تعمیرات ظرفشویی

به چه دلیل ماشین ظرفشویی بخریم؟

دلایل خریدن ماشین ظرفشویی | بررسی مزایای خرید و استفاده از ماشین ظرفشویی

یکی از وسایل کاربردی در منزل ماشین ظرفشویی می باشد که امروزه در بیشتر منازل دیده می شود. ماشین ظرفشویی مزایای زیادی دارد که می خواهیم شما را در این مقاله از ایبک امداد با کاربرد های آن در منزل آشنا کنیم و به این سوال که چرا باید ماشین ظرفشویی بخریم پاسخ دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه ای از دلایل خریدن ماشین ظرفشویی

در ادامه مقاله خلاصه ای از اینکه چرا باید ماشین ظرفشویی بخریم را برایتان بیان خواهیم کرد.

 • کاربردهای ماشین ظرفشویی چیست؟
 1. یکی از مهمترین لوازمی که می تواند در انرژی و وقت صرفه جویی کند و ظرف ها را به درستی و خوبی بشوید ماشین ظرفشویی می باشد.
 • مزایای استفاده کردن از ماشین ظرفشویی چه می باشد؟
 1. بالاتر بردن سطح ایمنی ظروف
 2. شستشوی راحت ظروف
 3. صرفه جویی در زمان
 4. کم شدن مصرف انرژی
 5. پنهان کردن ظرف های کثیف
 6.  تمیز شدن بهتر ظروف
 • موقع خرید ماشین ظرفشویی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
 1. اندازه دستگاه
 2. ظرفیت دستگاه
 3. مقدار مصرف انرژی دستگاه

ماشین ظرفشویی

کاربرد ماشین ظرفشویی چیست؟

امروزه یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین لوازمی که در آشپزخانه استفاده می شود ماشین ظرفشویی می باشد این دستگاه در مدل های مختلف و اندازه های مختلف برای شستن ظروف و پاک کردن انواع آلودگی ها و کثیفی ها از ظروف موجود می باشند. یکی از مهمترین ویژگی های ماشین ظرفشویی این است که در مصرف انرژی آب صرفه جویی می شود به صورتی که با شستن ۱۴۴ ظرف در دستگاه فقط به ۱۴ لیتر آب نیاز دارید اما اگر شما هم این ظروف را با دست بشویید به ۸۵ لیتر آب نیاز دارید. این دستگاه تمیز بودن آشپزخانه شما را تضمین می کند. ماشین ظرفشویی تابه ها و قابلمه هایی را که با غذا در تماس هستند را به خوبی می شوید.

حتما بخوانید:   تعمیر ماشین ظرفشویی شارپ Sharp | نمایندگی تعمیر ظرفشویی شارپ در تهران

مزایای استفاده کردن از ماشین ظرفشویی چه می باشد؟

شستن ظرف ها با دست یک کار زمان گیر و سختی می باشد و شما می توانید با خریدن یک ماشین ظرفشویی مناسب و خوب در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنید. خریدن یک ماشین ظرفشویی خوب و مناسب می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه مقاله مزایای استفاده کردن از ماشین ظرفشویی را برایتان بیان خواهیم کرد:

 1. بالا رفتن سطح ایمنی ظروف
 2.  شستن راحت تر ظروف
 3.  صرفه جویی کردن در زمان
 4. شسته شدن بهتر ظرف ها
 5. صرفه جویی کردن در مصرف انرژی
 6. پایداری زیست محیطی
 7. پنهان کردن ظرف های کثیف

بالا رفتن سطح ایمنی ظروف

ماشین ظرفشویی علاوه بر افزایش سطح بهداشت در آشپزخانه، ایمنی بیشتری را فراهم می کند.

 • شستشوی لیوان ها و بشقاب ها در ماشین ظرفشویی از شکستن آنها جلوگیری می کند.
 • در ماشین ظرفشویی حسگر هایی برای تشخیص دادن سطح کثیفی وجود دارد که به تمیز نگه داشتن ظروف کمک می کند و باعث می شود از شکستن آنها جلوگیری شود.
 • حتماً به این نکته توجه کنید که روش قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی بر کارایی ماشین ظرفشویی تأثیر دارد.
 • ماشین ظرفشویی معمولاً دارای بازوی اسپری با سوراخی می باشد که آب را از داخل این اسپری کننده عبور می دهد تا لکه هایی که بر روی ظروف وجود دارند پاک شود.
 • به طور معمول محل قرارگیری بازوهای اسپری کننده زیر قفسه بالایی و در زیر ماشین ظرفشویی می باشد.
 • موقع قرار دادن ظروف در دستگاه حتماً مطمئن شوید که بازوی اسپری کننده آزاد باشد چون اگر که این بازو آزاد نباشد در عملکرد ماشین ظرفشویی اختلال به وجود خواهد آمد.

شستن راحت تر ظروف

ماشین ظرفشویی می تواند به راحتی ظروف شما را بشوید، با استفاده کردن از این دستگاه مجبور نیستید که با دست آن ها را بشویید و می توانید ظروف را در دستگاه قرار دهید و دکمه شروع را بزنید تا ظروف شما شسته شود.

صرفه جویی کردن در زمان

درست است که در ابتدا باید برای خرید دستگاه هزینه کنید ولی این کار سرمایه گذاری در بلند مدت خواهد بود و باعث می شود صرفه جویی قابل توجهی در زمان و پول شما بشود. ماشین ظرفشویی باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد که شما می توانید این زمان را به محل کار یا خانواده خود اختصاص دهید.

حتما بخوانید:   کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی LG

صرفه جویی کردن در مصرف انرژی

موقع شستن ظرف ها در سینک بیشتر مردم شیر آب را باز می گذارند تا موقعی که تمام ظروف شسته شود این امر باعث می شود آب زیادی هدر برود. برای جلوگیری از آن می‌توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید چون مدل های جدید ماشین ظرفشویی برق و آب کمتری نیز مصرف می کند که باعث می شود مصرف انرژی کمتر شود.

شسته شدن بهتر ظرف ها

بیشتر مردم فکر می کنند که شستن ظروف با دست باعث می شود که ظروف تمیز تر شود اما هنگامی که ظروف را با دست می شوید به خوبی تمیز نمی شود یکی از مزایای خرید این دستگاه این است که شما می توانید ظرف های خود را بیشتر در آب داغ بشویید.

پایداری زیست محیطی

شما می توانید دستگاه هایی را خریداری کنید که برای پایداری محیط زیست طراحی شده اند. به طور معمول مصرف آب این دستگاه ها کمتر می باشد. با پیشرفت کردن تکنولوژی این دستگاه ها برای کار کردن به مقدار آب کمتری نیاز پیدا می کنند.

کم شدن مصرف برق و آب به این معنی است که در هزینه آب و برق صرفه جویی شده است. برای اینکه مطمئن شوید حداکثر استفاده را از ماشین ظرفشویی خود می برید ظرف ها را از قبل نشویید و موقعی که دستگاه به طور کامل پر شده آن را روشن نمایید. در ماشینهای ظرفشویی قدیمی شما مجبور بودید که ظروف را قبل از گذاشتن در دستگاه بشویید، اما در مدل های جدید دستگاه شما بدون اینکه ظروف را از قبل بشویید تمیز می کند. شما می توانید با رد شدن از مرحله پیش شست و شو در هزینه صرفه جویی نمایید. اگرچه لازم به شستن ظروف نیست اما حتماً قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید باید تمام مواد غذایی که روی آن باقی مانده است را جدا نمایید. اگر که شما می خواهید در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید توصیه می‌کنیم که از چرخه شستشو کوتاه‌تری استفاده نمایید.

پنهان کردن ظرف های کثیف

یکی از مهمترین مزایای خرید ماشین ظرفشویی این است که ظرفهای کثیف را از دید دور نگه می دارد. بعضی وقت ها شما وقت برای شستن ظرف ها بعد از غذا ندارید پس امکان دارد که ظرف های زیادی در سینک وجود داشته باشد و این هم ظاهری ناخوشایند در خانه شما به وجود می آورد. اما یکی از مزایای این دستگاه این است که پس از صرف غذا شما می توانید ظرف های خود را به جای قرار دادن درون سینک، درون ماشین ظرفشویی خود قرار بدهید.

حتما بخوانید:   راهنمای ریست کردن ماشین ظرفشویی تمام مدل ها

مهمترین نکاتی که در خرید ماشین ظرفشویی باید رعایت شود چیست؟

به طور معمول اولین چیزی که موقع خرید ماشین ظرفشویی به چشم می‌خورد اندازه آن می باشد عمق و عرض یک ماشین ظرفشویی استاندارد ۶۰ * ۶۰ سانتی متر است. از طرف دیگر نصب کردن ماشین ظرفشویی بر روی کف کاشی کاری شده می تواند در ارتفاع دستگاه تاثیر داشته باشد, پس قبل از از انتخاب، شما باید آشپزخانه خود را با دقت کامل اندازه گیری نمایید و از فروشنده دستگاه بخواهید که محدوده ارتفاع مناسب را برای مکانی که دستگاه را قرار می دهید تعیین کند. موقع بررسی مدل های مختلف ماشین ظرفشویی شما باید به تنظیمات داخلی دستگاه توجه کنید.

در واقع این شامل بررسی محل قرارگیری سبد ها و فاصله آن‌ها است چون روش غذا خوردن و پختن غذا نقش بسیار مهمی در انتخاب ماشین ظرفشویی دارد، موقع خرید ماشین ظرفشویی شما باید به مصرف برق توجه داشته باشید بهترین راهی که می توانید تشخیص بدهید که ماشین ظرفشویی شما پر مصرف است یا نه؟ این است که دنبال نماد بر روی بدنه باشید چون مقدار مصرف آن بر روی بدنه درج شده است . در صورتی که شما قصد خرید حضوری دارید بهتر است که ظروف مورد علاقه خود را به فروشگاهی که از آنجا می خواهید ماشین ظرفشویی بخرید ببرید تا متوجه شوید که دستگاه فضای مناسبی برای نیاز شما دارد. توجه کنید که تمامی ماشین های ظرفشویی و سبد ها یکسان نیستند امکان دارد که آنها با نیازهای شما مطابقتی نداشته باشند.

ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد دلیل خرید ماشین ظرفشویی  را برایتان بیان کردیم و همچنین مطالبی در مورد مهمترین نکاتی که در خرید ماشین ظرفشویی باید رعایت شود را برایتان توضیح دادیم، اگر که برای خرید ماشین ظرفشویی سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

00000000000999999

31

 

به چه دلیل ماشین ظرفشویی بخریم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کاربرد ماشین ظرفشویی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا