تعمیرات لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی یوروپلاس Europlus

شاید شما نیز از جمله کاربرانی باشید که از ماشین لباسشویی یوروپلاس استفاده می کنید. ماشین لباسشویی های این برند به دلیل قابلیت های فراوان و کیفیت ساخت بالا توانسته اند نظر مثبت بسیاری از کاربران را جلب نمایند. اما گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی برای ماشین لباسشویی یوروپلاس شما بوجود آید. به همین دلیل ما در این مطلب از ایبک امداد به طور کامل درباره نحوه تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی یوروپلاس توضیح داده ایم تا در صورت داشتن مهارت های فنی بتوانید به راحتی دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر نمایید. چنانچه دانش فنی ندارید نیز می توانید با تکنسین های تعمیر مجرب تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن در محل حاظر شده و نسبت به رفع کامل مشکل لباسشویی شما اقدام کنند.

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی یوروپلاس 

یکی از آزار دهنده ترین مشکلات لباسشویی ها، سر و صدای زیاد آنها در حین کار کردن است. برای رفع این مشکل در انواع ماشین های لباسشویی یوروپلاس می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است علت صدای زیاد لباسشویی به دلیل قرار گرفتن نادرست دستگاه در محل خود باشد. در این صورت وضعیت قرار گرفتن لباسشویی را چک کرده و دوباره آن را تراز کنید.
 • گاهی اوقات صدای زیاد لباسشویی به صورت خرخر کردن شنیده می شود. علت این صدا می تواند در نتیجه گرفتگی لوله های دستگاه توسط جسم خارجی باشد که با برطرف کردن گرفتگی، مشکل لباسشویی برطرف خواهد شد.
 • عامل دیگری که موجب صدای زیاد لباسشویی می شود برخورد آن با اشیاء دیگر به دلیل فاصله کم دستگاه با آنها است که به راحتی با جا به جایی مختصر لباسشویی رفع خواهد شد.

علت لرزش ماشین لباسشویی یوروپلاس 

تمام انواع لباسشویی به دلیل چرخش با سرعت بالا، در حین کار دچار لرزش می شوند. اما گاهی اوقات لرزش دستگاه بسیار شدید می شود. در این حالت می توانید با بررسی موارد زیر به رفع این مشکل کمک کنید:

 • ممکن است علت لرزش زیاد لباسشویی مربوط به حجم کم لباس ریخته شده درون آن باشد. برای رفع این مشکل میزان لباس درون لباسشویی را با توجه به حجم دستگاه تعیین کنید، نه کمتر و یا بیشتر از آن.
 • از دیگر عوامل ایجاد لرزش شدید لباسشویی از کار افتادن کمک های نگه دارنده دیگ دستگاه و همچنین از کار افتادن تسمه کاهش حرکت دیگ در لباسشویی می باشد. برای رفع این مشکل باید به نمایندگی ماشین لباسشویی یوروپلاس مراجعه کرده و یا با تکنسین تعمیر تماس بگیرید.
حتما بخوانید:   راهنمای ماشین لباسشویی یوروپلاس Europlus

ماشین لباسشویی یوروپلاس

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یوروپلاس 

چنانچه متوجه نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی یوروپلاس خود شدید می توانید موارد زیر را بررسی نمایید:

 • معمولا شایع ترین علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مربوط به حجم زیاد لباس ها ریخته شده در مخزن دستگاه است که موجب سنگینی دیگ لباسشویی و عدم چرخش آن می شود.
 • خراب بودن قفل درب لباسشویی یکی دیگر از عواملی است که موجب عدم چرخش دیگ آن می شود. برای برطرف کردن این مشکل می توانید به تکنسین های مجرب مراجعه کرده و یا از ایبک امداد کمک بگیرید.
 • معیوب شدن میکروسوئیچ درب لباسشویی که موجب باز ماندن درب دستگاه می شود نیز یکی دیگر از دلایل عدم چرخیدن دیگ لباسشویی می باشد که برای تعمیر و یا تعویض آن لازم است به تکنسین های مجرب مراجعه کنید و یا از ایبک امداد کمک بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی یوروپلاس روشن نمی شود؟

ممکن است گاهی اوقات کاربران با مشکل عدم روشن شدن ماشین لباسشویی خود مواجه شوند. برای عیب یابی و برطرف کردن این مشکل می توانید نکات زیر را بررسی نمایید:

 • پیش از انجام هر اقدامی پریزی که لباسشویی به آن متصل می شود را بررسی کرده و از برق رسانی درست آن مطمئن شوید.
 • سپس نمایشگر دستگاه بررسی کرده و از درست کار کردن آن اطمینان حاصل کنید در صورت خراب بودن نمایشگر حتما جهت تعمیر و یا تعویض آن به تکنسین مجرب مراجعه کرده و یا از ایبک امداد کمک بگیرید.
 • قرار گرفتن موتور در حالت نیم سوز نیز یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لباسشویی است که جهت انجام بررسی های لازم باید به تکنسین های متخصص مراجعه کنید.

 علت عدم تخلیه ماشین لباسشویی یوروپلاس

در صورت مشاهده عدم تخلیه لباسشویی پس از پایان عملیات شستشو دستگاه شما دچار مشکل شده است و لازم است که برای عیب یابی و رفع مشکل آن اقدام کنید. انجام موارد زیر می تواند در عیب یابی سریع مشکل دستگاه کمک کند:

 • شایع ترین علت عدم تخلیه لباسشویی، خراب شدن پمپ تخلیه آن است که برای تعمیر و یا تعویض آن می توانید از تکنسین های متخصص کمک بگیرید.
 • خراب شدن اتصالات پشتی دستگاه نیز می تواند منجر به بروز این مشکل شود. بنابراین لازم است که قسمت پشت لباسشویی را جهت سالم بودن اتصالات بررسی کنید.
 • گرفتگی چاه فاضلاب ساختمان نیز از جمله عواملی است که روند تخلیه لباسشویی را با مشکل مواجه می کند.
حتما بخوانید:   کد خطای TE در ماشین لباسشویی ال جی LG

بررسی عوامل موثر در بروز نشتی آب از ماشین لباسشویی یوروپلاس 

یکی دیگر از مشکلات رایج لباسشویی ها مشاهده نشتی آب است که اگر سریعا برطرف نشود موجب آسیب دیدن بدنه لباسشویی می شود. برای رفع مشکل نشتی آب می توانید نکات زیر را بررسی کنید:

 • پارگی و یا سوراخ شدن شیلنگ لباسشویی یکی از دلایل رایج نشتی آب در لباسشویی ها می باشد. برای رفع این مشکل لازم است که شیلنگ دستگاه را تعویض کنید.
 • گرفتگی فیلتر لباسشویی نیز یکی دیگر از دلایل نشتی آب است. برای حل این مشکل می توانید سراغ تکنسین های متخصص بروید.
 • ممکن است نشتی آب ماشین لباسشویی ناشی از پارگی لاستیک دور درب آن باشد که با تعویض رفع خواهد شد. توجه داشته باشید که برای تعویض این لاستیک حتما از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

ماشین لباسشویی یوروپلاس

بررسی نکات ضروری مربوط به نگهداری از ماشین لباسشویی

یکی از دلایل اصلی خراب شدن ماشین لباسشویی شما می تواند مربوط به عدم نگهداری درست از آن باشد. پس با ما همراه باشید تا با مهمترین نکات نگهداری از لباسشویی آشنا شوید:

 1. هرگز لباسشویی را بیشتر از ظرفیت آن پر نکنید

هیچوقت مخزن لباسشویی را بیشتر از ظرفیت نوشته شده روی بدنه آن پر نکنید، چرا که علاوه بر اختلال در عملکرد دستگاه به موتور لباسشویی نیز فشار آورده و موجب از کار افتادن آن می شود.

 1. لباسشویی خود را با آب داغ بشویید

تمیز نگه داشتن لباسشویی علاوه بر اینکه از آلودگی و رشد قارچ ها و باکتری ها در محفظه آن جلوگیری می نکند، مانع از رسوب زدن آن نیز می شود. برای این منظور لازم است در ماه یک یا دو بار لباسشویی خود را بدون ریختن لباس، تنها با آب داغ و مواد شوینده روشن کرده تا کاملا محفظه آن شسته و عاری از آلودگی شود.

 1. محل ریختن مواد شوینده را پس از اتمام شستشو کاملا تمیز کنید

باقی ماندن مواد شوینده برای مدت طولانی درون محفظه مخصوص آن نیز می تواند موجب ایجاد رسوب و مسدود شدن لوله ها شود. بنابراین سعی کنید بلافاصله بعد از تمام شدن عملیات شستشو جای مواد شوینده را کاملا تمیز کنید.

 1. تمیز کردن فیلترهای آب لباسشویی

تمام انواع لباسشویی فیلترهای متعددی دارند که در صورت مسدود شدن می توانند کارایی دستگاه را با مشکل مواجه کنند. بنابراین سعی کنید به طور مداوم فیلترهای آب دستگاه را شستشو دهید و یا در صورت لزوم آنها را تعویض کنید تا از ورود گرد و خاک و انواع آلودگی به درون لباسشویی و لوله های آن جلوگیری نمایید.

 1. از قرار دادن ماشین لباسشویی در کنار سینک ظرفشویی و یا داخل حمام جلوگیری کنید
حتما بخوانید:   نکات مراقبتی و نگهداری از ماشین لباسشویی که عمر آن را دو برابر می کند.

قرار دادن لباسشویی در مکان های مرطوب موجب رسیدن رطوبت به بدنه و  اتصالی کردن سیستم برق آن می شود. بنابراین سعی کنید محلی خشک و دور از رطوبت را برای قرار داد لباسشویی انتخاب کرده  و حتما آن را به پریزی جدا متصل کنید.

 1. سعی کنید بیش از حد از برنامه های با حرارت بالا برای آبکشی استفاده نکنید

چنانچه به طور مداوم از برنامه هایی با دمای بالا جهت آبکشی لباس ها استفاده کنید، علاوه بر افزایش مصرف انرژی موجب کاهش طول عمر دستگاه نیز می شوید.

 1. برای انجام عملیات شستشو برنامه درست را انتخاب کنید

امروزه تمام لباسشویی های هوشمند دارای برنامه های متنوعی جهت شستشوی انواع لباس می باشند که باید با توجه به جنس لباس خود تنظیمات اختصاصی مربوط به آن را انتخاب کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است دستگاه با مشکل مواجه شده و آسیب ببیند.

 1. از جرم گیری و رسوب زدایی لباسشویی خود غافل نشوید

تمام لباسشویی ها پس از مدتی ممکن است به دلیل تمیز نکردن درست دچار جرم و رسوب شوند و عملکرد دستگاه را کاهش یابد. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است تمام قطعات و لوله های لباسشویی رسوب زدایی شوند که این کار توسط تعمیرکاران تخصصی لباسشویی انجام می گیرد.

 1. سرویس ماشین لباسشویی، هر 6 ماه یک بار

توصیه می شود هر 6 ماه یک بار، ماشین لباسشویی خود را توسط یک تعمیرکار مجرب و متخصص سرویس کنید تا از عملکرد درست دستگاه خود مطمئن شوید.

سخن نهایی

در این مطلب از ایبک امداد سعی کردیم شما را با مشکلات احتمالی ماشین لباسشویی یوروپلاس و نحوه عیب یابی آنها آشنا کنیم. امیدواریم شما خوانندگان محترم با توجه به نکات گفته شده و رعایت اصول ساده جهت نگهداری از دستگاه خود به افزایش طول عمر آن کمک کنید. چنانچه موفق به برطرف کردن مشکل لباسشویی خود نشدید نگران نباشید. متخصصان ما در ایبک امداد در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما کاربران عزیز خواهند بود.

31

تعمیر ماشین لباسشویی یوروپلاس Europlus

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعمیر ماشین لباسشویی یوروپلاس Europlus

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x