مجله

آشنایی با یخچال های درب فرانسوی

ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم در مورد آشنایی با یخچال های درب فرانسوی برای شما مطالب مهمی را بازگو کنیم.

یخچال های درب فرانسوی به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فرد، می توانند گزینه خوبی باشند برای کسانی که دنبال ظاهر زیبای یخچال می باشند یخچال های درب فرانسوی علاوه بر زیبایی، ویژگی‌های خاصی هم دارند که باعث شده در بین مصرف کنندگان از محبوبیت زیادی برخوردار شوند در ادامه می خواهیم برای شما ویژگی های این یخچال را توضیح دهیم تا اگر تصمیم به خرید این یخچال گرفته اید بتوانید با آن آشنایی کامل داشته باشید.

آشنایی با یخچال درب فرانسوی

فرنچ یا یخچال درب فرانسوی در دهه ۱۹۹۰ وارد دنیای لوازم خانگی شد و توانست در مدت کوتاهی بین کاربران طرفداران زیادی پیدا کند این یخچال از طراحی خاصی برخوردار است که دو درب در قسمت بالا و یک کشوی بزرگ فریزر قسمت پایین دارد و توانسته جای مناسبی برای خود در بین طرفداران یخچالهای ساید بای ساید باز کند که علاقه مند به یخچالهای شیشه ای و جادار هستند تقریباً می توان گفت همه مدلهای یخچال درب فرانسوی از قفسه های طبقه بندی شده برخوردار هستند طوری که شما می توانید ظرف هایی را با اندازه های مختلف به راحتی و بدون مشکل در آن قرار دهید. بعضی از این یخچال ها یک کشوی خنک کننده هم دارند که فضایی است برای ذخیره سازی بیشتر ، یخچال درب فرانسوی دارای گزینه های زیادی برای ذخیره سازی مواد فاسد شدنی و همچنین ذخیره مواد غذایی متنوع خواهد بود.

 

طراحی گوناگون و منحصربه‌فرد یخچال درب فرانسوی

همه یخچال های درب فرانسوی طوری طراحی شده اند که در قفسه های آن ظروف با اندازه های مختلف قرار خواهند گرفت. در این یخچال برای اینکه شما خم نشوید کشو های آن را طوری طراحی کردند که مواد غذایی در کشو به راحتی قابل دیدن باشد و از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می کند کشو های این یخچال ها طوری ساخته شدند که شما می توانید به راحتی غذا های کوچک را در آن ببینید.

ابعاد یخچال درب فرانسوی

در این قسمت از آشنایی با یخچالهای درب فرانسوی می‌خواهیم ابعاد این یخچال ها را برای شما بررسی کنیم:

وقتی شما این یخچال را در آشپزخانه خود می گذارید متوجه می شوید که نسبت به یخچال های دیگر حجم کمتری را اشغال می کند ولی حجم بیشتری از مواد غذایی را در خود جا می دهند حجم مناسب و قفسه بندی زیبا در این یخچال باعث می‌شود که نسبت به یخچال های دیگر زودتر سرد شده و برق کمی هم مصرف کند.

حتما بخوانید:   طریقه استفاده از ظروف تفلون برای اولین بار

مزیت درب یخچال درب فرانسوی

یخچال های درب فرانسوی

درب این یخچال نسبت به یخچال های دیگر سبک تر می باشد وقتی داخل این درب ها نوشیدنی و یا آب می گذاریم به دلیل سبک بودن آسیب نمی بیند همچنین بخش داخلی درب طوری ساخته شده که شما می توانید به راحتی نوشیدنی ها را در آن قرار دهید و حتی زودتر از مدلهای قدیمی نوشیدنی های شما سرد خواهد شد.

مزایای یخچال های درب فرانسوی

یخچال های درب فرانسوی مزایای فراوانی دارند که ما در ادامه بعضی از آنها را برای شما بیان می کنیم:

1- داشتن درب استاندارد

یکی از معایبی که بیشتر یخچال ها دارند این است که درب آنها در یک طرف باز می شود و شما نمی توانید درب یخچال را در جهت دیگر هم باز کنید در یخچالهای قدیمی شاید هنگام باز کردن درب یخچال شما با مشکل برخورد می کردید ولی در یخچال های درب فرانسوی فاصله استاندارد کاملاً رعایت شده و درب به راحتی باز می شود.

2- طبقات بزرگ و پهن در یخچال درب فرانسوی

در این یخچال طبقات بزرگتر و عریض تر می باشند این ویژگی خاص باعث می شود که شما بتوانید مواد غذایی را به اندازه های متفاوت در یخچال بگذارید همچنین طبقات یخچال درب فرانسوی را می توانید طبق نظر خود تنظیم کنید

3- دسترسی داشتن به مواد غذایی

اگر مواد غذایی در یخچال زیاد باشد احتمال دارد شما برای اینکه بخواهید خوراکی کوچکی را پیدا کنید مجبور شوید درب یخچال را برای مدتی طولانی باز بگذارید، همانطور که می دانید باز ماندن زیاد درب یخچال باعث کوتاهی عمر یخچال خواهد شد ولی یخچال های درب فرانسوی این مشکل را ندارند و شما به راحتی می توانید مواد غذایی کوچک را در یخچال پیدا کنید و مجبور به باز گذاشتن درب یخچال برای مدت طولانی نباشید.

4- طراحی زیبا و دسترسی آسان

این یخچال فریزر طراحی زیبایی دارد محفظه خنک کننده که بین یخچال و فریزر قرار داده شده زیبای این دستگاه را بیشتر می‌کند. قفسه های مخصوص سبزیجات و میوه در این یخچال فریزر آنقدر بالاست که شما می توانید داخل آن را به راحتی ببینید و به آن دسترسی داشته باشید. بالا قرار گرفتن یخچال در این مدل یخچال فریزر به دلیل آن است که شما بتوانید در طول روز چندین بار از آن استفاده کنید به همین دلیل قسمت یخچال در بالا قرار داده شده است.

5- مصرف بهینه یخچال درب فرانسوی

حتما بخوانید:   18 ژوئن روز جهانی پیک نیک 1402

وقتی که درب یخچال فریزر زیاد باز و بسته شود سرمای موتور کم خواهد شد و در نتیجه دستگاه برای تولید سرمای بیشتر کارکردی بیشتر خواهد داشت و انرژی هم بیشتر مصرف می شود ولی یخچال های درب فرانسوی طوری طراحی شده اند که شما وقتی درب را باز می کنید درب به صورت نیمه، باز خواهد شد و سرمای تولید شده هم به هدر نمی رود. می توان گفت که این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر زودتر سرد شده و مصرف برق کمتری هم دارد.

مصرف بهینه انرژی در یخچال درب فرانسوی

وقتی که شما درب یخچال خود را باز می کنید سرمای زیادی از دست رفته و هوای گرم بیرون هم داخل یخچال می شود و این باعث خواهد شد که موتور یخچال بیشتر کار کرده تا سرمای از دست رفته را جبران کند و این می‌تواند باعث بیشتر شدن مصرف انرژی و وارد شدن فشار زیادی به یخچال های معمولی شود ولی درب یخچال های درب فرانسوی طوری طراحی شده اند که وقتی درب را باز می کنید درب به صورت نیمه باز شده و سرمای داخل یخچال به هدر نمی رود و قفسه بندی ها باعث می شوند که داخل یخچال سریعتر سرد شود و این کمک زیادی به مصرف کمتر برق می کند.

معایب یخچال درب فرانسوی چیست؟

یخچال های درب فرانسوی

معمولاً همه وسایل علاوه بر مزایای خود معایبی هم دارند یخچال درب فرانسوی هم از این قاعده مستثنا نیست علاوه بر مزایای بسیاری که دارد معایبی هم در آن دیده می شود یکی از معایب یخچال درب فرانسوی، قیمت بسیار بالای آن است البته این امری طبیعی می باشد زیرا وقتی یک محصول از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است باید پول بیشتری هم برای آن بپردازیم.

یکی دیگر از ویژگی های که شاید به نظر بعضی از کاربران عیب محسوب شود محل قرار گرفتن کشو فریزر است فریزر در قسمت پایین یخچال قرار داده شده است کشوهای بزرگی که در قسمت فریزر قرار دارد بیشتر باعث به‌هم‌ریختگی مواد داخل آن می‌شود زیرا عمق و ابعاد آن زیاد است و شما نمی توانید به راحتی مواد غذایی را درون آن پیدا کنید.

یخچالهای درب فرانسوی به نسبت یخچال های معمولی فضای نسبتاً بیشتری را اشغال می کنند البته خیلی از کاربران ابعاد بزرگ یخچال را جزء معایب آن به حساب نمی آورند چرا که این ابعاد باعث شده که یخچال درب فرانسوی حجم و قفسه بندی مناسبی داشته باشد. یخچال درب فرانسوی نسبت به یخچال هایی که سایز مشابهی با آن دارند، بزرگتر است.

مقایسه یخچالهای درب فرانسوی با یخچال های ساید بای ساید

1- یکی از مزایایی که باعث می شود کاربران این یخچال ها را در مقایسه با یخچال های ساید بای ساید بهتر بدانند این است که قسمت بالا یخچال قرار گرفته و پایین قسمت فریزر قرار دارد و کاربران دلیل مزیت شمردن این مورد را استفاده زیاد از یخچال می دانند چون ما به مراتب از یخچال بیشتر از فریزر در منزل استفاده می کنیم پس بهتر است که محتویات یخچال در دسترس باشد تا بتوانیم به راحتی از آن استفاده کنیم.

حتما بخوانید:   دلایل سیاه شدن زودپز و راه حل آن

2- در مورد بهره‌وری انرژی باید بگوییم که یخچالهای درب فرانسوی در مقایسه با ساید بای ساید از بهره وری انرژی بهتر و بیشتری برخوردار هستند پایین بودن بخش فریزر در این یخچال باعث می‌شود که حدود ۳۰ درصد انرژی کمتری نسبت به مدلهای دیگر یخچال فریزر ساید بای ساید انرژی مصرف کنند همچنین استفاده از ۳ یا ۴ درب باعث می‌شود که هنگام باز کردن درب یخچال، انرژی کمتری به هدر برود و این خود باعث صرفه‌جویی بسیاری در مصرف انرژی می شود.

3- فرق دیگر یخچالهای درب فرانسوی با یخچال های ساید بای ساید قیمت بالای این یخچال فریزر می باشد و کاربران این مورد را یکی از معایب یخچالهای درب فرانسوی می‌دانند.

4- مورد دیگری که می شود این دو یخچال را با هم مقایسه کرد عرض این یخچال ها است. یخچال فریزر ساید بای ساید به دلیل دو قسمت بودن، باریکتر از یخچال فریزرهای درب فرانسوی هستند به همین دلیل وقتی ما می خواهیم اقلام بزرگ و عریض را داخل یخچال بگذاریم احتمالاً با مشکل روبرو خواهیم شد ولی در یخچال های درب فرانسوی به دلیل پهن و عریض بودن، ما به راحتی می توانیم غذا ها، میوه ها و سبزیجات را در ابعاد مختلف درون یخچال قرار دهیم اگر شما جزو کسانی هستید که بیشتر از فریزر در منزل استفاده می کنید شاید این نوع یخچال فریزر برای شما زیاد مناسب نباشد زیرا فریزر در قسمت پایین قرار گرفته و برای استفاده مکرر مناسب نیست.

5- یخچال های ساید بای ساید معمولی از ویژگی آبسردکن و یخساز برخوردار هستند که بر روی درب یخچال فریزر قرار گرفته است البته قابل ذکر است که این ویژگی به تازگی به یخچالهای درب فرانسوی هم اضافه شده ولی وجود محفظه آبسردکن در یخچال فریزر های ساید بای ساید بیشتر رایج است.

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما در مورد یخچال فریزرهای درب فرانسوی به طور کامل توضیح دادیم و معایب و مزایای آن را هم بیان کردیم و در ادامه مطالب خود، یخچال فریزر درب فرانسوی را با یخچال فریزر های ساید بای ساید مقایسه کردیم تا شما بتوانید در هنگام خرید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

امیدواریم از مطالب بیان شده بهره کافی را برده باشید.

آشنایی با یخچال های درب فرانسوی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معایب یخچال درب فرانسوی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا