تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور ue لباسشویی ال جی LG

بررسی علت کد خطای UE ماشین لباسشویی الجی | راهنمای رفع هشدار ue لباسشویی ال جی

به وجود آمدن ارور ue در ماشین لباسشویی ال جی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که این دلایل شامل بالا بودن حجم زیاد لباس در داخلی دیگ،  تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی و … می باشد. در این مقاله از ایبک امداد علت ارور ue ماشین لباسشویی ال جی و نحوه عیب یابی آن را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلیل ارور ue ماشین لباسشویی ال جی چیست ؟

امکان دارد که این خطا در پایان برنامه یا قبل از شروع برنامه نشان داده شود. در این هنگام ماشین لباسشویی شما برای چند دقیقه چرخش را به صورت نرمال شروع می کند و اگر مشکل ارور حل نشد، ارور ue بر روی صفحه ظاهر خواهد شد امکان دارد که دو حرف بزرگ UE ظاهر شود یا حرف اول آن کوچک باشد، در مدل های مختلف این دستگاه برنامه‌های آن یکسان نمی‌باشد و بسته به مدل دستگاه شما، برنامه آن متفاوت است.

در صورتی که یکی از حروف کوچک و دیگری بزرگ بود معنای آن این است که دستگاه سعی دارد که لباس‌ها را به طور مساوی در دیگ لباسشویی پخش کند، لباس ها را بر دارید و پس از آن آب کثیف را از مخزن دستگاه خارج کنید، شما باید چندین بار این کار را انجام دهید تا مشکل حل شود، در صورتی که مشکل دستگاه حل نشد و مشکل همچنان در دستگاه باقی ماند، کد UE با دو حرف بزرگ بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر خواهد شد که در این صورت دستگاه نمی‌تواند مشکل را حل کند و کد خطا را نشان می دهد .در مدلهای قدیمی این دستگاه هر دو حرف ارور با حرف بزرگ نمایش داده می شود که آن نشان دهنده خراب شدن دستگاه می باشد. در ادامه مقاله چند مورد از مهمترین دلایل ارور ue در ماشین لباسشویی ال جی را برایتان بیان می کنیم:

  1. وجود حجم زیاد لباس در داخل دیگ
  2. تنظیمات اشتباه بر روی ماشین لباسشویی ال جی
  3. خراب شدن کمک فنر
  4. خراب شدن برد دستگاه
حتما بخوانید:   ارور pe ماشین لباسشویی ال جی و دلایل بروز این ارور

وجود حجم زیاد لباس در داخل دیگ از دلایل ارور ue ماشین لباسشویی ال جی

در صورتی که بار ماشین لباسشویی شما خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد امکان دارد که خطای UE بر روی صفحه نمایش دستگاه شما ظاهر شود، اگر بار ماشین لباسشویی ال جی شما خیلی کم است بهتر است که شما یک یا دو لباس مشابه دیگر را درون دستگاه قرار دهید اما اگر که بار ماشین لباسشویی شما زیاد است باید یک مقدار لباس را از دستگاه کم کنید تا بار متعادل شود و ماشین به درستی و خوبی کار کند، اگر این مراحل را انجام دادید و ارور برطرف نشد باید ماشین لباسشویی خود را به تعمیر کار حرفه ای و متخصص بسپارید.

هنگامی که تعادل در بار ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد می تواند یکی از دلایل خطای ue ماشین لباسشویی ال جی باشد، بهتر است که دیگ ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید و لباس های خود را درون ماشین لباسشویی به صورت یکنواخت قرار دهید و حدود یک سوم دیگ دستگاه را خالی نگه دارید، اگر لوازمی مانند حوله و پتو دارید آنها را در یک طرف و لباسهای سبک را در طرف دیگر بگذارید اگر لباس ها به درستی قرار نگیرد امکان دارد که باعث خطای UE شود، علاوه بر آن اگر لباس ها در دستگاه آویزان شده باشند این ارور نمایش داده می شود.

ماشین لباسشویی ال جی

تنظیمات اشتباه از دلایل ارور ue ماشین لباسشویی ال جی

گاهی اوقات امکان دارد که این خطا به دلیل تنظیمات اشتباه و نادرست ماشین لباسشویی ال جی به نمایش در بیاید به طور مثال دستگاه را روی ۵ کیلوگرم می گذارید اما فقط یک لباس کوچک مثل شلوار در داخل آن می گذارید در این حالت دستگاه خطای ue را نمایش می دهد که معنای آن بارگیری می باشد و بار ماشین لباسشویی شما متعادل نیست و در واقع بار دستگاه شما کم است. به همین دلیل است که باید برنامه ماشین لباسشویی را درست تنظیم کنید.

خراب شدن کمک فنر از دلایل ارور ue ماشین لباسشویی ال جی

تمام ماشین های لباسشویی ال جی به ضربه گیر های کوچک مجهز هستند که باعث می شود لرزش بیش از حد هنگام شست و شو اتفاق نیفتد و بسیاری از آنها را خنثی کند و باعث می شود تعادل کلی و گرمایش دستگاه حفظ شده و بقیه قسمت ها آسیبی نبینند. در گذر زمان و استفاده نادرست از دستگاه این قطعه آسیب می بیند و تمام ارتعاشات را به ماشین منتقل می کند.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

خراب شدن برد ماشین لباسشویی از دلایل ارور ue ماشین لباسشویی ال جی

خراب بودن برد دستگاه یکی از دلایل ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی می باشد، برد بخش کوچکی است اما بسیار در ماشین لباسشویی مهم می باشد وظیفه اصلی برد ماشین لباسشویی، مدیریت عملکرد ماشین لباسشویی می باشد. این قطعه با استفاده کردن از اتصال الکترونیکی که در قطعات دستگاه وجود دارد دستور توقف و شروع کار را ارسال می‌کند، اگر در این قطعه مشکلی به وجود بیاید کد خطا بر روی صفحه نمایش داده می شود، خراب بودن برد باعث شود که کد های اشتباهی بر روی صفحه نمایش بیاید اگرچه این مورد نادرست است اما بهتر است مواردی که در قبل بیان کردیم را بررسی و رفع کنید. اگر دلیل اصلی کد از مواردی که در بالا برایتان بیان کردیم نیست می توانید خطای آن را به خراب بودن برد نسبت دهید.

نحوه رفع ارور ue در ماشین لباسشویی ال جی

حل کردن ارور ue در ماشین لباسشویی ال جی بسیار راحت می باشد فقط کافی است مواردی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم را انجام دهید:

  • اگر که حجم لباس ها در داخل ماشین لباسشویی ال جی شما پیش از حد زیاد یا کم است شما باید لباس ها را کم و زیاد کنید.
  • در این مرحله شما باید تنظیمات و برنامه دستگاه را متناسب با نوع لباس و میزان کثیفی آن و همچنین حجم لباس انتخاب کنید.
  • تعمیر کردن کمک فنر یک کار تخصصی می باشد و پیشنهاد می کنیم که شما برای تعمیر کردن کمک فنر از تعمیر کار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.
  • همچنین تعمیر کردن برد هم یک کار تخصصی می باشد و پیشنهاد می‌کنیم که برای تعمیر کردن آن از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

نکات مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی

یکی از نگران کننده ترین اتفاقاتی که امکان دارد بیفتد خراب شدن ماشین لباسشویی ال جی می باشد به همین دلیل در ادامه مقاله نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید

حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی | ارور Fe لباسشویی LG

محل قرارگیری ماشین لباسشویی

بهتر است که ماشین لباسشویی خود را در محلی خنک و خشک قرار دهید و حتماً به این نکته توجه کنید که ماشین لباسشویی خود را در مکان هایی که رطوبت و گرما دارند قرار ندهید همچنین سطح زمینی که ماشین لباسشویی را بر روی آن قرار می دهید باید صاف باشد تا ماشین لباسشویی تراز شود.

نحوه استفاده از برنامه در ماشین لباسشویی ال جی

یکی از مهمترین مواردی که برای نگهداری از ماشین لباسشویی باید رعایت کنید این است که برنامه اشتباه می تواند تأثیر بدی بر روی الیاف لباس ها داشته باشد و همچنین باعث خراب شدن زودهنگام قطعات حساس داخلی دستگاه شود. حتماً توجه داشته باشید که بر اساس جنس پارچه برنامه را انتخاب کنید و از انتخاب برنامه هایی با دمای بالا خودداری کنید. نکته دیگری که باید در این زمینه آن را رعایت کنید این است که در صورت نیاز چند دور دستگاه را روشن کنید بهتر است این کار را با فاصله یک ساعت انجام دهید تا تمامی قطعات دستگاه خنک شوند و به موتور فشار وارد نشود. همچنین پیشنهاد می کنیم که لباس ها را ۱۰۰ دور بر ثانیه بیشتر خشک نکنید تا به دستگاه فشار وارد نشود.

انتخاب شوینده با کیفیت

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با نگهداری از ماشین لباسشویی باید آن را رعایت کنید این است که از پودر های دستی برای ماشین لباسشویی ال جی استفاده نکنید زیرا این پودرها بیش از حد کف می کند و باعث خراب شدن زودهنگام قطعاتی مثل سنسور دما، پمپ تخلیه و … خواهید شد.

هیچگاه از پودرهای شستشوی بی کیفیت برای ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید زیرا علاوه بر اینکه به لباس‌های شما آسیب می رساند باعث خرابی دستگاه ماشین لباسشویی ال جی شما هم خواهد شد.

ماشین لباسشویی ال جی

سخن آخر

در این مقاله نحوه رفع ارور ue ماشین لباسشویی ال جی را برایتان بیان کردیم و همچنین نکاتی در مورد نگهداری ماشین لباسشویی ال جی را هم برایتان توضیح دادیم در صورتی که با خواندن این مقاله نتوانستید مشکل دستگاه خود را حل کنید می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

رفع ارور ue ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه استفاده از برنامه در ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا