تعمیرات تلویزیون

وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ | تغییر تنظیمات تلویزیون سامسونگ از منوی مخفی

وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ|تغییر تنظیمات تلویزیون سامسونگ از منوی مخفی، اطلاعات موجود در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

اگر وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شوید، می‌توانید به ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد و پنهان آن و همچنین به اطلاعات مفیدی دسترسی داشته باشید. به این موارد نمی توانید از طریق منوی اصلی تلویزیون سامسونگ دسترسی داشته باشید. در این مطلب می خواهیم به طور کامل منوی مخفی تلویزیون سامسونگ را معرفی کنیم، همچنین به مواردی اشاره خواهیم کرد، که می توانید با استفاده از این منو آنها را امتحان کنید.

منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ منوی مخفی علاوه بر منوی اصلی دارند، که شما می توانید با وارد شدن به این منو ها به اطلاعات و ویژگی‌هایی دسترسی داشته باشید، که در منوی اصلی آنها را پیدا نمی کنید. به عنوان مثال مدت زمان کارکرد تلویزیون سامسونگ را می‌توانید مشاهده کنید و همچنین تغییراتی در رنگ انجام دهید، که با استفاده از منوی اصلی امکان پذیر نیست. به این نکته باید دقت کنید، که منوی مخفی تلویزیون سامسونگ، برای افراد حرفه‌ای کاربرد دارد. بنابراین چنانچه در این زمینه تخصص ندارید و آشنایی با تنظیمات و گزینه های منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ندارید، وارد تنظیمات این منو نشوید و یا آنها را تغییر ندهید. چون حتی اشتباه کوچک در این مورد می تواند، موجب به هم ریختگی در رنگ های تلویزیون سامسونگ شما شود و یا حتی این امکان نیز وجود دارد، که تلویزیون سامسونگ دیگر قابل استفاده نباشد.

منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های مدرن دستگاه های بسیار پیچیده‌ای هستند و برای انجام دادن تنظیمات آنها و همچنین تشخیص مشکلات و تعمیر کردن آنها نیاز به اطلاعات و تنظیماتی دارید، که از راه منوی اصلی به آنها دسترسی ندارید. با استفاده از منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شما می‌توانید کنترل ها و تنظیمات تلویزیون خود را در سطح بالاتر انجام دهید. برای اینکه بتوانید وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شوید باید برخی از دکمه های کنترل تلویزیون را به ترتیب و با سرعت بزنید.

کاربرانی که مبتدی هستند می توانند با استفاده از دکمه منوی کنترل تلویزیون به منوی اصلی دسترسی داشته باشند و با آن تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهند. تنظیمات تلویزیون سامسونگ با استفاده از منوی اصلی فقط ۱۰ درصد آن را شامل می شود. بقیه تنظیمات و موارد لازم برای سرویس کردن تلویزیون در این منو در دسترس نیست. چون شرکت سازنده تلویزیون سامسونگ می‌‌گوید که دسترسی به منوی اصلی و تنظیمات اصلی برای کاربران عادی کافی است، همچنین معتقد است در صورتی که همه افراد به منوی مخفی و تنظیمات پیشرفته دسترسی داشته باشند، امکان دارد که تلویزیون آسیب ببیند و عملکرد آن دچار اختلال شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات کنترل تلویزیون سام

اطلاعات موجود در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

با استفاده از منوی سرویس سامسونگ شما می توانید به اطلاعات مخفی تلویزیون خود دسترسی داشته باشید، اطلاعاتی که در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ قابل مشاهده است عبارتند از:

 •  تاریخ دقیق ساخت تلویزیون سامسونگ با جزئیات
 •  نوع مدل تلویزیون
 • مدل پایه تلویزیون
 •   برندی که گیرنده دیجیتالی داخل تلویزیون را ساخته است.
 •   نوع و شکل پایه دیواری
 •   نسخه تلویزیون، برای تعمیر کردن تلویزیون داشتن اطلاعات از نسخه بسیار ضروری است. چون با مشاهده کردن نسخه تلویزیون خود می‌توانید برند قطعه های تلویزیون خود را بشناسید.
 • کانال وای فای
 •  مدتی که از پنل تلویزیون استفاده شده است.
 • زمان ساخت اولین نسخه از این مدل تلویزیون

در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شما می‌توانید خیلی از اطلاعات دیگر را نیز ببینید این اطلاعات برای عیب یابی و تعمیر کردن تلویزیون بسیار مفید است.

موارد قابل تغییر در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شما می توانید حالت ها و تنظیماتی را که امکان تغییر دارند، را تغییر دهید. به چند نمونه از این موارد در زیر اشاره می کنیم:

 • با استفاده از منوی مخفی تلویزیون سامسونگ می توانید صدا را مدیریت کنید و اسپیکر ها را برای کنترل سطوح سیگنال ها قطع نمایید.
 • شما می‌توانید با استفاده از این منو حالت مغازه، حالت هتل و حالت های مشابه دیگر را برای تلویزیون سامسونگ خود فعال نمایید.
 • با غیر فعال کردن حالت FRC می توانید به زیاد شدن عمق بیت رنگ تلویزیون و خود کمک کنید هرچه عمق بیت رنگ تلویزیون بیشتر شود، شما می توانید طیف گسترده تری از رنگ ها را در تلویزیون سامسونگ خود مشاهده کنید.
 •  با استفاده از منوی مخفی و اطلاعات موجود در آن می توانید ماژول های مختلف تلویزیون سامسونگ را خاموش و روشن کنید.
 •  عملکرد نمایشگر خود را در زمینه های مختلف می توانید آزمایش کنید.
 •  تنظیمات مربوط به میزان روشنایی، تنظیم رنگ ها، تنظیم طیف های رنگ ها و … را می‌توانید انجام دهید.
حتما بخوانید:   خرابی تلویزیون های پاناسونیک | آنچه در مورد خرابی پاناسونیک باید بدانید

تلویزیون سامسونگ

نحوه ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

برای اینکه بتوانید به منوی سرویس تلویزیون سامسونگ به خود وارد شوید باید از ریموت کنترل استاندارد استفاده کنید. ریموت کنترل استاندارد نسبت به کنترل های متداول و معمولی دکمه های بیشتری دارند، که بعضی از دکمه های ریموت کنترل برای وارد شدن به منوی مخفی مورد استفاده قرار می گیرد. شما نمی توانید با استفاده از ریموت کنترل هوشمند که همراه بعضی از تلویزیون های هوشمند به شما توصیه می شود، به منوی سرویس وارد شوید.

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید، که شاید برای اولین بار نتوانید وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شوید و برای اینکه در این کار موفق شوید، باید چند بار این کار را تکرار کنید. برند سامسونگ برای این که از ورود تصادفی به منوی مخفی و منوی سرویس جلوگیری کند، روش خاصی برای زدن دکمه ها مشخص کرده است.

برای اینکه بتوانید وارد منوی سرویس شوید، باید دکمه‌های مشخص شده را در فاصله زمانی تعیین شده و مناسب بزنید. برای اینکه در وارد شدن به منوی مخفی موفق شوید، باید دکمه‌ها را بدون عجله و بدون اینکه آنها را برای زمان بیشتری نگه داری کنید، تنها یک بار بزنید. اگر دکمه ها را به صورت دقیق به روشی که گفته می‌شود، نزنید نمی توانید وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شوید.

چنانچه دکمه ها را به صورت صحیح زده باشید، نشانگر ال ای دی تلویزیون سامسونگ چشمک می زند، که نشان دهنده این است که تلویزیون شما در حال دانلود نرم افزار است و پس از اینکه ۳ تا ۷ ثانیه گذشت، منوی مخفی تلویزیون سامسونگ نمایش داده خواهد شد. در صورتی که دکمه ها را زدید و نشانگر ال ای دی سامسونگ ثابت ماند و منوی مخفی نمایش داده نشد، نشان دهنده این است، که دکمه ها را اشتباه زده اید و باید دوباره فرآیند ورود به منوی مخفی را تکرار کنید.

نحوه وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ با توجه به منطقه ساخت تلویزیون ها متفاوت خواهد بود و برای این کار شش روش وجود دارد و این روش ها هر کدام مختص به تلویزیون های ساخته شده در نقاط مختلف می باشد. این روش ها عبارت هستند از:

روش اول برای تلویزیون سامسونگ ساخته شده در اروپا

دکمه‌های info، Menu، Mute، Powerرا پشت سر هم و به ترتیب باید بزنید، وقتی این دکمه های تلویزیون سامسونگ را زدید تلویزیون شما به صورت خودکار روشن شده و منوی مخفی را مشاهده خواهید کرد.

حتما بخوانید:   مشکل آب رفتن داخل کنترل تلویزیون

روش دوم مناسب برای تلویزیون های سامسونگ ساخته شده در کانادا، آمریکا و مکزیک

ابتدا دکمه Mute و سپس دکمه‌های ۱، ۸، ۲ و Power ریموت کنترل را پشت سر هم و به همین ترتیب بزنید. با فشار دادن صحیح و درست این دکمه‌ها، منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شما نمایش داده خواهد شد و می‌‌توانید تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

راهکار سوم

دکمه‌های Display، PSTD، Mute، Powerریموت کنترل را باید به ترتیب و با سرعت مناسب بزنید.

راهکار چهارم

دکمه‌های SLEEp، PSTD، Mute و Power را از ریموت کنترل به همین ترتیب باید بزنید.

راهکار پنجم

دکمه‌های DISPLAY، MENU، MUTE، POWER را از ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ خود به ترتیب بزنید.

راهکار ششم

ابتدا دکمه MUTE و سپس دکمه‌ی یک را دو بار و بعد دکمه نه را به ترتیب بزنید‌.

اگر تلویزیون سامسونگ پس از ورود به منوی مخفی روشن نشد چه باید بکنیم؟

همان طور که گفته شد امکان دارد، که پس از وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ برای افرادی که حرفه‌ای نیستند، ممکن است که مشکل ساز شود. احتمال دارد وقتی وارد منوی مخفی تلویزیون سامسونگ شدید و تنظیمات آن را تغییر دادید، اتفاقات زیر برای تلویزیون سامسونگ شما رخ دهد:

 • وقتی تلویزیون سامسونگ روشن می شود احتمال دارد که تلویزیون مرتب هنگ کند.
 • احتمال دارد پس از روشن شدن تلویزیون سامسونگ فقط شاهد صفحه سیاه رنگ باشید.
 • این امکان نیز وجود دارد، که نشانگر ال ای دی تلویزیون سامسونگ چند بار خاموش و روشن گردد و تلویزیون واکنش دیگری را نشان ندهد.

در صورتی که هر کدام از این مشکلات برای تلویزیون سامسونگ شما رخ داد، نباید به هیچ عنوان به تلویزیون خود دست بزنید، چون سیستم عامل تلویزیون سامسونگ ایراد پیدا کرده است و بهتر است، که از مراکز تعمیر مجاز این برند کمک بگیرید، تا کارشناسان متخصص در این زمینه تلویزیون شما را عیب یابی و تعمیر کنند. وقتی که تنظیمات را در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ تغییر دادید، اطلاعات جدید ایجاد شده روی حافظه اصلی تلویزیون سامسونگ نوشته خواهد شد. چنانچه تنظیمات غلط انجام داده باشید، عملکرد سیستم عامل تلویزیون سامسونگ دچار اختلال خواهد شد. تمامی این کارها تخصصی می باشند و بهتر است که در صورت نداشتن دانش کافی و تجربه در این زمینه اقدامی انجام ندهید. اگر تنظیماتی که انجام دادید را تلویزیون شما پشتیبانی نکند، احتمال هنگ کردن آن بسیار زیاد خواهد بود.

111111111111111111

31

وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا