تعمیرات جاروبرقی

راهنمای فارسی جاروبرقی‌ گوسونیک Gosonic

راهنمای فارسی جاروبرقی‌ گوسونیک Gosonic|نحوه عوض کردن فیلتر جاروبرقی‌ گوسونیک

در این مقاله راهنمای فارسی جاروبرقی گوسونیک را گردآوری کرده ایم، تا بتوانید به راحتی از این دستگاه استفاده کنید و از آن لذت ببرید. جاروبرقی از لوازم اساسی و مهم منزل به شمار می آید. هر خانواده از جاروبرقی استفاده می کند. برند گوسونیک جاروبرقی با کیفیتی تولید نموده است، که به خوبی آلودگی ها و گرد و غبار ها را پاک می‌کند. در این مطلب به صورت کامل نحوه استفاده از جاروبرقی گوسونیک را تشریح کرده و قابلیت های آن را توضیح خواهیم داد.

راهنمای فارسی طریقه استفاده از جاروبرقی‌ گوسونیک

دفترچه راهنمای فارسی به زبان فارسی نوشته شده است، تا کاربران بتوانند با مطالعه آن به راحتی از جاروبرقی گوسونیک استفاده کنند. اگر هر کدام از اجزای مختلف جاروبرقی گوسونیک از جمله لوله خرطومی، تلسکوپی و… آسیب دید، نحوه تعویض و تعمیر آن را بدانند. در این مطلب راهنمای فارسی جاروبرقی گوسونیک را با جزئیات و به صورت مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.

برند گوسونیک

در سال ۱۹۷۹ برند تولید کننده جاروبرقی گوسونیک در کشور ترکیه آغاز به فعالیت کرد. از همان ابتدا لوازم خانگی تولید می‌کرد و در بین کشورهای گوناگون مانند عراق، ترکیه و ایران مورد استقبال قرار گرفت. چون برند گوسونیک محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب را به بازار مصرف کنندگان عرضه می‌کند، تا به امروز توانسته است رضایت مصرف‌کنندگان را جلب کند.

اجزای مختلف جاروبرقی گوسونیک

جاروبرقی گوسونیک دارای اجزای مختلفی می باشد و این اجزا وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، می توانند سطوح مختلف را از گرد و غبار و آلودگی به خوبی تمیز کنند و کار شما را آسان تر کنند. اگر در هر کدام از این اجزا اشکال و ایرادی به وجود آید، عملکرد دستگاه شما مختل خواهد شد.

جارو برقی گوسونیک از سیم جمع کن، بدنه، درب، موتور و… تشکیل شده است، که در صورتی که برای هر کدام از این قسمت‌ها ایرادی به وجود آید، باید در کمترین زمان ممکن برای عیب یابی و تعمیر آنها اقدامات لازم را انجام دهید. برای عیب یابی اجزایی مثل لوله خرطومی می توانید از راهنمای فارسی جاروبرقی گوسونیک کمک گرفته و در منزل این کار را انجام دهید.

موتور جاروبرقی گوسونیک

مهمترین قسمت جاروبرقی گوسونیک موتور این دستگاه می باشد، که کمک می کند، تا بتوانید از این دستگاه استفاده کنید. اگر این قسمت دچار مشکل و ایرادی شود، نمی توانید از جاروبرقی گوسونیک استفاده کنید و یا استفاده از آن دشوار خواهد بود.

با استفاده از موتور جاروبرقی مکش ایجاد شده و آلودگی ها و گرد و غبار ها به سمت کیسه دستگاه هدایت می گردد و موجب تمیز شدن سطوح مختلف می گردد. متداول ترین مشکلی که برای موتور جاروبرقی گوسونیک ممکن است رخ دهد، تمام شدن زغال موتور می باشد، که با عوض کردن زغال‌ها به راحتی می توانید این مشکل را رفع کنید. به این نکته توجه داشته باشید، که عیب یابی و تعمیر موتور دستگاه کاری تخصصی و دشوار است و به همین دلیل توصیه می‌شود، که عیب یابی و تعمیر موتور جاروبرقی گوسونیک را به متخصص بسپارید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای فارسی جارو برقی بیم BEEM

لوله تلسکوپی جاروبرقی گوسونیک

یکی از قسمت های خارجی بدنه جاروبرقی گوسونیک لوله تلسکوپی این دستگاه می باشد. ارتفاع لوله تلسکوپی را می توانید به دلخواه تنظیم کنید. این قابلیت موجب می شود، که افراد با توجه به ارتفاع سطح مورد نظر و قد خود ارتفاع لوله تلسکوپی را به درستی تنظیم کنند.

معرفی بدنه جاروبرقی گوسونیک

بدنه جاروبرقی گوسونیک بخشی است، که از اجزای داخلی جارو برقی و موتور نگهداری می‌کند و همچنین نگهداری از فیلتر، کیسه زباله، کلیدها سیم جمع کن و… را بر عهده دارد. بدنه جاروبرقی گوسونیک به گونه‌ای تولید شده است، که در برابر ضربه از مقاومت و استحکام کافی برخوردار می‌باشد.

سیم جمع کن جاروبرقی گوسونیک

در قسمت انتهایی بدنه جاروبرقی گوسونیک سیم جمع کن این دستگاه قرار دارد. سیم جمع کن شامل کلید است، که برای جلوگیری از خرابی باید در زمان استفاده آن را با دست فشار دهید و از فشار بیش از اندازه به آن خودداری نمایید، تا این کلید دچار مشکل نشود.

فیلتر جاروبرقی گوسونیک

از جمله بخش های اصلی جاروبرقی گوسونیک فیلتر این دستگاه می باشد، که درون بدنه جاروبرقی قرار گرفته شده است. فیلتر جاروبرقی گوسونیک موجب می شود، که گرد و غبار و آلودگی به درون موتور دستگاه نرسد. به همین دلیل باید فیلتر جاروبرقی خود را تمیز نگه دارید و آن را چک کنید، که کثیف نباشد، تا دستگاه شما عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. اگر فیلتر جاروبرقی گوسونیک کثیف شود، مکش دستگاه شما کاهش پیدا کرده و کارایی خوبی نخواهد داشت و موتور آن امکان دارد، که آسیب ببیند.

جاروبرقی

نحوه تمیز کردن جاروبرقی گوسونیک

برای اینکه عملکرد جاروبرقی گوسونیک مناسب باشد و طول عمر دستگاه شما افزایش یابد، بهتر است، که دستگاه خود را تمیز نگه دارید. برای اینکه با فوت و فن تمیز کردن جارو برقی گوسونیک آشنا باشید، در ادامه مراحل این کار را توضیح می‌دهیم:

 • جاروبرقی گوسونیک را با احتیاط باز کنید و تمامی اجزای مختلف آن را به آرامی بیرون آورید.
 •  آلودگی ها را از اجزای مختلف جاروبرقی گوسونیک جدا نمایید.
 •  کمی مواد شوینده را به آب اضافه کنید و لوازمی که قابل شستشو هستند را برای مدت نیم ساعت در آن خیس کنید.
 •  پس از این مدت آنها را آبکشی و خشک نمایید.
 •  فیلتر و کیسه جاروبرقی گوسونیک را باید با دقت شستشو داده و به صورت کامل آنها را خشک کنید.
 • درون جارو برقی گوسونیک را با استفاده از دستمال مرطوب و مناسب تمیز کنید.
 •  چنانچه جاروبرقی شما بوی نامطبوعی می‌دهد، برای رفع بو می توانید از بوگیر استفاده کنید.
 •  در آخرین مرحله همه قطعات جاروبرقی را پس از خشک کردن در محل مخصوص خود قرار دهید.

تمیز کردن فیلتر جاروبرقی گوسونیک

اگر فیلتر جاروبرقی گوسونیک تمیز باشد راندمان آن افزایش پیدا خواهد کرد و میزان کارایی آن بسیار خوب خواهد بود. برخی از افراد تمیز نگه داشتن فیلتر جاروبرقی را جدی نگرفته و این کار را انجام نمی دهند. این کار موجب خواهد شد، که جارو برقی گوسونیک با مشکلات زیادی روبه رو شود. برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی گوسونیک باید ابتدا جاروبرقی خود را باز کرده و فیلتر را از دستگاه جدا کنید. سپس فیلتر جاروبرقی گوسونیک را با استفاده از آب ولرم و صابون شستشو دهید. فیلتر جاروبرقی بهتر است، که در زیر نور آفتاب و در فضای باز خشک شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات برس جاروبرقی|تعویض برس جارو برقی

تخلیه پاکت جاروبرقی گوسونیک

چنانچه پاکت جاروبرقی بیش از اندازه پر شود عملکرد خوبی نخواهد داشت. بنابراین باید به صورت مرتب پاکت جاروبرقی خود را تخلیه کنید. برای این کار باید در ابتدا پاکت جاروبرقی خود را بصورت کامل تخلیه کرده و آن را خوب بشویید. سپس اجازه دهید، که به صورت کامل خشک شود و مجددا آن را در محل خود با دقت قرار دهید.

تعویض و نصب کیسه جاروبرقی گوسونیک

در صورتی که جاروبرقی گوسونیک شما مکش خوبی ندارد احتمالاً کیسه آن پا شده است و باید فوراً کیسه آن را خالی کنید. لوله خرطومی جاروبرقی را جدا کرده و درب آن را باز کنید. کیسه را از محل خود بیرون آورده و در صورت یکبار مصرف بودن کیسه جاروبرقی، باید آن را با کیسه نو عوض کنید و سپس درب جاروبرقی را با دقت و به آرامی ببندید و لوله خرطومی را دوباره به بدنه دستگاه خود متصل نمایید.

کیسه جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی گوسونیک

علاوه بر کیسه جاروبرقی شما می توانید فیلتر آن را هم در صورت لزوم عوض کنید. هر بار باید فیلتر جاروبرقی گوسونیک را چک کنید و در صورت آسیب دیدگی آن را عوض کنید. برای عوض کردن فیلتر جاروبرقی ابتدا باید لوله خرطومی را از بدنه دستگاه جدا نموده و کیسه جاروبرقی را بیرون آورید. فیلتر دستگاه را با احتیاط خارج کنید، اگر منافذ بسته شده بود و اگر فیلتر دستگاه آسیب دیده بود باید آن را عوض کنید.

نکات مهم برای افزایش طول عمر مفید جاروبرقی گوسونیک

هر کدام از لوازم خانگی طول عمر مشخصی دارند برای اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنید و از وسیله های خود بیشتر به توانید استفاده کنید باید از آنها به صورت درست استفاده کرده و به شیوه صحیح از آنها نگهداری کنید. در ادامه به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد، که موجب افزایش طول عمر مفید جاروبرقی گوسونیک خواهد شد:

 •  گرد و خاک و چیزهایی که به برس جاروبرقی چسبیده اند موجب خواهد شد، که حرکت راحتی بر روی سطوح نداشته باشد و طول عمر برس کم شود. بنابراین باید پس از هر بار استفاده از برس جاروبرقی گوسونیک را به خوبی تمیز کنید.
 •  در ساعت اوج مصرف از این دستگاه نباید استفاده شود. چون اگر نوسانات برق وجود داشته باشد، موتور جاروبرقی گوسونیک آسیب خواهد دید.
 • در صورتی که در حین استفاده از جاروبرقی گوسونیک صدای غیر طبیعی و ناهنجاری شنیده شد، باید آن را خاموش کنید و اتصال دو شاخه آن را از پریز جدا نمایید و در اولین فرصت به یک تعمیرکار ماهر دستگاه خود را نشان دهید.
 •   برای اینکه به سیم برق جاروبرقی گوسونیک آسیب وارد نشود بهتر است، که از پریز هایی که نزدیک به محل جارو زدن می باشند، استفاده شود.
 • جاروبرقی گوسونیک برای تمیز کردن و جمع نمودن مایعات سطوح مختلف طراحی نشده است. بنابراین از تمیز کردن سطوحی که در آن مایعات وجود دارد، خودداری کنید. این کار موجب خواهد شد، که به موتور جاروبرقی شما آسیب های جدی وارد شود.
 •   برای اینکه گرد و غبار به موتور جاروبرقی گوسونیک نرسد، حتماً فیلتر و کیسه دستگاه خود را به صورت مرتب بررسی کرده و آنها را تعویض نمایید.

راهنمای فارسی جاروبرقی‌ گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده صحیح و اصولی از جاروبرقی گوسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا