تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیرات یخچال جی سان Gsun

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یخچال ها در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار موجود است. برای خرید اصولی یک یخچال مناسب  باید قبل خرید تحقیقات لازم را در مورد مدل انتخابی داشته باشید. در نظر داشته باشید که یخچال وسیله ای مهم برای آشپزخانه محسوب میشود پس باید با صرف هزینه ای معقول انتخاب مناسبی داشته باشید. اگر به تازگی یخچال جی سان را خریداری نموده اید یا قصد خرید آن را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با شیوه های عیب یابی و تعمیر یخچال جی سان آشنا شوید.

یخچال جی سان سرمایش لازم را ندارد؟

 • اگر هنگام باز کردن یخچال حس کرده اید یخچال به اندازه ی کافی سرما ندارد و خنک نیست. موارد زیر را در نظر بگیرید.
 • در ابتدا دماسنج یخچال را مورد بررسی قرار دهید، اگر دمای مناسب ندارد آن را تنظیم کنید. دمای مناسب برای داخل یخچال 3 تا 4 درجه سانتیگراد میباشد.
 • درب یخچال را بررسی کنید. پلاستیک هایی که بین در قرار دارد را به دقت مورد بررسی قرار دهید و از بسته بودن کامل درب اطمینان حاصل کنید.
 • یخچال را بیش از اندازه و گنجایش آن  با مواد غذایی پر نکنید، گاهی وجود مقدار زیادی از بسته های غذایی در یخچال جلوی جریان هوا را گرفته و مانع گردش هوا و سرد شدن درست یخچال میشود.
 • علت دیگری که میتوان برای خنک نبودن یخچال نام برد، خراب شدن برد الکتریکی یخچال است. این برد وظیفه اصلی در خنک کردن یخچال را برعهده دارد. برای بررسی خرابی برد یخچال و همینطور تعمیر آن از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.
 • یخچال را در سطح همواری قرار دهید، اگر یخچال در سطح مناسب و همواری قرار نگرفته باشد ممکن است درب یخچال به خوبی بسته نشود و مقداری از هوای سرد آن خارج شده و توان یخچال پایین بیاید.
 • یکی دیگر از مواردی که نیاز به بررسی دارد، میزان گاز یخچال است. با کم شدن گاز یخچال قدرت آن در سرد کردن فضای داخلی خود کاهش می یابد.
 • یخچال را در جاهای خیلی خنک یا خیلی گرم قرار ندهید. تغییرات هوای بیرون یخچال هم میتواند بر روی عملکرد خنک کننده ی یخچال تاثیر بگذارد.
حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال میله

 یخچال جی سان

از یخچال جی سان آب نشت میکند

نشتی یخچال از موارد مهمی محسوب میشود که به محض مشاهده باید به طور جدی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر وارد آشپزخانه شده اید و متوجه نشتی یخچال جی سان شده اید، موارد زیر را حتما به خوبی بررسی کنید. اگر درب یخچال به علت خرابی به خوبی بسته نشود، میزان چگالش درون یخچال افزایش یافته و باعث نشت آب به بیرون میشود. کانال های تخلیه در پشت یخچال را بررسی کنید، مسدود بودن راه این کانال ها به هر علتی میتواند باعث نشت آّب از یخچال جی سان شود. پوسیده شدن شلنگ تخلیه یخچال یا سوراخ شدن آن علت دیگری از نشتی آب یخچال است. همیشه سالی یک بار اجزای یخچال را به خوبی بررسی کنید یا به سرویس کار متخصص بسپرید تا با مشکلات جدی مواجه نشوید. عیب یابی در مراحل اولیه باعث صرف هزینه کم تر در هنگام تعمیر یخچال میشود.

یخچال جی سان در هنگام روشن بودن صدای زیادی تولید میکند

احتمالا برای شما هم پیش آمده که هنگامی که خانه در سکوت بوده صدای زیاد یخچال توجه شما را به خود مشغول کرده،علت این صداهای غیر طبیعی چیست؟چه عواملی باعث ایجاد این صداها میشوند؟

برای اطلاعات در این زمینه، مطالب زیر را دنبال کنید.

 • اولین دلیلی که باید توجه داشته باشید، عمر یخچال شما است. یخچال های قدیمی و با کارکرد بالا در گذر زمان فرسوده میشوند و در نتیجه صداهایی تولید میکنند که ناخوشایند است. در این هنگام چاره ای جز تعویض یخچال نیست چون عمر یخچال تمام شده است.
 • اگر پروانه هایی که در داخل فن یخچال وجود دارد به علت ضربه شکسته شوند باعث تولید صدا میشوند.
 • مهم ترین عامل میتواند خرابی موتور یخچال جی سان باشد، در این هنگام صدای بلندی از یخچال به گوش میرسد، برای رفع خرابی موتور و تعمیر یا تعویض آن از نمایندگی کمک بگیرید.
 • یکی از صداهایی که مصرف کنندگان با آن مواجه میشوند، صدایی شبیه وز وز کردن از یخچال است. این یکی از عام ترین صداهایی است که مشتریان با آن روبرو میشوند و نسبت به آن شکایت دارند اما دلیل این صدا ساده است. اگر یخچال خود را روی سطحی قرار داده اید که ناهمواری های زیادی دارد و تراز نیست شنیدن این صدا را تجربه خواهید کرد.
 • در یخچال هایی که مجهز به سیستم آب سرد کن میباشند هم صدای وز وز کردن یخچال ممکن است به گوش برسد و علت آن وصل نکردن لوله ی آب به سیستم آب سرد کن یخچال میباشد با اتصال آن به یخچال صدای دستگاه کاهش می یابد.
 • ممکن است فشار آب برای آب سرد کن دستگاه بالا باشد، بنابراین لازم است در این مرحله فشار آب را کاهش داده و مجدد بررسی کنید تا صدای شنیده شده قطع شده یا همچنان به گوش میرسد.
 • شنیدن صدای مانند خرخر در یخچال هایی که مدت زمان زیادی است در حال استفاده هستند به گوش میرسد. مشکل این یخچال ها خرابی لوله های مرتبط با آن است. در بهترین حالت با تعمیر قطعاتی از یخچال که باعث شنیدن این صداها میشوند میتوان نسبت به رفع این مشکل اقدام نمود.
 • اگر رله های دستگاه شما نیز خراب باشد،صدایی غیر طبیعی از یخچال میشنوید.
حتما بخوانید:   راهکارهایی برای پیشگیری از سوراخ شدن یخچال

در تمام موارد بالا در نظر داشته باشید که تصمیم گیری در مورد علت خرابی به هیچ عنوان در حیطه تخصص شما به عنوان یک فرد عادی نیست و لزوما باید به تعمیر کار متخصص در زمینه تعمیر یخچال نسبت به رفع مشکل اقدام کند. پس در اولین مرحله با شماره های نمایندگی های مرتبط یا تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

چرا یخچال جی سان برفک میزند؟

 • یکی دیگر موارد رایج در عیب یابی یخچال که همه ی مصرف کنندگان حداقل یک بار با آن مواجه شده اند برفک زدن یخچال است. در ادامه مطالب این مقاله قصد داریم تا علل تشکیل برفک در یخچال را برای شما توضیح دهیم، همچنین راهکار های ساده ای جهت رفع این مشکل برای شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.
 • لاستیک های درب یخچال را مورد بررسی قرار دهید. این لاستیک ها وظیفه ی بستن درست درب یخچال را برعهده دارند تا دمای یخچال در محدوده ی مناسبی باشد و باعث مشکل نشود در صورتی که لاستیک های درب پوسیده شوند یا عمر آن ها تمام شده باشد درب یخچال به درستی بسته نمبشود و هوای گرم بیرون وارد یخچال شده و از طرفی هوای خنک یخچال از آن خارج میشود این یکی از عمده ترین علت های تشکیل برفک در یخچال های جی سان است.
 • تا حد امکان سعی کنید یخچال جی سان را در آشپزخانه کنار وسایلی که گرما تولید میکنند مثل اجاق گاز، فر و … قرار ندهید گرمای این وسایل بر اثر برخورد به بدنه یخچال و بالا بردن دمای آن عامل دیگر در شکل گیری برفک یخچال میباشد.
 • یخچال را در محیط مرطوب قرار ندهید و از وارد شدن ضربه یا هرگونه آسیب مکانیکی به بدنه ی آن پرهیز کنید زیرا رطوبت و ضربه عامل دیگری در برفک زدن یخچال هستند.
 • ترموستات وظیفه کنترل دما و حفظ آن در بازه دمایی مشخصی را بر عهده دارد چنانچه ترموستات یخچال به دنبال خرابی آن به درستی کار نکند دمای یخچال از حالت نرمال خود خارج شده و مشکلاتی از جمله برفک زدن را به همراه دارد.
 • هنگامی که درب یخچال خود را باز کرده و با برفک در آن مواجه شدید نسبت به خاموش کردن دستگاه اقدام نمایید.
 • چند ساعت صبر کنید تا برفک ها ذوب شوند و با پارچه تمیز و نخی داخل یخچال را خشک کنید هرگز برای زدائیدن برفک ها عجله نکنید و سعی نکنید برفک هایی را که محکم به بدنه یخچال چسبیده اند از آن جدا کنید چون باعث آسیب رساندن به یخچال میشوید.
 • از طرفی زدائیدن برفک را هم پشت گوش نیندازید. حضور برفک در یخچال مانع از عملکرد درست ترموستات میشود و همچنین فضای زیادی از یخچال شما را اشغال میکند. برفک میتواند باعث استشمام بوی بد و نامطبوع از یخچال شود.
حتما بخوانید:   راهنمای یخچال سوزان | بررسی یخچالSoozan

 یخچال جی سان

راهکار های روبه رو نشدن با مشکل برفک زدن 

 • هنگامی که درب یخچال را میبندید از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • هر چند وقت یک بار پلاستیک های درب یخچال را بررسی کنید و در صورت فرسوده بودن نسبت به تعویض آن با حضور یک تعمیر کار ماهر اقدام نمایید.
 • بیش از ظرفیت یخچال آن را پر از مواد غذایی نکنید این کار نه تنها باعث ایجاد برفک در یخچال شما میشود بلکه باعث عدم جریان خوب هوا در داخل یخچال شده و سرمای یخچال را نیز کاهش میدهد.
 • یخچال را در جای مناسب قرار دهید. هرگز یخچال را به دیوار نچسبانید بلکه با دیواره فاصله مناسب را رعایت کنید تا گردش هوا در پشت یخچال به خوبی انجام بگیرید.
 • برای عملکرد بهتر یخچال به هنگام نوسانات برق که ممکن است به یخچال آسیب برساند از یک محافظ با کیفیت استفاده کنید.

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله تمام سعی ما بر آن بود تا مشکلاتی را که ممکن است در حین استفاده از این وسیله با آن مواجه شوید با شما در حد ساده در میان بگذاریم.لازم به ذکر است که تعمیر یا شناسایی عیب یابی یخچال های جی سان حتما باید با حضور متخصص انجام بگیرد و شما سعی کنید از هرگونه باز کردن یخچال به صورت سر خود پرهیز کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیرات یخچال جی سان Gsun

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات یخچال جی سان Gsun

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x