تعمیرات یخچالتعمیرات

یخچال فریزر کندی و بررسی 5 ارور مهم و رایج آن

بررسی و رفع 5 ارور یخچال فریزر کندی

در این قسمت از تعمیرات سایت ایبک، به علت و نحوه رفع ارور یخچال کندی و یا همان کد خطای یخچال فریزر کندی می پردازیم تا محتوایی مفید در دسترسِ آن دسته از افرادی قرار گیرد که در صورت برخورد با هر گونه عیب در یخچال خود، قادر به رفع آن نبوده و به همین دلیل، در صددِ یافتن راه حل های مفید و کاربردی هستند که در شرایط آنان تغییراتی را ایجاد نماید. توجه کنید که در صورتی که هیچ گونه مهارت و سر رشته ای در خصوص تعمیرات یخچال ندارید به آن دست نزنید. می توانید از نمایندگی های مجاز و معتبر کمک بگیرید.

کد خطای یخچال فریزر کندی

امروزه؛ بسیاری از فریزر ها دارای سیستم الکترونیکی می باشند. به همین دلیل اگر هرگونه ایرادی برای آن ها رخ دهد، در نمایشگر الکترونیکی نیز کد خطا به صورت عدد یا حروف انگلیسی، به نمایش در می آید تا فرد متوجه شود که یخچال او، دارای عیب و یا ایرادی می باشد و در چنین موقعیتی آگاهی از معنا و مفهومِ هر کدام از کد خطاها، بسیار کمک کننده خواهد بود.

به همین دلیل ما در این مقاله، فهرست کاملی از کد خطاهای یخچال فریزر کندی را خدمت خوانندگان عزیزمان ارائه می کنیم تا هر شخص، بتواند به راحتی و بدون نیاز به تعمیرکار، به رفع هرگونه کد خطایی که با آن برخورد داشته، بپردازد. توجه داشته باشید که در بعضی از مواقع، کد خطا نوید بخشِ مشکل بزرگی در یخچال شما می باشد.

بررسی ارورهای یخچال فریزر کندی

بنابراین بهتر است که سریعا به دنبال رفع آن باشید و بدانید که در برخی از موارد، اشتباه در تعمیر و یا تعویض قطعات یخچال، ممکن است باعث پیدایش آسیب های بسیار جدی و جبران ناپذیری در یخچال تان شود! بنابراین در چنین شرایطی، بدون فوتِ وقت از یک تعمیر کار مجرب کمک بخواهید تا مشکل پیش رویتان نیز به آسانی حل شود.

در ادامه این مقاله، به بیان علت کد خطا ها و شرح کامل نحوه عیب یابیِ از یخچال فریزر و ساید بای ساید کندی می پردازیم:

حتما بخوانید:   مشکلات مربوط به دریچه هدایت باد پنل کولر گازی

ارور E01 یخچال فریزر کندی

علت ارور: خطا در حالت دمایی

نحوه رفع عیب کد ارور E01 یخچال فریزر کندی بدین صورت می باشد:

 • به هنگام برخورد با این ارور، بهتر است کمپرسور یخچال را چک و در صورت وجود هر گونه عیب در آن، به تعمیرش بپردازید. چرا که وظیفه این قطعه، حفظ درجه لازم برای یخچال می باشد.
 • وجود هر گونه اشکال در کمپرسور، می تواند به فن خنک کننده آن نیز مربوط باشد.
 • بنابراین زمانی که کد خطای E01 را شناسایی کردید، بهتر است قبل از هر کاری، به بررسیِ فن کمپرسور، موتور و پروانه های موجود در آن بپردازید.

ارور E02 یخچال فریزر کندی

علت ارور: خرابی ترموستات

نحوه رفع عیب کد خطای E02 یخچال فریزر کندی بدین صورت می باشد:

 • بهتر است به بررسی ترموستات یخچال فریزر بپردازید.
 • در صورت نیاز می توانید اقدام به تعمیر ترموستات یخچال نیز کنید.

ارور E03 یخچال فریزر کندی

علت ارور: خرابی ترموستات

نحوه رفع عیب کد خطای E03 یخچال فریزر کندی بدین صورت می باشد:

 • ترموستات را بررسی نمایید.
 • امکان آن که ترموستات یخچال به تعمیر و یا تعویض نیازمند باشد نیز زیاد است.

ارور E04 یخچال فریزر کندی

علت ارور: پیدایش عیب در سنسور دمای محیط

نحوه رفع عیب کد خطای E04 یخچال فریزر کندی بدین شرح می باشد:

 • پیدایش هر گونه عیب در سنسور دمایی
 • از آن جایی که این بخش از یخچال فریزر کندی به صورت پیوسته کار می کند، خرابیِ در آن نیز بسیار رایج می باشد.
 • در صورت برخورد با این ارور، بهتر است نسبت به تعویض سنسور دمای محیطی اقدام کنید.
 • بهتر است قطعات ترمودیسک و ترموفیوز نیز بررسی شوند.
 • بررسی برد الکترونیک نیز می تواند در رفع کد خطای مذکور، موثر باشد.

ارور E05 یخچال فریزر کندی

علت ارور: سنسور دماییِ معیوب

نحوه رفع عیب کد خطای E05 یخچال فریزر کندی بدین صورت می باشد:

 • وجود هر گونه عیب در سنسور دمایی
 • پیدایش این کد خطا بسیار رایج می باشد. چرا که این بخش در یخچال فریزر کندی، دائما مشغول به کار می باشد!
 • در صورتی که با ارور E05 برخورد داشتید، می توانید ترمودیسک و یا ترموفیوز را بررسی نمایید.

بررسی و رفع کدخطای یخچال فریزر کندی

روش تعمیر و رفع کد خطای یخچال کندی

یخچال فریزر یک دستگاه ضروری و دارای سیستم پیچیده ای است. از این رو کاملا طبیعیست که به مرور زمان، خراب شده و نیازمند تعمیرات گوناگونی هم باشد. البته هر چقدر که یخچال عمر طولانی تری را دارا باشد، احتمال خرابی و فرسودگی آن نیز افزایش می یابد. در اکثریت مواقع عدم نگهداریِ مناسب از آن و بی توجهیِ به کد خطا و ارور یخچال کندی، می تواند باعث بروز این قبیل مشکلات شود. این ایرادات، معمولا به صورت ارور و کد خطا بر روی نمایشگر یخچال نمایش داده می شوند که با معنا و تفسیر آنان، به راحتی می توان عیب یخچال را تشخیص و برطرف نمود.

حتما بخوانید:   تعمیرات تلویزیون ناسیونال National

شما با مطالعه این مقاله می توانید به ایراد و ارور یخچال خود پی ببرید و درصدد برطرف نمودن آن باشید.

چگونه باید کد اخطار یخچال کندی را برطرف نماییم؟

کد خطاهایی که بر روی یخچال فریزر کندی نمایش داده می شوند، هر کدام نشان دهنده ی پیدایش خرابی و ایراد در بخش خاصی از آن است. پس اولین گام جهت رفع کد خطای یخچال فریزر کندی، این است که فرد نسبت به هر یک از این خطاها، آگاهی کافی را داشته باشد و بعد از آن نیز با توجه به درک و دریافت خود از مفهوم آنان و با توجه به راه حل های ارائه شده، نسبت به برطرف نمودنشان اقدام کند. اما در چنین شرایطی بهترین راه حل این است که فرد از علم و تخصصِ کارشناسان مربوطه کمک بگیرد.

شما خوانندگان عزیز این مقاله پس از بررسی کدخطا و تشخیص دلیل ارور یا خطای یخچال فریزر کندی، در صورتی که خود توانایی رفع آن را دارید می توانید اقدام کنید.

بررسی و رفع انواع ارورهای یخچال فریزر کندی

نحوه نگهداری از یخچال فریزر کندی

در هنگام نصب یخچال فریزر کندی، به این نکات مهم توجه داشته باشید:

 • برای قرار دادن یخچال کندی، در صددِ یافتن محل مناسبی باشید و از قرار دادن آن در جایگاهی که در معرض نور مستقیم خورشید می باشد، پرهیز نمایید.
 • محلی را انتخاب کنید که یخچال شما در سطح کاملا تراز و صاف قرار گیرد و از دیوار نیز فاصله مناسبی داشته باشد. چرا که گردش هوا در پشت یخچال، برای خنک سازی کندانسور و سیم پیچ های یخچال ضروری می باشد.
 • بهتر است یخچال خود را در کنار وسایلی همچون اجاق گاز و ماشین لباسشویی که حرارت و انرژی زیادی را از خود تولید می‌نمایند، قرار ندهید‌.
 • از آنجایی که برق منازل معمولاً دارای نوساناتی می باشند و این قبیل نوسانات، می‌تواند آسیب‌هایی را به لوازم برقی وارد نمایند، بهتر است از محافظ برق استفاده نمایید. ( توجه داشته باشید که ” احتیاط ” شرط عقل بوده و می‌تواند از بسیاری از حوادث احتمالی جلوگیری به عمل نماید! )

 نکات مهم در استفاده از یخچال فریزر کندی

در صورت مطالعه دفترچه آموزش و راهنمای یخچال کندی، نحوه استفاده از آن را هم خواهید آموخت. ( از آن جایی که برند کندی؛ یک برند ایتالیایی می باشد، از این رو راهنمای استفاده از آن نیز به زبان فارسی ترجمه و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته تا هر کدام از آنان، قادر باشند از تمامی نکات لازم برای استفاده بهینه و اصولی یخچال خود آگاه شوند. ) برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی، دست به انجام برخی از کارهای پیش‌ و پا اُفتاده می‌زنند که متاسفانه این اقدامات، موجب کاهش طول عمر مفید و راندمان یخچال می شود. بنابراین:

 • از باز و بسته کردنِ مکرر درب یخچال خودداری نموده و هیچگاه درب آن را هم به مدت طولانی باز نگه ندارید.
 • تا حد امکان؛ مواد غذایی داغ را داخل یخچال قرار ندهید.
 • دمای آن را در فصول مختلف و بر اساسش آموزش های موجود در دفترچه راهنما، تنظیم نمایید.
 • توجه داشته باشید که بی نظمی در چیدمان داخل یخچال کندی، موجب فاسد شدن برخی از مواد غذایی می گردد.
حتما بخوانید:   راه حل کدهای خطا در یخچال الکترواستیل Electrosteel

( اگر با وجود مطالعه دفترچه راهنمای یخچال کندی، همچنان در نصب و راه اندازی آن مشکل دارید، می توانید با نمایندگی تماس حاصل فرمایید. شرکتی که تکنسین های فنی و ماهری را در اختیار داشته و در صورتی که هر کدام از مشتریان آن، با مشکلی برخورد کنند، در سریع ترین زمان ممکن آنان را به محل مورد نظر می فرستند تا مشکل مدنظر برطرف گردد. )

نتیجه گیری در رابطه با ارور ها و خطاهای یخچال فریزر کندی

در این مقاله تمامی سعی خود را کردیم تا جهت آگاهی شما عزیزان، مبحث ارور ها و خطاهای یخچال فریزر کندی را شرح دهیم تا در صورت برخورد با آنان، بتوانید از پسِ رفعشان برآمده و به دغدغه هایتان در این باره نیز خاتمه بخشید.

این ارور ها می تواند در یخچال های مختلف دلایل مختلفی داشته باشد. وظیفه ما در این مقاله ایجاد آگاهی و دانش نسبی شما عزیزان نسبت به خطاهای یخچال فریزر کندی بود. در صورتی که هیچ تجربه و مهارتی در خصوص تعویض و یا تعمیر قطعات ندارید پیشنهاد می کنیم از هر گونه اقدامی خودداری کنید.

این نکته به این دلیل به شما پیشنهاد می شود چون بسیاری از افراد بدون مهارت اقدام به رفع خطا و ارور یخچال کرده اند و خسارت جبران ناپذیری را متحمل شده اند.

 

 

یخچال فریزر کندی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با یخچال فریزر کندی و بررسی 5 ارور مهم و رایج آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا