آموزشاخبار

نحوه ی دریافت اینترنت رایگان برای دهک پایین

آموزش دریافت اینترنت رایگان دولتی برای دهک های پایین

نحوه ی دریافت اینترنت رایگان برای سه دهک پایین

بعد از گذشت حدود یکسال از وعده های ابراهیم رئیسی برای رایگان کردن اینترنت مخصوص دهک های پایین ، وزیر ارتباطات گفت : کسانی که یارانه ی چهارصد هزار تومانی دریافت کردند می توانند از اینترنت رایگان که برای سه دهک پایین در نظر گرفته شده استفاده کنند . در سال گذشته آقای رئیسی طی سخنرانی خود در هنگام نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در مسجد دانشگاه تهران گفت : برای تقویت کردن اقتصاد فضای مجازی ، برای دهک های پایین اینترنت را رایگان می کنیم . الان به نظر می آید که با وجود تغییراتی که در طرح صیانت داده شده  ، دولت می خواهد اینترنت را برای سه دهک پایین جامعه رایگان کند . البته طبق گفته وزارت ارتباطات تعداد خانوار هایی که مشمول دریافت اینترنت رایگان می شوند حدود ۸ میلیون خانوار است که تقریبا ۱۰ درصد جامعه را شامل می شود . البته طبق اعلام وزیر ارتباطات این اینترنت ، کاملا رایگان بوده و هر چهار ماه یک بار تمدید خواهد شد یعنی بعد از تمام  شدن چهار ماه ، بسته به صورت خودکار تمدید شده و می توانند از آن استفاده کنند .

 

اینترنت رایگان برای سه دهک کم درآمد جامعه

وزیر ارتباطات از ارائه بسته اینترنتی رایگان برای سه دهک کم درآمد جامعه خبر داد و اعلام کرد این بسته به کسانی تعلق می گیرد که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند .

همچنین عیسی زارع پور اعلام کرد : برای سه دهک کم درآمد جامعه ، بسته اینترنتی رایگان در نظر گرفتیم که هموطنانی که مشمول این طرح می باشند به درگاه ملی خدمات هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه کرده و شماره تلفنی را ثبت کنند ، آنگاه بسته اینترنت رایگان برای آنها فعال خواهد شد .

زارع پور گفت که این بسته دائمی است و البته چهار ماهه است و هر چهار ماه یکبار تمدید می شود و می توانند از آن استفاده کنند .

زارع پور دلیل کندی سرعت اینترنت ، که کند شدن فیلیمو و تلوبیون را هم بدنبال داشته ، گفت اگر مردم با کندی سرعت اینترنت روبه رو شدند با سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات تماس بگیرند این سامانه شبانه روز پاسخگو می باشد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ثبت نام ایران خودرو | فروش فوق العاده و پیش فروش 26تیر

وی گفت : بطور کلی کندی اینترنت طی چند روز گذشته ، به دلیل قطعی های گسترده ای که در چند شب داشتیم ، اتفاق افتاده که الان برطرف شده  اما اگر موردی بود با سامانه ۱۹۵ تماس بگیرید تا دوستان پیگیری کنند .

از کجا متوجه شویم که آیا اینترنت رایگان شامل ما می شود یا نه ؟

اگر بخواهید از اینترنت رایگان استفاده کنید باید جزء سه دهک پایین جامعه باشید ، در اصل این اینترنت فقط برای سه دهک پایین فعال خواهد شد ، با بازنگری یارانه ها دهک بندی جدید انجام شده و اسامی اشخاصی که در سامانه ی دریافت یارانه ثبت نام کردند ، در آنجا آمده که از نظر در آمدی در چه دهکی قرار گرفته اند .

حالا اگر شما نمی دانید که آیا جزء سه دهک پایین هستید یا خیر ؟ باید بگوییم که سه دهک پایین ، یارانه ی چهارصد هزار تومانی می گیرند . اگر شما هم جزو افرادی هستید که چهارصد هزار تومان یارانه دریافت می کنید پس به احتمال زیاد دریافت اینترنت رایگان شامل حال شما هم خواهد شد .

روش دوم این است که به سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه ی یارانه ها مراجعه کنید ، اطلاعات سرپرست خانوار و یک نفر از اعضای خانواده را وارد کنید ، در این هنگام به شما اعلام می شود که جزو کدام دهک هستید . ساده ترین راه برای اینکه متوجه شوید جزء کدام دهک هستید مراجعه به پنجره ی ملی خدمات دولت هوشمند است ، البته برای دریافت اینترنت رایگان برای سه دهک پایین هم باید به این سامانه مراجعه کنید و بعد از مراجعه به این سامانه به شما خواهند گفت که که مشمول دریافت اینترنت رایگان هستید یا خیر .

به چه صورت می توانیم اینترنت رایگان دریافت کنیم ؟

همانطور که وزارت ارتباطات اعلام کرده دو راه  برای دریافت اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه وجود دارد . اولین راه : وارد شدن به پنجره ی ملی خدمات دولت هوشمند می باشد و راه دوم این است که از کد دستوری استفاده کنید که در ادامه ی مطالب هر دو راه را برای شما توضیح می دهیم .

استفاده از پنجره ی خدمات دولت برای دریافت اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه

برای این کار وارد سایت پنجره ی ملی خدمات دولت  شوید . در اولین مرحله شماره ی تلفن همراه شخصی که یارانه به حساب او واریز می شود ، را وارد کنید و بعد از آن کد امنیتی مورد نظر را هم در جای خودش بنویسید .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل سیاه شدن زودپز و راه حل آن

دریافت اینترنت رایگان برای دهک پایین

در ادامه کد یک بار مصرف برای شما ارسال می شود ، این کد را در جای مخصوص داخل کادر وارد کنید ، دقت داشته باشید برای وارد کردن کد ، حداکثر دو دقیقه فرصت دارید اگر دو دقیقه بگذرد کد دیگری برای شما ارسال خواهد شد .

دریافت اینترنت رایگان برای دهک پایین

در مرحله ی بعد کد ملی و تاریخ تولد شخصی که یارانه به حساب او واریز می شود را وارد کنید . دقت داشته باشید که شماره تلفن همراه وارد شده باید به نام صاحب کد ملی باشد .

در مرحله ی بعدی وارد پروفایل پنجره ی خدمات هوشمند خود می شوید در این قسمت بالای سمت راست صفحه  گزینه ی ” مشاهده ی وضعیت مشمول بودن دریافت اینترنت رایگان برای سرپرست خانوار های سه دهک یک تا سه ” را انتخاب کنید .

در مرحله ی بعدی مشخص خواهد شد که آیا شما مشمول این طرح می شوید یا خیر ؟ بعد از آن می توانید اطلاعات لازم را وارد کرده ، آنگاه طرح دریافت اینترنت رایگان را فعال کنید .

استفاده از کد دستوری برای دریافت اینترنت رایگان برای سه دهک پایین

حتما با شماره سرپرست خانوار یا کسی که یارانه به حساب او واریز می شود می توانید از این کد استفاده کنید . با شماره سرپرست خانوار ، کد دستوری #۱۲۳۴*۴*  را شماره گیری کنید . در این مرحله از شما می خواهند که کد ملی سرپرست خانوار را هم وارد کنید و بعد از آن نتیجه را به وسیله ی پیامک به همان شماره ارسال می کنند  . اگر شما مشمول دریافت اینترنت رایگان باشید اینترنت برای شما فعال می شود .

در مقاله ی بالا از ایبک امداد برای شما نحوه ی دریافت اینترنت رایگان ، برای سه دهک پایین جامعه ، را بیان کردیم و همچنین با دهک بندی در کشور نیز آشنا شدید ، با توجه به مقاله امروز اگر شما هم شامل طرح دریافت اینترنت می شوید حتما در سریعترین زمان ممکن اقدام برای دریافت اینترنت رایگان را شروع کنید ، چرا که با هزینه بالای اینترنت در این روزها داشتن یک اینترنت بدون هزینه می تواند بسیار حس و حال خوبی را رقم بزند، امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد .

اینترنت رایگان برای دهک پایین

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقاله ای در رابطه با اینترنت رایگان برای دهک پایین جامعه و آموزش دریافت

امتیاز کاربر: ۴.۴ ( ۲ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا