تعمیرات جاروبرقی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گوسونیک Gosonic

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گوسونیک Gosonic|تعمیر جاروبرقی گوسونیک در محل

در این مقاله نحوه عیب یابی و تعمیر جاروبرقی گوسونیک را آموزش می‌دهیم، تا اگر برای دستگاه شما مشکلی پیش آمد، بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنید، ایرادات به وجود آمده را برطرف کرده و مشکلات را رفع کنید. برای تعمیر و عیب یابی جاروبرقی گاسونیک در منزل باید زمینه‌های فنی داشته باشید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه بهتر است، که اقدامی انجام ندهید.

راهنمای تعمیر جاروبرقی گوسونیک

برای اینکه بتوانید جاروبرقی گوسونیک تعمیر کنید، در مرحله اول باید عیب‌یابی این دستگاه را به صورت درست و اصولی انجام دهید و منشاء خرابی را تشخیص دهید. اگر با ایرادات و مشکلات رایج این دستگاه آشنا باشید، می توانید دلیل به وجود آمدن هر کدام از مشکلات را پیدا کنید. در ادامه مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی گوسونیک را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای کاربردی برای برطرف کردن آنها ارائه می دهیم.

جاروبرقی

جاروبرقی گوسونیک مکش خوبی ندارد

اگر مکش جاروبرقی گوسونیک کم شده باشد کارآمد نخواهد بود. به همین دلیل در ادامه به عیب یابی و آموزش تعمیر جاروبرقی گوسونیک که مکش قوی ندارد و مکش آن ضعیف شده است، می پردازیم:

یکی از دلایل این است، که موتور دستگاه نیم سوز شده است. در این صورت باید موتور جاروبرقی شما توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گرفته و آن را تعمیر در صورت لزوم تعویض کنید.

امکان دارد پره‌های جاروبرقی گوسونیک شما مشکل داشته باشد. در صورتی که پره‌های دستگاه شما ایرادی پیدا کرده باشد، باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

اگر کیسه جاروبرقی گوسونیک بیش از اندازه پر شده باشد، مکش خوبی نخواهد داشت. بنابراین کیسه جاروبرقی خود را به صورت مرتب چک کنید و بهتر است، که پس از هر بار استفاده از دستگاه آن را تخلیه کنید. در این صورت مکش جاروبرقی بسیار بهتر خواهد بود.

از دیگر مواردی که با کاهش مکش ضعیف جاروبرقی گوسونیک باید مورد بررسی قرار بگیرد، فیلتر این دستگاه می باشد. فیلتر جاروبرقی گوسونیک از ورود گرد و غبار به موتور دستگاه جلوگیری می کند. چنانچه فیلتر کثیف شده باشد، مکش جاروبرقی ضعیف خواهد بود. بنابراین فیلتر جارو برقی خود را به صورت مرتب چک کرده و آن را تمیز نمایید. لوله خرطومی، لوله استیل و برس جاروبرقی گاسونیک خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که چیزی موجب گرفتگی و انسداد آن شده بود، آن را باید برطرف کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات مایکروفر گوسونیک Gosonic/ تعمیر مایکروفر گوسونیک

جاروبرقی

جاروبرقی گوسونیک بوی سوختگی می‌دهد

یکی از مشکلات در جاروبرقی گوسونیک بوی سوختنی و مشاهده دود از این دستگاه می باشد. در صورتی که به این مشکل توجه نکنید، مشکل حادتر خواهد شد. برای رفع این مشکل باید موارد زیر را چک کنید.

اگر به بلبرینگ جاروبرقی توجه نکنید و بلبرینگ دچار فرسودگی می شود. در این صورت امکان دارد، که موتور دستگاه شما بسوزد و موجب ایجاد بوی سوختگی می‌شود.

در صورتی که در جاروبرقی گوسونیک انسدادی وجود داشته باشد، مانع عمل کردن تسمه دستگاه خواهد شد و در نتیجه بوی لاستیک از جاروبرقی گوسونیک احساس خواهید کرد.

 برس دستگاه خود را بررسی کنید، که نخ یا مو به دور غلطک آن گیر نکرده باشد.

ممکن است، که سیم کشی جاروبرقی گوسونیک ایرادی داشته باشد و موجب بوی سوختگی در جاروبرقی شده باشد.

یکی دیگر از مواردی که موجب سوختگی موتور جاروبرقی شما و در نتیجه بوی سوختگی از دستگاه می شود، مشکل در کلکتور می‌باشد.

جاروبرقی گوسونیک صدای زیادی دارد

از دلایل صدای زیاد جاروبرقی گوسونیک به کثیف بودن فیلتر و عدم نظافت آن مربوط می‌شود. هوای درون محفظه دستگاه از فیلتر عبور کرده نقشه اساسی فیلتر این است، که از ورود گرد و خاک به موتور جاروبرقی جلوگیری می‌کند. وقتی صدای بلند جاروبرقی را احساس کردید، باید فیلتر آن را خارج کرده و به خوبی شستشو دهید و پس از خشک شدن در محل خودش قرار دهید. اگر فیلتر دستگاه شما نیاز به تعویض دارد، بهتر است که آن را عوض کنید.

چرخش موتور جاروبرقی گوسونیک موجب ایجاد صدا می شود. اما در برخی از مدل ها صدای ایجاد شده بیشتر از دیگر مدل ها می باشد. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاه شما صدای کمتری داشته باشد، باید مدلی را انتخاب نمایید، که موتور آن صدای کمتری داشته باشد.

در برخی مواقع امکان دارد، که صدای بلند جاروبرقی گوسونیک مربوط به شل شدن قسمتی از بدنه جاروبرقی شما باشد. در جاروبرقی هایی که قدیمی تر هستند، این مشکل بیشتر دیده می شود.

از دیگر عواملی که موجب ایجاد صدای زیاد در جاروبرقی گوسونیک می‌شود، گرفتگی و انسداد در لوله های این دستگاه می باشد. اگر داخل لوله و خرطومی دستگاه اشیا و زباله‌هایی گیر کرده باشند موجب خواهد شد، که جاروبرقی سر و صدای زیادی داشته باشد. برای حل مشکل باید زباله هایی که در لوله های جاروبرقی گیر کرده‌اند، را تمیز کنید. برای این کار می توانید از سیم مفتول یا سیخ استفاده کنید، تا گرفتگی لوله ها را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از جاروبرقی سانی Sunny

یکی دیگر از اجزای موتور جاروبرقی گوسونیک این دستگاه می باشد، که بر اثر خراب بودن یا شکستگی پروانه صدای زیادی ایجاد خواهد کرد. برای عیب یابی و تعمیر فن جاروبرقی گوسونیک باید دستگاه شما باز شود. بنابراین بهتر است، که این کار را به فرد متخصص بسپارید.

در آخرین اقدام برای یافتن دلیل سر و صدای زیاد جاروبرقی گوسونیک باید به سمت موتور دستگاه خود بروید. امکان دارد موتور دستگاه شما نیم سوز شده و یا به صورت کامل سوخته باشد، صدای بسیار زیادی خواهد داشت. بررسی موتور جاروبرقی کاری فوق تخصصی است و باید برای باز کردن و عیب یابی از فردی حرفه ای کمک بگیرید.

جاروبرقی

جاروبرقی گوسونیک یکسره کار می‌کند

وقتی جاروبرقی گوسونیک شما به صورت یکسره کار می‌کند، اولین جایی که باید چک شود، کلید روشن و خاموش این دستگاه می باشد. امکان دارد کلید خاموش و روشن جاروبرقی از کار افتاده باشد. از کار افتادن کلید های خاموش و روشن ممکن است به دلیل ضربه شدید و یا فشار دادن بیش از اندازه آن اتفاق افتاده باشد. در این صورت باید کلید روشن و خاموش جاروبرقی گوسونیک را تعمیر و یا تعویض کنید.

اگر جاروبرقی گوسونیک به صورت یکسره و طولانی مدت کار کند، اتصالات کنترل کننده روشن و خاموش شدن دستگاه و دکمه ها از بین می روند. برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید، به جاروبرقی خود استراحت دهید و از آن به صورت مداوم و طولانی مدت استفاده نکنید.

استفاده نادرست از جاروبرقی گوسونیک موجب خواهد شد، که موتور این دستگاه داغ کند. در نتیجه موجب یکسره شدن جاروبرقی شما خواهد شد. همانطور که گفته شد، عوامل زیادی بر داغ کردن موتور جاروبرقی شما تاثیر گذار هستند. مانند پر بودن کیسه زباله، استفاده مداوم و بدون استراحت از دستگاه و…

چنانچه فاصله شما از پریز برق زیاد است و سیم را بکشید احتمال دارد، که اتصالات روشن و خاموش شدن دستگاه شما آسیب ببیند و در نتیجه جاروبرقی گوسونیک به صورت یکسره کار کند. برای پیشگیری از این مشکل باید سیم جاروبرقی را به صورت آرام بکشید و تا جایی که امکان دارد، به پریز برقی دستگاه خود را متصل کنید، که نیاز به کشش سیم نداشته باشد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر جاروبرقی کندی در تهران | نمایندگی تعمیرات جاروبرقی Candy

از دلایل دیگری که موجب یکسره کار کردن موتور جاروبرقی گوسونیک می‌شود، نیم سوز شدن موتور دستگاه می‌باشد. نیم سوز شدن موتور جارو برقی موجب خواهد شد، که اتصالات روشن و خاموش جاروبرقی بسوزد و در نتیجه جارو به صورت یکسره کار کند.

راهنمای نگهداری جاروبرقی گوسونیک

برای اینکه از جاروبرقی گوسونیک به درستی استفاده کنید، اولین قدم این است، که دفترچه راهنمای دستگاه خود را با دقت مطالعه کنید.

با سیم جاروبرقی‌ گوسونیک با احتیاط باید رفتار کنید. وقتی که سیم گره خورده است و یا هنوز پریز نکشیده‌اید، نباید دکمه سیم جمع کن را بزنید. این کار موجب می‌شود، که اتصالی برق رخ دهد و همچنین سیم جاروبرقی گوسونیک آسیب ببیند. برای جمع کردن سیم جاروبرقی خود حوصله به خرج دهید. همچنین در صورتی که متوجه شدید، سیم جاروبرقی شما در قسمت‌هایی دچار آسیب دیدگی شده است بهتر است، که سیم را عوض کنید.

کیسه جاروبرقی را به صورت مداوم باید خالی کنید. از اصلی ترین مواردی که برای نگهداری جاروبرقی بسیار مهم است، این می‌باشد، که کیسه جاروبرقی و فیلتر آن را چک کنید. در صورتی که کیسه جاروبرقی خالی نباشد، دستگاه شما عملکرد خوبی نخواهد داشت. بنابراین حداقل هفته ای یک بار کیسه جاروبرقی خود را خالی کنید و آن را تمیز نمایید. این کار در عملکرد دستگاه شما بسیار موثر خواهد بود و بهتر است، که به تمیز کردن آنها عادت داشته باشید.

لوله خرطومی جاروبرقی گوسونیک که را تمیز کنید و هرگونه گرفتگی را از بین ببرید. در صورتی که لوله خرطومی جاروبرقی گوسونیک دچار گرفتگی و انسداد شده است، می توانید با یک سیم انعطاف پذیر گرفتگی آن را با احتیاط برطرف کنید. در صورتی که لوله ها دچار گرفتگی و انسداد شده باشند، مکش جاروبرقی کاهش پیدا خواهد کرد. وقتی که با استفاده از سیم می خواهید انسداد و گرفتگی را برطرف کنید، باید با احتیاط این کار را انجام دهید، تا به صورت تصادفی شلنگ جاروبرقی را سوراخ نکنید. گرفتگی و انسداد لوله های جاروبرقی موجب فشار به موتور جارو می شود و در نتیجه موتور جاروبرقی داغ خواهد کرد و مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. بنابراین برای اینکه آسیب بیشتری به دستگاه شما نرسد، باید به صورت مرتب گرفتگی و انسداد آنها را مورد بررسی قرار دهید.

31

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی گوسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x