تعمیرات جاروبرقی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گلد فراست Gold frost

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گلد فراست Gold frost|مشکلات رایج جاروبرقی‌ گلد فراست

در این مقاله به آموزش عیب یابی و تعمیر جاروبرقی گلد فراست می پردازیم و مشکلات و ایرادات رایج این دستگاه را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای مناسبی برای برطرف کردن آنها بیان می کنیم. با مطالعه این مقاله می توانید، با کمترین هزینه مشکلات دستگاه خود را برطرف کنید.

ایرادت و مشکلات رایج جاروبرقی‌ گلد فراست

اگر با مشکلات و ایرادات رایج جاروبرقی گلد فراست آشنا باشید، می توانید در زمان درست اقدام صحیح را انجام دهید. با این کار از آسیب دیدن بیشتر دستگاه خود پیشگیری خواهید کرد. در ادامه هر کدام از مشکلات جاروبرقی گلد فراست را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

جاروبرقی گلد فراست

مکش جاروبرقی گلد فراست ضعیف است

از جمله مشکلات رایج در جاروبرقی گلد فراست ضعیف شدن مکش این دستگاه می باشد. این مشکل ایراد اساسی محسوب نمی شود، بلکه از جمله مشکلات ساده جاروبرقی گلد فراست است، که می توانید به راحتی آن را برطرف کنید.

امکان دارد، که لوله تلسکوپی دچار گرفتگی شده باشد. باید عامل انسداد را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. همچنین امکان دارد، که چیزهایی در لوله‌ی خرطومی جاروبرقی گلد فراست گیر کرده باشد و با گذشت زمان زباله ها و موهای بیشتری به آن چسبیده و در نتیجه لوله مسدود شده باشد و عاملی برای کم شدن مکش جاروبرقی شده باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید انسداد لوله ها را برطرف کنید.

امکان دارد، که لوله خرطومی دچار پارگی و آسیب دیدگی شده باشد. در این حالت مکش جاروبرقی گلد فراست ضعیف خواهد بود. در این شرایط برای برطرف کردن مشکل باید لوله خرطومی دستگاه خود را عوض کنید.

اگر موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید ولی مشکل برطرف نشد، احتمالاً مشکل مربوط به قطعات داخلی جاروبرقی مانند واشر و تسمه باشد. در این صورت باید این قطعات را عوض کنید.

از جمله دلایل دیگر برای مکش ضعیف جاروبرقی می توان به پر بودن کیسه و کثیف بودن فیلتر اشاره کرد. وقتی که کیسه جاروبرقی گلد فراست بیش از اندازه پر شود، مکش آنطور که باید نخواهد بود. بنابراین باید به موقع کیسه جاروبرقی گلد فراست را تخلیه کنید.

حتما بخوانید:   آموزش ۰ تا ۱۰۰ تعمیر چرخ گوشت گلد فراست Gold frost

فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را شسته و پس از خشک شدن در محل خود به درستی نصب کنید. وقتی فیلتر و کیسه جاروبرقی خود را تمیز می‌کنید، جاروبرقی جانی دوباره می‌گیرد و مکش بسیار بهتری خواهد داشت.

دکمه روشن و خاموش یا سیم جمع کن جاروبرقی گلد فراست کار نمی‌کند

اگر متوجه شدید، که هیچ کدام از دکمه های جاروبرقی گلد فراست کار نمی کند، باید قاب جاروبرقی را بردارید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد، که بر اثر ضربه خوردن دکمه ها گیر کرده باشند و در این حالت به راحتی می توان آنها را به حالت اولیه خودشان برگرداند. اما اگر این دکمه ها هرز شده باشند، باید آنها را عوض کنید. عوض کردن دکمه های روشن و خاموش و سیم جمع کن را بهتر است، که به تکنسین متخصص در این زمینه بسپارید.

چرخ جاروبرقی گلد فراست شکسته است

اگر چرخ جاروبرقی گلد فراست شکسته است به راحتی قابل مشاهده و قابل تشخیص خواهد بود. برای رفع مشکل تنها راهکار عوض کردن چرخ های جاروبرقی می‌باشد. باید توجه داشته باشید، که وقتی چرخ جاروبرقی را می‌‌خواهید تهیه کنید، جنس آن اصلی و فابریک باشد.

جاروبرقی گلد فراست روشن نمی‌شود

قطع شدن مدار سری موتور جاروبرقی گلد فراست موجب خواهد شد، که دستگاه نتواند روشن شود. اگر حتی فقط یکی از اعضا با سایر قطعه ها ارتباط نداشته باشد، موتور جاروبرقی گلد فراست روشن نخواهد شد.

در برخی مواقع دلیل روشن نشدن جاروبرقی گلد تراز خراب بودن دکمه زین جمع کن است برای رفع مشکل باید سیم جمع کن جاروبرقی را تعمیر کنید در بیشتر موارد دیده می شود که برق وارد قسمت سیم جمع کن می شود، اما چون شاخک‌های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره متصل نیست، برق وارد نشده است و موجب می‌شود، که دستگاه نتواند روشن شود.

امکان دارد، سیم رابط و دوشاخه جاروبرقی گلد فراست دچار ایراد شده باشند. برای برطرف کردن مشکل بدنه جاروبرقی را باز کنید و با استفاده از ولت متر بررسی کنید، که برق به سیم جمع کن می رسد یا خیر. وقتی دوشاخه را به پریز می‌زنید باید دقت داشته باشید، چون جاروبرقی دارای برق است. چنانچه دوشاخه سیم رابطه سالم نباشند، باید آنها را عوض کنید.

دلیل دیگری که موجب می شود جاروبرقی گلد فراست روشن نشود، خراب بودن دکمه روشن و خاموش این دستگاه است. برای بررسی این ایراد باید جاروبرقی خود را از برق جدا کرده و با استفاده از اهم متر کلید را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه عقربه عدد صفر را نشان دهد کلید روشن است و اگر عقربه بی نهایت را نشان دهد کلید در حالت خاموش است. در غیر اینصورت یعنی کلید ایراد دارد و باید عوض شود.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات جاروبرقی همیلتون Hamilton

پریز برقی که جاروبرقی گلد فراست را به آن متصل نموده اید با استفاده از ولت متر و یا وسیله برقی کوچک دیگر تست کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

در آخرین اقدام برای عیب یابی روشن نشدن جاروبرقی گلد فراست باید موتور دستگاه چک شود امکان دارد، که موتور جاروبرقی نیم سوز و یا به صورت کامل سوخته باشد. اما به احتمال زیاد موتور به صورت کامل نسوخته از و با تعویض سیم پیچی مشکل برطرف خواهد شد.

صدای جاروبرقی گلد فراست زیاد است

صدای زیاد جاروبرقی گلد فراست در برخی مواقع به پروانه دستگاه مربوط است. بنابراین باید جاروبرقی خود را باز کنید و پروانه های آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت معیوب بودن اقدام به تعمیر و تعویض آن کنید.

این امکان وجود دارد، که بوش ها و بلبرینگ ها خراب شده باشند. این خرابی موجب می‌شود، که آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شده و صدای غیرطبیعی در کارکرد موتور دستگاه به گوش برسد. برای رفع این مشکل باید قطعات معیوب را تعمیر و تعویض کنید.

خراب بودن نگهدارنده های لاستیکی در جاروبرقی گلد فراست یکی دیگر از دلایل صدای زیاد این دستگاه است. در جاروبرقی گلد فراست سرعت زیاد موتور لرزش بسیار شدیدی را در بدنه دستگاه ایجاد می کند، به همین دلیل بین اجزای مختلف، از نگهدارنده های لاستیکی استفاده می شود‌. اگر این لاستیک ها خراب شوند، دستگاه در هنگام کار کردن صدای زیادی خواهد داد. در این صورت باید لاستیک های خراب را عوض کنید.

علت دود کردن و بوی سوختگی جاروبرقی گلد فراست

وقتی که بوی سوختگی از جاروبرقی گلد فراست احساس می‌کنید، باید دستگاه خود را فوری خاموش نمایید و بررسی دستگاه را از کابل برق آن شروع نمایید.

اگر تسمه جاروبرقی ایراد داشته باشد و چیزی مانع از حرکت آن شود، بوی سوختگی خواهد داد. امکان دارد که بلبرینگ دستگاه منشاء بوی سوختگی باشد و فرسودگی آن سبب ایجاد بوی سوختگی در موتور جاروبرقی گلد فراست شود.

یکی دیگر از دلایل بوی سوختگی نیم سوز شدن موتور جاروبرقی گلدفراست می باشد. در صورتی که موتور به صورت کامل سوخته باشد، دستگاه به صورت واضح از کار میافتد و تشخیص آن راحت است.

حتما بخوانید:   دلیل کاهش مکش جاروبرقی چیست

در بیشتر موارد بوی سوختگی به دلیل مشکل در بلبرینگ و تسمه دستگاه است. اگر این قطعات را عوض کنید، می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

همچنین اگر در قسمتی از جاروبرقی گلد فراست شما گرفتگی و مسدودی اتفاق افتاده باشد، به موتور دستگاه فشار آمده و موجب ایجاد بوی سوختگی خواهد شد.

جاروبرقی گلد فراست داغ می‌کند

جاروبرقی گلد فراست در حین کار کردن مقداری گرما تولید خواهد کرد، اما اگر متوجه شدید، که بدنه جاروبرقی بیش از اندازه داغ است باید دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنید.

داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی گلد فراست احتمال دارد به دلیل خراب بودن ترموستات، خراب بودن فن جاروبرقی و نیم سوز شدن موتور اتفاق بیفتد. پس از این اتفاق ممکن است، که دستگاه شما خاموش شود. در این شرایط نباید جاروبرقی خود را مجددا روشن کنید. چون امکان دارد، که موتور دستگاه بسوزد.

به صورت مداوم از دستگاه خود به صورت یکسره استفاده نکنید و اجازه دهید، که دستگاه شما استراحت کرده و خنک شود.

در صورتی که کیسه جاروبرقی بیش از اندازه پر باشد یا فیلتر جاروبرقی گلد فراست کثیف باشد، به موتور جاروبرقی فشار زیادی وارد می شود و موجب خواهد شد، که موتور جاروبرقی داغ کند. بنابراین باید به کیسه جاروبرقی خود توجه زیادی داشته باشید و آن را به موقع خالی کنید.

جاروبرقی گلد فراست

 

سخن تکمیلی

با استفاده از مطالعه این مطلب می‌توانید رایج‌ترین ایرادات و مشکلات جاروبرقی گلد فراست را برطرف کنید و نیازی به تعمیر کار نداشته باشید. اما توصیه می کنیم برای برطرف کردن مشکلات داخلی جاروبرقی گلد فراست حتماً از تکنسین متخصص کمک بگیرید. آنها با مشکلات و معایب و اصول تعمیر جاروبرقی ها با توجه به مدل و نوع و برند آنها آشنا هستند. بنابراین تعمیر آن را بدون نقص و به صورت اصولی انجام می دهند. با این کار عمر مفید جاروبرقی گلد فراست شما افزایش پیدا خواهد کرد. عدم دقت به این موضوع موجب خواهد شد، که دستگاه شما آسیب‌های بیشتری ببیند. برخی از این آسیب ها جبران ناپذیر خواهد بود. بنابراین وقتی مشکل جاروبرقی تخصصی است و تعمیر آن را به دست افراد مبتدی نسپارید.

31

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گلد فراست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر جاروبرقی گلد فراست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x