تعمیرات ظرفشویی

ماشین ظرفشویی فیلکو

در جهان امروز ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین و مهم ترین لوازم خانگی در خانه ، رستوران ها و… می باشد. ماشین ظرفشویی یک دستگاه برقی است، که برای شستشوی ظرف ها به کار می رود. نخستین ماشین ظرفشویی را یک خانم به نام جوزفین کاکرن در سال ۱۸۸۶ خلق کرد و سپس آن را در  نمایشگاه جهانی در شیکاگو به بشریت نشان داد. ماشین ظرفشویی در بازار ایران برند های زیادی دارد یکی از این برند ها فیلکو می باشد. در این مقاله ما می خواهیم در خصوص معرفی ماشین ظرفشویی فیلکو و چگونگی تعمیر آن توضیحاتی بدهیم، همراه ما باشید.

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی فیلکو

پس از نصب ماشین ظرفشویی فیلکو برای شروع فرایند شست و شو در ابتدا دکمه روشن ظرفشویی را فشار داده و تنظیمات مورد نیاز را وارد کنید. در ادامه دکمه شروع را فشرده تا ماشین ظرفشویی فیلکو شما شروع به کار کند. زمانی که ماشین ظرفشویی شروع به شست و شو کرد، ابتدا آب از میان نمک رد شده و درون حوضچه می‌ رود، پس از آن آب با استفاده از پمپ وارد دستگاه شده و اهرم های آب پاش با فشار زیاد آب را بر روی ظرف ها می ریزند. پس از تمیز شدن ظروف ماشین ظرفشویی فیلکو آب کثیف را تخلیه نموده و در صورت فعال بودن گزینه خشک کن، دستگاه شما شروع به خشک نمودن ظرف ها می کند. در نهایت فرایند شستشو به پایان می رسد.

قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی فیلکو

قفسه ها:

ماشین ظرفشویی فیلکو از قفسه هایی با اندازه های گوناگون برخوردار است، تا هم ظرف های بزرگ و هم ظروف با اندازه های کوچک در آن قرار گیرند.

خشک کن ظروف:

در ماشین ظرفشویی فیلکو بخشی برای خشک کردن ظروف تعبیه شده که برق بسیاری هم مصرف می کند.

فیلتر پس ماند:

برخی مواقع ماشین ظرفشویی فیلکو برای خارج کردن غذاهای بزرگ، اول آنها را کوچک کرده و سپس با آب خارج می کند.

حتما بخوانید:   روش استفاده از ظرفشویی شیائومی | روش درست نصب ظرفشویی شیائومی چگونه است

برد الکترونیکی:

برای بهره مندی از برنامه ها و استفاده از قابلیت شستشوی هوشمند، شما بایستی نیازمندی خود را با استفاده از کلیدهای قرار داده شده بر روی دستگاه به برد الکترونیکی انتقال دهید.

آبگرمکن:

برای شست و شوی بهتر ظرف ها، باید از آب گرم استفاده شود. ماشین ظرفشویی فیلکو با بهره مندی از المنتور های قوی از این قابلیت برخوردار هستند.

مخزن:

جنس مخزن اغلب از استیل یا پلاستیک است.

منافذ پاشش آب:

ماشین ظرفشویی فیلکو مجهز به منافذی برای پاشش آب است، این سوراخ ها آب را با فشار خیلی زیادی به سمت ظروف پرتاب نموده و فرایند شستشو را انجام می‌ دهند.

ماشین ظرفشویی فیلکو

تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو

مثل همه وسایل برقی احتمال بروز اختلال و خرابی در قطعات و اجزا ماشین ظرفشویی هم وجود دارد. به منظور تعمیر ماشین‌ های ظرفشویی فیلکو باید به نمایندگی آنها مراجعه کنید. در این مقاله در خصوص نحوه ارتباط گیری با نمایندگی های تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو توضیحاتی داده شده است، تا در کمترین زمان ممکن تعمیرکاران این نمایندگی ها در محل کار و یا خانه شما حضور یابند.

نمایندگی معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو

به منظور بهره‌ مندی از خدمات نمایندگی اصلی ماشین ظرفشویی فیلکو باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا باید با شماره هایی که بر روی کارت گارانتی ماشین ظرفشویی فیلکو ثبت شده است تماس بگیرید.
 • پس از تعمیر و درست شدن ماشین ظرفشویی فیلکو تعمیرکار برگ رسیدی با مهر شرکت به شما می دهند.
 • بعد از جا به جایی قطعات خراب، قطعاتی جدید که به تازگی نصب شده اند دارای گارانتی هستند.

نحوه خدمات رسانی نمایندگی ماشین ظرفشویی فیلکو

نمایندگی ماشین ظرفشویی فیلکو تدابیری را اتخاذ نموده که شما با استفاده از آنها می توانید ماشین ظرفشویی خود را در محل کار یا منزل تعمیر نمایید و این تعمیرات خوبی هایی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 1. قطعه هایی که به دلیل وجود خرابی تعویض و یا تعمیر می شود همگی از اصالت برخوردار هستند.
 2. به منظور تعمیر نمودن ماشین ظرفشویی فیلکو، نمایندگی تعمیرکاران متخصص را به منزل یا محل کار شما اعزام می کند.
 3. تعمیرکاران برگ رسیدی به شما می دهند که در آن تمامی هزینه ها کاملاً به صورت شفاف عنوان شده است.
 4. نمایندگی بعد از تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو در منزل یا محل کار شما، گارانتی لازم را برای تضمین کیفیت اقدامات انجام شده به شما می دهد.
 5. نمایندگی ماشین ظرفشویی فیلکو تدابیری را اتخاذ کرده که شما می‌توانید در روزهای تعطیل نیز اقدام به درخواست تعمیرکار برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود نمایید.

نحوه خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی فیلکو

زمانی که ماشین ظرفشویی دچار نقص و اختلال می گردد، افراد به دنبال تعمیرکاران و نمایندگی های  ماشین ظرفشویی خود می گردند، تا بتوانند از خدمات پس از فروش دستگاه خود بهره مند شوند. در ادامه در خصوص خدمات پس  از فروش نمایندگی های ماشین ظرفشویی فیلکو توضیحاتی ارائه شده است:

 1. نمایندگی ماشین ظرفشویی فیلکو شرایطی را به منظور خدمات پس از فروش فراهم کرده است.
 2. خریدار های ماشین ظرفشویی فیلکو می ‌توانند با شماره هایی که بر روی کارت گارانتی دستگاه قرار دارد تماس بگیرند.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی برند ژنوا jenova | روش تماس با مراکز تعمیرات

تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو در خانه یا محل کار

تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو  در منزل و یا محل کار دارای مزیت هایی است، که در ادامه به آنها  می پردازیم :

 1. اگر ماشین ظرفشویی فیلکو را در منزل یا محل کار خود تعمیر کنید، دیگر لزومی به پرداخت هزینه حمل و نقل در جهت جابجایی دستگاه خود ندارید.
 2. دقت داشته باشید که با جابجایی ماشین ظرفشویی احتمال ایجاد آسیب به بدنه دستگاه متصور است، اما با استفاده از روش تعمیر در محل به دلیل اینکه تعمیرکاران برای تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو به منزل یا محل کار می آیند دیگر نیازی به جابجایی نیست و احتمال صدمه به بدنه دستگاه شما به  حداقل می رسد.
 3. تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل یا محل کار شما یک خوبی دیگر هم دارد و آن این که شما می توانید تمامی مراحل تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو را از نزدیک مشاهده کنید.

ماشین ظرفشویی فیلکو

دلایل ایجاد سروصدا در زمان فعالیت ماشین ظرفشویی فیلکو چیست و چگونه می توان آن را کاهش داد؟

یکی از بزرگترین مشکلات ماشین های ظرفشویی فیلکو تولید سروصدا در حین کار کردن آنها می باشد که در زیر در خصوص چگونگی تعمیر آن توضیحاتی ارائه شده است:

 1. اگر ماشین ظرفشویی بیشتر از اندازه مقرر به دیوار نزدیک باشد قطعاتی که در پشت دستگاه قرار دارد در زمان فعالیت ماشین ظرفشویی با دیوار برخورد کرده و تولید سروصدا می کنند.
 2. احتمال دارد که لوله آب ماشین ظرفشویی شما مسدود شده باشد که این موضوع باعث ایجاد سروصدا می شو.  برای از رفع این مشکل بایستی لوله تخلیه آب را چک کنید.
 3. در صورت شنیده شدن سروصدا از پشت ماشین ظرفشویی فیلکو، احتمال اینکه مشکل از موتور و یا پمپ دستگاه باشد متصور است. در صورت وجود این مشکل پیشنهاد می شود که با نمایندگی مجاز تماس گرفته و از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهید.

چرا شستشو ماشین ظرفشویی فیلکو پس از اتمام فرایند شست و شو ظرف ها را خشک نمیکند؟

احتمال دارد پس از اتمام فرایند شست و شو، ماشین ظرفشویی فیلکو ظرف ها را خشک نکند. در هنگام مواجه با این مشکل شما باید علت بروز مشکل را کشف نمایید. از مهم ترین دلایل بروز این اختلال موارد زیر هستند:

 1. توجه کنید که هنگام روشن کردن ماشین ظرفشویی فیلکو حتماً دکمه خشک کن را  نیز روشن نمایید.
 2. ممکن است که در هنگام چیدن، ظرف ها را بد چیده باشید، در این صورت احتمال خشک نشدن ظروف بالا می رود.
 3. اگر تمامی این مشکلات را برطرف کردید ولی باز هم ظرف ها خشک نشدند، احتمالاً اختلال از قسمت تخلیه آب و پمپ است که در این صورت باید به سرعت موضوع را با نمایندگی در میان بگذارید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی لتو Leto

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی فیلکو چیست و چگونه می توان آن را تعمیر کرد؟

روشن نشدن ماشین ظرفشویی فیلکو یکی از مهم ترین و اغلب پرهزینه ترین خرابی های ماشین ظرفشویی می‌باشد. در ادامه دلایل این مشکل  توضیح داده شده است:

 1. ممکن است جریان برقی که ماشین ظرفشویی به آن متصل می باشد نقص داشته باشد. برای حل این مشکل می توانید سیستم را به یک پریز دیگر متصل نمایید.
 2. احتمال دارد موتور ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، که در این صورت باید با نمایندگی های مجاز تماس حاصل فرمایید.
 3. شاید میکروسوئیچ های ماشین ظرفشویی فیلکو مشکل پیدا کرده باشند. این اتفاق باعث بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی می شود. در این صورت نیز بایستی با نمایندگی های ماشین ظرفشویی فیلکو ارتباط بگیرید.

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی فیلکو

اگر ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمیکند ممکن است که دچار اختلالات زیر شده باشد:

 1. شاید اهرم های پاشش کننده آب خراب شده باشند، که این مشکل مستقیماً باعث بروز اختلال در فرایند آبگیری ماشین ظرفشویی می گردد.
 2. احتمال دارد که شیر آب متصل به ماشین ظرفشویی فیلکو دچار نقص و خرابی شده باشد و برای درست کردن آن باید شیر آب ورودی را تعمیر کنید.
 3. خرابی قفل درب ماشین ظرفشویی شما می تواند موجب ایجاد نقص در فرایند آبگیری شود. برای درست کردن این مشکل نیز باید با نمایندگی های مجاز تماس گرفته و از تعمیرکاران ماهر کمک بخواهید.

ماشین ظرفشویی فیلکو

دلایل نشتی دادن آب از ماشین ظرفشویی فیلکو

اگر به  خارج شدن آب از بدنه ماشین ظرفشویی فیلکو  دقت نکنید در آینده ای بسیار نزدیک تمام بدنه و سایر اجزا دستگاه شما خراب می شود. به این دلیل در ادامه روش هایی را برای حل این مشکل عنوان کرده ایم:

 1. ممکن است که لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی فیلکو خراب شده باشد. در این صورت باید با نمایندگی معتبر ارتباط گرفته و از یک تعمیرکار کمک بخواهید.
 2. احتمال دارد که چاه آب مسدود شده و آب را به سمت بالا انتقال دهد؛ که در این صورت بایستی مشکل چاه آب بررسی شود.
 3. ممکن است شلنگ ماشین ظرفشویی فیلکو خراب شده باشد. در این صورت باید نسبت به تعویض شلنگ اقدام نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش نمودیم تا مواردی را برای حل مشکل ماشین ظرفشویی فیلکو  در خانه یا محل کار(از جمله نوع عملکرد، اجزا تشکیل دهنده دستگاه، نمایندگی ها، خدمات پس از فروش، دلایل خشک نشدن ظروف، علت روشن نشدن دستگاه و…) به شما آموزش دهیم. در پایان پیشنهاد می شود که در صورت مواجه با هرگونه اختلال و مشکل،  برای جلوگیری از ایجاد خسارت های در اسرع وقت با نمایندگی های مجاز تماس گرفته و از تعمیرکاران ماهر و متخصص کمک بخواهید.

 

00000000000999999

31

 

تعمیر ماشین ظرفشویی فیلکو Philco در تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه خدمات رسانی نمایندگی ماشین ظرفشویی فیلکو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا