تعمیرات آبسردکن

راهنمای تعمیر آبسردکن گوسونیک Gosonic

راهنمای تعمیر آبسردکن گوسونیک Gosonic|عیب‌یابی آبسردکن گوسونیک

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله قصد داریم، که نحوه عیب یابی و تعمیر آبسردکن گوسونیک را به صورت مفصل به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. آبسردکن گوسونیک از جمله لوازمی باشد، که در مدارس دفاتر و ادارات و… مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه آبسردکن گوسونیک به راحتی نصب می شود و بدون دردسر می توان از آن استفاده کرد، امروزه استفاده از این دستگاه در فصل تابستان رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. بهتر است، که با مشکلات و ایرادات رایج این دستگاه آشنا باشید، تا در صورت به وجود آمدن مشکل بتوانید اقدامات درست را در زمان مناسب انجام دهید.

عیب‌یابی آبسردکن گوسونیک

برای اینکه بتوانید آبسردکن گوسونیک را عیب‌یابی کنید، در مواجهه با خرابی های به وجود آمده برای دستگاه خود این موارد را در نظر داشته باشید:

  •  مشکلاتی که برای آبسردکن گوسونیک پیش می آید در بیشتر موارد مربوط به منبع تغذیه دستگاه است. بنابراین در اولین قدم باید اتصالات منبع دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
  • در صورتی که مخزن آب دستگاه شما مشکلی نداشت، باید آبی که درون منبع وجود دارد را بررسی کنید و از وجود داشتن آب اطمینان حاصل کنید. در برخی مواقع امکان دارد که درون دستگاه آبسردکن آب به اندازه کافی وجود نداشته باشد.
  •  یکی دیگر از دلایل قطع بودن جریان آب اتصال ضعیف شلنگ آب می باشد. برای رفع این مشکل باید ورودی و خروجی آب را به صورت محکم متصل کنید و آنها را بررسی کنید، که نشتی نداشته باشند.

آبسردکن گوسونیک کار نمی‌کند

کار نکردن آبسردکن گوسونیک می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. از جمله دلایل مهم این مشکل برق نداشتن آبسردکن، آسیب دیدگی سیم های رابط و دوشاخه دستگاه و همچنین خراب بودن ترموستات می‌باشد. برای برطرف کردن مشکل، پریز برق را تست کنید و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید. ترموستات و سیم‌های رابط دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید و در صورت خراب بودن باید آنها را عوض کنید.

کلید قطع و وصل ترموستات را نیز باید بررسی نمایید و اگر مشکل برطرف نشد، باید دوشاخه برق دستگاه خود را از برق کشیده و ترموستات آن را بیرون آورید. یکی از سیم هایی که به ترموستات متصل است، را جدا کنید و دستگاه آوومتر را بر روی اندازه گیری اهم بگذارید و آنگاه ترموستات را قطع و وصل نماید. چنانچه در زمان قطع کلید، عقربه روی بینهایت قرار داشته باشد و در زمان وصل کلید عقربه بر روی صفر قرار داشته باشد، نشان دهنده سالم بودن ترموستات دستگاه می‌باشد و ایراد از سیم های رابط ها نخواهد بود. اما چنانچه وقتی کلید را وصل می‌کنید عقربه حرکتی نداشته باشد، نشان‌دهنده خراب بودن ترموستات است. در این صورت باید آن را عوض کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر آبسردکن بیم BEEM

آبسردکن

آبسردکن گوسونیک نشتی آب دارد

اگر مشکل نشتی آب آبسردکن گوسونیک مربوط به مخزن باشد، برای آنکه از سرریز شدن آب جلوگیری کنید، باید دستگاه را عایق بندی کنید. اگر مخزن دستگاه آبسردکن گوسونیک سوراخی داشته باشد، نشت آب رخ خواهد داد. چنانچه ترک و سوراخ ایجاد شده در مخزن آبسردکن گوسونیک قابل ترمیم نیست، باید منبع آب عوض شود.

اگر دلیل نشتی آبسرد کن مربوط به اتصالات داخلی آن است، باید دستگاه خود را خاموش کرده و اتصال لوله در پشت آبسردکن را قطع کنید و پمپ آب آن را مورد بررسی قرار دهید و از نصب دقیق آن اطمینان حاصل کنید.

موتور آبسردکن کار نمی‌کند ولی موتور خنک کننده کندانسور کار می‌کند

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، باید دستگاه آوو متر را روی اندازه گیری برق شهری قرار دهید و دوسر رله و اورلود موتور را مورد بررسی قرار دهید، که جریان برق داشته باشد. چنانچه جریان برق در آن وجود داشته باشد، باید آبسردکن گوسونیک را از برق جدا کرده و اورلود و رله را با استفاده از اهم متر تست کنید. اگر آنها سالم نبودند، باید با نوع مشابه خود تعویض نمایید، تا مشکل به وجود آمده رفع شود.

توزیع نامناسب آب آبسردکن گوسونیک

در برخی موارد فشار آب آبسردکن گوسونیک کم است و به همین دلیل باید وقت بیشتری را جلوی آبسردکن صبر کنید، تا یک لیوان پر از آب شود. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اولین احتمال این است، که آب درون مخزن دستگاه کاهش پیدا کرده باشد. کاهش توان دستگاه آبسردکن و هواگیری مخزن آب از دیگر دلایل آن می باشد.

برای برطرف کردن مشکل در ابتدا مخزن را از آب پر کنید و ۱۰ دقیقه زمان دهید، که دستگاه آب خنک را به شما تحویل دهد.

حتما بخوانید:   دلیل کار نکردن آبسردکن چیست ؟

برای برطرف کردن ایراد هواگیری مخزن آب باید پمپ دو شیر آب را پایین نگه دارید و همزمان با آن برای چند لحظه هوا را به صورت کامل خارج کنید.

اگر توان آبسرد کن گوسونیک کاهش پیدا کرده است، باید ایراد را در برق شهری جستجو کنید. دوشاخه آبسردکن گوسونیک را از پریز برق جدا کرده و وارد آن نمایید. اگر چراغ روشن شود و صدای کمپرسور شنیده شود دستگاه شما به صورت مجددا راه اندازی می شود.

تغییر در مزه و طعم آب آبسردکن گوسونیک

از جمله مشکلات رایج آبسردکن گوسونیک مربوط به تغییر طعم و مزه و بوی بد آب می باشد. در صورتی که از آب درون آبسردکن برای مدت زیادی استفاده نکرده‌اید، طبیعی خواهد بود، که طعم آب تغییر کند و علت آن هم همین ماندن طولانی مدت آب درون مخزن دستگاه است.

برای رفع مشکل باید مخزن بیرونی آبسردکن گوسونیک را خوب بشویید و آن را ضدعفونی نمایید. چنانچه آبسردکن شما دارای فیلترهای تصفیه آب است، باید آنها را عوض کنید و مخزن را با آب تمیز و تازه پر کنید.

در مرحله بعدی باید لوله های داخلی و مخزن دستگاه را تمیز کنید. برای این کار می‌توانید از محلول آب، جوش شیرین و سرکه استفاده کنید و مخزن دستگاه خود را شستشو دهید. در این صورت بوی بد آبسردکن گوسونیک از بین خواهد رفت.

آبسردکن گوسونیک آب را خنک نمی کند

از ایرادات رایج آبسردکن گوسونیک این است، که در برخی مواقع امکان دارد آب درون آن به اندازه کافی خنک نباشد. در روزهای گرم تابستان اگر آب درون آبسردکن گرم باشد بسیار آزاردهنده خواهد بود. به این نکته باید توجه داشته باشید، که در دستگاه آبسردکن یک ظرفیت خنک کننده وجود دارد. درون آبسردکن دو مخزن ذخیره وجود دارد. یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد می باشد. درون مخزن آب، محلی برای ذخیره سازی آب وجود دارد. وقتی در یک محل ۵۰ نفر از آبسردکن استفاده می‌کنند، به صورت میانگین ۵۰۰ میلی لیتر آب از دستگاه برداشته خواهد شد. بنابراین آبسردکن برای بازیابی نیاز به زمان خواهد داشت. به صورت کلی آبسردکن ها به طور متوسط می توانند در هر ساعت، ۴ تا ۵ لیتر آب را خنک کنند.

نگهداری آبسردکن گوسونیک

در نگهداری آبسردکن گوسونیک مثل دیگر وسایل برقی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، تا دستگاه شما عمر مفید بیشتری داشته و با مشکلات کمتری مواجه شود.

از جمله موارد مهم در استفاده و نگهداری درست از آبسرد کن گوسونیک رعایت نظافت سطح خارجی و محفظه داخلی این دستگاه می باشد. برای اینکه آب مصرفی شما سالم و تمیز باشد، باید به نظافت دستگاه خود توجه ویژه داشته باشید.

  •  آبسردکن گوسونیک را باید در محلی قرار دهید، که تهویه هوا به راحتی انجام شود.
  •  بهتر است که بطری ها و دستگاه آبسرد کن را در معرض هوای گرم و نور خورشید قرار ندهید. چون نور خورشید موجب خواهد شد، که جلبک ها زیاد تر رشد داشته باشند.همچنین دستگاه آبسردکن نباید در مکان خیلی سرد نصب شود.
  •  به هیچ عنوان آبسردکن گوسونیک خالی از آب نباید باشد. این کار موجب خواهد شد، که هیتر برقی دستگاه بسوزد و بخش خنک کننده دچار مشکل شود. بهتر است، که از یک مخزن یدکی هم استفاده کنید و آبسردکن را به صورت مستقیم به آب شهری وصل نکنید.
  • پیشنهاد می‌شود، که از مخزن های تصفیه دار استفاده نمایید و یا اینکه دستگاه خود را به یک تصفیه آب متصل کنید. چون آب سخت موجب خواهد شد، که در مخزن و هیتر آبسردکن رسوب زیادی جمع شود و در نتیجه عملکرد دستگاه مختل شود.
  • قبل از اینکه آبسردکن گوسونیک را به برق متصل کنید، باید از آب پر کنید. بهتر است کمی شیر آب گرم و آب سرد را باز کنید، تا هوای درون مخزن خالی شود و آب به صورت کامل درون دستگاه قرار داشته باشد. اگر این نکته را رعایت نکنید، دستگاه شما آسیب خواهد دید.
حتما بخوانید:   روش شست و شوی مخزن آبسردکن | رفع بوی بد آبسردکن

آبسردکن

سخن تکمیلی

در این مطلب نحوه عیب یابی و تعمیر آبسردکن گوسونیک را توضیح دادیم. قبل از اینکه آبسردکن گوسونیک را نصب کنید از درست بودن همه قطعات آن مطمئن شوید. اگر نتوانستید دستگاه آبسردکن خود را نصب کنید و آن را عیب یابی و تعمیر نمایید بهتر است، که با افراد متخصص تماس حاصل کنید و از آنها کمک بگیرید. در این صورت افراد ماهر در کوتاه ترین زمان دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر خواهند کرد. در نگهداری و استفاده از آبسردکن گوسونیک باید نکته هایی که گفته شد رعایت شود، تا دستگاه شما با مشکلات کمتری مواجه شود و نیاز به تعمیر و تعمیر کار نداشته باشید.

تمیز بودن آبسردکن گوسونیک برای حفظ پاکیزگی آب مصرفی کاربران و در نهایت برای سلامتی آنان اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت، بنابراین باید نظافت آن را به صورت مرتب انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر آبسردکن گوسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر آبسردکن گوسونیک

امتیاز کاربر: 4.35 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x