تعمیرات لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شستن لباس ها همواره یکی از مهم ترین کارهایی است که برای نظافت فردی باید انجام شود. در زمان قدیم این کار زحمات زیادی داشت و افراد به ویژه زنان خانه دار وقت زیادی را برای لباس شستن صرف می کردند. با پیشرفت علم و تکنولوژی و اختراع ماشین لباسشویی تحول بزرگی رخ داد. امروزه دیگر لباس شستن کاری پر مشقت محسوب نمی شود. به ویژه که در مدل های جدید لباسشویی با امکانات ویژه و هوشمند تمام جزئیات مربوط به شستن انواع لباس های نازک و ضخیم در هر رنگ و جنس در نظر گرفته شده است. بر روی این لباسشویی های پیشرفته صفحات نمایشگر دیده می شود و قابلیت تنظیمات متنوعی دارند. یکی از برندهای خوب لباسشویی موجود در بازار ایران، لباسشویی گرنیه است که در این مقاله می خواهیم بیشتر با آن آشنایتان کنیم و درباره معنای ارورهای آن به شما بگوییم.

درباره ماشین لباسشویی گرنیه

ماشین لباسشویی گرنیه ساخت کشور اسلوونی است. این شرکت توانسته انواع مدل های پیشرفته از ماشین لباسشویی را روانه بازار جهان کند و در رقابت با همتایان نیرومند خود قرار بگیرد. این ماشین لباسشویی برنامه های متعددی برای شستن لباس دارد. برنامه مخصوص شستن لباس های کتان، لباس های نازک یا زمخت، لباس های تیره یا روشن و… هر کدام با تنظیمات ویژه ای به شکل اختصاصی و بدون آسیب با این دستگاه شسته می شوند. شناختن قابلیت ها و برنامه های ماشین لباسشویی گرنیه به کاربران این دستگاه کمک می کند تا بهتر از آن استفاده کنند. همچنین آگاهی از جزئیات ماشین لباسشویی گرنیه و مطالعه دفترچه راهنمای آن سبب می شود که مصرف کنندگان در حفظ و نگهداری از دستگاه بهتر عمل کنند. هر کدام از برنامه های ماشین لباسشویی گرنیه نامی تخصصی دارد که خواندن دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی در جهت شناخت این نام ها و دکمه های موجود در روی بدنه لباسشویی به شما کمک خواهد کرد.

طریقه استفاده از ماشین لباسشویی گرنیه

اولین مرحله برای استفاده از ماشین لباسشویی گرنیه نصب درست آن است. ماشین لباسشویی باید بر سطحی صاف و در فاصله مناسب با دیوار قرار گرفته باشد تا هوا به خوبی در اطرافش در جریان باشد. زیر ماشین لباسشویی گرنیه نباید خیس باشد زیرا به بدنه آسیب می زند و آن را دچار پوسیدگی می کند. تکنسین ماهری باید ماشین لباسشویی گرنیه را نصب کند که بتواند به دقت تمام اتصالات را وصل کند. بعد از نصب روش استفاده از لباسشویی گرنیه اهمیت دارد. نباید بیش از ظرفیت محفظه ماشین لباسشویی لباس در آن گذاشته شود زیرا آسیب جدی به دستگاه وارد می کند. مواد شوینده مناسب ماشین لباسشویی را در محفظه مخصوص بریزید. خیلی محفظه پودر را پر نکنید. محفظه پودر لباسشویی نباید به هیچ وجه خیس شود. هر از گاه باید داخل محفظه لباسشویی و پودر را کاملا تمیز کنید. برنامه های مختلف ماشین لباسشویی گرنیه را بشناسید و لباس ها را بر اساس جنس و رنگ و نوعشان با این برنامه ها بشویید تا هم لباس هایتان ظاهر اولیه خود را حفظ کند و هم ماشین لباسشویی عمر طولانی ای داشته باشد. نکته بعدی شناختن ارورهای نمایش داده شده روی ماشین لباسشویی گرنیه است. هر کدام از این ارورها وجود نقص یا ایرادی را هشدار می دهد. شناخت این ارورها باعث می شود که در زمان احساس خطر زود ماشین لباسشویی را خاموش کنید و با متخصصان تعمیرات لباسشویی تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی های برند بوش Bosch

ماشین لباسشویی گرنیه

علت کد خطای گرنیه چیست؟

ممکن است ماشین لباسشویی گرنیه به خوبی لباس ها را خشک نکند یا از آن سر و صداهای عجیب و غیر معمولی شنیده شود. همچنین ممکن است از آن آب به بیرون نشت کرده باشد. از دیگر مشکلات ماشین لباسشویی روشن نشدن آن، بیش از حد داغ شدن آب یا گرم نشدن آب، پوسیدگی بدنه، قفل شدن درب ماشین لباسشویی، عدم تخلیه آب داخل محفظه، لرزش ماشین لباسشویی، عدم کف کردن و یا کف کردن بیش از حد، بوی بد لباس ها پس از شست و شو، عدم ورود آب به مخزن و… می باشد. بر روی ماشین لباسشویی گرنیه صفحه نمایشگری تعبیه شده که کدهای خطایی را در هنگام بروز کوچکترین مشکل نمایش می دهد. نمایش این ارورها تشخیص عیب لباسشویی را برای تکنسین تعمیر آسان می کند و می تواند به راحتی در جهت رفع عیب یا تعمیر و تعویض قطعات خراب دستگاه اقدام کند.

آشنایی با ارورهای ماشین لباسشویی گرنیه

بدن انسان ها در موقع بیماری های مختلف نشانه هایی را از خود بروز می دهد. مثلا احساس درد در هر نقطه از بدن، ارورهای بدن برای بیان مشکلی در آن است. ماشین لباسشویی گرنیه هم در مواقعی که دچار مشکلی شده باشد بر روی صفحه نمایشگر خود ارورهایی را در قالب کد خطاهایی نشان می دهد. در اینجا معنای برخی از این کد خطاها را از نظر می گذرانیم. هدف از شناختن این ارورها برای مصرف کنندگان پی بردن اجمالی به مشکل لباسشویشان است. اما این ارورها بیشتر به کار تکنسین های تعمیر لباسشویی می آید که زودتر مشکل لباسشویی را تشخیص بدهند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر درب لباسشویی سامسونگ Samsung

کد خطای F1: این کد خطا نشانگر وجود عیبی در حسگر دمای ماشین لباسشویی است. در این حالت آب گرم نمی شود با وجودی که ماشین لباسشویی کار می کند. تکنسین آموزش دیده در چنین حالتی سنسور دما و ترمیستور، دسته سیم ها و تایمر را بررسی می کند.

کد خطای F2: این کد خطا زمانی به نمایش در می آید که قفل درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد. در این حالت احتمالا نیاز است قفل درب ماشین لباسشویی تعمیر شود.

کد خطای F3: در این حالت سنسور مربوط به تشخیص فشار آب، نمی تواند رسیدن آب به سطح مورد نظر را تشخیص دهد. یا ممکن است آب به اندازه کافی پر نشود و نیاز باشد ورودی آب بررسی شود. ممکن است مانعی بر سر ورود آب به محفظه وجود داشته باشد که باید برطرف شود. دسته سیم های برقی هم باید چک شود. اگر مشکلی در اتصالات و برق و ورودی آب وجود نداشته باشد احتمالا خود حسگر دچار مسأله شده است.

کد خطای F4: کار اینورتر این است که فعالیت موتور را بنا به موقعیت سیستم و تنظیماتی که انجام شده کنترل کند. این کد خطا زمانی نشان داده می شود که سرعت موتور کنترل نشود. در این شرایط باید کارت اینورتر، برد کنترل ولتاژ و SPEED موتور چک شود. بررسی اتصالات بین اینورتر و موتور نیز از الزامات است. شاید نیاز باشد کارت اینورتر دستگاه تعویض شود.

کد خطای F5: این کد خطا در زمانی نمایش داده می شود که ارتباط بین برد کنترل و برد اینورتر قطع شده باشد. در این حالت ممکن است سیم های بین برد اصلی و کارت کنترل موتور یا همان اینورتر پاره شده باشد. همچنین کانکتورهای بردها باید بررسی شود.

کد خطای F6: این هشدار خبر از مشکلی در المنت دما می دهد. در این حالت عیبی در گرمای آب ماشین لباسشویی شناسایی شده است. احتمالا مدار هیتر آب باز است. همچنین سیم های متصل به المنت هیتر آب باید بررسی شود. ترموستات دسته سیم ها هم از دیگر مواردی است که تکنسین لباسشویی بررسی خواهد کرد.

حتما بخوانید:   ماشین لباسشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟

کد خطای F7: این ارور ناشی از عدم تخلیه آب موجود در محفظه لباسشویی است. آب در داخل لباسشویی متوقف می شود و دارنده لباسشویی گرنیه مجبور می شود با دست آن را خارج کند. ممکن است فیلتر پمپ با یک شی خارجی کاملا گرفته شده باشد. همچنین لوله های خروجی لباسشویی احتمال گرفتگی دارد. تمام اتصالات مربوط به تخلیه آب دستگاه باید چک شود.

کد خطای F8: این آلارم بروز مشکلی در موتور ماشین لباسشویی است. آرمیچر موتور، زغال های موتور و تمام اتصالات برد اصلی باید چک شود. در صورت بروز این ارور زود ماشین لباسشویی را خاموش کنید و به تعمیرکار زنگ بزنید زیرا در صورت سوختن کامل موتور هزینه زیادی را باید متقبل شوید.

کد خطای F9: این کد خطا را فقط مدل های آکوا استاپ ماشین لباسشویی گرنیه ممکن است نشان دهد. این خطا به معنی نشتی لوله ورودی است. بررسی ماژول کنترل اصلی نیز ضروری است.

ماشین لباسشویی گرنیه

تعمیرات و تعویض قطعات ماشین لباسشویی گرنیه

تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض قطعات آن کاری تخصصی است بنابراین از اقدامات خودسرانه برای تعمیر لباسشویی خود خودداری کنید. تکنسین های آموزش دیده می توانند با دیدن کدخطاهای نمایش داده شده روی نمایشگر ماشین لباسشویی گرنیه و بررسی موارد لازم خیلی زود عیب یابی کنند و سپس مشکل مورد نظر را برطرف نمایند و یا قطعات آسیب دیده را با جایگزین های باکیفیت و فابریک تعویض کنند. پیشنهاد می شود که در بازه های زمانی معینی ماشین لباسشویی گرنیه را سرویس کنید تا عمر دستگاهتان طولانی شود و به بهترین شکل بتوانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب ضمن معرفی ماشین لباسشویی گرنیه که از برندهای خوب موجود در بازار ایران است ارورهای ماشین لباسشویی گرنیه را برایتان شرح دادیم. هر دستگاه الکترونیکی ای احتمال خرابی دارد. در چنین مواقعی ضرورت مراجعه به متخصصان حرفه ای را احساس خواهید کرد. تکنسین های تعمیرات لباسشویی در صورت تماس شما در محل حاضر خواهند شد و در کمترین زمان علت مشکل ماشین لباسشویی را تشخیص داده و اقدامات لازم در جهت تعمیر آن را انجام خواهند داد. همچنین این متخصصان روابط لازم برای تأمین قطعات باکیفیت و فابریک را دارند و اگر نیاز به تعویض قطعه باشد به سادگی این کار را انجام می دهند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارور ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x