درآمد به این کار نپردازد زیرا ارتباط با سالمندان و کودکان نیاز به صبوری و دلسوزی دارد. همچنین کودکان باید از طریق فعالیت های روزمره و بازی های جذاب و خلاقانه آموزش ببینند بنابراین باید به این نکته توجه کنید که پرستاری را استخدام کنید که قابل اعتماد و مسئولیت پذیر باشد همچنین علاوه بر داشتن تخصص و مهارت دلسوز و مهربان بوده و بتواند با کودکان و یا سالمندان ارتباط برقرار کند.

انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل

ایبک امداد با سال ها تجربه و به کار گرفتن نیروی متخصص و متبحر در زمینه پرستاری از کودکان، سالمندان، نوزادان، بیماران و … آماده ارائه خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد. چنانچه فرد بیماری در منزل دارید که دوست ندارید جهت ادامه درمان او را در بیمارستان بستری کنید می توانید از وجود یک پرستار که در زمینه خدمات پزشکی نیز اطلاعات کافی دارد بهره ببرید. همچنین پرستاران ما در زمینه امور تربیتی کودکان بسیار زبده و ماهر بوده و می توانند اوقات فراغت کودکان دلبند شما را به بهترین نحو ممکن و با آموزش های متعدد پر کنند. پرستاری از سالمندان نیز در زمره خدمات ما وجود دارد. گاهی اوقات سالمندان عزیز نیاز به همدم و همراه دارند و همچنین کسی که بتواند امور روزمره کارهای خانه آنها را انجام دهد بنابراین می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و پس از مشورت با کارشناسان ما بهترین انتخاب را انجام دهید.

پرستاری از سالمندان در منزل

معمولاً با بالا رفتن سن در افراد و شرایط روحی و جسمانی متفاوت، گاهی اوقات این عزیزان نیاز به پرستاری دارند. بیشتر افراد به خاطر هزینه های بالا در مراکز نگهداری از سالمندان و همچنین شرایط خاص سالمندان عزیز ترجیح می دهند که در محیط خانواده، پرستاری برای سالمندان عزیز خود استخدام کنند تا به نگهداری و مراقبت از او بپردازد. انواع مختلف خدمات پرستاری در منزلخدماتی که جهت مراقبت از سالمندان ارائه می شود شامل موارد زیر است:

 • همدم بودن و هم صحبت بودن با سالمندان عزیز
 • پر کردن اوقات فراغت آنها
 • کمک به نظافت و بهداشت شخصی
 • تقویت روحیه در سالمندان
 • تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس در سالمندان
 • انجام امور خانه داری
 • انجام خرید های جزئی
 • برنامه ریزی جهت مصرف داروها
 • مراقبت های پزشکی از قبیله کنترل فشار خون، کنترل قند خون
حتما بخوانید:   سطح اکسیژن خون در سالمندان چه مقدار باید باشد؟ | سطح اکسیژن نرمال خون در افراد سالخورده و پیر

خدمات پرستاری از کودکان در منزل

گاهی اوقات خانواده ها به علت شاغل بودن و کمبود وقت نمی توانند به صورت تمام وقت در کنار فرزندان خود در منزل بمانند. فرستادن کودکان به مهدکودک نیز در دردسرهای خودش را دارد. آماده کردن آنها صبح زود، لباس پوشاندن، صبحانه دادن، همه و همه از دردسرهایی است که باعث می‌شود خانواده ها تصمیم بگیرند که به جای فرستادن کودکانشان به مهدکودک یک پرستار استخدام کنند و نگهداری و مراقبت از کودکان عزیزشان را به پرستار بسپارند. یک پرستار کودک می تواند در امور تغذیه و آموزشی و درسی و همچنین مراقبت از کودکان کمک زیادی به خانواده های شاغل کند. پرستاری از کودکان می‌تواند به صورت شبانه روزی و یا به صورت نیمه وقت انجام شود. از وظایف یک پرستار کودک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه ریزی برای تغذیه کودکان
 • کمک به نظافت شخصی کودکان از قبیل حمام و یا تعویض پوشک در نوزادان
 • برنامه‌ریزی برای سرگرم کردن و تفریح کودکان
 • کمک کردن در امور درسی و آموزشی کودکان
 • امورات خانه داری در صورت توافق با والدین

خدمات پرستاری از بیماران در منزل

گاهی اوقات بیماران پس از عمل جراحی نیاز دارند تا کسی از آنها مراقبت کند و تا بتوانند روند درمان را بهتر و سریعتر ادامه دهند. گاهی ممکن است خانواده های آنها توانایی نگهداری و مراقبت از بیماران را نداشته باشند به همین علت اقدام به استخدام یک پرستار در منزل می کنند. همین طور معلولان و جانبازان عزیزی که در منزل هستند و نیاز به مراقبت و پرستاری دارند می توانند از خدمات پرستاری از بیماران در منزل بهره ببرند. بیمارانی که دارای بیماری های ویژه از قبیل سرطان و بیماری های اعصاب و روان هستند نیز نیاز به خدمات بهیاران و پرستاران متخصص و مراقبت دارند. مرکز خدماتی ایبک امداد دارای خدمات ویژه به بیماران CCU، ICU ،CVA ،CP MS ،ALS و… می باشد. از دیگر مواردی که یک پرستار جهت خدمات به بیمار انجام می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پانسمان زخم پس از اعمال جراحی
 • تزریقات آمپول و یا سرم
 • فیزیوتراپی
 • کمک به نظافت شخصی بیمار
 • کمک به بهبود روند بیماری
 • برنامه ریزی جهت تغذیه سالم برای بیمار
 • برنامه ریزی جهت داروهای بیمار
حتما بخوانید:   نحوه سازگاری سالمندان با کاهش شنوایی به کمک پرستار سالمند

هزینه پرستار جهت خدمات در منزل چقدر است؟

به طور کلی می توان گفت هزینه ی خدمات پرستاری در منزل به موارد مختلفی بستگی دارد. پرستاری که جهت خدمات درمانی به منزل اعزام می شود با پرستاری که صرفاً جهت مراقبت و نگهداری اعزام می شود دستمزد و حقوق یکسانی ندارد. همچنین نیمه وقت و تمام وقت بودن کار پرستاران از مواردی است که می تواند در دستمزد و حقوق پرستار تاثیر گذار باشد. شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت ها و همچنین مشورت کردن با کارشناسان ما می‌توانید با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و با مشاوران ما در ارتباط باشید و پس از ثبت درخواست خود تمام سوال های تان را از آنان بپرسید.

آیا خدمات پرستاری شامل پرستاری از کودکان شیرخوار و نوزادان نیز می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله خدمات پرستاری می تواند شامل کودکان شیرخوار و نوزادان نیز باشد در این صورت به هنگام مشاوره با کارشناسان باید این مورد را مطرح کنید که پرستاری نیاز دارید که اطلاعات کافی درباره کودک شیرخوار و نحوه مراقبت از او را داشته باشد.انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل لازم به ذکر است پرستاری که جهت نگهداری از کودکان دلبند شما اعزام می‌شود در واقع می‌تواند به عنوان یک معلم برای آنها باشد زیرا تمامی اصول تربیتی را و آموزش های لازم را از طریق بازی و فعالیت های جذاب و خلاقانه به کودکان شما آموزش می دهد و همچنین می تواند به عنوان یک دوست و همبازی نیز اوقات فراغت کودک شما را پر کند.

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید خدمات پرستاری انواع گوناگونی دارد که بسته به نیاز شما شامل طیف وسیعی از خدمات می باشد. خدمات پرستاری و نگهداری از افراد در تمام گروه های سنی در مرکز خدماتی ایبک امداد انجام می شود. چنانچه به هر دلیلی توانایی مراقبت و نگهداری از عزیزان خود را ندارید می توانید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید. جهت مشورت با کارشناسان ما می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران ما استفاده کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

00000000000999999

31

 

انواع مختلف خدمات پرستاری در منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

هزینه پرستار جهت خدمات در منزل چقدر است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا