خدماتخدمات ساختمان

بررسی قیمت لوله کشی گاز

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم به بررسی قیمت لوله کشی گاز بپردازیم . یکی از نیازهای مهم هر ساختمانی لوله کشی گاز می باشد و شما باید برای لوله کشی گاز تدابیری را در نظر بگیرید مانند مقیاس لوله کشی لوله و نوع لوله و غیره تا بتوانید روند لوله کشی را بدون بروز مشکلات انجام دهید یکی از عواملی که در این روند تاثیرگذار است قیمت لوله کشی گاز است در این مقاله می‌خواهیم برای شما به بررسی قیمت لوله کشی گاز بپردازیم لطفاً با ما همراه باشید.

قیمت لوله کشی گاز به چه چیزهایی بستگی دارد؟

تعمیرات لوله کشی در منازل به طور معمول به دلیل تغییر کابینت آشپزخانه، دکوراسیون و یا انشعاب گیری برای نصب کردن وسایلی مانند کباب پز پکیج و غیره می باشد و گاهی اوقات هم به دلیل پوسیدن لوله های گاز اشخاص اقدام به تعویض و نوسازی لوله های گاز می کنند قیمت لوله کشی گاز متغیر می باشد و بستگی به نوسان بازار، مقدار کار لازم برای انجام لوله کشی، بازسازی لوله کشی گاز، حجم تغییرات و…. دارد. قیمت لوله کشی گاز کار نوساز به طور معمول علاوه بر دستمزد به همراه جنس محاسبه می شود.

به دلیل رعایت مسائل ایمنی و خطرات احتمالی لوله کشی گاز که می تواند برای شما و ساکنین ساختمان خطرات زیادی به همراه داشته باشد، حتما از سپردن لوله کشی گاز و حتی خرده کاری هایی در این مورد هم، به افراد ناوارد شدیداً پرهیز کنید و سعی کنید لوله کشی گاز را به اشخاصی بسپارید که از تخصص و مهارت لازم برخوردار باشند اگر بعد از گذشت چند روز از لوله کشی گاز متوجه شدید که بوی گاز به مشام شما می‌رسد حتماً برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید البته امکان دارد که این به دلیل کار کردن لوازم گازسوز باشد و اصلاً ربطی هم به لوله کشی گاز نداشته باشد ولی به هر حال شما باید موضوع را حتماً بررسی کنید اگر متوجه شدید که لوازم گاز سوز شما به طور ناقص می سوزد باید حتماً خرابی را رفع و نشتی های احتمالی را هم برطرف کنید.

حتما بخوانید:   جدیدترین مدل کمد دیواری | کمد دیواری آینه دار

در لوله کشی گاز چه چیزهایی بر اجرت لوله کشی تاثیر می گذارد؟

رنگ زدن از جمله مواردی است که می تواند در اجرت لوله کشی گاز اثر داشته باشد در سایزهای بالای لوله کشی گاز، قیمت لوله کشی گاز بر حسب اجرت هر اتصال محاسبه خواهد شد. عمیق بودن جوش، نکات و ضروریات فنی در لوله کشی گازی که با قطر های بالا انجام می شود در کیفیت جوش بسیار مهم است. الکترودی که در جوشکاری مصرف می کنند هم می تواند بر قیمت لوله کشی اثرگذار باشد. صیقلی و صاف بودن محل جوشکاری از مواردی است که یک جوشکار حرفه‌ای باید در نظر بگیرد.

بجز جوشکاری می توان از روش های دیگری هم مثل لوله کشی لوله های غیر فلزی و یا فیتینگ استفاده کرد که البته برای لوله کشی گاز منزل به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا مورد تایید شرکت گاز نیست البته در گذشته گازرسانی از طریق لوله های فلزی انجام می شد ولی اکنون برای انتقال گاز شهری لوله های پلی اتیلن به کار می برند ولی در گاز کشی ساختمان این کار غیر مجاز است.

خرده کاری های لوله کشی گاز معمولاً با توجه به سایز کار و متراژ محل و همچنین به تعداد سر جوشها و جوشهای ثابت تعیین خواهد شد به طور معمول خرده کاری های لوله کشی گاز بیشتر از خود لوله کشی است و این به دلیل حمل تجهیزات، جوشکاری، ایاب و ذهاب، تخصصی بودن و دقت در لوله کشی گاز می باشد در خرده کاری های لوله کشی گاز محدودیت های زیادی وجود دارد که لوله کش گاز و متخصص مربوطه باید دقت و مهارت زیادی داشته باشد تا بتواند علاوه بر انجام دادن لوله کشی از آلودگی هم دوری کند.

 

انواع مختلف لوله کشی گاز

قیمت لوله کشی گاز

بسته به کاربردی که در ساختمان شما دارد و مقیاس آن، انواع مختلف لوله و روشهای لوله کشی با یکدیگر فرق می کند امروزه لوله کشی گاز به دو روش انجام می شود:

  1. لوله کشی گاز روکار
  2. لوله کشی گاز توکار

در ادامه مطالب این دو نوع لوله کشی را برایتان توضیح می دهیم:

1- لوله کشی گاز روکار

همانطور که از اسمش پیداست در این لوله کشی لوله های گاز در قسمت بیرون نصب می شود و شما می توانید آنها را ببینید اگر بعد از تمام شدن ساخت ساختمان شما اقدام به لوله کشی گاز کردید لوله کشی گاز روکار بهترین گزینه برای شما است زیرا برای لوله کشی روکار شما نیازی به کندن و جاگذاری لوله ها ندارید هزینه آن هم برای شما کمتر می باشد و شما می توانید با هزینه کمتری لوله کشی را انجام دهید البته فراموش نکنید که انجام لوله کشی روکار از جهت زیبایی اثر منفی دارد شما قبل از اینکه تصمیم به لوله کشی روکار بگیرید این مورد را باید حتما در نظر داشته باشید.

حتما بخوانید:   دلایل برق داشتن بدنه پمپ آب چیست؟
2- لوله کشی گاز توکار

در این نوع لوله کشی، لوله ها در قسمت زیر سطوح جایگذاری می شود بعد از اتمام لوله کشی شما به هیچ وجه لوله ها را نمی بینید بعضی از افراد هنگام ساختن ساختمان گاز کشی را انجام می‌دهند در این جور مواقع بیشتر از لوله کشی توکار استفاده می کنند کارشناسان معتقدند که روش لوله کشی توکار نیاز به تخصص بیشتری دارد و هزینه بیشتری هم باید صرف شود.

چه عواملی بر قیمت متری لوله کشی گاز تاثیرگذار است؟

۱- متراژ و مقیاس ساختمان

یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت متری لوله گاز متراژ ساختمان است معمولاً هرچه متراژ ساختمان بیشتر باشد قیمت لوله کشی گاز هم به صورت متری زیادتر خواهد شد.

2- جنس و نوع لوله

جنس و نوع لوله ای که از آن برای لوله کشی استفاده می‌کنید بسیار در قیمت لوله کشی موثر است شما باید قبل از اینکه لوله کشی را شروع کنید انواع مختلف لوله را بررسی کرده و متناسب با نیاز خود بهترین آن را انتخاب کنید امروزه لوله ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. پلاستیکی
  2. فلزی

هر کدام از این ها زیر مجموعه های خاص خود را دارا هستند استفاده از نوع پلاستیکی لوله گاز در ساختمان هایی با کاربرد مسکونی بیشتر رواج دارد در موارد خاصی هم در مصارف صنعتی از آن استفاده می کنند.

3- کاربری ساختمان

کاربری ساختمان با یکدیگر فرق می کند و شما نمی توانید از یک نوع لوله برای همه کارهای مورد نیاز تان استفاده کنید زیرا با توجه به کاربری ساختمان و میزان مصرف روزانه گاز، لوله و جنس لوله فرق می کند و این تفاوت در نهایت باعث تغییر قیمت لوله گاز خواهد شد‌ و هزینه لوله‌کشی گاز هم به‌ همان نسبت زیاد خواهد شد.

4- خرده کاری در لوله کشی گاز

لوله کشی گاز بسته به شرایط ساختمان شما احتمالا به خرده کاری نیاز داشته باشد در ادامه چند مورد از این خرده کاری ها را برایتان بیان می کنیم:

  1.  مسدود شدن لوله و یا کور شدن آن
  2.  انشعاب لوله
  3.  تغییر مسیر لوله کشی
حتما بخوانید:   مایع تمیز کننده لوله فاضلاب و حمام

اگر شما به هر کدام از خرده کار ها نیاز پیدا کردید قیمت لوله کشی تغییر می کند و شما باید قبل از آغاز لوله کشی از جهت هزینه با متخصص مربوطه به تفاهم کامل برسید.

قیمت متری لوله کشی گاز

قیمت لوله کشی گاز

ما در این مقاله عواملی را که در تعیین قیمت لوله کشی موثر است برای تان توضیح دادیم قیمت نهایی لوله کشی به دلایل مختلفی تغییر می کند به طور میانگین لوله کشی گاز حدود متری ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان برای شما هزینه دارد البته اگر شخص متخصص منصف باشد ممکن است قیمت منصفانه تری هم در نظر بگیرد دقت داشته باشید که قیمت نهایی وقتی اعلام می شود که شرایط ساختمان و نیازهای کارفرما تعیین شده باشد تا بتوانید این روند را به بهترین شکل طی کنید. البته امروزه مقدار قیمت لوله کشی فقط متری محاسبه نمی شود کارفرما هزینه اجرایی روند را هم به صورت واحدی پرداخت خواهد کرد مثلاً برای تعیین قیمت لوله کشی گاز یک ساختمان که ده واحد می باشد می توان قیمت لوله کشی گاز یک واحد را حساب کنید و سپس در واحدها ضرب کنید البته این در صورتی است که متراژ و نقشه تمام واحد ها مانند هم باشد وگرنه این روش قابل اجرا نیست ما در این مقاله از مجله امداد سعی کردیم برای شما عواملی را که در تعیین قیمت متری لوله کشی گاز موثر می باشند در اختیارتان قرار دهیم قبل از اینکه کار را به کسی بسپارید حتما از صلاحیت و تخصص کافی او اطمینان پیدا کنید و توجه کنید که قبل از اینکه کار را شروع کند مجوزهای لازم را کسب کرده و بعد کار لوله کشی را آغاز کند در غیر این صورت شما بعدها با مشکلات قانونی روبرو می شوید.

 

سخن آخر

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما به بررسی قیمت لوله کشی گاز پرداختیم و همچنین عواملی را که در این قیمت تاثیرگذار است به طور کامل برای تان بیان کردیم فقط دقت داشته باشید کار لوله کشی گاز ساختمان خود را به شخص متخصص و مجرب و ماهر بسپارید که از تخصص کافی او اطمینان داشته باشید زیرا لوله کشی گاز کار حساسی می باشد و در صورت اشکالی در لوله کشی گاز، سلامت شما و خانواده تان به خطر می‌افتد.

111111111111111111

31

بررسی قیمت لوله کشی گاز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

قیمت متری لوله کشی گاز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا