تعمیرات یخچال

نحوه شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک | نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

خرابی یخچال می تواند بسیار مشکل آفرین باشد زیرا یخچال از وسایل پرمصرف است که تمام مدت و به طور شبانه روز روشن است اگر یخچال دچار خرابی شود شما را با مشکلات زیادی روبه رو خواهد کرد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما نحوه شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک را به طور کامل توضیح دهیم و مطالبی را که مربوط به شارژ گاز یخچال می شود برایتان بیان کنیم.

روش تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک برای شارژ گاز یخچال

تشخیص اینکه تعیین شود آیا گاز یخچال جنرال الکتریک شما خالی شده یا خیر؟ بر عهده تعمیرکار ماهر می باشد برای اینکه شما بتوانید مشکل یخچال جنرال الکتریک را برطرف کنید ابتدا باید با نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس برقرار کنید برای این منظور باید به روش زیر عمل کنید:

 • مرحله اول با شماره ای که در کارت گارانتی یخچال جنرال الکتریک شما درج شده است تماس بگیرید.
 • بعد از اینکه درخواست شما ثبت شد برای شما پیامک ارسال خواهد شد که نام تکنسین مربوطه و زمان اعزام تکنسین را به شما اعلام می‌کنند.
 • در اولین فرصت تعمیرکار به محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد و بعد از انجام شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک به شما گارانتی ارائه می دهد.

انجام  شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک در محل

جابجا کردن یخچال به دلیل سنگینی زیاد سخت و دشوار است و ممکن است جابجا کردن آن باعث آسیب رسیدن به دستگاه شود به همین دلیل بهتر است شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک بدون جابجایی و در محل انجام شود به همین دلیل نمایندگی های تعمیرات یخچال جنرال الکتریک، تعمیر کار را به محل مورد نظر شما اعزام می کند با شارژ گاز یخچال در محل، شما در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی خواهید کرد و همچنین دستگاه شما به بهترین شکل و بدون به وجود آمدن مشکلی شارژ خواهد شد اگر علائم خالی شدن شارژ گاز یخچال را مشاهده کردید با نمایندگی های تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس گرفته و تقاضای شارژ گاز یخچال را بدهید.

حتما بخوانید:   ارور یخچال فریزر الکترولوکس Electrolux | کدهای خطای الکترولوکس

یخچال جنرال الکتریک

آیا شارژ گاز یخچال ساید بای ساید با یخچال فریزر جنرال الکتریک فرق می کند؟

به طور کلی همه یخچال های مدل بالا و پایین و معمولی جنرال الکتریک از گاز R۱۳۴ استفاده می کنند ولی برای یخچال های ساید بای ساید از گاز R۶۰۰ استفاده می شود نتیجه می گیریم که گاز یخچال در مدل های مختلف یخچال جنرال الکتریک با یکدیگر فرق دارد ولی روش شارژ گاز یخچال در تمام مدل ها به یک صورت انجام می شود توصیه می کنیم برای شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک هیچگاه خودتان این کار را انجام ندهید و حتماً برای این کار از تکنسین های مربوطه کمک بگیرید.

شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک هر چند وقت یکبار باید انجام می شود؟

شارژ گاز یخچال زمان خاصی نداشته و اگر به دلایل مختلف شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک شما تمام شود باید آن را شارژ کنید امکان دارد یخچال شما با مشکلاتی مثل نبودن سرما در یخچال و یا یکسره کار کردن کمپرسور روبرو شود شما در صورت بروز این نشانه ها متوجه خالی شدن گاز یخچال خواهید شد البته باید بگوییم که گاز یخچال جنرال الکتریک معمولاً تخلیه نخواهد شد ولی اگر به دلایل مختلف با این مشکل روبرو شدید باید برای شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک اقدام کنید.

آیا ارتباطی بین باز بودن درب یخچال و خالی شدن گاز آن وجود دارد؟

این موضوع که افراد فکر می کنند باز بودن درب یخچال برای مدت طولانی باعث خالی شدن گاز یخچال می شود کاملاً اشتباه است با باز گذاشتن درب یخچال فقط سرمای یخچال به هدر می رود و باعث می شود کمپرسور بیشتر کار کرده و خراب شود در شرایطی که شما از یخچال خوب استفاده کنید گاز یخچال جنرال الکتریک خالی نخواهد شد زیرا وقتی شارژ گاز یخچال انجام می شود لوله آن به طور کامل بسته می شود و گاز امکان خروج را ندارد ولی گاهی به دلیل به وجود آمدن حفره و یا سوراخ در لوله های رفت و برگشت گاز، ممکن است گاز یخچال کم کم خارج شود دلایلی که می تواند باعث خارج شدن گاز یخچال جنرال الکتریک شود موارد زیر است:

 • پوسیده شدن لوله ها
 • نشتی داخل یخچال
 •  جابجایی غلط یخچال جنرال الکتریک
 •  عمر زیاد یخچال جنرال الکتریک
 • و….

از چه گازهایی در یخچال استفاده می شود؟

در ابتدا برای یخچال ها از گاز آمونیاک استفاده می‌شد ولی به دلیل اینکه گاز آمونیاک سمی بوده و گاهی باعث انفجار می شد دیگر در یخچال از این گاز استفاده نکرده و امروزه از گاز فریون استفاده می شود. فریون به مواد شیمیایی می گویند که به عنوان خنک کننده یا مبرد در یخچال های جدید از آن استفاده می شود گاز فریون بدون بو و بدون رنگ است ولی اگر یخچال دچار نشت گاز شود شما بوی ناخوشایند را حس می‌کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی لوازم خانگی جنرال الکتریک General Electric | خدمات پس از فروش

نشانه های خالی شدن گاز یخچال جنرال الکتریک چیست؟

موارد زیادی می تواند نشانه ی خالی شدن گاز یخچال جنرال الکتریک باشد اگر می خواهید با این موارد آشنا شوید حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید:

۱- مواد غذایی در داخل یخچال سرد نمی شود.

اگر گاز یخچال جنرال الکتریک شما دچار نشتی شده باشد و خالی شود دیگر یخچال نمی تواند سرمای لازم را داشته و مواد غذایی را سرد کند اگر یخچال دچار نشت گاز شود در عرض دو سه ساعت دمای یخچال زیاد شده و مواد غذایی فاسد خواهد شد.

۲- کار کردن مداوم موتور یخچال جنرال الکتریک

اگر گاز یخچال جنرال الکتریک خالی شود یخچال تلاش می کند تا داخل یخچال سرد مانده و دما بالا نرود در صورتی که یخچال گرم شود و دمای یخچال بالا برود کندانسور و کمپرسور که به وسیله گاز فریون کار می کنند مداوم کار کرده تا دمای یخچال را کم کند در این صورت یخچال یکسره کار می کند و خاموش نخواهد شد در این هنگام موتور یخچال تحت فشار قرار می‌گیرد اگر به همین صورت ادامه پیدا کند ممکن است به موتور آسیب جدی وارد شود.

۳- برق زیادی مصرف می شود

مصرف برق در بعضی از ماه ها، بالا و در بعضی از ماه ها هم پایین می باشد مثلاً در تابستان به دلیل استفاده از کولر مصرف برق بالاتر خواهد رفت ولی در زمستان مصرف برق کمتر است اگر شما متوجه شدید که برق شما نسبت به قبل بیشتر مصرف شده است می تواند به دلیل نشت گاز فریون در یخچال جنرال الکتریک باشد زیرا نشت گاز فریون باعث می شود که موتور یخچال به طور مداوم کار کند.

۴- بوی عجیب و غریب و ناشناخته

گاز فریون همان طور که گفتیم گازی بدون بو می باشد ولی وقتی نشت می کند بوی شیمیایی از آن منتشر خواهد شد و شما نمی توانید بو را تشخیص دهید که چه بویی است؟ در این صورت باید احتمال بدهید که گاز فریون نشت کرده باشد اگر با این مشکل روبرو شدید حتماً از با نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

روش تست کردن مقدار گاز فریون

برای اینکه شما متوجه شوید آیا گاز داخل کمپرسور وجود دارد یا خیر؟ به دو روش می توانید مقدار گاز فریون را تست کنید:

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

روش اول: برای تست مقدار گاز داخل کمپرسور ابتدا کندانسور دستگاه را لمس کرده و اگر دمای کندانسور سرد بود و یخچال هم کار می کرد یعنی گاز فریون نشت می‌کند زیرا گاز در لوله های کندانسور جریان داشته و باید بدنه کندانسور داغ باشد البته سرد بودن کندانسور فقط نمی‌تواند به دلیل خالی شدن گاز فریون باشد ولی یکی از علائم نشت گاز فریون می تواند سرد بودن کندانسور باشد.

روش دوم: برای اینکه مقدار گاز فریون را تست کنید ابتدا یخچال را از برق در آورید و با دقت به یخچال گوش کنید اگر از یخچال صدایی به گوشتان رسید متوجه خواهید شد که گاز یخچال وجود دارد ولی اگر صدایی به گوش تان نرسید احتمال دارد گاز یخچال خالی شده باشد.

یخچال جنرال الکتریک

روش شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک چگونه است؟

در ادامه می خواهیم برای شما روش شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک را به طور کامل توضیح دهیم:

 • ابتدا باید از نداشتن نشتی لوله گاز یخچال مطمئن شوید.
 • برای این منظور می‌توانید از ماده شوینده مخصوص استفاده کنید.
 • اگر از عدم نشتی و تمیز بودن لوله های یخچال مطمئن شدید باید عملیات وکیوم را انجام دهید.
 • بعد از تمام شدن وکیوم دستگاه باید به گیج فشار ضعیف وصل شود تا بتواند مقدار وکیوم را نشان دهد.
 •  اگر دستگاه نشتی داشته باشد باعث می شود عقربه های گیج پایین بیاید.
 • ولی اگر گیج حرکت نکرد و نشتی وجود ندارد و می توانید شارژ گاز یخچال را شروع کنید.
 • برای شارژ گاز باید لوله را به کپسول گاز وصل کنید و سمت دیگر لوله را هم شل کنید تا کمی گاز خارج شود.
 • سپس والف گیج را باز کنید تا مقداری گاز وارد یخچال بشود.
 • این عملیات را در هنگام روشن بودن کمپرسور انجام دهید.

 نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک آشنا کردیم همانطور که می دانید یخچال وسیله ضروری بوده و باید از آن خوب نگهداری کنید تا باعث افزایش طول عمر آن شود اگر متوجه گرم شدن مواد غذایی داخل یخچال شدید باید گاز یخچال را بررسی کنید ممکن است گاز یخچال به دلایل مختلف تمام شده باشد برای شارژ گاز یخچال حتماً باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

اگر در زمینه شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

نحوه شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نشانه های خالی شدن گاز یخچال جنرال الکتریک چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا