تعمیراتتعمیرات یخچال

علت یخ زدن داخل یخچال نیکسان چیست؟

یخ زدن داخل یخچال یکی از شایع‌ترین خرابی‌های گزارش شده به شرکت‌ها و متخصصان می‌باشد. یخچال نیکسان که تولیدی کشور ایران است توانسته تا بخشی از بازار فروش یخچال را از آن خود کند. یخ زدن داخل یخچال نیکسان یکی از خرابی‌های بارز این یخچال به حساب می‌آید. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با یخ زدن داخل یخچال نیکسان با شما عزیزان بحث کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

یخ زدن داخل یخچال

علت یخ زدن داخل یخچال من چیست؟

دو چیز اصلی وجود دارد که بر میزان سرما یا یخ زدگی یخچال شما تأثیر می‌گذارد. عایق بودن و گردش هوا، که می‌تواند به طور کلی به عنوان کارایی انرژی نیز توصیف شود. یخچال‌های نیکسان برای استفاده در آب و هوای گرم‌تر طراحی شده‌اند، بنابراین گرمای زیادی تولید می‌کنند و در نتیجه همه چیز را در داخل محفظه کوچک در یخ می‌پوشانند.

این به این دلیل است که برخلاف یخچال‌های دیگر با فن‌ها و دریچه‌هایی که هوای خنک را در اطراف جریان می‌دهند، فضای داخل یخچال‌های نیکسان کاملاً محصور است، بنابراین گرما جایی برای فرار ندارد و یخ اضافی تجمع می‌یابد. مسئله دیگری که باید با آن مبارزه کنید این است که مطمئن شوید یخچال نیکسان شما دمای مناسبی دارد.

دیوار مرطوب بخشی از عملکرد طبیعی است. درجه رطوبت هوا، مقدار و دمای مواد غذایی تازه می‌تواند بر میزان تراکم داخل یخچال تأثیر بگذارد. در طول فرآیند خنک‌سازی، رطوبت در دیواره پشتی شروع به متراکم شدن می‌کند، زیرا این یکی از سردترین مکان‌های یخچال است. این قطرات می‌توانند منجمد شوند و یخ روی دیواره پشتی جمع شود. این عامل باعث می‌شود که سرمای بیش از حد علت یخ زدن داخل یخچال باشد. علت‌هایی در زیر بیان شده که می‌تواند علت یخ زدن داخل یخچال نیکسان به شمار بی‌آید:

ترموستات عامل یخ زدن داخل یخچال

دمای ترموستات ممکن است خیلی پایین باشد. ترموستات را روی یک تنظیم گرم‌تر تنظیم کنید تا همه چیز یخ نزند. ترمیستور رایج‌ترین حسگر در یخچال است. دمای داخل را اندازه گیری می‌کند و سیستم خنک کننده را متناسب با آن تنظیم می‌کند. اگر ترمیستور خراب باشد، ممکن است باعث شود کمپرسور به صورت مکرر یا طولانی روشن شود و باعث یخ زدن بیش از حد در سراسر یخچال شود. یک ترمیستور معیوب همچنین می‌تواند نشان دهنده مشکل در سایر سنسورها (مانند واشر بد درب) باشد.

حتما بخوانید:   معرفی کامل و تست قطعات ماشین لباسشویی

نکات زیر را در بررسی ترموستات خود در نظر بگیرید:

  • مطمئن شوید که دستگاه شما روشن است. آیا لامپ شما وقتی در را باز می کنید کار می‌کند؟ اگر این کار را کرد، پس روشن است.
  • با بررسی نشان‌گر برق، مطمئن شوید که ترموستات روشن است. باید در نزدیکی صفحه نمایش قرار گیرد.
  • با دقت به صدای یخچال خود گوش دهید تا ببینید آیا می‌توانید صدای کارکرد یخچال را بشنوید.
  • از یک مولتی متر برای بررسی ترموستات خود استفاده کنید و مطمئن شوید که درست کار می‌کند.

یخ زدن داخل یخچال

مشکلات مربوط به بخاری‌های یخ زدایی

بخاری یخ زدایی یخچال شما هر یخ را که از کویل‌های اواپراتور ایجاد می‌شود ذوب می‌کند. این ذوب کننده باید در زیر اواپراتور قرار گیرد. این را با بررسی بصری از نظر آسیب و استفاده از یک مولتی متر برای اطمینان از خواندن بین 200 تا 400 اهم آزمایش کنید.

در نهایت، ممکن است یخچال شما به سادگی نیاز به یخ زدایی دستی داشته باشد. اگر با این مشکل مواجه هستید، ما به طور کلی توصیه می کنیم یخچال خود را با مدلی به روز جایگزین کنید که یخ زدایی را برای شما انجام می‌دهد، اگرچه در صورت تمایل می توانید یخ زدایی دستی را نیز انجام دهیم.

علت یخ زدن داخل یخچال به علت سنسور

یخچال شما یک سنسور دما دارد که دما را به یخچال و فریزر می‌فرستد تا بتوان تنظیمات را انجام داد. اگر کار نمی‌کند، ممکن است سنسور مشکل داشته باشد. با نگاه کردن به راهنمای مالک برای یافتن مکان، به حسگر خود دسترسی پیدا کنید. نگاه کنید تا ببینید آیا می‌توانید علائم بصری آسیب به سنسور را پیدا کنید. سپس از یک مولتی متر برای تست و اطمینان از کارکرد آن استفاده کنید.

مسدود بودن دریچه‌ها

گاهی وقت‌ها علت یخ زدن داخل یخچال نیکسان می‌تواند مسدود بودن دریچه‌ها باشد. انباشته شدن یخ زمانی اتفاق می‌افتد که هوای گرم روی کویل‌های سرد جریان می‌یابد و باعث یخ زدن رطوبت در هوا می‌شود. اگر روی سیم پیچ‌ها یخ جمع شده باشد، ممکن است در جای دیگری در دریچه‌ها گرفتگی وجود داشته باشد. دریچه‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که با گرد و غبار یا زباله مسدود نشده‌اند. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی، می‌توانید هر چند ماه یک بار با استفاده از کمپرسور هوا یا سشوار، هوای گرم را به فریزر خود وارد کنید. این کار سیم پیچ‌ها را گرم می‌کند و تمام رطوبت اضافی که در طول زمان ایجاد می شود را پاک می‌کند.

حتما بخوانید:   چرا اجاق گاز صدا میدهد ؟

یخ زدن داخل یخچال

علت یخ زدن داخل یخچال در کنترل‌ها

از دیگر علت یخ زدن داخل یخچال می‌توان به درست نبودن کنترل دما اشاره کرد. بهترین دما برای نگهداری مواد غذایی 38 درجه فارنهایت تا 40 درجه فارنهایت در قسمت یخچال و 0 درجه فارنهایت تا 2 درجه فارنهایت در قسمت فریزر است. اگر مواد غذایی در قسمت یخچال در حال یخ زدن هستند، ممکن است لازم باشد هر دو کنترل یخچال و فریزر را تنظیم کنید. تنظیم را با کنترل فریزر شروع کنید، هر بار یک سطح دما. قبل از اینکه کنترل را به سطح بعدی تنظیم کنید، 8 ساعت برای تنظیم دما زمان بگذارید. برای دستورالعمل های بیشتر تنظیم دما به دفترچه راهنمای یخچال نیکسان خود مراجعه کنید.

بررسی روشن بودن یخ ساز

یکی دیگر از علت‌های یخ زدن داخل یخچال روشن بودن یخ ساز است. بررسی کنید که یخ ساز روشن باشد. اگر منبع آب به خط آب وصل نیست، یخ ساز را خاموش کنید. اگر یخ ساز روشن بماند و به منبع آب متصل نباشد، ممکن است موارد زیر رخ دهد:

  • یخ ساز به تلاش برای ساختن یخ ادامه می‌دهد و باعث ایجاد صدای وزوز می‌شود.
  • ممکن است قسمت یخچال خیلی سرد باشد.
  • بخش فریزر ممکن است خیلی سرد باشد.
  • مواد غذایی در کشوهای ترد ممکن است یخ بزنند.

مهر و موم درب یخچال

مهر و موم درب یخچال نیز می‌تواند یکی دیگر از علت‌های یخ زدن داخل یخچال باشد. اگر واشر ایراد دارد، هوای گرم ممکن است به داخل یخچال شما نفوذ کند. که پس از آن باید سخت‌تر از آنچه باید کار کند. این به نوبه خود می‌تواند باعث یخ زدگی شود. برای اینکه بفهمید مهر و موم درب شما به درستی کار می‌کند، یک تکه کاغذ بسیار نازک بین چهارچوب در و واشر قرار دهید. سپس سعی کنید کاغذ را بیرون بکشید. اگر به راحتی بیرون بیاید یا اصلا نچسبد مهر و موم شما معیوب است. اگر نگه دارد، احتمالاً مشکل از مهر و موم نیست.

چگونه مشکل یخ زدن داخل یخچال را برطرف کنیم؟

بعد از اینکه مشکل یخ زدن داخل یخچال را پیدا کردید باید به سراغ تمیز کردن یخچال نیکسان بروید. که در ادامه مرحله به مرحله به آن می‌پردازیم.

همه چیز را از فریزر خارج کنید

اگر می‌خواهید یخچال یخ زده را تعمیر کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که همه چیز را از فریزر خارج کنید. وقتی فریزر یخ زده را تعمیر می‌کنید، باید یخ را از داخل آن جدا کنید. موارد غذایی را به جای دیگر انتقال دهید.

فریزر را از برق بکشید

بعد از تمام شدن مواد غذایی، زمان آن است که فریزر را از برق بکشید. ممکن است لازم باشد از کسی کمک بگیرید که فریزر را کمی از شکاف خارج کنید. احتمال آسیب رساندن به خود را در این فرآیند کاهش دهید. به سادگی سیم را بردارید و اجازه دهید فریزر گرم شود.

حتما بخوانید:   شایع‌ترین مشکلات آبسردکن ساید بای ساید و روش‌های تعمیر

قفسه ها را بردارید و حوله ها را بچینید

پس از این، باید قفسه‌ها را از فریزر خارج کنید. قفسه‌ها احتمالاً کثیف هستند و باید تمیز شوند. اگر قفسه‌ها در فریزر نباشند، تمیز کردن آن‌ها برای شما آسان تر است. وقتی قفسه‌ها را از فریزر بیرون می‌آورید، باید آن‌ها را در سینک قرار دهید. به این ترتیب، زمانی که یخ بالای قفسه‌ها شروع به ذوب شدن می‌کند، تمام زمین را نمی‌گیرد.

یخ زدن داخل یخچال

بگذارید فریزر گرم شود

پس از انجام تمام این کارها، وقت آن است که اجازه دهید فریزر برای چند ساعت بماند. بین دو تا چهار ساعت طول می‌کشد تا فریزر شما گرم شود. بنابراین، مدت زیادی طول می‌کشد تا یخ فریزر نیز آب شود.

اگر دوست دارید این فرآیند سریع‌تر پیش برود، یک کاسه آب جوش بگیرید و به آرامی آب را داخل فریزر بریزید. نباید تمام آب را هم‌زمان در فریزر بریزید. در غیر این صورت با خطر آسیب رساندن به فریزر مواجه خواهید شد. اگر به بطری اسپری دسترسی دارید، کار شما را آسان‌تر می‌کند. می‌توانید آب داغ را در بطری اسپری بریزید و با استفاده از بطری داخل فریزر را اسپری کنید. این روش دیگری است که می‌توانید یخ را سریع‌تر ذوب کنید.

داخل فریزر را تمیز کنید

بعد از اینکه همه یخ‌ها ذوب شدند، می‌توانید بقیه فریزر را تمیز کنید. راه‌حل‌های تمیزکننده زیادی وجود دارد و اکثر آن‌ها به خوبی کار می‌کنند. اگر به دنبال راه حلی ارزان و کارآمد هستید که بتوانید از آن برای تمیز کردن داخل فریزر استفاده کنید، یک قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی را با تقریباً چهار فنجان آب مخلوط کنید.

پس از این، یک پارچه تمیز برداشته و آن را در محلول فرو کنید. سپس، با استفاده از پارچه، تمام فریزر را پاک کنید. این روش باید برای حذف هر چیزی که به داخل فریزر چسبیده است کافی باشد. همچنین باید از پارچه خشک استفاده کنید تا مطمئن شوید که محلول را از فریزر خارج کرده‌اید. در غیر این صورت، یخ می‌زند و دوباره همان مشکل را ایجاد می‌کند.

یخ زدن داخل یخچال

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. این مقاله در رابطه با علت یخ زدن داخل یخچال نیکسان می‌تواند به شما کمک کند تا از یخ زدن داخل یخچال خود جلوگیری کنید.

علت یخ زدن داخل یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی علت یخ زدن داخل یخچال و راه های حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا