خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

راهنمای خرید فلاش تانک|انتخاب بهترین فلاش تانک

راهنمای خرید فلاش تانک|انتخاب بهترین فلاش تانک،انواع فلاش تانک ها

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از تجهیزات ضروری و مهم سرویس بهداشتی فلاش تانک است. فلاش تانک موجب می‌شود، که تخلیه با سرعت بیشتری انجام شود و از انسداد لوله ها پیشگیری می کند. فلاش تانک ها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر اندازه و ابعاد عملکرد و نصب می باشند، که باید با توجه به شرایط محیط گزینه مناسب را انتخاب نمود. در این مطلب راهنمای خرید فلاش تانک ارائه می‌گردد و انواع گوناگون آن و ویژگی های مهم فلاش تانک های معتبر و معروف توضیح داده می شود.

راهنمای انتخاب فلاش تانک

نوع و مدل فلاش تانک ها از مهمترین و اولین نکاتی است، که باید در انتخاب و خرید فلاش تانک مدنظر داشته باشید. تنوع فلاش تانک ها بر اساس نحوه عملکرد، شکل ظاهری و ساختار بسیار متنوع می باشد. با توجه به شرایط محیط باید کاربردی‌ترین فلاش تانک انتخاب شود. انواع فلاش تانک ها به شکل زیر تقسیم می‌شوند:

انواع مختلف فلاش تانک با توجه به طریقه نصب

امروزه دکوراسیون سرویس بهداشتی دارای اهمیت زیادی می باشد و افراد برای زیباتر شدن سرویس بهداشتی، به دنبال تجهیزات لوکس هستند و مایل می باشند، که تا جایی که امکان دارد شلوغی ها از بین بروند. به همین علت وقتی فلاش تانک انتخاب می‌شود، باید به طریقه نصب آن دقت کنید. به طور کلی دو مدل فلاش تانک از نظر نصب وجود دارد، که عبارت هستند از:

فلاش تانک توکار

نصب این نوع فلاش تانک ها به صورت توکار می باشد و بدنه این فلاش تانک ها از روی دیوار و از بیرون قابل مشاهده نیست. به همین علت به محیط نظم بسیار خوبی داده و بر زیبایی سرویس بهداشتی و توالت تاثیر فوق العاده ای دارد. فلاش تانک توکار تقریباً هشت تا دوازده سانتی متر ضخامت دارد. این فلاش تانک درون دیوار قرار می گیرد و سپس کاشی کاری انجام می شود. برای اینکه از فلاش تانک توکار استفاده کنید، باید دکمه نصب شده بر روی دیوار را بفشارید. فلاش تانک های توکار دارای مزیت ها و معایبی می‌باشند، که عبارت هستند از:

  •  این فلاش تانک ها چون تو کار هستند، برجستگی روی دیوار ایجاد نخواهند کرد و برای سرویس بهداشتی هایی که اندازه کوچکی دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود.
  •   برای اینکه به مخزن فلاش تانک دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را تعمیر و یا تعویض کنید، باید کاشی های روی دیوار تخریب شوند.
حتما بخوانید:   آموزش نحوه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی | اصول لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

فلاش تانک

فلاش تانک روکار

بیشتر افراد از فلاش تانک های روکار استفاده می‌کنند. این نوع از فلاش تانک ها بر روی دیوار قرار می گیرند. به همین علت می توانید به راحتی آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. البته فلاش تانک روکار فضای زیادی را روی دیوار اشغال می کند و در نتیجه موجب می شود، که نظم محیط سرویس بهداشتی با مشکل مواجه گردد.

انواع فلاش تانک از نظر عملکرد

فلاش تانک ها با توجه به طریقه عملکردشان در گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند و در بازار موجود می باشند، که عبارت هستند از:

فلاش تانک

فلاش تانک ساده

از رایج ترین و ارزانترین فلاش تانک هایی که مورد استفاده افراد قرار می گیرد، فلاش تانک ساده است، که در بیشتر سرویس بهداشتی ها به کار برده می شود. این فلاش تانک ها دارای مخازن پلاستیکی هستند و بر روی دیوار قرار می گیرند. با فشردن دکمه و یا کشیدن زنجیر و طناب همه آب موجود در آنها تخلیه می گردد. این مدل فلاش تانک قیمت ارزانی دارد، که از مزایای این مدل محسوب می گردد. اما مصرف آب فلاش تانک ساده بیشتر است و نمی توان به اندازه دلخواه آب تخلیه کرد.

فلاش تانک دو زمانه

فلاش تانک های ساده مصرف آب بیشتری دارند و به همین علت فلاش تانک های دو زمانه ارائه شده اند. فلاش تانک دو زمانه به دو بخش با ظرفیت های متفاوت از درون تشکیل شده است. برای نمونه یک بخش آن هشت لیتر ظرفیت دارد و بخش دیگر آن چهار لیتر ظرفیت دارد، که با توجه به شرایط می توان مخزن مورد نظر را انتخاب کرد. این قابلیت موجب می‌شود، که مصرف آب کاهش پیدا کند.

فلاش تانک اتوماتیک

در مکان‌های عمومی یکی از چالش‌های بسیار مهم در سرویس های بهداشتی، تماس دست با دکمه، یا با زنجیر فلاش تانک است. چون از نظر بهداشتی این کار درست نمی باشد و موجب می شود، که دست آلوده شود. بنابراین اگر می خواهید، که فلاش تانکی را انتخاب نمایید، که این مشکل را نداشته باشد، باید تانک مدل اتوماتیک را انتخاب کنید. این فلاش تانک به صورتی تنظیم می گردد، که پس از بسته شدن درب با فشار زیاد آب، از آن تخلیه خواهد شد و کاسه توالت شسته می‌شود.

حتما بخوانید:   نحوه رفع گرفتگی اگو یا فاضلاب شهری چگونه است؟

فلاش تانک آنتی باکتریال

محیط سرویس بهداشتی دارای حجم بسیار زیادی از باکتری ها است. به همین علت بهتر است از فلاش تانک آنتی باکتریال استفاده شود. اکثر فلاش تانک های دو زمانه، ساده و اتوماتیک بدنه آنتی باکتریال دارند. بدنه و جداره بیرونی فلاش تانک ها مانع از تکثیر و رشد میکروب ها می شوند و در نتیجه بر حفظ سلامت افراد تاثیر بسزایی دارند. بنابراین بهتر است، که در زمان انتخاب فلاش تانک به آنتی باکتریال بودن آن توجه کافی داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب فلاش تانک

وقتی که می خواهید فلاش تانک انتخاب کنید باید به فاکتورها و موارد زیادی توجه داشته باشید. این تجهیزات کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر انتخاب اشتباه کنید، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. از جمله نکاتی که باید در انتخاب فلش تانک مد نظر داشته باشید، عبارت هستند از:

فلاش تانک

حجم مخزن فلاش تانک

از نکات مهم که باید در زمان انتخاب و خرید فلاش تانک مدنظر داشته باشید، حجم مخزن این فلاش تانک ها است. فلاش تانک ها از لحاظ حجم مخزن دارای تنوع زیادی هستند و با ظرفیت های ۴،۶،۸ و… در بازار موجود می باشند. شما باید با توجه به شرایط محیط و میزان استفاده از سرویس بهداشتی فلاش تانک مناسب را انتخاب کنید. برای اینکه در مصرف آب صرفه جویی شود، پیشنهاد می گردد که از فلاش تانک مدل دو زمانه استفاده کنید. چون در نوع ساده مصرف آب بسیار زیاد است و همه ظرفیت آن تخلیه می شود.

زیبایی ظاهری فلاش تانک

مسئله دیگری که باید در زمان انتخاب فلاش تانک به آن توجه کافی داشته باشید، زیبایی ظاهری آن است. بهتر است فلاش تانک های انتخاب شود، که با کاشی های سرویس بهداشتی شما تناسب رنگی داشته باشد. همچنین اگر مدل توکار فلاش تانک استفاده شود، فضا و محیط سرویس بهداشتی مدرن تر و لوکس تر جلوه داده خواهد شد.

کیفیت فلاش تانک

برندهای مختلفی اقدام به تولید فلاش تانک می‌کند و متریالی که در قسمت های مختلف این محصول به کار می رود با یکدیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل ماندگاری و کیفیت آنها با یکدیگر متفاوت است. به همین علت در زمان انتخاب فلاش تانک باید به کیفیت آن نیز توجه داشته باشید. این موضوع در فلاش تانک های توکار دارای اهمیت بیشتری است. این نوع فلاش تانک ها درون دیوار به کار برده می‌شوند و برای تعویض و یا تعمیر آنها نیاز به تخریب کاشی ها خواهد بود. همچنین بهتر است، از فلاش تانک های آنتی باکتریال استفاده کنید، چون در سلامت افراد نقش زیادی دارد.

حتما بخوانید:   چرا باید از سپتیک تانک استفاده کنیم | سیستم سپتیک چیست؟

راهنمای خرید فلاش تانک از بهترین برندها

همانطور که گفته شد برندهای مختلفی فلاش تانک های متنوع از لحاظ کیفیت مدل و قیمت به بازار عرضه کرده اند. شرکت های تولید کننده فلاش تانک ایرانی دارای محصولات با کیفیت بوده و تنوع زیادی دارند. به همین سبب برای خرید برند های خارجی تقاضا بسیار پایین تر است. در ادامه چند برند فلاش تانک روکار و توکار را معرفی می کنیم:

فلاش تانک ایران

فلاش تانک ایران به شرکت هدیه باران ایرانیان تعلق دارد، که در این حوزه از نام‌های شناخته شده می باشد. این مجموعه محصولات متنوعی را تولید و به بازار عرضه کرده است. فلاش تانک ایران ظرافت بسیار زیادی در طراحی دارد و کیفیت آن نیز بسیار خوب می باشد. فلاش تانک ایران قیمت مناسبی داشته و ده سال گارانتی دارد.

فلاش تانک محک

از فلاش تانک های شناخته شده با کیفیت تانک محک است. این مجموعه در محصولات خود تنوع زیادی داشته و انواع فلاش تانک های ساده، روکار، توکار و دو زمانه را تولید می کند.

فلاش تانک قهرمان

این برند در اردبیل فعالیت می کند و انواع فلاش تانک ها و شیرآلات را با کیفیت بالا تولید کرده و به بازار عرضه می کند. کیفیت بالا، خدمات پس از فروش، قیمت ارزان و گارانتی همگی از ویژگی های بی نظیر فلاش تانک قهرمان می‌باشند.

فلاش تانک دوریکا

از برندهای دیگر می‌توان به برند دوریکا اشاره کرد. این برند از تولیدکنندگان خوب ایرانی است و در مشهد فعالیت می کند. از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده است و کیفیت بسیار خوب محصولات این برند و تنوع بالا موجب شده است، که در زمان کمی به یکی از برندهای شناخته شده تبدیل شود.

فلاش تانک ایمن آب

از تولیدکنندگان قدیمی تجهیزات سرویس بهداشتی برند ایمن آب است. این برند از سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را در این زمینه شروع کرد. این برند در شهر اصفهان است و فلاش تانک هایی در حجم ها و مدل های گوناگون را تولید می کند. از ویژگی های محصولات این مجموعه می‌توان به مصرف کم آب به خاطر استفاده از مخازن باریک اشاره نمود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید فلاش تانک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی فلاش تانک های گوناگون و بررسی ویژگی‌های آنها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x