تعمیراتتعمیرات یخچال

برای به برق زدن یخچال نو باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به برق زدن یخچال نو همیشه به عنوان یک چالش برای دارندگان یخچال به حساب می‌آید. زمانی که شما یخچال نو را تحویل می‌گیرید باید طبق استاندارد و قوانین یخچال خریداری شده رفتار کنید. نگران نباشید ما در این مقاله صفر تا صد این قوانین را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

به برق زدن یخچال

نکاتی در رابطه با به برق زدن یخچال نو

در این بخش به سوالات و عنوان‌هایی می‌پردازیم که بیشتر افراد در رابطه با به برق زدن یخچال نو با آن سرو کار دارند.

در زمان تحویل چه باید کرد

برای محافظت از خود در برابر خرید کالاهای بی کیفیت، به دقت نگاه کنید که چه اوراقی را برای امضا به شما می‌دهند. شما باید فقط اسنادی را امضا کنید که نشان می‌دهد هیچ آسیب مکانیکی قابل مشاهده‌ای در دستگاه الکتریکی وجود ندارد که در بازرسی اولیه قابل بررسی است. اگر به شما پیشنهاد امضای کاغذی داده شد که نشان می‌دهد عملکرد یخچال را بررسی کرده‌اید، بهتر است از خرید از این فروشگاه خودداری کنید.

به برق زدن یخچال نو در چه زمانی امکان‌پذیر است؟

برای پاسخ صحیح به این سوال که بهتر است یخچال جدید را چند ساعت پس از حمل و نقل روشن کنید، بهتر است بدانید که در چه موقعیتی حمل شده است. واقعیت این است که سازندگان کج کردن مدل‌های مدرن را بیش از 40 درجه توصیه نمی‌کنند. اما گاهی اوقات ارتفاع دستگاه اجازه نمی‌دهد که به صورت عمودی حمل شود و باربرها مجبور می‌شوند یخچال را به پهلو بگذارند.

در این حالت ممکن است روغن ماشین از موتور کمپرسور وارد مدار مبرد شود. اگر بلافاصله یخچال را روشن کنید (حتی برای یک دقیقه)، دستگاه سعی می‌کند روغن را بیشتر در طول مدار فشار دهد. همان‌طور که می‌دانید، مایعات، بر خلاف مبرد گازی، تقریباً فشرده نمی‌شوند، بنابراین سیستم پیستونی موتور در حد توانایی خود کار می‌کند. اگر این کار ادامه یابد، به سادگی می‌شکند و نیاز به تعویض کامل کمپرسور دارد.

لحظه‌ای که می‌توانید پس از تحویل یک یخچال کاملاً جدید را روشن کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • اگر دستگاه در موقعیت افقی حمل شده است، باید از 8 تا 16 ساعت صبر کنید (در این مدت روغن به جای خود باز می‌گردد).
 • اگر حمل و نقل در وضعیت عمودی انجام شود و هوا در بیرون گرم باشد، کافی است دو تا چهار ساعت قبل از روشن شدن مقاومت کنید.
 • برای به برق زدن یخچال نو در هوای سرد، نمی‌توان آن را زودتر از 4-6 ساعت پس از حمل و نقل عمودی روشن کرد. در این مدت دمای اتاق گرم خواهد شد و تمام میعانات بخار می‌شود.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات بخارشوی هانوور | نمایندگی تعمیرات بخارشوی هانوور

به برق زدن یخچال

بسته بندی و شستشو برای به برق زدن یخچال

قبل از به برق زدن یخچال نو، پس از حمل و نقل، باید از افرادی که تحویل را انجام داده‌اند، پذیرفته شود. فرض کنید یک یخچال جدید دریافت کرده‌اید:

 • شما باید آن را باز کنید، آسیب خارجی را بررسی کنید و به داخل نگاه کنید.
 • از داخل، باید تمام موارد اضافی را بیرون بیاورید، قفسه‌ها و کشوها را طبق نیاز خود بچینید.
 • در مرحله بعد یخچال را می‌توان از داخل و خارج شستشو داد.

یخچال همیشه گرد و غبار، ذرات کف و سایر آلاینده‌ها را دارد. شستشو به هیچ وجه بر عملکرد تأثیر نمی‌گذارد، اما بوی پلاستیک را که اغلب در فضاهای بسته وجود دارد از بین می‌برد. علاوه بر این، قبل از قرار دادن محصولات در قفسه‌ها، باید از تمیزی آن‌ها مطمئن شوید. بهتر است قفسه‌ها را با آب گرم بشویید، می‌توانید نوشابه یا مقدار زیادی سرکه اضافه کنید، سپس بشویید و خشک کنید. تعیین نحوه عملکرد دستگاه در طول معاینه خارجی غیرممکن است، بنابراین، امضای اوراقی که در آن قابلیت سرویس دهی را بلافاصله پس از تحویل تأیید می‌کنید، غیرممکن می‌سازد.

نصب و به برق زدن یخچال نو

پس از بازرسی خارجی، لازم است یخچال را به درستی نصب کنید. نصب یعنی چی؟ واقعیت این است که یخچال باید روی یک سطح صاف قرار گیرد. اگر این امکان پذیر نیست، باید پایه‌های یخچال را بچرخانید تا موقعیت دستگاه کاملاً افقی باشد یا کمی به عقب متمایل شود. این باعث می‌شود که درب محکم بسته شود، که برای یک دستگاه خنک کننده این موضوع بسیار مهم است.

هنگامی که یخچال کمی به سمت عقب متمایل می‌شود، درب بلافاصله حتی با فشار جزئی بسته می‌شود که راحت است. فقط در شیب دادن زیاده روی نکنید. یک متخصص می‌تواند به راحتی نصب صحیح را انجام دهد، اما راه حل مستقل هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. پس از آن، زمان به، به برق زدن یخچال می‌رسد.

حتما بخوانید:   آموزش لوله کشی یخچال ساید بای ساید

پریز باید به گونه‌ای به زمین متصل شود که در هنگام افزایش برق، اتصال کوتاهی وجود نداشته باشد. می‌توانید 2 تا 3 ساعت پس از روشن شدن محصولات را در قفسه‌ها قرار دهید. در این مدت، یخچال سرد و دمای صحیح داخل آن برقرار می‌شود.

به برق زدن یخچال

چرا نباید به برق زدن یخچال نو عجله کرد؟

یخچال باید مدتی بماند تا مبرد به درستی در سیستم توزیع شود و روغن کمپرسور پایین بیاید. فقط در این شرایط کمپرسور بدون وقفه کار می‌کند. در طول حمل و نقل، دستگاه را می‌توان کج کرد، تکان داد یا حتی در موقعیت افقی حمل کرد. بنابراین، بهتر است ریسک نکنید و بلافاصله آن را روشن نکنید. اغلب مردم می‌پرسند که یخچال چقدر باید بعد از حمل و نقل بماند؟. برخی از سازندگان توصیه می‌کنند دستگاه را یک روز در میان یا بعد از 12 ساعت روشن کنید. بهتر است به دستورالعمل‌ها نگاه کنید تا کاملاً مطمئن شوید که همه چیز را درست انجام می‌دهید.

به برق زدن یخچال نو در هوای سرد زمستان، 4 بار پس از حمل و نقل امکان پدیر است. در این مدت دمای اتاق گرم شده و رطوبت متراکم شده روی قسمت‌های آن تبخیر می‌شود. به طور کلی، هر وسیله برقی پس از قرار گرفتن در سرما، توصیه نمی‌شود بلافاصله آن را روشن کنید‌.

از کجا بفهمیم یخچال درست کار می‌کند؟

برای انجام این کار بعد از به برق زدن یخچال نو، یک چرخه کامل کار و خاموش شدن بعدی دستگاه باید طی شود. این زمان به اندازه آن، دمای اتاق و مقدار غذای بارگیری شده بستگی دارد. در مجموع حداقل سه ساعت طول می‌کشد تا بفهمیم همه چیز با دستگاه درست است.

هرگز یخچال را پر از مواد غذایی نکنید. باید فضایی برای گردش هوا باقی بگذارد. همچنین گذاشتن قابلمه و ماهیتابه داغ داخل آن، برای بستن فریزر ممنوع است. این قوانین ساده به یخچال کمک می‌کند تا بدون خرابی کار کند.

تعداد زیادی از مصرف کنندگان پس از خرید لوازم خانگی جدید، مجبور به پرداخت هزینه خدمات اضافی متخصصان در نصب یا نصب دستگاه هستند. اگرچه برخی از کارها را می‌توان به طور مستقل انجام داد، بدون کمک صنعت‌گران واجد شرایط. به عنوان مثال نصب یخچال مخصوصاً مستقل نیاز به تجربه خاصی ندارد. فقط با توصیه‌های کلی و نکات یک متخصص عمل کنید.

نصب یخچال مستقل

نصب یک یخچال معمولی شامل دستکاری‌‎های پیچیده نیست، بنابراین هرکسی می‌تواند این فرآیند را به تنهایی انجام دهد. قانون اصلی اطمینان از تامین منظم برق است. بنابراین، اول از همه، بهتر است یک منبع تغذیه اضطراری جداگانه را به یک پریز معمولی وصل کنید.

حتما بخوانید:   حل مشکل سخت باز شدن درب یخچال

قبل از رفتن به فروشگاه، باید میزان فضایی را که قصد دارید دستگاه را در آن جا دهید، اندازه بگیرید. درک این نکته مهم است که یک یخچال جدید هرگز نباید در مجاورت اجاق گاز یا سایر عناصر گرمایشی قرار گیرد. همچنین توصیه می‌شود از نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این به این دلیل است که راندمان کار نیز ممکن است کاهش یابد.

یخچال را نزدیک دیوار نصب نکنید. حداقل فاصله از دستگاه تا دیوار حداقل 9 سانتی متر باشد. پایه‌ها و سایر عناصر نگهدارنده باید به خوبی در برابر کف قرار گیرند. این به عملکرد باکیفیت کمپرسور کمک می‌کند و صدا را در حین کار دستگاه به حداقل می‌رساند.

به برق زدن یخچال

ویژگی های نصب

 • تکیه گاه جلویی (به طور معمول به شکل پایه‌های کوچک ساخته می شود) باید کمی باز شود تا درب محکم بسته شود و سرما بیرون نیاید. شیب باید حدود 1-2 درجه باشد.
 • اگر یخچال در نزدیکی یا اجاق گاز است، باید در فاصله حداقل 7 سانتی متر انجام شود. گرم‌کن‌های با فاصله نزدیک در عملکرد کامل کمپرسور اختلال ایجاد می‌کنند.
 • پلت فرمی که دستگاه روی آن نصب می‌شود باید سطح صافی را به صورت افقی و عمودی فراهم کند، این کار به جلوگیری از سر و صدای شدید و وزوز در حین کار کمک می‌کند.
 • طاقچه‌ای که دستگاه در آن ساخته شده است باید گردش هوای آزاد را فراهم کند تا از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری شود. بنابراین هنگام ساخت کابینت باید حاشیه‌ای به اندازه عرض، عمق و ارتفاع چند سانتی متری نسبت به اندازه یخچال داشت.
 • طبق دستورالعمل نصب یخچال، تمام سیم‌ها باید به زمین متصل شوند.
 • بهتر است طاقچه‌ای که دستگاه در آن تعبیه شده است دیوار پشتی نداشته باشد.

به برق زدن یخچال

هنگامی که دستگاه را نصب کردید، نوبت به اتصال آن به یخچال می‌رسد. اغلب، هنگام خرید یخچال، فروشندگان پیشنهاد خرید آداپتور برق ویژه را می‌دهند که باید از تجهیزات در برابر نوسانات برق محافظت کند. در واقع، این یک خرید اجباری نیست. فقط کافی است یک سوکت در خانه داشته باشید که تماس اتصال به زمین داشته باشد.

به برق زدن یخچال

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله در رابطه با به برق زدن یخچال نو استفاده و بهره کافی را برده باشید. شما با استفاده از این مقاله منحصر به فرد می‌توانید به راحتی نکات به برق زدن یخچال را رعایت کنید.

 

به برق زدن یخچال جدید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای نحوه استفاده از یخچال تازه خریداری شده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا