مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت فوما Fuma

راهنمای تعمیر چرخ گوشت فوما Fuma|عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت فوما

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه چرخ گوشت ها یکی از وسایل مهم آشپزخانه به حساب می آیند و موجب صرفه جویی در زمان افراد می شود. چرخ گوشت فوما کاربردهای زیادی دارد. این چرخ گوشت در حین استفاده ممکن است با خرابی ها و مشکلاتی رو به رو شود. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد ایرادات رایج چرخ گوشت فوما داشته باشید، می توانید در منزل و بدون نیاز به تعمیر کار خودتان اقدام به عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت فوما کنید. در این مطلب نحوه تعمیر چرخ گوشت فوما را به زبان ساده بیان می کنیم.

عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت فوما

خرابی ها و ایراداتی که در چرخ گوشت فوما به وجود می آید، دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در صورتی که دانش لازم برای تعمیر چرخ گوشت را داشته باشید برطرف کردن این خرابی ها و مشکلات کار زیاد سختی نخواهد بود. اما باید به این نکته توجه کنید، که برخی از ایرادات و مشکلات که ساده نیستند بهتر است توسط تکنسین حرفه ای مورد بررسی قرار بگیرند. اگر چرخ گوشت فوما با مشکلات اساسی مواجه شد، احتمالاً شما نمی توانید آنها را برطرف کنید. بنابراین بهتر است، که از سرویس کار ماهر کمک بگیرید. در ادامه مطلب هر کدام از مشکلاتی که ممکن است برای چرخ گوشت فوما پیش آید را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای کاربردی برای رفع آنها را توضیح می دهیم.

چرخ گوشت فوما

چرخ گوشت فوما ناگهان خاموش می‌شود

زمانی که در حال کار با چرخ گوشت فوما هستید و دستگاه شما به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، باید در اولین قدم پریز برقی که چرخ گوشت فوما را به آن متصل نموده اید با استفاده از ولت متر مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید، که سالم است و جریان برق در آن وجود دارد. در برخی مواقع اتصال و پارگی در سیم برق موجب خاموش شدن این چرخ گوشت می گردد.

اگر این موارد را چک کردید و ایراد از آنها نبود، در این صورت باید دکمه روشن و خاموش چرخ گوشت فوما را کنترل کنید، که سالم باشد. در صورتی که این دکمه خراب شده باشد، باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر بخار‌شو فوما Fuma | عیب‌یابی بخارشو فوما

در مرحله آخر باید موتور چرخ گوشت فوما که وظیفه تامین انرژی این دستگاه را برعهده دارد، بروید. چنانچه موتور چرخ گوشت نیم سوز و یا به صورت کامل سوخته باشد، چرخ گوشت فوما شما خاموش خواهد شد.

چرخ گوشت فوما

چرخ گوشت فوما کند است

در برخی مواقع امکان دارد متوجه شوید گوشت هایی که درون چرخ گوشت فوما قرار داده اید به صورت یکنواخت چرخ نمی شوند و به حالت ریز و درشت می باشند. در این شرایط چرخ گوشت فوما را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید. سر چرخ گوشت فوما را باز کرده و به داخل آن نگاهی بیندازید. احتمال دارد درون صفحه قیفی و کانال چرخ گوشت، چربی و گوشت گیر کرده باشد و از محور خردکننده و تیغه چرخ گوشت نتواند حرکت کند.

سپس اطمینان حاصل کنید، که قطعات مختلف چرخ گوشت فوما را به درستی در کنار هم قرار داده اید. بهتر است که اجزای گوناگون چرخ گوشت فوما را بشویید و دوباره در کنار هم قرار دهید. همچنین شاید لازم باشد که تیغه چرخ گوشت فوما را تیز کنید.

از جمله دلایل کند شدن چرخ گوشت فوما این است که افراد گوشت های منجمد را درون این دستگاه چرخ می کنند. بهتر است، که مدتی زمان برای یخ زدایی گوشت هایی که از فریزر بیرون آورده اید، بگذارید و آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و سپس درون چرخ گوشت فوما قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید، که این قطعه های گوشت نباید غضروف یا استخوان داشته باشند. چون این موارد در عملکرد چرخ گوشت اختلال ایجاد خواهند کرد. برای چرخ کردن مواد غذایی دیگر نیز از همین روش استفاده نمایید. آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و سپس درون این دستگاه بریزید. اگر قطعه های مواد غذایی یخ زده و بزرگ باشند، موجب کند شدن تیغه و عدم عملکرد درست چرخ گوشت فوما خواهند شد.

چرخ گوشت فوما صدای ناهنجاری دارد

در صورتی که متوجه شدید چرخ گوشت فوما صدای غیر طبیعی دارد، قطعات اصلی دستگاه خود را برای پیدا کردن ایراد مورد بررسی قرار دهید. صدای ناهنجار چرخ گوشت فوما می‌تواند به علت خراب بودن موتور دستگاه باشد. موتور چرخ گوشت فوما مهمترین قطعه این دستگاه می باشد و اجزای اساسی چرخ گوشت فوما مثل آرمیچر و ذغال داخل آن قرار دارند. در صورتی که هر کدام از این اجزا دچار خرابی شوند موجب خواهند شد، که موتور عملکرد درستی نداشته باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو برقی فوما Fuma/نمایندگی تعمیرات جارو برقی فوما

خراب بودن و ساییدگی یاتاقان موتور چرخ گوشت فوما می‌تواند موجب ایجاد صدای ناهنجار در این دستگاه شود.

چنانچه یاتاقان‌های دستگاه سالم بودند، باید به سراغ جعبه دنده این دستگاه رفته و گریس داخل آن را مورد بررسی قرار دهید. چون امکان دارد، که این گریس فاسد شده و یا تمام شده باشد. بنابراین باید با گریس تازه جایگزین نمایید.

چنانچه پروانه خنک کننده موتور چرخ گوشت فوما هرز شده باشد، موجب ایجاد صدای غیر طبیعی و بیشتر در چرخ گوشت فوما خواهد شد. بنابراین باید این پره ها را چک کنید، که کج و یا شکسته نشده باشند. در اکثر مواقع با سفت کردن پره ها صدای ناهنجار چرخ گوشت از بین می‌رود.

گوشت از چرخ گوشت فوما خارج نمی‌شود

اگر گوشت ها را درون چرخ گوشت فوما می‌ریزید، اما از دستگاه گوشتی خارج نمی شود باید تیغه چرخ گوشت را بررسی کنید. چنانچه این تیغه ها کند شده باشند، گوشت از چرخ گوشت خارج نخواهد شد. پیشنهاد می شود، که تیغه های چرخ گوشت فوما را به صورت دوره ای تیز کنید. اگر قصد دارید تیغه چرخ گوشت را تیز کنید، این کار را به افراد ماهر بسپارید، تا قطعات چرخ گوشت شما آسیب نبینند. همچنین در صورتی که میزان چربی در گوشت هایی که می خواهید چرخ کنید، زیاد از حد باشد موجب خواهد شد، که تیغه و مارپیچ نتوانند حرکت کنند و گوشت از چرخ گوشت خارج نخواهد شد.

چرخ گوشت فوما

نکات مهم نگهداری و ایمنی چرخ گوشت فوما

امروزه اکثر افراد ترجیح می‌دهند، که گوشت چرخ کرده را در منزل خود تهیه کنند. چون گوشت‌های چرخ کرده آماده که در بازار وجود دارد از نظر مرغوبیت و بهداشت به پای گوشت چرخ کرده ای که خود افراد آماده می کنند، نمی رسد. اما باید توجه داشته باشید، که در صورتیکه موارد و نکات ایمنی در هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نشود، می‌تواند حادثه ساز شود.

 • وقتی می‌خواهید گوشت ها را درون چرخ گوشت فوما چرخ کنید بهتر است، که تا جایی که امکان دارد، گوشت ها را به قسمت های ریز تقسیم کنید، تا به موتور دستگاه فشار زیادی وارد نشود.
 •   همراه گوشت نباید پیاز را چرخ کنید. چون آب پیاز به درون موتور چرخ گوشت فوما نفوذ خواهد کرد و موجب آسیب دیدن موتور دستگاه خواهد شد و تیغه ها را نیز کند خواهد کرد.
 •   برای چرخ کردن گوشت هایی را انتخاب کنید، که رگ و پی نداشته باشند. چون در تیغه ها گیر خواهند کرد.
 •   چرخ گوشت خود را برای مدت طولانی و به صورت مداوم روشن نگه ندارید و به آن استراحت دهید.
 •  به هیچ عنوان چرخ گوشت فوما را به صورت خالی روشن نکنید. چون دور موتور بالا خواهد رفت و این موجب فرسایش و گرمای بیش از حد آن می شود.
 • پس از اینکه هر بار از چرخ گوشت فوما استفاده می کنید، باید تمام اجزای آن را شسته و خشک نمایید.
 •  اگر می‌خواهید تیغه های چرخ گوشت فوما را تیز کنید، این کار را به دست افراد با تجربه بسپارید. تیغه‌های دستگاه با دقت زیاد و از هر سمت باید تیز شوند.
 •   در صورتی که نکات گفته شده برای نگهداری چرخ گوشت فوما رعایت شود، عمر مفید دستگاه شما افزایش خواهد یافت.
 • در پایان چرخ کردن گوشت ها برای اینکه اطمینان حاصل کنید، که همه گوشت ها از دستگاه خارج شده اند، می توانید از کمی نان خشک استفاده کنید.
 •  از پارچه مرطوب برای تمیز کردن قسمت های برقی دستگاه نباید استفاده شود و این قسمت ها هرگز نباید با آب تماس داشته باشند.
 • از انگشتان خود برای فشار دادن گوشت به درون چرخ گوشت فوما نباید استفاده کنید.
 •  بهتر که است، که چرخ گوشت فوما به صورت دوره ای سرویس شود، تا از خرابی ها پیشگیری شود.
 •   به این نکته توجه داشته باشید، که بچه ها به چرخ گوشت علاقه زیادی دارند. بنابراین دستگاه را در دسترس آنها قرار ندهید و اگر در حین کارکردن با چرخ گوشت کاری برایتان پیش آمد، حتماً دستگاه را خاموش کنید. چون یک لحظه غفلت ممکن است که حوادث جبران ناپذیری را به بار آورد.
 •  در صورتی که حادثه‌ای رخ داد، فوری چرخ گوشت فوما را از برق بکشید و دستگاه را خاموش کنید.
 •  اگر دست کودک شما دچار خونریزی شده است آن را محکم ببندید، تا جلوی خونریزی را بگیرید و در کمترین زمان ممکن و فوری به بیمارستان و پزشک برسانید.
 •  اگر قسمت موتور چرخ گوشت فوما را به آرامی جدا کنید، تا دستگاه سبک تر شود.
 •  با رعایت کردن نکات نگهداری و استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه می‌توانید از ایجاد خرابی ها و ایرادات در چرخ گوشت فوما پیشگیری کنید. در این صورت نیاز به تعمیر و تعمیر کار نخواهید داشت شاهد حادثه‌های تلخ نخواهید بود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی فوما Fuma
پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر چرخ گوشت فوما

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت فوما

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x