تعمیراتتعمیرات یخچال

مشکلات رایج یخچال فریزر و برطرف کردن آن

زمانی که یخچال خانه خراب می‌شود حس بسیار ناخوشایندی به اهالی خانه دست می‌دهد. اغلب مشکلات رایج یخچال فریزر قابل حل هستند. مشکلاتی هم‌چون صدا دادن یخچال، خرابی یخ‌ساز، خرابی درب و غیره. اما مشکلات رایج یخچال فریزر چگونه قابل حل می‌باشند؟.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با مشکلات رایج یخچال فریزر و نحوه برطرف کردن آن بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

مشکلات رایج یخچال فریزر

مشکلات رایج یخچال فریزر چیست؟

یخچال‌ها لوازم خانگی هستند که برای دوام ساخته شده‌اند. با این حال، در حقیقت، بسیاری از مشکلات ممکن است در یخچال شما ایجاد شود. بخش‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند عیب‌یابی یخچال را دردسر ساز کند.
به طور معمول، هنگامی که مشکلی در یخچال رخ می‌دهد، نیاز به توجه فوری شما دارد. زمانی که مردم نیاز به عیب‌یابی یخچال و فریزر دارند، به دنبال این هستند که فورا این کار را انجام دهند. در برخی موارد، شما باید به دنبال کمک حرفه‌ای باشید. مشکلات رایج یخچال فریزر به شرح زیر می‌باشد:

صداهای یخچال (عادی و غیرعادی)

یخچال شما یک ماشین است. قرار است صدا ایجاد کند. ممکن است شنیده باشید که یخچال شما صدای کمپرسور ضربانی ایجاد می‌کند. مانند زمانی که AC شما همراه با صدای چرخشی فن روشن می‌شود. صداهای آب جاری در سطح پایین، وزوز و صدای خش خش نیز می‌توانند رایج باشند. همچنین در مورد صداهای مختلفی که یخ ساز اتوماتیک ایجاد می‌کند صادق است.
آنچه رایج نیست صداهای کوبیدن و ضربه زدن است که اغلب به دلیل سنگینی اشیا بالای یخچال یا کوبیدن خط آب به شاسی ایجاد می‌شود. هیچ چیز سنگینی را در بالای یخچال قرار ندهید، به خصوص اگر به صراحت توسط سازنده هشدار داده شده باشد.  شما فقط در صورتی خط آب خواهید داشت که یخچال شما مجهز به دستگاه پخش کننده آب یا یخ ساز باشد. در صورت وجود، فاصله مناسب را بررسی کنید.
مشکلات رایج یخچال فریزر

مشکلات رایج یخچال فریزر در رطوبت بیش از حد

رطوبت یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر به حساب می‌آید. اگر میزان رطوبت یا تراکم حداقل باشد، جای نگرانی نیست.
اما اگر داخل یخچال شما بیش از حد مرطوب شد، باید به این موضوع رسیدگی کنید. برای شروع کار، درب را کمتر باز کنید و آن را برای مدت طولانی باز نگذارید.
به جای اینکه هر بار که نیاز به بیرون آوردن چیزی دارید درب یخچال را باز کنید. درب را باز کنید و هر چیزی را که نیاز دارید یکباره تهیه کنید. اگر هنوز رطوبت بیش از حد را تجربه می‌کنید، باید مراحل مختلفی را انجام دهید.

اول، مطمئن شوید که درب یخچال به درستی مهر و موم شده است. یعنی تماس کامل با یخچال. واشر را پاک کنید. اگر ذرات غذا یا گرد و غبار در اینجا جمع شود، ممکن است باعث شود که درزگیر چسبندگی خود را از دست بدهد. اگر واشر فرسوده یا شکسته است، آن را با یک واشر جدید تعویض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی الکترولوکس Electrolux
درزگیر شل می‌تواند اجازه دهد رطوبت به داخل نفوذ کند. اگر مهر و موم‌ها سالم هستند اما درب هنوز به درستی بسته نمی‌شود، موانع فیزیکی را بررسی کنید. یکی دیگر از دلایلی که درب یخچال شما به درستی بسته نمی‌شود ممکن است این باشد که یخچال روی زمین صاف قرار نگرفته است. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که یخچال خم نشده است.

به اندازه سرد نبودن یخچال یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر

شما نمی‌خواهید یخچال شما گرم‌تر از دمای توصیه شده باشد. به طور معمول، باید حدود 3 درجه سانتی‌گراد (37 درجه فارنهایت) برای یخچال و -18 درجه سانتیگراد (0 درجه فارنهایت) برای فریزر باشد. با این حال، محدوده 0 تا 4 درجه سانتی‌گراد (33-40 درجه فارنهایت) به طور کلی برای اکثر اهداف ایمن پذیرفته شده است. همیشه با دمای توصیه شده در راهنمای کاربر شروع کنید.

با این حال، اگر تازه متوجه شده‌اید که یخچال شما آن‌طور که باید سرد نیست، شاید وقت آن رسیده است که کاری در مورد آن انجام دهید. اگر در یک روز خاص درب یخچال زیاد باز شده باشد، ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا دما دوباره به محدوده مطلوب برسد. اگر این‌طور نیست، برخی از موارد زیر را انجام دهید.
علاوه بر بررسی محدوده دما، در نظر بگیرید که آیا دستگاه نزدیک منبع گرما قرار دارد یا خیر. شاید دمای محیط در اتاق گرم‌تر از حد معمول باشد؟ در این صورت ممکن است لازم باشد کنترل دما را پایین بیاورید. علاوه بر این، مطمئن شوید که دریچه‌ها مسدود نشده باشند. دریچه‌ها برای گردش هوا و خنک کردن همه چیز به طور یکنواخت وجود دارند.
اگر دریچه‌ها توسط مواد داخل یخچال مسدود شده‌اند، مطمئن شوید که موانع را بردارید. توصیه این است که وسایل را از دریچه‌ها خارج کنید و هیچ چیز بلندی را که می‌تواند جریان هوا را مسدود کند در یک ردیف قرار ندهید. ادامه دهید و تنظیمات را نیز بررسی کنید. یخچال‌های مدرن تعدادی تنظیمات مانند خنک کننده روشن/خاموش، حالت قطع برق، حالت نمایشگاه و غیره دارند. برای تنظیم صحیح این تنظیمات، دفترچه راهنما را بررسی کنید.
مشکلات رایج یخچال فریزر

درست نکردن یخ ساز یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر

یخ ساز متوسط ​​یخچال طوری طراحی شده است که روزانه 1.5 کیلوگرم (حدود 6 کیلوگرم) یخ تولید می‌کند. قبل از اینکه واقعاً به عیب یابی یخ ساز بپردازید، به خاطر داشته باشید که تولید یخ ممکن است تا زمانی که یخچال به مدت 24 ساعت به برق وصل نشود، شروع نشود. در برخی موارد، یخ‌ساز ممکن است تا سه روز طول بکشد تا به ظرفیت کامل برای تولید یخ برسد. علاوه بر این، اگر قبلا مقدار قابل توجهی از یخ را برداشته‌اید، پر کردن کامل آن می‌تواند تا 24 ساعت طول بکشد.

شاید یخ‌ساز را روشن نکرده باشید. برخی از یخچال‌ها یخ‌ساز را به صورت خودکار روشن می‌کنند و برخی دیگر سوئیچ اختصاصی برای آن دارند. از طرف دیگر، خط آب پشت یخچال ممکن است پیچ خورده یا حلقه باشد. این خط آب، آب را به داخل یخچال می‌آورد تا فیلتر آب را به دستگاه پخش‌کننده آب (در صورت وجود) و یخ‌ساز تغذیه کند.
اگر انتقال مسدود شود، یخ‌ساز آب دریافت نمی‌کند. همچنین بررسی کنید که آیا دریچه‌های قطع کننده آب کاملا باز هستند یا خیر. در اکثر مدل‌های یخچال فریزر اصلی زیر سینک را خواهید یافت. در برخی از موارد دیگر، این شیر در کابینت مجاور یخچال یا شاید زیرزمین قرار دارد.

خرابی تلگراف‌های آب یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر

به طور معمول، هنگامی که یک یخچال مجهز به آب سردکن برای اولین بار نصب می‌شود، به منبع آب متصل شده و سیستم شستشو می‌شود. انجام این کار باعث افزایش جریان آب و جلوگیری از نشت می‌شود. به خاطر داشته باشید که ممکن است تا 24 ساعت پس از نصب یخچال، آب به درستی خنک نشود. فشار کم آب ممکن است دلیل اصلی باشد.
 فشار آب حداقل 241 کیلو پاسکال (35 psi) توصیه می‌شود. راه حل‌ها ممکن است از تغییر بخش لوله کشی شما که فشار آب را محدود می‌کند تا اضافه کردن یک دستگاه افزایش فشار آب به خانه شما متغیر باشد.
متخصص لوله کشی محل شما بهترین منبع برای یافتن راه حل مناسب شما خواهد بود. اگر تأیید کرده‌اید که همه چیز با فشار آب خوب است و به یخچال 24 ساعت فرصت داده‌اید تا با هوا سازگار شود، وقت آن است که اتصال آب را بررسی کنید. معمولاً آن را در قسمت پایینی پشت یخچال پیدا خواهید کرد. اگر متصل نیست، آن را وصل کنید. اگر وصل است، مطمئن شوید که شیر باز می‌باشد.

منطقه دیگری که باید بررسی شود، هوای محبوس شده در خط آب شماست. این هوای محبوس شده باید قبل از اینکه دستگاه پخش کننده آب به درستی کار کند تخلیه شود. برای آزاد کردن این هوای محبوس شده، می‌توانید تلگراف را به مدت پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید، حدود پنج ثانیه آن را رها کنید و این کار را تکرار کنید تا آب شروع به جریان کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر و نگهداری یخچال کنوود KENWOOD | مشکلات متداول

هنگامی که آب شروع به جریان کرد، توزیع را ادامه دهید تا 12 لیتر (حدود 3 گالن) آب توزیع شود. با راهنمای کاربر خود مشورت کنید زیرا ممکن است حاوی دستورالعمل‌های شستشوی مخصوص یخچال شما باشد.

اگر فیلتر آب شما دچار مشکل شد، سعی کنید فیلتر آب را بردارید و سپس دستگاه پخش کننده آب را کار کنید. اگر جریان آب افزایش یابد، ممکن است مشکل از گرفتگی یا نصب نادرست فیلتر آب باشد.
مشکلات رایج یخچال فریزر

کدهای خطای مختلف

کدهای خطای یخچال و فریزر متفاوتی وجود دارد که مخصوص مدل آن است. برای اینکه متوجه شوید این کدهای خطا به چه معنا هستند، دفترچه راهنمای کاربر یخچال را بررسی کنید. هنگام عیب‌یابی مشکلات یخچال، همیشه باید ابتدا به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

نشت آب از یخچال یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر نشت آب از یخچال است. دو دلیل اصلی این مشکل مسدود شدن زهکشی یخ زدایی یا مسدود شدن یا یخ زدگی خط تامین آب است.

تخلیه یخ زدایی یخچال اغلب می‌تواند توسط زباله یا ذرات غذا مسدود شود. معمولاً از داخل قسمت فریزر یخچال قابل دسترسی است. باید دستگاه را از برق بکشید، اجازه دهید فریزر با استفاده از آب گرم یخ زدایی کند. سپس به صورت دستی هرگونه زباله را جدا کنید. در پشت یخچال، شلنگ تخلیه یخ‌زدایی را پیدا خواهید کرد. آن را با آب گرم صابون تمیز کنید تا هرگونه زباله گرفتگی را پاک و تمیز شود.

اگر خط تامین آب یخچال شما (برای آب و یخ‌ساز) یخ زده یا مسدود شده است، دستگاه را از برق بکشید و بررسی کنید که دریچه خاموشی بسته است. خط عرضه را برای هر گونه شکستگی یا پارگی بررسی کنید. در صورت یافتن خط، آن را جایگزین کنید. اگر قسمتی گرفتگی دارد که به نظر نمی‌رسد ناشی از یخ باشد، حتما با یک تکنسین حرفه‌ای تعمیر یخچال مشورت کنید.

حتما بخوانید:   دلیل صدای بلند جاروبرقی چیست ؟

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر تجمع یخ است

تجمع یخ در فریزر یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال فریزر است. فریزرهای مدرن کاملاً شبیه روزهای قدیم نیستند، جایی که یخ جمع می‌شوند و نیاز به یخ‌زدایی دارند.

هنگامی که درب فریزر را برای مدت طولانی باز می‌گذارید، سطح رطوبت داخل فریزر را افزایش می‌دهد و ممکن است یخ جمع شود. مطمئن شوید که درب را به درستی ببندید و مطمئن شوید که هیچ غذایی مانع درب آن نشده است. آب‌بندی معیوب اغلب منبعی برای ورود رطوبت اضافی به واحد است. تعویض مهر و موم یک راه مقرون به صرفه عالی برای حل سریع این مشکل است. در حالی که یک فرد معمولی می‌تواند به راحتی آب بند فریزر را جایگزین کند. بهتر است این کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای لوازم خانگی بسپارید.

یخچال باعث قبض انرژی بالا می‌شود

اگر متوجه افزایش مصرف انرژی (و صورت‌حساب) خانه خود شدید، منبع آن می‌تواند یخچال باشد. یخچال‌ها به طور کلی یکی از پر انرژی‌ترین لوازم خانگی هستند. عملکرد آن می‌تواند به طور قابل توجهی بر مصرف کل انرژی خانه شما تأثیر بگذارد.

مشکلات رایج یخچال فریزر

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده و بهره را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارد و با این کار خود از ما حمایت کنید.

انواع مشکل یخچال فریزر و روش برطرف کردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات رایج یخچال فریزر چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا