لوازم خانگی

راهنمای تعمیر جارو شارژی جیپاس Geepas | نمایندگی تعمیرات جیپاس

راهنمای تعمیر جارو شارژی جیپاس Geepas|عیب‌یابی و تعمیر جارو شارژی جیپاس

جارو شارژی‌ها وسایلی هستند، که در صورتی که به صورت درست استفاده شوند، هفت یا هشت سال عمر مفید خواهند داشت. برخی از جارو شارژی‌های خوب و سطح بالا مانند جارو شارژی جیپاس، امکان دارد حتی بیشتر از آن هم دوام بیاورد و در صورتی که از دستگاه خود به درستی نگهداری کنید، ۱۲ تا ۱۵ سال به خوبی برای شما کار خواهد کرد.

آموزش تعمیر و عیب‌یابی جارو شارژی جیپاس

جارو شارژی جیپاس یکی از بهترین جارو شارژی‌های موجود در بازار می‌باشد، که به دلیل کیفیت خوب و عملکرد بهینه، رضایت مشتریان را جلب کرده است. گاهی اوقات جارو شارژی جیپاس دچار مشکلات و ایراداتی می‌گردد، که نیاز به تعمیر و عیب‌یابی خواهد داشت. باید بدانید که بیشتر مشکلات رایج جارو شارژی جیپاس نیاز به دخالت تعمیرکار ندارد و بسیاری از مشکلات و ایرادات جارو شارژی را خودتان می‌توانید یاد گرفته و به سرعت آنها را برطرف نمایید، که موجب صرفه جویی در هزینه و زمان شما می‌شود.

معرفی قطعات جارو شارژی جیپاس

جارو شارژی جیپاس وسیله‌ای می‌باشد، که برای تمیز کردن و نظافت است. بسیاری از ایرادات جاروشارژی جیپاس به راحتی قابل رفع هستند. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم همه قطعه‌های به کار رفته در جارو شارژی جیپاس را برای شما معرفی کنیم و آنها را برای شما شرح دهیم. اجزای جارو شارژی جیپاس به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم می‌شود.

اجزای الکتریکی جارو شارژی جیپاس

 • موتور جارو شارژی: مهمترین اجزای الکتریکی جارو شارژی جیپاس را موتور این دستگاه تشکیل می‌دهد، که از نوع یونیورسال می‌باشد‌.
 •  مدار الکتریکی جارو شارژی جیپاس: مدار الکتریکی در جارو شارژی جیپاس به حالت کلید خاموش/ روشن و لامپ است. کلید خاموش و روشن، از نوع فشاری است و سر راه نول اصلی یا فاز مدار قرار می‌گیرد. لامپ خبر در جارو شارژی با اتصال کابل جارو شارژی به پریز برق روشن شده و نشان دهنده آمادگی جاروشارژی جیپاس برای آغاز به کار می‌باشد.
 •  دکمه‌های موجود در بدنه: در برخی از جارو شارژی‌ها، از کلیدهای فشاری مخصوص استفاده می‌شود، که اگر قطعات بدنه و بدنه مخصوص موتور یا بدنه مربوط به جمع آوری زباله درست بسته نشود، این کلیدها در حالت باز بوده و مدار داخلی قطع خواهد بود.
 •  ترانس ایزوله: ترانس ایزوله یک رله مغناطیسی می‌باشد، که از سیم پیچ با اهم بالا برای ایجاد میدان مغناطیسی جهت جذب اهرم کلید استفاده شده و علاوه بر اهرم از هسته فلزی و کلید متصل به اهرم تشکیل شده است. با بستن کلید روی دسته جارو، مدار رله بسته می شود و از آن جریان میگذرد.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروشارژی همیلتون | نمایندگی تعمیر جارو شارژی Hamilton

اجزای مکانیکی جارو شارژی جیپاس

 •  بدنه جارو شارژی جیپاس: بدنه جارو شارژی از دو قسمت اساسی تشکیل شده است. قسمت دربرگیرنده موتور، کلید و لامپ خبر است که در قسمت دیگر جایگاه قرارگیری کیسه زباله آن می‌باشد. این دو قسمت توسط یک قفل و ضامن باز کننده از یکدیگر جدا می‌شوند.
 •  فیلتر جارو شارژی جیپاس: وقتی جارو شارژی جیپاس را روشن می‌کنید، هوا به داخل آن مکیده می‌شود و زباله را جمع‌آوری می‌کند. هوایی که به داخل جارو شارژی جیپاس مکیده شده است، علاوه بر زباله، گرد و غبار را هم به همراه دارد. اگر ذرات گرد و غبار از هوای مکیده شده جدا نشود، موجب آلوده شدن محیط می‌گردد. بنابراین از یک لایه اسفنجی به عنوان فیلتر برای آلوده نکردن محیط، در این دستگاه استفاده می‌شود.

ایرادات و مشکلات رایج جارو شارژی جیپاس

از آنجایی که از دستگاه جارو شارژی در منازل زیاد استفاده می‌شود، امکان دارد دچار خرابی‌هایی شود، که باید هرچه زودتر اقدام به عیب‌یابی و تعمیر آن کنید. چون اگر این مشکلات را رفع نکنید، موجب اختلالات بیشتری در دستگاه جارو شارژی جیپاس خواهد شد.

جارو شارژی جیپاس

شارژ نشدن جارو شارژی جیپاس

 •  هنگامی که دستگاه جارو شارژی جیپاس شارژ نمی‌شود، ابتدا شما باید اتصال دقیق شارژ به جارو را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که جارو شارژی به صورت صحیح روی پایه‌های شارژ قرار گرفته است. امکان دارد به صورت صحیح در جای خود قرار نگرفته باشد و یا احتمال دارد برق از پریز به شارژ نرسد. از اتصال صحیح شارژ به پریز و وجود جریان برق در پریز و خراب نبودن پریز، باید مطمئن شوید. همچنین کلیه اتصالات شارژ را باید بررسی نموده و در صورت بروز قطعی در هر کدام از آنها را، برطرف نمایید.
 •  یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی جیپاس، امکان دارد خراب بودن باتری باشد، که در این صورت باید باتری را تعویض کنید.
 •  برای آن که از خراب شدن باتری جارو شارژی جیپاس جلوگیری کنید، حداقل ماهی دو بار از جارو شارژی خود استفاده کنید.
 • پس از خرید جارو شارژی جیپاس و یا عوض کردن باتری آن، باید جارو شارژی شما ۲۴ ساعت متصل به شارژ باشد.

نداشتن مکش کافی جارو شارژی جیپاس

 •  یکی از دلایل اصلی مکش کم جارو شارژی جیپاس محفظه پر آن می‌باشد.
 •   پیشنهاد می‌شود، پس از هر بار استفاده از جارو شارژی جیپاس محفظه آن را خالی نمایید.
 •   احتمال دارد با گیر کردن یک تکه از آشغال در لوله جارو شارژی جیپاس مکش‌ آن کم شود.
 •   برای برطرف کردن آن، باید همه لوله‌های جارو شارژی جیپاس را بررسی نمایید.
 • برس جارو شارژی جیپاس را چک کنید و در صورت مشاهده آلودگی اقدام به برطرف کردن آن کنید.
 • باید غلتک برس‌ها با اعمال نیرو به صورت آزادانه بچرخند.
 •   توجه داشته باشید که غلتک برس را در جهت مناسب باید قرار دهید.
 • فیلتر جارو شارژی را هم چک کنید و در صورت کثیف بودن آن را تمیز نمایید.
 •   و اگر پس از آن باز متوجه شدید، که همچنان مکش جارو شارژی ضعیف است، بایستی اقدام به تعویض فیلتر کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات بخارشوی الکترولوکس Electrolux

گرم شدن بیش از اندازه جارو شارژی جیپاس

در صورتی که مدت زمان زیادی از جارو شارژی جیپاس استفاده شود، گرم شدن دستگاه طبیعی خواهد بود. در این مواقع بهتر است آن را خاموش کنید، تا جارو شارژی کمی خنک شود. اما اگر دوباره گرم شد، باید احتمالات دیگری مثل مسدود شدن برس جارو شارژی جیپاس، کثیف بودن بیش از حد فیلترها و پر شدن بیش از اندازه مخزن جارو شارژی جیپاس را بررسی کنید.

اگر فیلتر جارو شارژی کثیف شده است، باید آن را تمیز نمایید. در صورت تمیز نشدن باید آن را تعویض کنید. همچنین چنانچه جارو شارژی جیپاس مسدود شده است، برای رفع ایراد آن نیز، بایستی آن را تمیز کنید. پر بودن مخزن جارو شارژی جیپاس یکی از دلایل مهم گرم شدن این دستگاه است. اگر به موقع آن را خالی نکنید، موجب نیم سوز شدن موتور جارو شارژی خواهد شد.

ایجاد صدای غیرطبیعی جارو شارژی جیپاس

 • صدای غیر طبیعی و زیاد جارو شارژی جیپاس هم احتمال دارد به دلیل تمیز نبودن فیلتر باشد، که با شستشوی آن معمولاً برطرف می‌شود. اما در صورت تمیز نشدن فیلتر، بهتر است که آن را عوض کنید.
 •   صدای زیاد جارو شارژی جیپاس ممکن است، به دلیل شکستن بلبرینگ هم باشد، که در این صورت باید بلبرینگ را عوض کنید.
 •   همچنین صدای غیر طبیعی احتمال دارد به خاطر وجود گرفتگی در بورس، لوله و پارویی جاروشارژی ایجاد شود.

نچرخیدن غلتک جارو شارژی جیپاس

اگر غلتک برس جارو شارژی به صورت درست نمی‌چرخد، برای برطرف کردن آن باید در ابتدا تسمه را بررسی کنید. در صورتی که کشیده و یا پاره شده باشد، آن را عوض نمایید. تسمه یکی از قطعه‌های مهم این دستگاه می‌باشد، که موجب نچرخیدن غلتک آن می‌گردد. همچنین در مورد تسمه جارو شارژی بایستی به این نکته توجه داشته باشید، که تسمه در محل مناسب خود قرار گرفته باشد. چنانچه مشاهده کردید، که تسمه از جای خود خارج شده است، آن را باید در جای خودش قرار دهید، تا جارو شارژی جیپاس به خوبی کار کند و دچار مشکلات بیشتر نگردد.

حتما بخوانید:   تعمیر تخصصی بخارشوی پاکشوما Pakshoma | نحوه عیب یابی و تعمیر بخارشوی پاکشوما

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن غلتک جارو شارژی جیپاس، چسبیدن پرز یا مو به آن می‌باشد، با رفع این ایراد اصطکاک در آن بالا می‌رود و با نظافت آنها، برس به خوبی بر روی هر سطحی حرکت خواهد کرد. اگر غلتک برس پس از تمیز کردن، باز هم نچرخید، باید اقدام به تعویض آن کنید. برای تعویض قطعات جارو شارژی می‌توانید از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید، چون تعویض قطعات کار هر فردی نیست و این کار نیاز به مهارت و دانش کافی دارد.

روشن نشدن جارو شارژی جیپاس

یکی از مشکلات متداول جارو شارژی جیپاس، روشن نشدن آن می‌باشد، که با استفاده از نکات ذکر شده می‌توانید به راحتی در منزل اقدام به برطرف کردن این ایراد نمایید. برای رفع مشکل جارو شارژی، ابتدا همه اتصالات داخلی جارو شارژی جیپاس را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار از یک فازمتر استفاده نمایید‌. اما اگر در این قسمت مشکل و ایرادی وجود نداشت، بهترین کار بررسی کردن کلید روشن و خاموش جارو شارژی می‌باشد. برای رفع ایراد آن در ابتدا برق رسانی کلید را چک کنید و سیم‌هایی که به آن متصل هستند، را بررسی نمایید. اگر کلید روشن و خاموش جارو شارژی نیاز به تعویض داشت باید آن را عوض کنید.

جارو شارژی جیپاس

سپس برد دستگاه یا موتور آن را باید چک کنید. در صورت وجود مشکل در این بخش از قطعات جارو شارژی جیپاس، حتما باید از تکنسین مجرب کمک بگیرید، چون در اکثر مواقع موتور نسوخته است و تنها با تعویض سیم پیچی آرمیچر مشکل جاروشارژی جیپاس حل می‌شود. اما اگر موتور سوخته بود، در این حالت باید موتور دستگاه را عوض کنید.

آموزش نگهداری از جارو شارژی جیپاس

 •  برای نگهداری درست از جارو شارژی، کیسه یا مخزن جارو شارژی را به طور مرتب خالی کنید.
 • کسانی که از جارو شارژی را مداوم استفاده مینمایند، فیلتر آن را باید هر چند وقت یکبار بشویند.
 •   جاروشارژی جیپاس خود را در کنار وسایل گرمایشی نباید قرار دهید.
 •   جارو شارژی جیپاس را در محیط خشک و به دور از رطوبت نگهداری نمایید.
 •   قسمت سری دستگاه را هر چند وقت یکبار بررسی کنید، تا ذرات کوچک آشغال مسیر آن را مسدود نکند.

راهنمای تعمیر جارو شارژی جیپاس Geepas

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر جارو شارژی جیپاس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا