تعمیرات لباسشویی

کدهای ارور در ماشين لباسشویی فیلکو philco | راهنمای تعمیر ماشين لباسشویی فیلکو

با پیشرفت علم و تکنولوژی ماشین لباسشویی ها این امکانات را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که با نمایش کدهای ارور بر روی صفحه نمایش مشکل به وجود آمده را هشدار داده و در واقع این یک مزیت برای دستگاه محسوب می‌شود و کاربران به محض دیدن کدهای ارور و با داشتن اطلاعات کافی درباره معنی هرکدام از این کدها می توانند به تشخیص علت بروز مشکل پرداخته و جهت رفع آن اقدام کنند و چنانچه خودشان قادر به برطرف کردن مشکل نبودند با مراجعه به تعمیرکاران ماهر مشکل دستگاه را هر چه زودتر رفع کنند تا موجب بروز مشکلات جدی تر نشود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کدهای ارور در ماشین لباسشویی فیلکو می پردازیم و همچنین راهکارهایی جهت برطرف کردن این کدها را ارائه می دهیم. چنانچه شما نیز از کاربران ماشین لباسشویی فیلکو می باشید و یا قصد خرید این محصول را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بررسی کدهای خطا ارور در ماشین لباسشویی فیلکو و نحوه برطرف کردن

همانطور که گفته شد امروزه ماشین لباسشویی هایی با سیستم هوشمند جهت تشخیص عیب و ایراد در دستگاه طراحی شده اند که به هنگام بروز خطا در ماشین لباسشویی به وسیله نمایش دادن کدهایی این هشدار را به کاربران می دهند. این سیستم بسیار پرکاربرد بوده و یکی از مزایای ماشین لباسشویی های نسل جدید می باشد. جهت اطلاع از معنی هرکدام از کدها و رفع آن می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

کد خطای E01 در ماشین لباسشویی فیلکو

ممکن است گاهی اوقات درب ماشین لباسشویی به طور کامل بسته نشده باشد و یا به علت خرابی قفل درب اختلالی در بسته شدن درب ماشین لباسشویی ایجاد شده باشد. در این حالت کد E01 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی نمایش داده خواهد شد و به شما این هشدار را می دهد که درب ماشین لباسشویی بسته نشده است. جهت برطرف کردن این مشکل موارد زیر را انجام دهید.

 • چنانچه مانعی بین درب وجود نداشت نخستین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که درب ماشین لباسشویی را ببندید.
 • چنانچه مشکل برطرف نشد ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.
 • جهت برطرف کردن مشکل و تشخیص علت بروز این کد ارور می توانید با نزدیکترین مرکز خدمات ماشین لباسشویی فیلکو تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.
حتما بخوانید:   دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

کد خطای E02 در ماشین لباسشویی فیلکو

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی فیلکو پیش آید خراب شدن پمپ می باشد. هنگامی که کد ارور E02 را بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی فیلکو مشاهده کردید باید این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است پمپ خراب شده باشد.کدهای ارور در ماشين لباسشویی فیلکو philco | راهنمای تعمیر ماشين لباسشویی فیلکو همچنین می‌تواند فیلتر پمپ دچار انسداد و گرفتگی شده باشد. البته لازم به ذکر است که احتمال انسداد فیلتر بیشتر است زیرا باقیمانده پودرهای نامرغوب و ذرات گرد و خاک در فیلتر گیر کرده و به مرور زمان باعث ایجاد انسداد می شود و در نتیجه اجازه کارکرد در فیلتر را نمی دهد. جهت برطرف کردن این مشکل لازم از مراحل زیر را انجام دهید.

 • در این شرایط برای برطرف کردن مشکل اقدام به تمیز کردن فیلتر پمپ کنید.
 • برای خارج کردن فیلتر پمپ بهتر است درب محفظه را باز کرده و فیلتر را از آن خارج کنید.
 • چنانچه رسوبات و یا چیزی در فیلتر گیر کرده بود آن را بیرون آورده و به وسیله یک فرچه ریز مواد شوینده و رسوبات را از فیلتر جدا کرده و تمیز کنید.
 • چنانچه پس از تمیز کردن فیلتر همچنان مشکل ادامه داشت جهت بررسی تخصصی تر با تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی ایبک امداد تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

کد ارور E03 در ماشین لباسشویی فیلکو

گاهی اوقات ممکن است فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی کم باشد و یا میزان آبی که در دیگ ماشین لباسشویی موجود می باشد برای شروع کار کافی نباشد در این شرایط کد E03 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی فیلکو ظاهر می‌شود و به شما این هشدار را می دهد که ماشین لباسشویی برای شروع کار به آب بیشتری نیاز دارد. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

 • جهت برطرف کردن این کد ارور فیلتر پمپ را از محفظه خارج کرده و هرگونه رسوبات و گرفتگی را از آن تمیز کنید.
 • شیر آب ورودی را مورد بررسی قرار دهید.
 • فشار آب شهری را چک کنید و از کافی بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • در مرحله آخر می‌توانید برد الکترونیکی دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید.
 • چنانچه مشکل برطرف نشد می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.
حتما بخوانید:   هیدروستات ماشین لباسشویی چیست و عملکرد آن چگونه است؟

کد ارور E04 در ماشین لباسشویی فیلکو

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی فیلکو پیش بیاید زیاد بودن مقدار آب در ماشین لباسشویی می باشد که می تواند موجب نشتی آب و یا سرازیر شدن آن گردد در این شرایط است که شما کد E04 را بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده خواهید کرد. جهت برطرف کردن این مشکل موارد زیر را انجام دهید.

 • جهت برطرف کردن این کد ارور اقدام به بستن درب ماشین لباسشویی کنید.
 • میکروسوئیچ درب را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که کد ارور برطرف نشد می توانید با تعمیرکاران ماهر ایبک امداد تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.

کد ارور E06 در ماشین لباسشویی فیلکو

این کد ارور زمانی بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی فیلکو ظاهر می‌شود که سنسور هیتر با مشکلی مواجه شده و دچار آسیب شده باشد. جهت برطرف کردن این مشکل این کد ارور بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • اقدام به بررسی میزان اهم سنسور هیتر کنید.
 • چنانچه سنسور هیتر خراب شده بود لازم است اقدام به تعویض آن کنید.

کد ارور E07 در ماشین لباسشویی فیلکو

همانطور که گفته شد یکی از مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی فیلکو خراب شدن سنسور هیتر می باشد. نقص کارکرد سنسور هیتر و یا آسیب رسیدن به آن می تواند باعث بروز کد ارور E07 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی فیلکو شود. کدهای ارور در ماشين لباسشویی فیلکو philco | راهنمای تعمیر ماشين لباسشویی فیلکودر این شرایط لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • ابتدا به بررسی سنسور هیتر بپردازید.
 • ممکن است مدار سنسور دچار اتصال کوتاه شده باشد و یا به طور کل قطع شده باشد.
 • بهتر است مقدار اهم سنسور را به وسیله اهم متر اندازه گرفته و چنانچه نیاز بود آن را تعویض کنید.

چگونه می توانیم کدهای ارور در ماشین لباسشویی فیلکو را در منزل برطرف کنیم؟

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی فیلکو از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و کمتر دچار ایراد و خرابی می‌شود اما گاهی اوقات در اثر استفاده نادرست و یا به مرور زمان می تواند دچار خرابی و آسیب شود که در این شرایط ماشین لباسشویی با نمایش دادن کدهای ارور بر روی صفحه نمایش به کاربران هشدار داده و اعلام خرابی می کند. اولین کاری که پس از مشاهده کدهای ارور می توانید انجام دهید اطلاع و آگاهی از معنای هر کدام از آنها می باشد. چنانچه کاربر از معنی کدهای ارور اطلاع داشته باشد بلافاصله پس از نمایش کد بر روی صفحه نمایش می تواند علت خرابی را تشخیص داده و جهت رفع آن اقدام کند. چنانچه در برطرف کردن مشکل سهل انگاری شود می‌تواند باعث آسیب رسیدن به قطعات دیگر دستگاه شود. برخی از مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پیش می‌آید دارای پیچیدگی و حساسیت بالایی هستند که به راحتی قابل برطرف کردن نمی باشند و جهت رفع آنها نیاز به تعمیرکار ماهر و تکنسین با تجربه خواهد بود. چنانچه با مشکلی در ماشین لباسشویی فیلکو مواجه شدید و پس از نمایش کد ارور نتوانستید به رفع آن بپردازید بهتر است با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی دلونگی | راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی دلونگی

سخن پایانی

داشتن مهارت و دانش کافی درباره انواع کدهای ارور در ماشین لباسشویی فیلکو philco می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد تا مشکلات به وجود آمده در دستگاه را شناسایی کنند و تا جایی که مقدور باشد آن را برطرف کنند. هر کد ارور مربوط به یک مشکل در دستگاه و یا قطعات آن می باشد و نیازمند آگاهی درباره معنی کدها و همچنین نحوه رفع آنها می باشد. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کدهای ارور ماشین لباسشویی فیلکو پرداختیم و پس از آن اقداماتی که لازم است جهت برطرف کردن مشکلات انجام دهید را بیان کردیم. گاهی اوقات مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پیش می‌آید توسط خود کاربر قابل برطرف کردن می باشد اما گاهی نیز مشکلات پیچیده تر و حاد تر از آن هستند که به سادگی برطرف شود پس نیاز است که به یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی مراجعه شود. ایبک امداد با سالها تجربه و بهره‌گیری از مشاوران متخصص و ماهر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز می باشد. چنانچه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی فیلکو با مشکلی مواجه شدید می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از با کارشناسان ما مشورت کنید. از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چنانچه سوالی درباره ماشین لباسشویی فیلکو داشتید در قسمت دیدگاه‌ها آن را مطرح کنید. متخصصین ایبک امداد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

111111111111111111

31

کدهای ارور در ماشين لباسشویی فیلکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کد خطای E01 در ماشین لباسشویی فیلکو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا