تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

در دنیایی که ما زندگی می کنیم، محصولات هوشمند و دیجیتال بسیاری وجود دارد. قطعاً داشتن اطلاعات از زبان دستگاه و کاربرد آنها می تواند در شناخت مسائل و ایراد یابی آن دستگاه به ما کمک زیادی بکند. یکی از این محصولات دیجیتال و هوشمند، ماشین لباسشویی می باشد، که برند های مختلفی را در بازار از آن مشاهده می کنید. یکی از برند های مشهور، سامسونگ است.

ماشین لباسشویی سامسونگ نیز هر از چند گاهی ممکن است یک کد رمز نگاری شده را روی نمایشگر خود نشان دهد، که قصد دادن پیامی را به کاربران دارد. یکی از این کد ها، کد خطای le و یا e9 می باشد. حال ما در ادامه مطالب به علت ارور کد le و e9 ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم. سپس راهکارهای رفع این ارور ها را نیز برای شما توضیح می دهیم.

محتوا پنهان

معنی ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی های جدید، مجهز به نمایشگر LCD کوچکی در قسمت بالایی دستگاه خود هستند، که به کاربر اجازه می دهند برنامه شستشو را به راحتی انتخاب و تنظیم کند و از زمان باقی مانده و مراحل شستشوی لباس های خود آگاهی پیدا کند.

این نمایشگر، علاوه بر مواردی که گفته شد، می تواند با استفاده از حروف انگلیسی و یا اعداد، کد های خطای مختلفی را نشان دهد که هر کدام از آنها دارای پیغام خاصی هستند. تنها با دادن اطلاعات در مورد نوع مشکل و اینکه در کجا به وجود آمده است، به کاربر کمک می‌کند تا مشکل را با سرعت بیشتری تشخیص داده و برای رفع آن خود یا تکنسین مربوطه اقدام نمایند.

حتما بخوانید:   دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ samsung

علت ظاهر شدن ارور کد le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ نشتی آب است. نشتی آب که در دستگاه به وجود می آید، اغلب به صورت ارور کد le ظاهر می شود و در برخی از مدل های محدود آن را به صورت e9 نیز خواهید دید. در هر صورت این ارورها، کدهای خطای بسیار مهمی هستند که نباید از آن چشم پوشی کرد؛ زیرا نشت کردن آب به بیرون از ماشین لباسشویی، می تواند باعث آسیب رساندن به قطعات داخلی و برق گرفتگی شود. بنابراین اگر با این کدها در ماشین لباسشویی سامسونگ خود مواجه شدید، حتما با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا هرچه زودتر برای رفع این مشکل اقدام نماید.

اگرچه نشتی آب در ماشین لباسشویی، علت اصلی به وجود آمدن ارور le و یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ است، اما موارد زیادی می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد. به همین خاطر برای پیدا کردن علت اصلی مشکل و عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ خود، باید تمامی موارد زیر را در نظر گرفته و آن را بررسی کنید.

علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور le و e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ، معمولاً به دلیل:

 1. به وجود آمدن اختلال در عملکرد پمپ آب
 2. ایراد در شلنگ ها و اتصالات ماشین لباسشویی
 3. خراب شدن سنسور
 4. به وجود آمدن مشکل در دیگ ماشین لباسشویی
 5. خرابی در هیدروستات
 6. مشکل در برد ماشین لباسشویی سامسونگ
 7. مشکل در جا پودری
 8. خراب بودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ
 9. به وجود آمدن ایراد در دریچه و شیر ورودی
 10. تراز نبودن ماشین لباسشویی سامسونگ
 11. آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
 12. شل شدگی یا شکستگی لای درب
 13. از آب بندی خارج شدن شیشه درب ماشین لباسشویی سامسونگ

اختلال در عملکرد پمپ آب یکی از علت های خطای le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

وظیفه پمپ ماشین لباسشویی، پمپاژ آب می باشد. خرابی این قطعه باعث باقی ماندن آب در واشر شده و با ورود آب جدید به دستگاه، آب از واشر نشت می کند، که در این صورت ارور le یا e9 ماشین لباسشویی سامسونگ رخ می دهد و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

ایراد در شلنگ ها و اتصالات ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی سامسونگ، دارای ۳ شلنگ مخصوص آب گرم، آب سرد و تخلیه می باشند. بعد از مشاهده هرگونه ریزش آب یا نشتی از دستگاه خود، باید سریعاً این سه شلنگ را از لحاظ فرسودگی، پارگی، گرفتگی و یا نشتی بررسی کنید. در واقع اولین قدم در عیب یابی کد le یا e9 ماشین لباسشویی باید بررسی اتصالات آن باشد. اگر هر ۳ شلنگ دستگاه از جا کنده شده باشند و یا به شکل نادرستی وصل شده باشند، می توانند منجر به نشتی آب ماشین لباسشویی شوند.

علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

خراب شدن سنسور از علل ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از علل ارور le یا e9 ماشین لباسشویی سامسونگ، خرابی سنسور می باشد. از آنجایی که نشت کردن آب از دستگاه مشکل بسیار مهمی است، باید هرچه سریعتر از این اتفاق جلوگیری کرد. ماشین لباسشویی های جدید، مجهز به سنسور تشخیص نشت آب هستند. سنسور، در ماشین لباسشویی قابلیت تشخیص نشتی آب و اخطار دادن در مورد نشتی را دارد. اگر سنسور خراب شود، باعث می شود اطلاعات نشتی آب به صورت نادرست به برد ارسال شده و ارور le یا e9 لباسشویی سامسونگ، روی صفحه ظاهر شود. در این صورت حتی اگر آب هم جریان داشته باشد تا زمانی که سنسور عوض نشود این کد خطا از بین نخواهد رفت.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی کروپ Crop

مشکل در دیگ ماشین لباسشویی از دلایل کد خطای le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

سوراخ شدن دیگ، یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود در ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور le یا e9 دیده شود. این مشکل باعث می شود که آب در دیگ نشت کند، که هر چه سریعتر باید دیگ تعمیر یا تعویض شود.

خرابی در هیدروستات از علتهای کد اخطار le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

هیدروستات، یکی از قسمت های کوچک اما مهم در ماشین لباسشویی می باشد، که وظیفه آن کنترل آب ماشین لباسشویی است. خراب شدن آن باعث ایجاد مشکل در کنترل آب شده و آب بیشتر از ظرفیت مورد نیاز وارد دستگاه می شود. در این صورت آب نشت کرده و با خطای le یا e9 ماشین لباسشویی سامسونگ روبه رو می شوید.

مشکل در برد علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی سامسونگ، برد آن است که نقش مغز آن را ایفا می کند. تمام قطعات الکتریکی دستگاه به برد آن متصل است و دستور شروع و پایان خود را از آن دریافت می کنند. اگر برد خراب شود، باعث می شود تا در ارسال دستورات و یا دریافت اطلاعات از قطعات، خطا رخ داده و منجر به خرابی دستگاه شود. در این صورت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ دیده می شود و چون تعمیر برد ماشین لباسشویی نیاز به ابزار و اطلاعات خاصی دارد باید از یک متخصص کمک بگیرید.

مشکل در جا پودری دلیل کد خطا le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

اضافه کردن بیش از حد مواد شوینده و یا استفاده از مایع شستشوی غلیظ، می تواند دریچه محفظه پودر را مسدود کرده و منجر به نشت آب شود. برای حل این مشکل، می توانید از آبگرم و برس برای تمیز کردن کشوها و درهای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

خراب بودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ

آسیب دیدن و یا پارگی لاستیک در اطراف قسمت های زیرین درب ماشین لباسشویی، شایع ترین علت نشت آب می باشد. در این حالت آب بندی دستگاه به درستی انجام نشده، بنابراین آب از درب ماشین لباسشویی خارج می گردد. برای جلوگیری از این امر همیشه اطمینان حاصل کنید که هنگام قرار دادن لباس در دستگاه، قسمت های تیز لباس مانند: زیپ و یا دکمه ها قسمت لاستیکی درب را نگیرند و یا نکشند.

حتما بخوانید:   انواع ارور ماشین لباسشویی هیتاچی HITACHI | نحوه رفع عیب ارور لباسشویی هیتاچی

علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

از آب بندی خارج شدن شیشه درب ماشین لباسشویی سامسونگ

در این حالت باید شیشه از درب جدا کنید و با کمک چسب لاستیک ساز اطراف آن را آب بندی کرده و مجددا شیشه را نصب کنید.

شل شدگی یا شکستگی لای درب ماشین لباسشویی

هنگام مشاهده ارور le یا e9 لولای درب ماشین لباسشویی را از لحاظ وجود شکستگی یا شل بودن بررسی کنید. اگر لولا آسیب دیده باشد، باید تعویض شود، ولی اگر فقط شل شده باشد، باید سعی کنید آن را در جای خودش سفت کنید.

سنگینی بار در ماشین لباسشویی دلیل کد le یا e9

یکی از شایع ترین علت نشتی ماشین لباسشویی، پر کردن بیش از حد لباس می باشد. برای اینکه مطمئن شوید آیا دلیل خطای le یا e9 ماشین لباسشویی سامسونگ شما به همین خاطر است، یک بار دستگاه را خالی از لباس و شوینده روشن کنید، اگر در این حالت از ماشین لباسشویی نشتی نداد، به این معنی است که شما دفعات قبلی حجم بیش از توان و ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار داده بودید. در غیر این صورت به دنبال دلایل دیگر باشید.

علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

تراز نبودن ماشین لباسشویی دلیل کد le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی، که باعث خروج آب از لباسشویی می شود، به دلیل نصب نامناسب و تراز نبودن یا آسیب دیدن ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. بنابراین باید تلاش شود تا مکان قرار گیری ماشین لباسشویی را درست کنید و آن را در جای مناسبی قرار دهید.

روش رفع ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

در بیشتر مواقع، کشیده شدن ماشین لباسشویی به جلو، ضربه خوردن و یا تا شدن شلنگ های آن منجر به نشتی آب می شود. اگر نشتی آب از شلنگ های ورودی بود، حتما باید واشر های پلاستیکی آب بند را چک کنید.

فیلتر پمپ تخلیه آب در قسمت پایین دستگاه قرار دارد و اگر دچار گرفتگی شود و یا درپوش آن به درستی بسته نشود، باعث به وجود آمدن نشتی می گردد.

اگر جا پودری بر اثر جابجایی یا لرزش زیاد بشکند، باعث نشت آب می شود. یکی دیگر از دلایل نشتی آب از جا پودری، نداشتن شیب کافی آن به سمت عقب است.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ و همچنین روش بر طرف کردن این مشکل ها را بیان کردیم. نکته قابل توجه این که هنگام بررسی نشتی آب، دستگاه را خاموش کرده تا منجر به خطر برق گرفتگی نشوید و اگر محل نشتی مشخص نبود، از یک تکنسین ماهر و متخصص کمک بگیرید.

علت ارور le یا e9 در لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی و آشنایی با علت ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا