مجله صنعت

انواع سازه های موقت نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاه

اجزای تشکیل دهنده سازه های نمایشگاهی | لوازم نمایشگاهی ثابت

از جمله اساسی ترین تجهیزاتی که برای شرکت در نمایشگاه ها بسیار موثر و کارآمد است، سازه های موقت نمایشگاهی هستند. با کمک این سازه ها می توان هر نوع طراحی را با گستره بسیار زیاد برای شمار افراد بازدیدکننده بالا، اجرا کرد. تبلیغات نمایشگاهی توانمند، از هوشمندانه ترین روش های یک مارک یا برند خاص است که می تواند از طریق آن به سادگی محصولات و برند خود را در ذهن های افراد حک نماید و در عرصه رقابت، گوی سبقت را به دست گیرد. ابزارها و سازه های نمایشگاهی امکان داشتن غرفه ای فوق العاده و بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورند. این تجهیزات با توجه به نوع تبلیغات و سبک طراحی می توانند کمک زیادی برای جذب مشتری برای شما داشته باشند.

سازه های موقت نمایشگاهی

سازه های موقت نمایشگاهی بخشی از لوازم نمایشگاهی محسوب می شوند. بیشتر افراد در زمان برگزار شدن نمایشگاه های مختلف اقدام به کرایه سازه های نمایشگاهی همچون غرفه های از پیش ساخته، استندهای مخصوص نمایشگاه، میزهای نمایشگاهی، پارتیشن های متنوع نمایشگاهی و .. می کنند. ساخت سازه های نمایشگاهی از هزینه های بالایی برخوردار است که مسلماً کرایه سازه های موقت نمایشگاهی می تواند مناسب ترین راهکار در جهت کاستن از هزینه ها باشد.

این سازه ها از جنس های متفاوتی مانند شیشه، فلز، چوب و … ساخته می شوند. کرایه این سازه ها موجب کاسته شدن از هزینه های غیر واجب و نداشتن نگرانی به جهت مکانی برای نگهداری این تجهیزات می شود. شما می توانید با کرایه این سازه ها از مزیت انتخاب سازه های جذاب تر و بهتر برای شرکت در نمایشگاه ها بهره مند شوید.

سیستم های نمایشگاهی

ساختار سازه های دارای ظرافت، به جهت برپایی در فضاهای موقتی نمایشگاه ها و کارکردهای شبیه به این در محیط های باز یا بسته طراحی می شوند. این سازه ها با امکان نصب سریع و ساده و به وجود آوردن فضاهای مسقف گسترده در زمانی بسیار کم، توانسته اند بیشتر احتیاجات مشتریان و کاربران را پاسخگو باشند. این لوازم پیش ساخته را می توان در اندازه ها و شکل های متنوعی نصب و اجرا کرد.

حتما بخوانید:   موتور درون چاهی حفاری | Downhole motor | انجام حفاری جهت دار

گوناگونی و جذابیت این شکل ها و تسریع در طراحی و نصب آنها که از مهم ترین معیارهای ضروری در امور نمایشگاهی است، این تجهیزات را به مناسب ترین و با سرعت ترین و به صرفه ترین ساختار سازه ای برای نصب در غرفه های نمایشگاهی تبدیل نموده است.

سازه های آلومینیومی

سازه هایی از جنس آلومینیوم از عمده ترین قطعات سازه های موقت نمایشگاهی هستند. با کمک این سازه ها می توانید عالی ترین سازه های نمایشگاهی را مدل سازی و تولید کنید.

قطعات تشکیل دهنده سازه های نمایشگاهی

سازه های موقت نمایشگاهی نیز همچون سایر ادوات مورد نیاز در دیگر پیشه ها دارای قطعات و اجزای تشکیل دهنده متفاوتی هستند که در ادامه به توضیح بعضی از این موارد می پردازیم.

سازه های موقت نمایشگاهی

اسپیسر نمایشگاهی

در برخی نمایشگاه ها همچون نمایشگاه کتاب مسلماً دیده اید که غرفه ها از یکدیگر جدا هستند. این غرفه ها را توسط اسپیسرهای نمایشگاهی می سازند و طراحی آنها هم به شکلی است که می توانید در ابعاد و اندازه های متفاوت محوطه سازی کنید. همچنین قادر هستید ابعاد طول و عرض و ارتفاع آنها را در تناسب با احتیاج خود، تعیین و تغییر دهید.

کرایه استیج آماده

از جمله اموری که شدیداً توصیه می شود این موضوع است که، چنانچه برای نمایشگاه ها و یا مجالس و …. نیازمند استیج هستید، بهترین راهکار کرایه استیج های آماده است. استیج های آماده توسط اسپیس ها و … مدل سازی و تولید شده اند و تنها کافی است شما بعد از انتخاب و کرایه آنها، از آنها در مجالس و یا غرفه نمایشگاهی خود استفاده کنید.

لوله اسپیس فریم

برای تولید سازه های موقت نمایشگاهی از لوله های اسپیس فریم بهره گرفته می شود. این لوله ها به جهت نگهداری و ایجاد استحکام در سازه ها به کار برده می شوند. اسپیس ها توسط این لوله ها ساخته می شوند و سرانجام با به کارگیری از اسپیس ها سازه های موقت نمایشگاهی مدل سازی و تولید می شوند.

سقف اسپیس فریم

امکان دارد در بعضی از مکان ها و نمایشگاه های دارای سقف، ندانید که سقف آنها از چه متریالی ساخته شده است. سقف های اسپیس فریم نیز، یک نوع سازه موقت نمایشگاهی است و توسط آن می توانید برای غرفه نمایشگاه یک سقف فوق العاده مهیا کنید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید.

حتما بخوانید:   رنگ پلی اورتان در پوشش کاری چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟

مقایسه مزایای اجاره غرفه پیش ساخته نسبت به خرید آن

اگر از جمله افرادی هستید که به طور سالانه در نمایشگاه های مختلف داخلی یا خارجی شرکت می کنید، بایستی در مورد به کارگیری لوازم و قطعات نمایشگاهی به ویژه سازه های موقت نمایشگاهی اطلاع کافی داشته و برای تهیه آنها نیز طرح ریزی کنید. همیشه کرایه سازه های نمایشگاهی به خصوص غرفه های نمایشگاهی برای افراد صاحب غرفه به صرفه تر و ارزان تر از خرید آنها است.

یکی از این سازه های نمایشگاهی، غرفه های از پیش ساخته است که از نوین ترین شیوه های ساخت غرفه در کمترین زمان ممکن به حساب می آید. نصب با سرعت و مقرون به صرفه بودن این سازه های موقت نمایشگاهی، در کنار نمایی حرفه ای و جذاب در آنها باعث شده، افراد زیادی که صاحب غرفه هستند، به سوی کرایه غرفه های پیش ساخته برای حضور در نمایشگاه ها کشیده شوند.

از مزایای کرایه غرفه مدولار مواردی همچون کاسته شدن از هزینه های حضور در نمایشگاه های خارجی و داخلی، ایجاد حضور در نمایشگاه ها با چیدمان و سیستم غرفه ای متنوع در هر دوره از نمایشگاه، نداشتن نگرانی برای نبود فضای کافی برای نگهداری سازه های نمایشگاهی، نداشتن لزوم برای اختصاص محیطی جهت قرار دادن غرفه های خریداری شده بعد از اتمام نمایشگاه و سرانجام وجود انتخابی تقریباً برابر با یک چهارم خرید غرفه، را می توان نام برد.

اهمیت کرایه پارتیشن نمایشگاهی برای شرکت در نمایشگاه

بیشتر مشاورین در عرصه تجارت به این عقیده پایبند هستند که غرفه نمایشگاهی فقط در 3 ثانیه می تواند نظر اشخاصی را که از جلوی آن رد می شوند، به خود جلب کند. برطبق این عقیده، به جهت اینکه قادر باشید تعداد بیشتری از افراد را به سمت غرفه خود بکشانید، بایستی در پی سازه های نمایشگاهی باشید که هم به لحاظ بودجه دارای صرفه باشند و هم با معیارهایی که شما برای غرفه خود در نظر دارید، هماهنگ باشند.

در دنیای امروز بیشتر صاحبان غرفه برای صرفه جویی کردن در هزینه های مالی به جای اینکه سازه های نمایشگاهی را خریداری کنند، اقدام به کرایه پارتیشن ها و سازه های موقت نمایشگاهی می کنند. چرا که پس از پایان نمایشگاه نگران نگهداری آنها تا نمایشگاه بعدی نیستند. همچنین در دوره بعدی نمایشگاه می توانند با غرفه ای با طراحی به روزتر و مدرن تر در نمایشگاه حضور پیدا کنند و نسبت به خرید این لوازم بودجه کمتری را خرج می کنند.

حتما بخوانید:   بهترین دستگاه جوش چیست؟

عناوین بیان شده فقط تعدادی از علت هایی بودند که صاحبان غرفه را برای کرایه پارتیشن نمایشگاهی مشتاق می کند. این سازه ها می توانند از جنس فلز یا چوب یا پاراوان بوده و صاحبان غرفه در هر شرایط آب و هوایی قادر هستند از آنها برای حضور در نمایشگاه بهره بگیرند.

سازه های موقت نمایشگاهی

لوازم و خدمات نمایشگاهی ثابت

میز نمایشگاهی، یکی از لوازم و ادوات نمایشگاهی است که در اندازه، فرم، رنگ و قیمت های متفاوت در مارک های متنوع به صاحبان غرفه کرایه داده می شود. میزهای نمایشگاهی در مدل های ایستاده، تاشو، نوری و …. طراحی شده و به افرادی که دارای غرفه نمایشگاهی هستند کرایه داده می شوند. تعدادی از این میزها همچون میزهای نوری از قابلیت تنظیم زمان برخوردار هستند. این میزها با در نظر گرفتن گزینه هایی همچون جنس، سایز، مدل و ویژگی های کاربردی آنها دارای قیمت های مختلفی برای کرایه هستند.

اغلب از این میزها در جایگاه پیشخوان اطلاعات در نمایشگاه های بین المللی، بهره برده می شود. اکثر میزهای نمایشگاهی از چوب، فلز، ام دی اف و استیل، در رنگ بندی های گوناگون ساخته می شوند. مراکز معتبر متعددی از جمله ایبک امداد در عرصه کرایه سازه های موقت نمایشگاهی همچون میز نمایشگاهی به صورت حضوری یا غیرحضوری فعالیت می کنند.

این مراکز معمولاً این میزها را با قیمت های مناسب و به صرفه به غرفه داران کرایه می دهند. علاوه بر این، لوازم فرستاده شده از جانب این مراکز غالباً در حد نو و گاهاً نیز کاملاً نو هستند. ناگفته نماند قبل از اینکه این تجهیزات به دست شما برسد توسط کارشناسان مربوطه بازرسی های مورد نیاز صورت گرفته است.

نتیجه گیری

سازه های موقت نمایشگاهی نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری را در تنظیم و ساماندهی نمایشگاه ها و همایش ها ایفا می کنند. این تجهیزات به گیرایی و جذابیت محوطه مد نظر شما کمک می کنند و نمی توان به سادگی اهمیت و لزوم بودن آنها در تبلیغات را منکر شد. بنابراین، مرکزهای معتبر بسیاری همچون ایبک امداد، در امر کرایه سازه های موقت نمایشگاهی در تهران مشغول به فعالیت هستند. در نتیجه برای مهیا کردن سازه های موقت نمایشگاهی خود می توانید با این مرکز تماس بگیرید و از سازه های با کیفیت و قیمت مقرون به صرفه آنها بهره مند شوید.

31

سازه های موقت نمایشگاهی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سازه های موقت نمایشگاهی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x