تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور oe لباسشویی دوو Daewoo

راهنمای عیب یابی خطای OE ماشین لباسشویی دوو | علت ارور oe لباسشویی دوو

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم دلایل  کد خطای oe لباسشویی دوو و روش عیب یابی و همچنین برطرف کردن کد خطای oe لباسشویی دوو را به طور کامل برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.

خلاصه ی دلایل ارور oe لباسشویی دوو

ارور oe ماشین لباسشویی دوو به دلایل خراب شدن شیر برقی لباسشویی دوو، خرابی برد الکتریکی و به وجود آمدن مشکل در اتصالات داخلی ماشین لباسشویی دوو به وجود می آید البته موارد دیگری هم در ایجاد این کد خطا موثر هستند که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد.

در ابتدا برای شما به صورت خلاصه دلایل و روش عیب یابی و برطرف کردن عیب ارور oe لباسشویی دوو را بیان می کنیم و سپس به طور کامل شما با این ارور و روش عیب یابی و برطرف کردن آن آشنا خواهیم کرد.

دلایل ارور oe لباسشویی دوو عبارت است از:

 • مسدود بودن و یا پیچ خوردن شلنگ تخلیه
 •  خراب شدن پمپ تخلیه
 •  خراب شدن هیدرواستات
 •  آبگیری در هنگام تخلیه
 • خراب شدن برد ماشین لباسشویی دوو
 •  ایجاد مشکل در شیر برقی

روش عیب یابی ارور oe لباسشویی دوو: 

 • برای اینکه پیچ خوردگی و یا مسدود شدن شلنگ تخلیه را عیب یابی کنید کافی است که شلنگ تخلیه را بررسی کنید.
 • خرابی پمپ تخلیه و هیدروستات کاری کاملاً تخصصی است و شما برای عیب یابی این مشکل حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

روش برطرف کردن ارور لباسشویی oe دوو:

 •  برای اینکه مسدود شدن و یا پیچ خوردگی شلنگ تخلیه را برطرف کنید باید شلنگ را چک کرده و اگر دچار مسدودی و پیچ خوردگی شده بود آن را برطرف کنید.
 • خراب شدن پمپ تخلیه و یا خراب شدن هیدروستات مشکلی کاملاً تخصصی است و همانطور که گفتیم حتماً باید برای برطرف کردن این مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید.

دلایل ارور oe لباسشویی دوو

ارور oe ماشین لباسشویی دوو تقریباً می توان گفت یکی از مهمترین کد خطای ماشین لباسشویی دوو می باشد که نباید از آن به راحتی بگذارید این ارور می‌تواند به دلیل مشکل در روند تخلیه آب باشد و معمولاً در هنگام شستشوی لباس ها در روی نمایشگر نشان داده می شود دلایل ایجاد کد خطای oe ماشین لباسشویی دوو عبارت است از:

 1. مسدود شدن و یا پیچ خوردگی شلنگ تخلیه یکی از دلایل کد خطای oe ماشین لباسشویی
 2.  خراب شدن پمپ تخلیه دلیل ارور oe ماشین لباسشویی دوو
 3. خراب شدن هیدروستات از دلایل کد خطای oe لباسشویی دوو
 4. آبگیری در هنگام تخلیه از دلایل کد خطای oe ماشین لباسشویی دوو
 5.  خراب شدن برد دلیل ارور oe
 6. به وجود آمدن مشکل در شیر برقی از دلایل کد خطای oe لباسشویی دوو
حتما بخوانید:   بهترین ماشین های لباسشویی دوقلو

ماشین لباسشویی دوو

مسدود شدن و یا پیچ خوردگی شلنگ تخلیه یکی از دلایل ارور oe ماشین لباسشویی دوو

یکی از ساده ترین دلایل برای به وجود آمدن این کد خطا می تواند مسدود شدن شلنگ تخلیه باشد اگر شلنگ تخلیه خم شود باعث خواهد شد که انتقال آب از ماشین لباسشویی غیر ممکن شود در نتیجه آب داخل دستگاه مانده و شما ارور oe را در روی نمایشگر مشاهده می کنید البته امکان دارد شلنگ صاف باشد ولی باید آن را بررسی کنید ممکن است چیزی در شلنگ گیر کرده باشد و باعث انسداد آن شده باشد برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا لوله تخلیه را جدا کنید و آن را چک کنید اگر متوجه مسدودی در آن شدید باید عامل انسداد را برطرف کنید. اگر مشکل برطرف نشد باید لوله تخلیه را عوض کنید.

خراب شدن پمپ تخلیه یکی از دلایل کد خطای oe ماشین لباسشویی دوو

یکی از دلایل مهم این ارور می تواند خراب شدن پمپ تخلیه باشد اگر پمپ تخلیه خراب شود اصطلاحا می گویند آب قابل پمپاژ نمی باشد در نتیجه آب از دستگاه شما خارج نخواهد شد. همانطور که از اسم پمپ تخلیه پیداست وظیفه آن تخلیه کردن آب داخل ماشین لباسشویی می باشد به طور معمول آب داخل دیگ بر اساس برنامه ای که شما انتخاب کردید یک تا سه بار تخلیه می شود اگر پمپ وظیفه خود را درست انجام ندهد باعث خواهد شد که تخلیه آب لباسشویی انجام نشده و کد خطا روی نمایشگر نشان داده شود.

اگر پمپ تخلیه خراب شود صدای ناآشنایی هم از دستگاه به گوش شما خواهد رسید و یا گاهی امکان دارد صدایی که در هنگام خروج آب می‌شنوید هم به گوشتان نرسد. برای اینکه از کم شدن عمر پمپ تخلیه و خراب شدن آن جلوگیری کنید توصیه می‌کنیم به طور منظم ماشین لباسشویی خود را جرم گیری کرده و از وارد شدن آشغال به دیگ لباسشویی جلوگیری کنید زیرا گذشت زمان باعث انسداد پمپ تخلیه می شود.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات مخلوط کن دوو | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن دوو

در صورت بروز این مشکل ابتدا پمپ تخلیه را بررسی کنید و اگر پمپ تخلیه خراب شده باشد باید آن را عوض کنید در صورت خرابی پمپ تخلیه احتمال دارد آب نشت کند باید نشتی آب را بررسی کنید .

خراب شدن هیدرواستات یکی از دلایل کد خطای oe ماشین لباسشویی دوو

یکی از دلایل این کد خطا می تواند خرابی سنسور و یا کنترل کننده آب باشد رگلاتور آب می تواند سطح آب دیگ را کنترل کند یعنی اجازه نخواهد داد آب کمتر از مقدار لازم و یا بیشتر از مقدار تنظیم شده داخل دستگاه شود. اگر هیدروستات خراب شود آبگیری زیاد خواهد شد و تخلیه آب با مشکل روبرو می شود و این آب زیاد در داخل دستگاه باعث نشان دادن ارور oe در روی نمایشگر خواهد شد.

ماشینهای لباسشویی بر اساس حجم دیگ که دارند مقدار معینی آب برای شستشوی لباس ها نیاز دارند. بعد از اینکه مراحل شستشو تمام شد آبها تخلیه می شوند و جای خود را با آب تمیز عوض می کنند بعد از اینکه آب تمیز وارد دیگ لباسشویی شد ابتدا هیدرواستات مقدار خروج آب از داخل را، اندازه گیری خواهد کرد و این کار با اندازه گرفتن سطح آب داخل دیگ لباسشویی انجام خواهد شد.

اگر آب در داخل دیگ ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد هیدرواستات خبر را به برد ارسال خواهد کرد تا شیر برقی باز شود و آب تمیز دوباره داخل دیگ شود. البته این کار مراحل تخلیه آب بوده و در آخرین مرحله برای اینکه آب تمیز وارد دیگ لباسشویی شود دستگاه عملیات خشک کردن را شروع می‌کند اگر هیدرواستات خراب شود می‌تواند باعث آبگیری نکردن صحیح ماشین لباسشویی شود.

آبگیری در هنگام تخلیه یکی از دلایل ارور ماشین لباسشویی دوو

امکان دارد به دلیل خرابی پمپ فاضلاب و یا خراب شدن برنامه شستشو، همزمان با عملیات تخلیه نشتی آب هم به وجود بیاید در نتیجه این مشکل، سطح آب دیگ بالا خواهد رفت و شما ارور oe ماشین لباسشویی دوو را در روی نمایشگر آن مشاهده خواهید کرد تشخیص این مشکل نیاز به بررسی پمپ تخلیه و شیر برقی دارد و حتماً باید شما در این زمینه تخصص لازم را داشته باشید تا بتوانید این مورد را بررسی و برطرف کنید اگر با این مشکل روبرو شدید پیشنهاد می کنیم به تعمیرکار مراجعه کنید.

خراب شدن برد یکی دیگر از دلایل کد خطای لباسشویی ماشین لباسشویی دوو

همانطور که می‌دانید برد هر دستگاهی به عنوان مغز آن عمل می کند در ماشین لباسشویی دوو هم به همین صورت است اگر برد با مشکلی روبرو شود در عمل کرد تمام اجزای دستگاه تاثیر گذار است برد می‌تواند به وسیله اتصالات الکترونیکی، عملکرد همه قسمت ها را کنترل کند. اگر برد با مشکلی روبرو شود شما کد خطای oe را در روی نمایشگر مشاهده خواهید کرد خراب شدن برد می تواند به دلیل خشک نشدن و یا مشکلات دیگر دستگاه باشد. برد ماشین لباسشویی قیمت بالایی دارد و به همین دلیل بهتر است که از دستکاری کردن آن بپرهیزید و حتماً با تعمیرکار متخصص برای بررسی برد تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی لباسشویی پارس | معنی علامت های روی لباسشویی پارس

خرابی شیر برقی یکی از دلایل کد خطای oe ماشین لباسشویی دوو

یکی از مشکلاتی که باعث ارور oe ماشین لباسشویی دوو می‌شود اختصاص دارد به خراب شدن شیر برقی، گاهی ممکن است این مشکل با کد خطای OE در ماشین لباسشویی دوو نشان داده شود در این حالت حتی اگر پمپ تخلیه درست و صحیح کار کند آب باز هم داخل دیگ باقی می ماند زیرا شیر برقی همچنان در حال وارد کردن آب داخل دیگ لباسشویی است این یعنی شما صدای آب را داخل دیگ می‌شنوید این صدا نشان دهنده وجود آب داخل دیگ می باشد در هنگام بروز این مشکل، هیدروستات به برد دستگاه مقدار آب را اطلاع داده و شما کد خطای oe را بر روی نمایشگر می بینید اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه دستگاه ماشین لباسشویی دوو خود را دستکاری نکرده و با نمایندگی های پس از فروش دوو تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی دوو

نتیجه گیری

همانگونه که در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح دادیم روش عیب یابی ارور oe ماشین لباسشویی دوو بسیار راحت می باشد و شما با انجام دادن موارد ذکر شده می توانید مشکل را برطرف کنید. مسدود شدن و یا پیچ خوردگی شلنگ را تنها با جابجا کردن ماشین لباسشویی و بررسی شلنگ، می توان برطرف کرد. خراب شدن پمپ تخلیه هم نیاز به تخصص زیادی دارد و باید به وسیله تعمیرکار برطرف شود. اگر هیدروستات دستگاه شما دچار مشکل شده بود باید با تعمیرکار تماس بگیرید و برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی خود را به او بسپارید.

اگر در این زمینه سوال و یا مشکلی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

تعمیرات ماشین لباسشویی دوو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش عیب یابی ارور oe لباسشویی دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا