تعمیرات مایکروفر

کدهای خطا و ارور مایکروفر دوو Daewoo

در مایکروفر دوو کدهای خطا و ارور ها نسبت به سایر برندها بسیار محدود می باشد کدهای خطا در مایکروفر دوو شش مورد است که نشان دهنده خراب شدن و معیوب بودن قطعات داخلی دستگاه می باشند و نوعی هشدار برای تعمیر محسوب می شوند زیرا اگر شما به این ارور ها توجه نکنید باعث می شود خسارت زیادی به همراه داشته باشد در این قسمت از ایبک امداد می‌خواهیم کدهای خطا و ارور های مایکروفر دوو را به شما معرفی کنیم و روش های برطرف کردن آن را هم بررسی کنیم.

بررسی ارورهای مایکروفر دوو

بعضی از لوازم برقی در صورت خراب شدن مشکل را به صورت کدهای خطا در روی صفحه نمایشگر خود نشان می‌دهند مایکروفر دوو هم مانند وسایل برقی دیگر خرابی های خود را به شکل ارور نشان می‌دهد اگر شما با خطای مایکروفر دوو روبرو شدید باید سریعاً آن را برطرف کنید تا به قطعات دیگر دستگاه آسیب نرسد مایکروفر دوو نسبت به مایکروفر های برند دیگر ارور های کمی دارد ارور های مایکروفر و دلایل این ارور ها عبارتند از:

کد خطای Er-1 مایکروفر دوو

یکی از متداول ترین کدهای خطا در مایکروفر دوو Er-1 می باشد که اگر با این ارور روبرو شدید نشان دهنده خرابی سنسور دما و یا ترمیستور است اگر این کد خطا را در روی نمایشگر مایکروفر خود مشاهده کردید دستگاه مایکروفر را خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید امکان دارد با این کار مشکل برطرف شود اگر باز هم این کد خطا در روی نمایشگر نشان داده شد باید قطعات داخلی دستگاه مانند ترمیستور، برد و فن را بررسی شود و در صورت نیاز آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. بعد از خراب شدن دستگاه در روی خازن مایکروفر ولتاژ زیادی باقی خواهد ماند به همین دلیل توصیه می کنیم برای برطرف کردن مشکلات خرابی مایکروفر حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.

کد خطای Er-2 مایکروفر دوو

اگر بعد از روشن کردن دستگاه مایکروفر دما به اندازه لازم بالا نرود آنگاه شما این کد خطا  را در روی پنل دستگاه می ببینید در اصل این ارور نشان می‌دهد که در ترمیستور خرابی به وجود آمده است دستگاه را ریست کنید و دوباره آن را راه اندازی کنید اگر مشکل برطرف نشد باید سیم کشی داخلی مایکروفر، فن و سنسور حرارتی را بررسی کنید برای این کار حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   دلایل ارور pfe در لباسشویی برند دوو

مایکروفر دوو

کد خطا Er-3 مایکروفر دوو

اگر با این کد خطا در مایکروفر دوو خود مواجه شدید ابتدا از سلامت و بسته بودن درب دستگاه اطمینان پیدا کنید زیرا این خطا نشان دهنده آسیب دیدن درب می باشد. بعد از مشاهده این ارور متوجه خواهید شد که دستگاه خاموش شده است. در اینصورت باید مشکل را عیب یابی کنید ابتدا درب دستگاه را بررسی کنید اگر درب بسته بود دستگاه مایکروفر خود را از برق کشیده و دوباره روشن کنید اگر مشکل برطرف نشد باید برد الکترونیکی را چک کنید گاهی امکان دارد برد الکترونیکی دستگاه مایکروفر خراب شده باشد و باعث نمایش این کد خطا در نمایشگر مایکروفر دوو شود در این صورت باید به نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو مراجعه کنید تا مشکل برطرف شود.

کد خطای Er-4 مایکروفر دوو

وقتی شما پخت غذا را شروع می‌کنید برای زمان کوتاهی دمای دستگاه بیشتر از ۳۰۰ درجه می رسد در این حالت شما این کد خطا را در روی نمایشگر دستگاه مایکروفر مشاهده می کنید همچنین دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش شده و درب باز خواهد شد. ضمناً فن مایکروفر با سرعت کار کرده تا دمای دستگاه را کم کند. برای اینکه این خطا را برطرف کنید دستگاه مایکروفر خود را از برق کشیده و بعد از چند دقیقه دوباره به برق بزنید اگر مشکل برطرف نشد باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

کد خطای Er-5 مایکروفر دوو

این کد خطا به دلیل خراب شدن سنسور دما می باشد و زمانی شما آن را مشاهده می کنید که دستگاه نمی تواند دما را از ۲۷۰ درجه بالاتر ببرد در این حالت اگر دمای دستگاه در زیر ۲۷۰ درجه بود شما این کد خطا را در روی صفحه نمایشگر دستگاه مایکروفر دوو مشاهده خواهید کرد برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا دستگاه را ریست کنید اگر مشکل برطرف نشد مایکروفر خود را از برق کشیده و دوباره آن را به برق بزنید اگر بازهم ارور برطرف نشد باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

ارور Er-6 مایکروفر دوو

امکان دارد دستگاه مایکروفر دوو شما در حالت پیرولیتک pyrolytic قرار گرفته باشد و دمای دستگاه به بیشتر از ۳۰۰ درجه برسد در این صورت اگر رله فن کار کند شما این ارور را در روی صفحه نمایشگر مایکروفر خود مشاهده می کنید امکان دارد که حرارت زیاد باعث شود قطعات دستگاه شما آسیب ببیند بهترین کاری که می توانید انجام دهید ریست کردن دستگاه است برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید مایکروفر خود را از برق کشیده تا چند دقیقه خاموش بماند سپس آن را به برق بزنید.

حتما بخوانید:   روش گرم کردن غذا در مایکروفر چگونه است | بهترین دما جهت گرم کردن مواد غذایی کدام است

راهنمای نگهداری صحیح از مایکروفر دوو

همانطور که شما روش درست کردن غذاهای مختلف با مایکروفر را یاد می گیرید در کنار آن یاد گرفتن روش مراقبت اصولی و درست از مایکروفر بسیار مهم است شما باید به طور مداوم دستگاه را بازرسی کنید و نکاتی را که به مراقبت از آن مربوط می‌شود به طور کامل بدانید تا بتوانید به افزایش طول عمر دستگاه خود کمک کرده باشید در ادامه می خواهیم برای شما روش نگهداری صحیح از مایکروفر دوو را توضیح دهیم تا با مراقبت درست از دستگاه خود بتوانید از خرابی های احتمالی در آن جلوگیری کنید.

موارد کلی برای نگهداری از مایکروفر دوو

اگر می‌خواهید مایکروفر شما عمر بیشتری داشته باشد به نکات زیر توجه کنید:

  • برای استفاده صحیح از مایکروفر دوو هیچ‌گاه از ظرفی که فلز دارد در داخل دستگاه استفاده نکنید.
  • بعد از هر بار استفاده کردن از دستگاه مایکروفر آن را تمیز کنید. این کار هم برای سلامتی شما و هم برای ایمنی دستگاه بسیار اهمیت دارد.
  • بعد از هر بار استفاده از دستگاه حتماً قالب های چرخشی آن را کاملاً تمیز کنید.
  • دقت داشته باشید این کار بسیار اهمیت دارد زیرا امکان دارد باقیمانده ذرات مواد غذایی که در قالب های چرخشی ریخته است گرم شده و اگر شما آن را تمیز نکنید باعث آتش سوزی می شود.
  • لبه های درب مایکروفر را کاملاً تمیز کنید زیرا این قسمت جایی است که امکان دارد از ذرات مواد غذایی در آنجا باقی بماند.
  • از درب دستگاه مایکروفر خوب مراقبت کنید زیرا از اهمیت بسیاری برخوردار است.
  • فیلتر های چربی را مرتباً تمیز کنید.

۱- دستگاه مایکروفر دوو را بعد از استفاده سریع تمیز کنید

وقتی شما از دستگاه مایکروفر خود استفاده می‌کنید امکان دارد که مواد غذایی از داخل ظرف شما به بیرون نشت کند به همین دلیل باید دستگاه خود را بعد از استفاده، تمیز کنید زیرا اگر بخواهید دوباره دستگاه را روشن کنید باعث می شود این مواد غذایی داخل دستگاه انرژی دستگاه را جذب کرده و باعث دمای زیاد در داخل دستگاه شود و این می‌تواند به مایکروفر دوو شما آسیب برساند.

۲- فیلتر های چربی را بطور مرتب پاک کنید

فیلتر های چربی در دستگاه مایکروفر وظیفه دارد که دود و بخار داخل دستگاه را به خود جذب کند اگر شما این فیلترها را تمیز نکنید می تواند خطر آتش سوزی داشته و همچنین کارایی دستگاه را هم کم کند برای این منظور فیلتر ها را از دستگاه خارج کرده و با ماده شوینده و آب گرم بشویید. برای اینکه فیلترها را تمیز کنید باید از دفترچه راهنمای مایکروفر دوو کمک بگیرید بعد از تمیز کردن، فیلتر ها را در جای خود قرار دهید اگر متوجه شدید که فیلترها چربی زیادی را به خود جذب کرده است باید آن را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   دلایل ارور e۸ در لباسشویی برند دوو Daewoo | علت ارور e8

۳- از بسته شدن درب دستگاه مایکروفر دوو مطمئن شوید

درب دستگاه مایکروفر یکی از مهمترین قسمتهای آن می باشد که ضمانت می کند که غذا در هنگام پخت داخل دستگاه قرار دارد دستگاه مایکروفر دوو سوئیچ های ایمنی دارد که به شما این اطمینان را می دهد که هیچ الکتریسیته ای در هنگام پخت از دستگاه خارج نمی شود اگر یکی از کلید هایی که در روی درب دستگاه قرار گرفته خراب شود می تواند روی عملکرد دستگاه اثر گذار باشد بنابراین باید از درب دستگاه مایکروفر خود خوب مراقبت کنید درب مایکروفر را محکم نکشید و از ضربه زدن به آن خودداری کنید.

۴- از ظروف مخصوص در مایکروفر دوو استفاده کنید.

بعضی از افراد فکر می کنند که اگر از ظروف فلزی در مایکروفر خود استفاده کنند باعث می شود غذا سریعتر گرم شود این فکر کاملاً اشتباه است باید بدانید که اگر شما از ظروف فلزی در دستگاه خود استفاده کنید باعث می شود جرقه زده و یا امکان دارد دستگاه شما بسوزد. هیچگاه از ظروف آلومینیومی و فلزی و یا حتی ظروفی که درون آن فلز به کار رفته در داخل مایکروفر استفاده نکنید. ظروفی را که در مایکروفر استفاده می کنید حتماً اندازه آن را متناسب با دستگاه خود در نظر بگیرید گذاشتن ظروف بزرگتر داخل دستگاه باعث می شود که ظروف به دیواره های دستگاه برخورد کند.

۵- برای تعمیر کردن دستگاه مایکروفر دوو حتماً از متخصص کمک بگیرید

اگر دستگاه مایکروفر دوو شما خراب شد هیچگاه خودتان تلاش نکنید آن را تعمیر کنید مایکروفر دارای قطعات زیادی است که حتی بعد از قطع شدن برق دستگاه، ممکن است تا ساعت ها داخل آن برق وجود داشته باشد در این صورت شما دچار برق گرفتگی خواهید شد و همچنین اگر به صورت اشتباه آن را تعمیر کنید ممکن است به دستگاه خود آسیب بزنید. بنابراین اگر در دستگاه مایکروفر با مشکلی برخورد کردید حتماً به نمایندگی های تعمیرات مایکروفر دوو مراجعه کنید در این زمینه می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

مایکروفر دوو

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با ارور های مایکروفر دوو آشنا کردیم و همچنین برای شما روش نگهداری صحیح و اصولی از مایکروفر دوو را توضیح دادیم تا با رعایت نکات بیان شده است از خرابی های احتمالی در مایکروفر خود جلوگیری کنید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

کدهای خطا و ارور مایکروفر دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای نگهداری صحیح از مایکروفر دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا