خدمات پرستاری و مراقبتی

چرا لازم است پرستار سالمند شبانه روزی در منزل استخدام کنیم؟ | مزایای پرستار سالمند شبانه روزی

چرا لازم است پرستار سالمند شبانه روزی در منزل استخدام کنیم؟|مزایای پرستار سالمند شبانه روزی، شرایط و وظایف پرستار سالمند شبانه روزی

افراد وقتی به دوره سالمندی می‌رسند به مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت. برای اینکه بتوانید از سالمندان خود مواظبت و مراقبت کنید نیاز نیست که او را به خانه سالمندان ببرید. در این شرایط شما می توانید پرستار سالمند شبانه روز استخدام کنید. این پرستاران دوره های آموزشی لازم را گذرانده اند و در این زمینه دانش کافی را دارند و شما می‌توانید عزیزان خود را با خیال راحت به آنها بسپارید. پرستار سالمند در طول شبانه روز از فرد سالمند شما نگهداری می کند.

پرستار سالمند شبانه روز کیست و چرا باید پرستار شبانه روزی در منزل داشته باشیم؟

پرستاران سالمند افرادی هستند، که آموزش های لازم را دیده و در این زمینه تجربه کافی دارند و می‌توانند به سالمندان عزیز بهترین خدمات را ارائه دهند. پرستار سالمند وظایف گوناگونی مانند مراقبت های جسمانی و روحی سالمند، مراقبت بهداشتی و … را بر عهده دارد. افراد سالمند معمولاً دچار بیماری هستند و به همین دلیل نیاز به مراقبت مداوم خواهند داشت. پرستار شبانه روزی سالمند در منزل، وظیفه مراقبت و مواظبت از او را بر عهده خواهد گرفت.

وظایف پرستار سالمند شبانه روزی

افراد سالمند ممکن است که بیماری هایی مانند سرطان، پوکی استخوان، دیابت، فشار خون بالا و دیگر بیماری ها را داشته باشد. در چنین شرایطی پرستار سالمند، که به صورت شبانه روزی در منزل استخدام می‌شود. پرستار سالمند می‌تواند کمک زیادی به او کند و در طول شبانه روز سالمندان را همراهی خواهند کرد. فرد سالمندی که دارای بیماری است، در کنار پرستار خود کیفیت زندگی بهتری خواهد داشت. افراد سالمندی که بیمار هستند و روحیه خوبی ندارند، در کنار پرستار روحیه خود را به دست می آورند و پرستار می تواند حال روحی او را نیز بهتر کند. اگر فرد سالمند از نظر روحی دچار مشکلات جدی تری باشد، پرستار سالمند باید مراقبت و مواظبت بیشتری داشته باشد. پرستار سالمند در زمانی که سالمند نیاز به تغذیه، آشامیدن و خوردن دارد، کمک لازم داشته باشد، در کنار او خواهد بود و به او کمک می کند. همچنین در زمان مناسب داروهای تجویز شده را به او خواهد داد و اگر نیاز به تزریقات داشته باشد، این کار را برای او انجام خواهد داد. در این صورت فرد سالمند با آرامش و امنیت بیشتری به زندگی خود ادامه می دهد.

حتما بخوانید:   دلایل گاز گرفتن کودک و روش های درمان آن

پرستار سالمند شبانه‌روزی

مسئولیت‌های پرستار سالمند

افراد وقتی به دوره سالمندی می رسند توانایی لازم را برای انجام دادن بعضی از کارها از دست می‌دهند. در این شرایط برای اینکه از آنها مراقبت و مواظبت شود، پرستار شبانه روزی در منزل استخدام می‌شود و سالمند می تواند در کنار خانواده خود و در آرامش به زندگی خود ادامه دهد. پرستار سالمند مسئولیت هایی که به عهده گرفته است و کارهایی که موجب می‌شود فرد سالمند آرامش داشته باشد، به صورت شبانه روزی انجام می دهد. در ادامه به برخی از مسئولیت های پرستار سالمند شبانه روزی اشاره می کنیم:

معاینه فرد سالمند بیمار

  •  همراهی با پزشک سالمند برای انجام دادن خدمات بهداشتی و درمانی و کمک به سالمند بیمار برای بهتر شدن حالش
  • کمک به فرد سالمند بیمار برای پیشگیری کردن از مبتلا شدن به زخم بستر
  •  کمک به سالمند بیمار برای مصرف کردن به موقع داروها
  •  داشتن مهارت کافی برای برطرف کردن نیازهای عاطفی و روحی سالمند بیمار
  •  برطرف کردن نگرانی های سالمند بیمار مانند، از دست دادن اشتها، بی اختیاری، بی خوابی و درک کردن او در این شرایط
  •  کمک به فرد سالمندی که حرکت کردن برای او مشکل است
  •  راهنمایی همراهان سالمند بیمار برای مراقبت بهتر از او
  •  کمک کردن به بیمار در امور مثل گرفتن قند خون گرفتن فشار خون، نبض و …

پرستار سالمند شبانه‌روزی

مهارت‌های پرستار سالمند شبانه روزی

پرستار شبانه روزی سالمند در منزل باید در تمام مدت شبانه روز به سالمند یاری برساند و همراه او باشد. به همین دلیل لازم است که مهارت های زیر را داشته باشد:

پرستار سالمند شبانه روزی باید استقامت و قدرت کافی برای انجام دادن کارها به صورت شبانه روزی را داشته باشد.

در مراقبت از پرستار سالمند موارد ایمنی را در منزل رعایت کند.

پرستار سالمند شبانه روزی باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد و صبور باشد.

پرستار سالمند باید بتواند رابطه درست و مناسب با فرد و اطرافیان او برقرار کند.

در زمان استخدام پرستار سالمند شبانه روزی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

امروزه با داشتن مشغله های زیاد خانواده ها و رشد جمعیت سالمندان، زمان کافی برای نگهداری و مراقبت از سالمندان وجود ندارد. به همین دلیل نیاز است، که فردی مورد اعتماد از افراد سالمند مراقبت کند. انتخاب و استخدام پرستار سالمند شبانه روزی خوب که تخصص و تجربه کافی داشته باشد، کار سختی است. چون پرستار سالمند مدت زمان طولانی را با فرد سالم خواهد گذراند و باید دارای تعهد و تخصص کافی باشد. در مواقعی که نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند را استخدام کنید، بهتر است به موارد زیر توجه کافی داشته باشید، تا در آینده با مشکلی روبرو نشوید و با خیال راحت عزیز سالمند خود را به پرستار او بسپارید و خیالتان از بابت آنها راحت باشد.

حتما بخوانید:   دلایل بلوغ زودرس و دیررس و روش های درمان آن

مراقبت درست از سالمند

نگهداری و مراقبت از فرد سالمند و طریقه برخورد پرستار سالمند با او و اطرافیانش باید مورد تایید باشد. بهتر است، که اگر کم کاری و کوتاهی در انجام وظایف پرستار سالمند شبانه روزی خود مشاهده کردید، به مرکز پرستاری اطلاع دهید، تا به مشکل شما رسیدگی شود.

عدم سوء پیشینه

باید توجه داشته باشید، که پرستار شبانه روز سالمند سوء پیشینه نداشته باشد. در این صورت فرد سالمند احساس آرامش و امنیت بیشتری خواهد داشت و خانواده ها نیز راحت تر می توانند فرد سالمند را به پرستار بسپارند.

آگاهی داشتن از وظایف خود

پرستار شبانه روزی سالمند باید از تک تک وظایف خود آگاهی داشته باشد و بتواند انتظار ها و نیازهای خانواده های سالمند و فرد سالمند را به خوبی ارائه کند. اگر پرستار سالمند وظایف خود آگاهی نداشته باشد به صورت ناخودآگاه نمی‌تواند به درستی انجام دهد.

ویژگی‌های شخصیتی

پرستار شبانه روزی سالمند از نظر شخصیتی باید ویژگی های خاصی داشته باشد و روحیات او سازگار با کار او باشد. چون نگهداری و مراقبت از سالمند نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. در صورتی که از نظر شخصیتی ویژگی های مورد نظر را داشته باشد، سالمند و خانواده سالمند در آرامش خواهند بود.

داشتن تجربه و تخصص کافی

پرستار شبانه روزی سالمند کل مدت شبانه روز را با سالمند می گذراند. پس بهتر است، که تجربه کافی و تخصص لازم برای مواظبت و مراقبت از این افراد را داشته باشد، تا بتواند به خوبی نیازهای او را برآورده کند. اگر پرستار شبانه روزی سالمند تجربه و تخصص کافی داشته باشد، می تواند در مواقع حساس تصمیمات درست بگیرد و اقدامات لازم را انجام دهد.

پرستار سالمند شبانه‌روزی

داشتن مهارت ارتباطی در پرستار شبانه روز سالمند

پرستار شبانه روزی سالمند مسئولیت بسیار سنگینی دارد. اگر او دارای مهارت ارتباطی باشد، می‌تواند با سالمند و خانواده او به درستی ارتباط برقرار کند و به مشکلات آنها رسیدگی کند و سالمندان را درک خواهد کرد. در این صورت خیلی از مشکلات سالمند و خانواده سالمند برطرف می‌شود.

حتما بخوانید:   مزایای پرستاری از بیماران در منزل در مقایسه با بیمارستان

ثبات احساسی پرستار شبانه روزی سالمند

یکی از شغل های حساس و استرس زا پرستاری سالمند است و پرستار شبانه روزی سالمند باید سختی و رنج این کار را بپذیرد و نباید این سختی ها بر روحیه او تاثیری داشته باشد. البته پرستار شبانه روزی سالمند شرایط خوبی هم در برخی مواقع خواهد داشت. به طور مثال اگر حال سالمند بهبود یابد، پرستار سالمند بسیار خوشحال خواهد شد. پرستار شبانه روزی سالمند خوب در شرایط سخت باید خود را کنترل کند و در شرایط خوب و بهتر انرژی مثبت دریافت کند. پرستار سالمند باید کار خود را از مسئله های شخصی خود جدا کند. اگر پرستار سالمند دارای روحیه شادابی باشد مستقیماً بر حال فرد سالمند تاثیر گذار خواهد بود.

انعطاف پذیری در پرستار شبانه روزی سالمند

پرستار شبانه روزی سالمند باید در کارهای خود انعطاف پذیری داشته باشد و این یکی از خصوصیات مهم او محسوب می گردد. فرد سالمند از لحاظ جسمی و روحی همیشه به یک صورت نخواهد بود. در برخی مواقع درد های بسیار زیادی را تجربه می کند. پرستار شبانه روزی سالمند باید خود را برای روبرو شدن با تمامی این شرایط آماده کند و با مهربانی و صبر زیاد با فرد سالمند برخورد کند و به او کمک کند که این دردها را پشت سر بگذارد.

سخن تکمیلی

در سال‌های گذشته اکثر خانواده ها برای مراقبت و نگهداری سالمند خود را به خانه سالمندان می بردند، اما امروزه این امکان وجود دارد، که برای نگهداری از عزیزان خود پرستار شبانه روزی استخدام کنید، تا مراقبتهای تخصصی و شبانه روزی در کنار اهل خانواده انجام شود و سالمندان عزیز احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشند. داشتن پرستار شبانه روزی در خانه از نظر اقتصادی هم به صرفه خواهد بود و همچنین کیفیت مواد غذایی و آسایش و راحتی که او خواهد داشت، بسیار بالاتر خواهد بود. با وجود پرستار شبانه روزی سالمند احترامی که سالمند نیاز دارد، می توان به او داد. در این مواقع برای انتخاب و استخدام پرستار برای افراد سالمند باید حساسیت ویژه ای نشان دهید. چون انتخاب فردی قابل اعتماد برای این کار بسیار سخت خواهد بود و بهتر است، که از مراکز معتبر کمک بگیرید، تا پرستاری که برای سالمند خود انتخاب می کنید، دارای تخصص و دانش و تجربه کافی باشد.

00000000000999999

31

 

چرا لازم است پرستار سالمند در منزل استخدام کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی مزایای پرستار شبانه روزی پرستار سالمند و شرایط و وظایف پرستار سالمند شبانه روزی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا